Skip to main content

Silva strikes again in Pindamonhangaba

Full Results
1Roberto Pinheiro Silva (Bra) Funvic / Pindamonhangaba4:21:45
2Edgardo Simon (Arg) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos
3Flavio Cardoso Santos (Bra) Funvic / Pindamonhangaba
4Breno França Sidoti (Bra) Funvic / Pindamonhangaba
5Raphael Serpa (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana
6Rodrigo Araujo (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu
7Daniel Rogelin (Bra) Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale
8Cristian Clavero (Arg) Avaí/Fme Florianópolis/APGF
9Maximiliano Badde (Bra) San Luis Somos Todos0:00:07
10Flavio Reblin (Bra) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant
11Bruno Silva (Bra) Altolim/Assis/Amea0:00:09
12José Eriberto Rodrigues (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos
13André Pulini (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana
14Edson Rezende (Bra) Avaí/Fme Florianópolis/APGF
15Joel Prado Jr (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba
16Sidnei Santos (Bra) ADF Liniers
17Tiago Fiorilli (Bra) Funvic / Pindamonhangaba
18Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu
19John Ebsen (Den) Danish National Team
20Adélio Paulo Silva (Bra) Funvic / Pindamonhangaba
21Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
22Michel Sandstod (Den) Danish National Team
23Cristiano Dronov (Bra) Altolim/Assis/Amea
24Diego Ares (Bra) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant
25Cristian Egídio Rosa (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu
26Wagner Alves (Bra) São Francisco Saúde/Ribeirão Preto
27Calixto Bello (USA) Start Cycling
28Leonardo Lima (Bra) PM Suzano/Trotz/Microshift
29Antonio Xavier Nascimento (Bra) Funvic / Pindamonhangaba
30Willian Chiarello (Bra) Velo/Seme Rio Claro
31Marcos Christian Novello (Bra) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant
32Juan Pozzo (Ecu) Panavial
33Daniel Amaral (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba
34Geraldo Silva Jr (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana
35Gabriel Brizuela (Arg) Start Cycling
36Jean Marcel Silva (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana
37Fabricio Leprati (Bra) FW Engenharia/Três Rios/Amazonas Bike
38Alex Diniz (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos
39Alan Maniezzo (Bra) Altolim/Assis/Amea
40Elton Silva (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana
41Gabriel Juarez (Arg) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant
42Cleber Cuasquer (Ecu) Panavial
43Douglas Moi Bueno (Bra) Funvic / Pindamonhangaba
44Alvimanio Chagas (Bra) FW Engenharia/Três Rios/Amazonas Bike
45Soelito Gohr (Bra) Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale
46Michel Fernandez (Cub) São Francisco Saúde/Ribeirão Preto
47Jorge Montenegro (Ecu) Panavial
48Rodrigo Nascimento (Bra) Avaí/Fme Florianópolis/APGF
49Mauricio Knapp (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba
50Mauricio Morandi (Bra) Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale
51Willian Solera (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana
52Daniel Soeiro (Bra) Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale
53Danubio Alencar (Bra) Altolim/Assis/Amea
54Carlos França (Bra) São Francisco Saúde/Ribeirão Preto
55Renan Maia (Bra) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant
56Claudio Claveles (Arg) San Luis Somos Todos
57Soren Petersen (Den) Danish National Team
58Mauricio Frazer (Arg) Start Cycling
59Gustavo Zorzo (Bra) Avaí/Fme Florianópolis/APGF
60Luis Humberto Villareal (Ecu) Panavial
61Keld Fjord (Den) Danish National Team
62Alcides Flaviano Vieira (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu
63Mariano Fino (Uru) Uruguay
64Eduardo Sales Pereira (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu
65Geovane Andriatto (Bra) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant
66Antoelson Dornelles (Bra) São Francisco Saúde/Ribeirão Preto
67José Jailson Diniz (Bra) PM Suzano/Trotz/Microshift
68Rafael Gerhard (Bra) Avaí/Fme Florianópolis/APGF
69Patrique Oyakaua (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba
70Jocemildo Pereira (Bra) ADF Liniers
71Pablo Caicedo (Ecu) Panavial
72Wagner José Silva Jr (Bra) Altolim/Assis/Amea0:00:36
73Glauber Nascimento (Bra) PM Suzano/Trotz/Microshift
74David Leite (Bra) FW Engenharia/Três Rios/Amazonas Bike
75Guilherme Hadlich (Bra) Avaí/Fme Florianópolis/APGF
76Rubem Mastela (Bra) Avaí/Fme Florianópolis/APGF
77Rafael Gasparini (Bra) Avaí/Fme Florianópolis/APGF
78Juan Lucero (Arg) San Luis Somos Todos
79Jadson Prudencio (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos
80Ronei Souza (Bra) São Francisco Saúde/Ribeirão Preto
81Patrique Azevedo (Bra) PM Suzano/Trotz/Microshift0:00:43
82Renato Aparecido Santos (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu
83Kleber Silva (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos0:00:51
84José Luis Ibarra (Ecu) Panavial
85Renato Ruiz (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos0:00:54
86Francisco Chamorro (Arg) Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale
87Fernando Murgo (Arg) San Luis Somos Todos
88Franco Martins (Arg) Start Cycling0:01:15
89Walter Miguel Ribeiro Jr (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos0:01:27
90Adriano Martins (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos
91Gonzalo Gonzalez (Chi) OGM - Macul Chile
92Felipe Marques (Bra) FW Engenharia/Três Rios/Amazonas Bike
93Halysson Ferreira (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:03:08
94Renato Zopelari (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:03:16
95Nelson Correia Jr (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:03:45
96Maurício Carvalho (Bra) Altolim/Assis/Amea0:03:52
97Luciano Pereira (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana
98Wesley Oliveira (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:03:55
99Eliel Balbino (Bra) Velo/Seme Rio Claro
100Fabricio Morandi (Bra) Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale0:04:13
101Lassi Iversen (Den) Danish National Team0:04:19
102Manuel Villalobos (Chi) OGM - Macul Chile0:05:33
103Iago Marinelli (Bra) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant0:06:38
104Rodrigo Lopes (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba0:06:52
105Ricardo Piccoli (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:07:38
106Bruno Petroucic (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:10:33
107Alecsandro Laureano (Bra) ADF Liniers0:10:34
108Daizon José Mendes (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu0:14:00
109Alex Arseno (Bra) Funvic / Pindamonhangaba

