Skip to main content

Victory for Zlámalík in Toi Toi Cup round two

Full Results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Martin Zlámalík (Cze) KDL Trans-Landbouwkrediet1:04:14
2Petr Dlask (Cze) Rubena Birell Specialized0:00:01
3Zdenek Mlynár (Cze) Focus Cycling Znojmo0:00:14
4David Kášek (Cze) Cyklo Team Tábor0:00:22
5Lubomír Petruš (Cze) KC Hlinsko0:00:33
6Vladimír Kyzivát (Cze) Johnson Controls TJ Auto Škoda0:00:58
7Jan Denuwelaere (Bel) Style and Concept0:01:02
8Jan Nesvadba (Cze) Madeta - Fitness / Specialized
9Filip Eberl (Cze) Remerx Cycling Team Kolín0:01:10
10Michael Boroš (Cze) Cyklo Team Tábor0:01:17
11Tomáš Paprstka (Cze) Remerx Cycling Team Kolín0:01:20
12Milan Spešný (Cze) S&H Superior Mtb Team0:01:21
13Jan Škarnitzl (Cze) Rubena Birell Specialized0:01:34
14Marek Rauchfuss (Cze) Remerx Cycling Team Kolín0:01:37
15Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam de Rijke0:01:51
16Robert Gavenda (Svk) KDL Trans-Landbouwkrediet0:02:13
17Jakub Skála (Cze) Cyklo Team Tábor0:02:23
18Ondrej Cink (Cze) Merida Biking Team0:02:33
19Pavel Adel (Cze) KC Hlinsko0:02:52
20Radek Polnický (Cze) Empella Czech Team0:03:12
21Robert Glajza (Svk) CK Banská Bystrica0:03:26
22Tomáš Medek (Cze) Madeta - Fitness / Specialized0:03:33
23Filip Adel (Cze) CK MTB Maraton Hlinsko0:03:39
24Václav Metlicka (Svk) Johnson Controls TJ Auto Škoda0:03:43
25Martin Haring (Svk) CK Banská Bystrica0:03:50
26Matej Lasák (Cze) MAX CURSOR0:03:51
27Vojtech Nipl (Cze) TJ Stadion Louny0:03:52
28Ivo Plevák (Cze) MAX CURSOR0:04:04
29Lukáš Sáblík (Cze) KC Kooperativa Sg Jablonec N.N0:04:46
30 (-1 lap)Michal Benda (Cze) TJ Sokol Plavy-Cyklo Benda
31Tomáš Podrazil (Cze) TJ Sokol Holé Vrchy
32 (-2 laps)Radim Kovár (Cze) Moravec-Merida Czech Mtb Team
33Tomáš Svoboda (Cze) Madeta - Fitness / Specialized
34Tomáš Bohata (Cze) Remerx Cycling Team Kolín
35Josef Soukup (Cze) Focus Cycling Znojmo
36 (-3 laps)Michal Malík (Cze) KC Kooperativa SG Jablonec N.N
37Jirí Polnický (Cze) Sunweb - Revor Team
38Tomáš Barták (Cze) Remerx Cycling Team Kolín
39Adam Kožušník (Cze) CK Feso Petrvald
40 (-4 laps)Stanislav Bambula (Cze) Cyklo Team Tábor
41Tomáš Janošek (Cze) ACK Stará Ves n. Ondrejnicí
42 (-5 laps)Lukas Stoiber (Aut) Die NO Rad Union
43Roland Mörx (Aut) ARBÖ Radsport Kiesl
44Ondrej Louvar (Cze) KC Hlinsko
45 (-6 laps)Jan Kec (Cze) Superior Riders
46David Kasper (Cze) CT J.Hradec U SK Kamen
47Michael Kubín (Cze) Johnson Controls TJ Auto Škoda
48Jan Svoboda (Cze) Yogi Racing Ostrava
49Zbynek Holubovský (Cze) Galaxy Cyklošvec
50 (-7 laps)Jakub Truksa (Cze) Atom Bike Trek Team
51Tomáš Holický (Cze) CK Rbb Invest A.S.
52Marek Sedlácek (Cze) S.K. Jirí Team Ostrava
53Václav Svatoš (Cze) TJ Sokol Holé Vrchy
54 (-8 laps)Josef Tomek (Cze) Kolík TJ Bohumín
55Tomáš Frydrych (Cze) Johnson Controls TJ Auto Škoda

Latest on Cyclingnews