Skip to main content

Klasinski leads local team to victory

Full Results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Lukasz Klasinski (Pol) ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziadz0:11:09
2Michal Michcinski (Pol) ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziadz
3Rafal Jeziorski (Pol) ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziadz
4Mateusz Mikulicz (Pol) ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziadz
5Mateusz Trepkowski (Pol) ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziadz
6Patryk Komisarek (Pol) ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziadz
7Toni Ramisch (Ger) RSC Cottbus0:11:25
8Maximilian Bormann (Ger) RSC Cottbus
9Marc Bubner (Ger) RSC Cottbus
10Laurenz Ambrosius (Ger) RSC Cottbus
11Martin Senfleben (Ger) RSC Cottbus
12Willi Willwohl (Ger) RSC Cottbus
13Andrzej Marciniak (Pol) GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne0:11:26
14Kacper Kistowski (Pol) GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne
15Wojciech Sykala (Pol) GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne
16Dawid Brygier (Pol) GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne
17Rob Leemans (Bel) Balen B.C.0:11:29
18Jonas Rickaert (Bel) Balen B.C.
19Jan Welter (Ned) Balen B.C.
20Damian Lasota (Pol) SMS Swidnica0:11:35
21Tomasz Wolski (Pol) SMS Swidnica
22Tomasz Mickiewicz (Pol) SMS Swidnica
23Sebastian Kurowski (Pol) SMS Swidnica
24Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) SMS Swidnica
25Arkadiusz Owsian (Pol) TKK Pacific Torun SMS0:11:40
26Bartosz Wylamowski (Pol) TKK Pacific Torun SMS
27Konrad Bilewski (Pol) TKK Pacific Torun SMS
28Kirill Mordvintsev (Kaz) Kazakhstan0:11:42
29Tilegen Maidos (Kaz) Kazakhstan
30Dmitriy Lukyanov (Kaz) Kazakhstan
31Roman Semyonov (Kaz) Kazakhstan
32Daniyar Zhakypbek (Kaz) Kazakhstan
33Illya Klepikov (Ukr) Ukraine0:11:46
34Marlen Zmorka (Ukr) Ukraine
35Illya Ponomarenko (Ukr) Ukraine
36Dmytro Artemenko (Ukr) Ukraine
37Maksym Zubar (Ukr) Ukraine
38Ondriej Rybin (Cze) Czech Republic0:11:48
39Ondrej Tkadlec (Cze) Czech Republic
40Frantisek Sisr (Cze) Czech Republic
41Dzianis Drabkou (Blr) Belarus0:11:50
42Aliaksandr Piasetski (Blr) Belarus
43Aleh Ahiyevich (Blr) Belarus
44Raman Ramanau (Blr) Belarus
45Aliaksandr Maskaliuk (Blr) Belarus
46Vladimir Dolgov (Rus) Team Russia0:11:52
47Matvey Mamykin (Rus) Team Russia
48Mamyr Stash (Rus) Team Russia
49Evgeny Zverkov (Rus) Team Russia
50Vladislav Belevantsev (Rus) Team Russia
51Pawel Samol (Pol) SLA SK0:11:53
52Bartosz Szczepanowski (Pol) SLA SK
53Armin Pietruczuk (Pol) SLA SK
54Kacper Gronkiewicz (Pol) SLA SK
55Konrad Kott (Pol) SLA SK
56Patryk Pacan (Pol) SLA SK
57Eryk Laton (Pol) KTK Kalisz0:11:56
58Adrian Banaszek (Pol) KTK Kalisz
59Wojciech Kietlinski (Pol) KTK Kalisz
60Tomasz Heitzman (Pol) KTK Kalisz
61Igor Krymski (Pol) KTK Kalisz
62Andis Lapins (Lat) Latvia0:11:56
63Emils Dreijers (Lat) Latvia
64Pauls Zvirbulis (Lat) Latvia
65Sandis Eislers (Lat) Latvia
66Krists Neilands (Lat) Latvia
67Martins Savickis (Lat) Latvia
68Jakub Kantek (Pol) TKK Pacific Torun SMS0:12:00
69Radoslaw Foremski (Pol) TKK Pacific Torun SMS
70Wojciech Franczak (Pol) LKS Baszta Golczewo0:12:02