Sprint 1
1Antonio Xavier Nascimento (Bra) Funvic / Pindamonhangaba5pts
2Douglas Moi Bueno (Bra) Funvic / Pindamonhangaba3
3Rodrigo Lopes (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba2

Sprint 2
1Antonio Xavier Nascimento (Bra) Funvic / Pindamonhangaba5pts
2Rodrigo Lopes (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba3
3Bruno Petroucic (Bra) Velo/Seme Rio Claro2

Mountain 1
1Antonio Xavier Nascimento (Bra) Funvic / Pindamonhangaba5pts
2Antoelson Dornelles (Bra) São Francisco Saúde/Ribeirão Preto3
3Douglas Moi Bueno (Bra) Funvic / Pindamonhangaba2

Teams
1Funvic / Pindamonhangaba13:05:15
2Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu0:00:18
3Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos
4São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana
5Avaí/Fme Florianópolis/APGF
6Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale
7Grce Memorial/Pref. Santos/Giant0:00:25
8San Luis Somos Todos
9Altolim/Assis/Amea0:00:27
10Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba
11Danish National Team
12Start Cycling
13Panavial
14São Francisco Saúde/Ribeirão Preto
15FW Engenharia/Três Rios/Amazonas Bike0:00:54
16PM Suzano/Trotz/Microshift
17Velo/Seme Rio Claro0:06:33
18ADF Liniers0:10:52

