Spratt wins stage 2 of the Women's Tour Down Under

Defending champion Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) stamped her authority on the 2020 Australia’s Women’s Tour Down Under during Stage 2, taking the sprint to the line ahead of her two breakaway companions Ruth Winder (Trek-Segafredo) and Liane Lippert (Team Sunweb).

Swipe to scroll horizontally
Results
#Rider Name (Country) TeamResult
1Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott 3:04:27
2Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo
3Liane Lippert (Ger) Team Sunweb
4Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott 0:00:02
5Jaime Gunning (Aus) Specialized Women's Racing 0:00:13
6Peta Mullens (Aus) Roxsolt Attaquer 0:00:15
7Rachel Neylan (Aus) UniSA Australia 0:00:18
8Ella Harris (NZl) Canyon-SRAM
9Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
10Juliette Labous (Fra) Team Sunweb
11Lauren Stephens (USA) Tibco-Silicon Valley Bank 0:00:19
12Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott
13Ruby Roseman Gannon (Aus) Team UniSA-Australia 0:00:24
14Arlenis Sierra Canadilla (Cub) Astana Women's Team
15Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb
16Marcela Elizabeth Prieto Castaneda (Mex) Agolico BMC
17Hannah Ludwig (Ger) Canyon-Sram
18Jenna Natasha Merrick (NZl) Doltcini-Van Eyck Sport
19Chloe Hosking (Aus) Rally Cycling
20Rushlee Buchanan (NZl) Vantage New Zealand National Team
21Jessica Pratt (Aus) Canyon-Sram
22Andrea Ramirez Fregoso (Mex) Agolico BMC
23Matilda Raynolds (Aus) Specialized Women's Racing
24Anastasiia Chursina (Slo) Ale BTC Ljubljana
25Sarah Gigante (Aus) Tibco-Silicon Valley Bank
26Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
27Krista Doebel-Hickok (USA) Rally Cycling
28Sharlotte Lucas (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank
29Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo
30Taryn Heather (Aus) Specialized Women's Racing
31Urska Pintar (Slo) Ale BTC Ljubljana
32Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
33Katia Ragusa (Ita) Astana Women's Team
34Emily Herfoss (Aus) Roxsolt Attaquer
35Jenelle Crooks (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank
36Tatiana Guderzo (Ita) Ale BTC Ljubljana
37Bree Wilson (Aus) Roxsolt Attaquer
38Elizabeth Stannard (Aus) Specialized Women's Racing
39Tanja Erath (Ger) Canyon-Sram 0:04:46
40Alexis Ryan (USA) Canyon-Sram
41Jessie Hodges (NZl) Vantage New Zealand National Team
42Nicole Shields (NZl) Vantage New Zealand National Team 0:04:48
43Marketa Hajkova (Cze) BePink
44Mieke Docx (Bel) Doltcini-Van Eyck Sport
45Nicole Frain (Aus) Team UniSA-Australia
46Denisse Ahumada Riquelme (Chi) Agolico BMC
47Racquel Sheath (NZl) Vantage New Zealand National Team
48Silvia Zanardi (Ita) BePink
49Anna Trevisi (Ita) Ale BTC Ljubljana
50Ariadna Gutierrez Arzaluz (Mex) Agolico BMC
51Simona Frapporti (Ita) BePink
52Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-Sram
53Maaike Boogaard (Ned) Ale BTC Ljubljana
54Maelle Grossetete (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
55Ella Bloor (Aus) Specialized Women's Racing
56Nina Kessler (Ned) Tibco-Silicon Valley Bank
57Georgia Williams (NZl) Mitchelton-Scott
58Jessica Allen (Aus) Mitchelton-Scott
59Madeline Wright (Aus) Roxsolt Attaquer
60Heidi Franz (USA) Rally Cycling
61Leigh-Ann Ganzar (USA) Rally Cycling
62Victorie Guilman (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
63Jade Wiel (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
64Trixi Worrack (Ger) Trek-Segafredo
65Anna Plichta (Pol) Trek-Segafredo
66Lotta Hentalla (Fin) Trek-Segafredo
67Gracie Elvin (Aus) Mitchelton-Scott
68Pfeiffer Zara Georgi (GBr) Team Sunweb
69Anna Louise Henderson (GBr) Team Sunweb
70Julia Soek (Ned) Team Sunweb