General classification after stage 6
1José Eriberto Rodrigues (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos19:44:45
2Flavio Cardoso Santos (Bra) Funvic / Pindamonhangaba0:00:42
3Breno França Sidoti (Bra) Funvic / Pindamonhangaba0:02:56
4Edgardo Simon (Arg) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos0:03:22
5Flavio Reblin (Bra) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant0:03:40
6Tiago Fiorilli (Bra) Funvic / Pindamonhangaba0:03:43
7Elton Silva (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana0:03:54
8André Pulini (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana0:04:04
9Marcos Christian Novello (Bra) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant0:04:06
10Diego Ares (Bra) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant0:04:17
11Roberto Pinheiro Silva (Bra) Funvic / Pindamonhangaba0:04:25
12Willian Chiarello (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:04:30
13Jean Marcel Silva (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana0:04:32
14Geraldo Silva Jr (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana0:04:39
15Antonio Xavier Nascimento (Bra) Funvic / Pindamonhangaba0:04:42
16Cristian Clavero (Arg) Avaí/Fme Florianópolis/APGF0:04:48
17Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu0:04:58
18Rodrigo Nascimento (Bra) Avaí/Fme Florianópolis/APGF0:05:02
19Douglas Moi Bueno (Bra) Funvic / Pindamonhangaba0:05:08
20Daniel Rogelin (Bra) Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale0:05:14
21Bruno Silva (Bra) Altolim/Assis/Amea0:05:17
22Wagner Alves (Bra) São Francisco Saúde/Ribeirão Preto0:05:27
23Adélio Paulo Silva (Bra) Funvic / Pindamonhangaba0:05:30
24Mauricio Morandi (Bra) Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale0:05:58
25Raphael Serpa (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana0:05:59
26John Ebsen (Den) Danish National Team0:06:01
27Soelito Gohr (Bra) Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale0:06:47
28Gabriel Brizuela (Arg) Start Cycling
29Mauricio Knapp (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba
30Daniel Soeiro (Bra) Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale0:06:48
31Alcides Flaviano Vieira (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu0:06:50
32Cleber Cuasquer (Ecu) Panavial0:06:51
33Calixto Bello (USA) Start Cycling0:06:59
34Alex Diniz (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos0:07:01
35Joel Prado Jr (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba0:07:05
36Halysson Ferreira (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:07:42
37Gustavo Zorzo (Bra) Avaí/Fme Florianópolis/APGF0:07:43
38Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos0:07:49
39Antoelson Dornelles (Bra) São Francisco Saúde/Ribeirão Preto0:07:55
40Jorge Montenegro (Ecu) Panavial0:07:57
41Maximiliano Badde (Bra) San Luis Somos Todos0:08:21
42Cristian Egídio Rosa (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu0:08:23
43Gabriel Juarez (Arg) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant
44Walter Miguel Ribeiro Jr (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos0:09:06
45Leonardo Lima (Bra) PM Suzano/Trotz/Microshift0:09:08
46Willian Solera (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana0:09:14
47Michel Fernandez (Cub) São Francisco Saúde/Ribeirão Preto0:09:32
48Jadson Prudencio (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos0:09:57
49Pablo Caicedo (Ecu) Panavial0:10:38
50Juan Lucero (Arg) San Luis Somos Todos0:10:41
51Renato Ruiz (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos
52Eduardo Sales Pereira (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu0:10:55
53Fabricio Morandi (Bra) Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale0:11:48
54Kleber Silva (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos0:11:49
55José Jailson Diniz (Bra) PM Suzano/Trotz/Microshift0:11:52
56Adriano Martins (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos0:12:13
57Michel Sandstod (Den) Danish National Team0:13:09
58Rodrigo Araujo (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu0:13:22
59Glauber Nascimento (Bra) PM Suzano/Trotz/Microshift0:14:51
60Renan Maia (Bra) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant0:17:14
61Sidnei Santos (Bra) ADF Liniers0:17:31
62José Luis Ibarra (Ecu) Panavial0:18:02
63Juan Pozzo (Ecu) Panavial0:18:24
64Lassi Iversen (Den) Danish National Team0:19:19
65Ronei Souza (Bra) São Francisco Saúde/Ribeirão Preto0:19:28
66Rubem Mastela (Bra) Avaí/Fme Florianópolis/APGF0:19:38
67Mariano Fino (Uru) Uruguay0:19:39
68Geovane Andriatto (Bra) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant0:20:08
69Fernando Murgo (Arg) San Luis Somos Todos0:20:45
70Luis Humberto Villareal (Ecu) Panavial0:21:01
71Daniel Amaral (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba0:21:39
72Alan Maniezzo (Bra) Altolim/Assis/Amea0:21:45
73Jocemildo Pereira (Bra) ADF Liniers0:21:48
74Keld Fjord (Den) Danish National Team0:22:09
75Claudio Claveles (Arg) San Luis Somos Todos0:22:42
76Patrique Oyakaua (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba0:23:32
77Fabricio Leprati (Bra) FW Engenharia/Três Rios/Amazonas Bike0:23:53
78Alvimanio Chagas (Bra) FW Engenharia/Três Rios/Amazonas Bike0:24:43
79Rafael Gerhard (Bra) Avaí/Fme Florianópolis/APGF0:25:09
80Carlos França (Bra) São Francisco Saúde/Ribeirão Preto0:25:38
81Guilherme Hadlich (Bra) Avaí/Fme Florianópolis/APGF0:25:57
82Renato Aparecido Santos (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu0:26:20
83Cristiano Dronov (Bra) Altolim/Assis/Amea0:26:37
84Soren Petersen (Den) Danish National Team0:27:31
85Nelson Correia Jr (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:28:14
86Danubio Alencar (Bra) Altolim/Assis/Amea0:28:15
87David Leite (Bra) FW Engenharia/Três Rios/Amazonas Bike0:28:22
88Francisco Chamorro (Arg) Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale0:28:25
89Felipe Marques (Bra) FW Engenharia/Três Rios/Amazonas Bike0:28:37
90Renato Zopelari (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:28:45
91Mauricio Frazer (Arg) Start Cycling0:28:46
92Luciano Pereira (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana0:29:01
93Gonzalo Gonzalez (Chi) OGM - Macul Chile0:29:21
94Manuel Villalobos (Chi) OGM - Macul Chile0:30:00
95Wagner José Silva Jr (Bra) Altolim/Assis/Amea0:30:28
96Patrique Azevedo (Bra) PM Suzano/Trotz/Microshift0:30:36
97Rafael Gasparini (Bra) Avaí/Fme Florianópolis/APGF0:31:04
98Maurício Carvalho (Bra) Altolim/Assis/Amea0:31:42
99Franco Martins (Arg) Start Cycling0:31:55
100Eliel Balbino (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:33:08
101Rodrigo Lopes (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba0:33:14
102Alex Arseno (Bra) Funvic / Pindamonhangaba0:38:39
103Wesley Oliveira (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:39:38
104Ricardo Piccoli (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:40:55
105Daizon José Mendes (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu0:41:50
106Edson Rezende (Bra) Avaí/Fme Florianópolis/APGF0:42:55
107Bruno Petroucic (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:50:06
108Iago Marinelli (Bra) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant0:52:24
109Alecsandro Laureano (Bra) ADF Liniers1:16:31