71Maryna Ivaniuk (Ukr) Astana Women's Team 0:07:44
72Georgia Whitehouse (Aus) Team UniSA-Australia 0:08:36
73Marike de Groot Van Witzenburg (Ned) Doltcini-Van Eyck Sport
74Ally Wollaston (NZl) Vantage New Zealand National Team 0:09:52
75Sophie Edwards (Aus) Team UniSA-Australia
76Nicole Hanselmann (Swi) Doltcini-Van Eyck Sport
77Lizbeth Yarely Salazar Vazquez (Mex) Astana Women's Team
78Silvia Valsecchi (Ita) BePink
79Melissa Van Neck (Cze) BePink
80Josie Talbot (Aus) Team UniSA-Australia
81Francesca Pattaro (Ita) Astana Women's Team 0:13:35
82Justine Barrow (Aus) Roxsolt Attaquer 0:13:38
83Jennifer Morales Milanes (CRc) Agolico BMC
84Sara Poidevin (Can) Rally Cycling 0:13:47
85Erica Clevenger (USA) Tibco-Silicon Valley Bank
DNFAbi Van Twisk (GBr) Trek-Segafredo
DNFTayler Wiles (USA) Trek-Segafredo
DNFGrace Anderson (NZl) BePink
DNFBryony Botha (NZl) Vantage New Zealand National Team
DNFEmma Chilton (Aus) Roxsolt Attaquer
OTLAnet Barrera Esparza (Mex) Agolico BMC
OTLAshlee Jones (Aus) Specialized Women's Racing
OTLMinke Bakker (Ned) Doltcini-Van Eyck Sport
Swipe to scroll horizontally
Sprint 1 - 28.5km
#Rider Name (Country) TeamResult
1Anastasiia Chursina (Slo) Ale BTC Ljubljana 20
2Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 17
3Liane Lippert (Ger) Team Sunweb 15
4Anna Plichta (Pol) Trek-Segafredo 13
5Lotta Hentalla (Fin) Trek-Segafredo 11
6Anna Louise Henderson (GBr) Team Sunweb 10
7Gracie Elvin (Aus) Mitchelton-Scott 9
8Emily Herfoss (Aus) Roxsolt Attaquer 8
9Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 7
10Sara Poidevin (Can) Rally Cycling 6
11Chloe Hosking (Aus) Rally Cycling 5
12Pfeiffer Zara Georgi (GBr) Team Sunweb 4
13Jessica Allen (Aus) Mitchelton-Scott 3
14Ruby Roseman Gannon (Aus) Team UniSA-Australia 2
15Georgia Williams (NZl) Mitchelton-Scott 1
Swipe to scroll horizontally
Sprint 2 - 80km
#Rider Name (Country) TeamResult
1Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 20
2Chloe Hosking (Aus) Rally Cycling 17
3Lotta Hentalla (Fin) Trek-Segafredo 15
4Liane Lippert (Ger) Team Sunweb 13
5Anna Louise Henderson (GBr) Team Sunweb 11
6Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 10
7Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-Sram 9
8Sharlotte Lucas (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank 8
9Peta Mullens (Aus) Roxsolt Attaquer 7
10Alexis Ryan (USA) Canyon-Sram 6
11Silvia Zanardi (Ita) BePink 5
12Ruby Roseman Gannon (Aus) Team UniSA-Australia 4
13Tanja Erath (Ger) Canyon-Sram 3
14Jessica Allen (Aus) Mitchelton-Scott 2
15Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 1
Swipe to scroll horizontally
Finish - Birdwood - 114.9km
#Rider Name (Country) TeamResult
1Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott 30
2Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo 25
3Liane Lippert (Ger) Team Sunweb 22
4Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott 19
5Jaime Gunning (Aus) Specialized Women's Racing 17
6Peta Mullens (Aus) Roxsolt Attaquer 15
7Rachel Neylan (Aus) Team UniSA-Australia 13
8Ella Harris (NZl) Canyon-Sram 11
9Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 9
10Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 7
11Lauren Stephens (USA) Tibco-Silicon Valley Bank 6
12Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott 5
13Ruby Roseman Gannon (Aus) Team UniSA-Australia 4
14Arlenis Sierra Canadilla (Cub) Astana Women's Team 3
15Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 2
Swipe to scroll horizontally
Mountain - Christmas Tree Ridge - 103.9km
#Rider Name (Country) TeamResult
1Liane Lippert (Ger) Team Sunweb 18
2Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott 12
3Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo 9
4Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott 6
5Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott 4
6Jaime Gunning (Aus) Specialized Women's Racing 2
7Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 1
Swipe to scroll horizontally
Young rider
#Rider Name (Country) TeamResult
1Liane Lippert (Ger) Team Sunweb 3:04:27
2Jaime Gunning (Aus) Specialized Women's Racing 0:00:13
3Ella Harris (NZl) Canyon-Sram 0:00:18
4Juliette Labous (Fra) Team Sunweb
5Ruby Roseman Gannon (Aus) Team UniSA-Australia 0:00:24
6Hannah Ludwig (Ger) Canyon-Sram
7Jenna Natasha Merrick (NZl) Doltcini-Van Eyck Sport
8Jessica Pratt (Aus) Canyon-Sram
9Andrea Ramirez Fregoso (Mex) Agolico BMC
10Sarah Gigante (Aus) Tibco-Silicon Valley Bank
11Katia Ragusa (Ita) Astana Women's Team
12Elizabeth Stannard (Aus) Specialized Women's Racing
13Nicole Shields (NZl) Vantage New Zealand National Team 0:04:48
14Marketa Hajkova (Cze) BePink
15Silvia Zanardi (Ita) BePink
16Maaike Boogaard (Ned) Ale BTC Ljubljana
17Maelle Grossetete (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
18Jade Wiel (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
19Pfeiffer Zara Georgi (GBr) Team Sunweb
20Anna Louise Henderson (GBr) Team Sunweb
21Ally Wollaston (NZl) Vantage New Zealand National Team 0:09:52
22Sophie Edwards (Aus) Team UniSA-Australia
23Jennifer Morales Milanes (CRc) Agolico BMC 0:13:38
Swipe to scroll horizontally
Teams
#Rider Name (Country) TeamResult
1Mitchelton-Scott 9:13:42
2Team Sunweb 0:00:21
3Specialized Women's Racing 0:00:40
4Roxsolt Attaquer 0:00:42
5Canyon-SRAM 0:00:45
6FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
7Tibco-Silicon Valley Bank 0:00:46
8Ale BTC Ljubljana 0:00:51
9Trek-Segafredo 0:04:51
10UniSA-Australia 0:05:09
11Agolico BMC 0:05:15
12Rally Cycling
13Astana Women's Team 0:08:11
14Vantage New Zealand National Team 0:09:37
15Doltcini-Van Eyck Sport 0:13:27
16BePink 0:14:03
Swipe to scroll horizontally
General classification after stage 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott 6:21:19
2Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo 0:00:04
3Liane Lippert (Ger) Team Sunweb 0:00:05
4Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott 0:00:12
5Chloe Hosking (Aus) Rally Cycling 0:00:21
6Jaime Gunning (Aus) Specialized Women's Racing 0:00:23
7Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:24
8Peta Mullens (Aus) Roxsolt Attaquer 0:00:25
9Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:00:27
10Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:00:28
11Ella Harris (NZl) Canyon-Sram
12Rachel Neylan (Aus) Team UniSA-Australia
13Lauren Stephens (USA) Tibco-Silicon Valley Bank 0:00:29
14Anastasiia Chursina (Slo) Ale BTC Ljubljana
15Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott
16Matilda Raynolds (Aus) Specialized Women's Racing 0:00:30
17Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 0:00:31
18Arlenis Sierra Canadilla (Cub) Astana Women's Team 0:00:34
19Ruby Roseman Gannon (Aus) Team UniSA-Australia
20Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
21Jenna Natasha Merrick (NZl) Doltcini-Van Eyck Sport
22Marcela Elizabeth Prieto Castaneda (Mex) Agolico BMC
23Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo
24Tatiana Guderzo (Ita) Ale BTC Ljubljana
25Katia Ragusa (Ita) Astana Women's Team
26Taryn Heather (Aus) Specialized Women's Racing
27Andrea Ramirez Fregoso (Mex) Agolico BMC
28Krista Doebel-Hickok (USA) Rally Cycling
29Sharlotte Lucas (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank
30Hannah Ludwig (Ger) Canyon-Sram
31Urska Pintar (Slo) Ale BTC Ljubljana
32Jessica Pratt (Aus) Canyon-Sram
33Sarah Gigante (Aus) Tibco-Silicon Valley Bank
34Rushlee Buchanan (NZl) Vantage New Zealand National Team
35Jenelle Crooks (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank
36Emily Herfoss (Aus) Roxsolt Attaquer
37Elizabeth Stannard (Aus) Specialized Women's Racing
38Bree Wilson (Aus) Roxsolt Attaquer
39Lotta Hentalla (Fin) Trek-Segafredo 0:04:50
40Gracie Elvin (Aus) Mitchelton-Scott 0:04:55
41Alexis Ryan (USA) Canyon-Sram 0:04:56
42Tanja Erath (Ger) Canyon-Sram
43Jessie Hodges (NZl) Vantage New Zealand National Team
44Nina Kessler (Ned) Tibco-Silicon Valley Bank
45Silvia Zanardi (Ita) BePink 0:04:58
46Simona Frapporti (Ita) BePink
47Mieke Docx (Bel) Doltcini-Van Eyck Sport
48Denisse Ahumada Riquelme (Chi) Agolico BMC
49Maaike Boogaard (Ned) Ale BTC Ljubljana
50Racquel Sheath (NZl) Vantage New Zealand National Team
51Marketa Hajkova (Cze) BePink
52Maelle Grossetete (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
53Georgia Williams (NZl) Mitchelton-Scott
54Anna Louise Henderson (GBr) Team Sunweb
55Victorie Guilman (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
56Jade Wiel (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
57Jessica Allen (Aus) Mitchelton-Scott
58Nicole Shields (NZl) Vantage New Zealand National Team
59Ella Bloor (Aus) Specialized Women's Racing
60Pfeiffer Zara Georgi (GBr) Team Sunweb
61Ariadna Gutierrez Arzaluz (Mex) Agolico BMC
62Madeline Wright (Aus) Roxsolt Attaquer
63Trixi Worrack (Ger) Trek-Segafredo
64Heidi Franz (USA) Rally Cycling
65Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-Sram
66Leigh-Ann Ganzar (USA) Rally Cycling
67Julia Soek (Ned) Team Sunweb
68Nicole Frain (Aus) Team UniSA-Australia 0:07:05
69Anna Plichta (Pol) Trek-Segafredo 0:08:27
70Anna Trevisi (Ita) Ale BTC Ljubljana 0:08:42
71Georgia Whitehouse (Aus) Team UniSA-Australia 0:08:46
72Josie Talbot (Aus) Team UniSA-Australia 0:10:02
73Ally Wollaston (NZl) Vantage New Zealand National Team
74Lizbeth Yarely Salazar Vazquez (Mex) Astana Women's Team
75Silvia Valsecchi (Ita) BePink
76Maryna Ivaniuk (Ukr) Astana Women's Team 0:11:38
77Marike de Groot Van Witzenburg (Ned) Doltcini-Van Eyck Sport 0:12:30
78Francesca Pattaro (Ita) Astana Women's Team 0:13:45
79Sophie Edwards (Aus) Team UniSA-Australia 0:13:46
80Melissa Van Neck (Cze) BePink
81Sara Poidevin (Can) Rally Cycling 0:13:57
82Erica Clevenger (USA) Tibco-Silicon Valley Bank
83Jennifer Morales Milanes (CRc) Agolico BMC 0:14:47
84Nicole Hanselmann (Swi) Doltcini-Van Eyck Sport 0:16:18
85Justine Barrow (Aus) Roxsolt Attaquer 0:18:05
Swipe to scroll horizontally
Sprints classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 91
2Chloe Hosking (Aus) Rally Cycling 79
3Lotta Hentalla (Fin) Trek-Segafredo 79
4Liane Lippert (Ger) Team Sunweb 68
5Gracie Elvin (Aus) Mitchelton-Scott 60
6Anna Louise Henderson (GBr) Team Sunweb 45
7Peta Mullens (Aus) Roxsolt Attaquer 39
8Anastasiia Chursina (Slo) Ale BTC Ljubljana 37
9Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 37
10Nina Kessler (Ned) Tibco-Silicon Valley Bank 36
11Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 33
12Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott 30
13Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo 28
14Sharlotte Lucas (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank 28
15Anna Plichta (Pol) Trek-Segafredo 23
16Matilda Raynolds (Aus) Specialized Women's Racing 22
17Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 20
18Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott 19
19Jaime Gunning (Aus) Specialized Women's Racing 17
20Arlenis Sierra Canadilla (Cub) Astana Women's Team 17
21Rachel Neylan (Aus) Team UniSA-Australia 15
22Jenelle Crooks (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank 15
23Trixi Worrack (Ger) Trek-Segafredo 15
24Alexis Ryan (USA) Canyon-Sram 13
25Ella Harris (NZl) Canyon-Sram 11
26Ruby Roseman Gannon (Aus) Team UniSA-Australia 10
27Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 9
28Silvia Zanardi (Ita) BePink 9
29Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-Sram 9
30Sara Poidevin (Can) Rally Cycling 9
31Emily Herfoss (Aus) Roxsolt Attaquer 8
32Maelle Grossetete (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 8
33Heidi Franz (USA) Rally Cycling 8
34Tatiana Guderzo (Ita) Ale BTC Ljubljana 7
35Anna Trevisi (Ita) Ale BTC Ljubljana 7
36Lauren Stephens (USA) Tibco-Silicon Valley Bank 6
37Tanja Erath (Ger) Canyon-Sram 6
38Simona Frapporti (Ita) BePink 6
39Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott 5
40Jessica Allen (Aus) Mitchelton-Scott 5
41Pfeiffer Zara Georgi (GBr) Team Sunweb 4
42Georgia Whitehouse (Aus) Team UniSA-Australia 4
43Josie Talbot (Aus) Team UniSA-Australia 3
44Georgia Williams (NZl) Mitchelton-Scott 1
45Lizbeth Yarely Salazar Vazquez (Mex) Astana Women's Team 1
Swipe to scroll horizontally
Mountains classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Liane Lippert (Ger) Team Sunweb 19
2Marike de Groot Van Witzenburg (Ned) Doltcini-Van Eyck Sport 15
3Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott 12
4Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo 9
5Bree Wilson (Aus) Roxsolt Attaquer 8
6Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott 6
7Urska Pintar (Slo) Ale BTC Ljubljana 6
8Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott 4
9Justine Barrow (Aus) Roxsolt Attaquer 4
10Jaime Gunning (Aus) Specialized Women's Racing 2
11Ella Harris (NZl) Canyon-Sram 2
12Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 1
Swipe to scroll horizontally
Young rider classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Liane Lippert (Ger) Team Sunweb 6:21:24
2Jaime Gunning (Aus) Specialized Women's Racing 0:00:18
3Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:00:22
4Ella Harris (NZl) Canyon-Sram 0:00:23
5Ruby Roseman Gannon (Aus) Team UniSA-Australia 0:00:29
6Jenna Natasha Merrick (NZl) Doltcini-Van Eyck Sport
7Katia Ragusa (Ita) Astana Women's Team
8Andrea Ramirez Fregoso (Mex) Agolico BMC
9Hannah Ludwig (Ger) Canyon-Sram
10Jessica Pratt (Aus) Canyon-Sram
11Sarah Gigante (Aus) Tibco-Silicon Valley Bank
12Elizabeth Stannard (Aus) Specialized Women's Racing
13Silvia Zanardi (Ita) BePink 0:04:53
14Maaike Boogaard (Ned) Ale BTC Ljubljana
15Marketa Hajkova (Cze) BePink
16Maelle Grossetete (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
17Anna Louise Henderson (GBr) Team Sunweb
18Jade Wiel (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
19Nicole Shields (NZl) Vantage New Zealand National Team
20Pfeiffer Zara Georgi (GBr) Team Sunweb
21Ally Wollaston (NZl) Vantage New Zealand National Team 0:09:57
22Sophie Edwards (Aus) Team UniSA-Australia 0:13:41
23Jennifer Morales Milanes (CRc) Agolico BMC 0:14:42
Swipe to scroll horizontally
Teams classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Mitchelton-Scott 19:04:48
2Team Sunweb 0:00:21
3Specialized Women's Racing 0:00:40
4Roxsolt Attaquer 0:00:42
5Canyon-SRAM 0:00:45
6FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
7Tibco-Silicon Valley Bank 0:00:46
8Ale BTC Ljubljana 0:00:51
9Trek-Segafredo 0:04:51
10UniSA-Australia 0:05:09
11Agolico BMC 0:05:15
12Rally Cycling
13Astana Women's Team 0:08:11
14Vantage New Zealand National Team 0:09:37
15BePink 0:14:03
16Doltcini-Van Eyck Sport 0:17:11

Thank you for reading 5 articles in the past 30 days*

Join now for unlimited access

Enjoy your first month for just £1 / $1 / €1

*Read any 5 articles for free in each 30-day period, this automatically resets

After your trial you will be billed £4.99 $7.99 €5.99 per month, cancel anytime. Or sign up for one year for just £49 $79 €59

Join now for unlimited access

Try your first month for just £1 / $1 / €1