Points classification
1Roberto Pinheiro Silva (Bra) Funvic / Pindamonhangaba37pts
2Flavio Cardoso Santos (Bra) Funvic / Pindamonhangaba28
3Edgardo Simon (Arg) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos24
4Antonio Xavier Nascimento (Bra) Funvic / Pindamonhangaba22
5José Eriberto Rodrigues (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos13
6Breno França Sidoti (Bra) Funvic / Pindamonhangaba13
7Joel Prado Jr (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba11
8Halysson Ferreira (Bra) Velo/Seme Rio Claro10
9Jocemildo Pereira (Bra) ADF Liniers10
10Daniel Rogelin (Bra) Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale10
11Flavio Reblin (Bra) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant7
12Alex Diniz (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos7
13Rodrigo Lopes (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba7
14Adélio Paulo Silva (Bra) Funvic / Pindamonhangaba6
15Calixto Bello (USA) Start Cycling5
16Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos5
17Antoelson Dornelles (Bra) São Francisco Saúde/Ribeirão Preto5
18Elton Silva (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana5
19John Ebsen (Den) Danish National Team5
20Alcides Flaviano Vieira (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu5
21Michel Fernandez (Cub) São Francisco Saúde/Ribeirão Preto4
22Geraldo Silva Jr (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana3
23Douglas Moi Bueno (Bra) Funvic / Pindamonhangaba3
24Cristian Egídio Rosa (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu3
25Walter Miguel Ribeiro Jr (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos3
26Juan Pozzo (Ecu) Panavial3
27Danubio Alencar (Bra) Altolim/Assis/Amea3
28Alex Arseno (Bra) Funvic / Pindamonhangaba3
29Tiago Fiorilli (Bra) Funvic / Pindamonhangaba2
30Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu2
31Raphael Serpa (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana2
32Francisco Chamorro (Arg) Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale2
33Maurício Carvalho (Bra) Altolim/Assis/Amea2
34Bruno Petroucic (Bra) Velo/Seme Rio Claro2

Mountains classification
1Antonio Xavier Nascimento (Bra) Funvic / Pindamonhangaba13pts
2Jocemildo Pereira (Bra) ADF Liniers11
3José Eriberto Rodrigues (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos10
4Danubio Alencar (Bra) Altolim/Assis/Amea9
5Antoelson Dornelles (Bra) São Francisco Saúde/Ribeirão Preto9
6John Ebsen (Den) Danish National Team8
7Roberto Pinheiro Silva (Bra) Funvic / Pindamonhangaba7
8Halysson Ferreira (Bra) Velo/Seme Rio Claro7
9Diego Ares (Bra) Grce Memorial/Pref. Santos/Giant5
10Joel Prado Jr (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba5
11Juan Pozzo (Ecu) Panavial5
12Breno França Sidoti (Bra) Funvic / Pindamonhangaba5
13Geraldo Silva Jr (Bra) São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana5
14Rodrigo Lopes (Bra) Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba5
15Flavio Cardoso Santos (Bra) Funvic / Pindamonhangaba3
16Alcides Flaviano Vieira (Bra) Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu3
17Douglas Moi Bueno (Bra) Funvic / Pindamonhangaba2
18Adélio Paulo Silva (Bra) Funvic / Pindamonhangaba2
19Alex Diniz (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos2
20Renato Ruiz (Bra) Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos2

Teams classification
1Funvic / Pindamonhangaba59:20:22
2Padaria Real/Calói/Céu Azul Alimentos0:02:17
3São Lucas Saúde/Giant/UAC/Americana0:05:09
4Grce Memorial/Pref. Santos/Giant0:06:01
5Clube De Ciclismo S.J.Campos/Cannondale0:10:11
6Avaí/Fme Florianópolis/APGF0:10:26
7Clube Dataro De Ciclismo/Foz Do Iguaçu0:11:38
8São Francisco Saúde/Ribeirão Preto0:16:14
9San Luis Somos Todos0:16:58
10Panavial0:17:24
11Start Cycling0:23:17
12Danish National Team0:25:55
13Refactor/Pz Racing/Dks Bike/S.Parnaiba0:27:42
14PM Suzano/Trotz/Microshift0:29:04
15Velo/Seme Rio Claro0:31:52
16Altolim/Assis/Amea0:44:16
17FW Engenharia/Três Rios/Amazonas Bike0:54:13
18ADF Liniers1:39:29

Latest on Cyclingnews