71Dawid Wypych (Pol) LKS Baszta Golczewo
72Krzysztof Janicki (Pol) LKS Baszta Golczewo
73Bartlomiej Grzybowski (Pol) LKS Baszta Golczewo
74Krister Raudsepp (Est) Estonia0:12:08
75Martin Laas (Est) Estonia
76Oskar Nisu (Est) Estonia
77Endrik Puntso (Est) Estonia
78Villu Jogi (Est) Estonia
79Aku Silvenius (Fin) Finland0:12:12
80Jani Sandelin (Fin) Finland
81Roope Nurmi (Fin) Finland
82Olli Teivaala (Fin) Finland
83Max Puttonen (Fin) Finland
84Jef Van Baelen (Bel) Balen B.C.0:12:12
85Joy Vanmaercke (Bel) Balen B.C.
86Laurent Wernimont (Bel) Balen B.C.
87Szymon Czmoch (Pol) Kujawsko-Pomorskie0:12:17
88Patryk Kubiak (Pol) Kujawsko-Pomorskie
89Lukasz Pylak (Pol) Kujawsko-Pomorskie
90Wojciech Kargul (Pol) Kujawsko-Pomorskie
91Artur Modzelewski (Pol) Warmia Biskupiec0:12:21
92Wojciech Suchocki (Pol) Warmia Biskupiec
93Piotr Skrzeszewski (Pol) Warmia Biskupiec
94Jakub Jankowski (Pol) Warmia Biskupiec
95Guy Gabay (Isr) Israel0:12:27
96Tomer Dubrovsky (Isr) Israel
97Ben Einhorn (Isr) Israel
98Ido Zilberstein (Isr) Israel
99Aviv Yechezkel (Isr) Israel
100Ofek Hason (Isr) Israel
101Sarunas Kuncevicius (Ltu) Litubel Staki Parket Team Kaunas0:12:29
102Vaidotas Misevicius (Ltu) Litubel Staki Parket Team Kaunas
103Titas Usas (Ltu) Litubel Staki Parket Team Kaunas
104Marek Lazarkiewicz (Pol) LMGKK Ziemia Brzeska0:12:29
105Wojciech Malec (Pol) LMGKK Ziemia Brzeska
106Patryk Stosz (Pol) LMGKK Ziemia Brzeska
107Paulius Jocius (Ltu) Litubel Staki Parket Team Kaunas0:12:30
108Ireneusz Szymanski (Pol) TKK Pacific Torun SMS0:12:30
109Tomas Norvaisas (Ltu) Gediminas Gruodis Lithuania0:12:30
110Vidmantas Morkunas (Ltu) Gediminas Gruodis Lithuania
111Martynas Bliakevicius (Ltu) Gediminas Gruodis Lithuania
112Mantas Petrusevicius (Ltu) Gediminas Gruodis Lithuania
113Ondfej Ponikelsky (Cze) Czech Republic0:12:34
114Laurynas Minkus (Ltu) Litubel Staki Parket Team Kaunas0:12:38
115Nikolay Antonov (Rus) Team Russia0:12:38
116Dominik Lech (Pol) SMS Torun0:12:51
117Jakub Cieslinski (Pol) SMS Torun
118Mateusz Chylinski (Pol) SMS Torun
119Tomasz Grabarek (Pol) SMS Torun
120Timur Kazantsev (Kaz) Kazakhstan0:12:59
121Jakub Hercog (Pol) GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne0:13:01
122Mateusz Kaminski (Pol) KTK Kalisz0:13:05
123Lukasz Marcinkowski (Pol) LKS Baszta Golczewo0:13:06
124Mateusz Mazepa (Pol) LMGKK Ziemia Brzeska0:13:20
125Julius Vysniauskas (Ltu) Litubel Staki Parket Team Kaunas0:13:28
126Damian Dabrowski (Pol) Kujawsko-Pomorskie0:13:30
127Jakub Kaczmarek (Pol) SMS Swidnica0:13:30
128Petr Hampl (Cze) Czech Republic0:13:30
129Evaldas Maculevicius (Ltu) Gediminas Gruodis Lithuania0:14:07
130Talius Kalina (Ltu) Gediminas Gruodis Lithuania
131Athanasios Markos (Cze) Czech Republic0:14:31
132Jakub Grzyl (Pol) Kujawsko-Pomorskie0:14:34
133Kamil Piszczek (Pol) LKS Baszta Golczewo0:14:39
134Wiktor Mrozek (Pol) LMGKK Ziemia Brzeska0:15:07

Teams classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziadz0:11:09
2RSC Cottbus0:00:15
3GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne0:00:16
4Balen B.C.0:00:19
5SMS Swidnica0:00:26
6TKK Pacific Torun SMS0:00:31
7Kazakhstan0:00:32
8Ukraine0:00:37
9Czech Republic0:00:39
10Belarus0:00:41
11Team Russia0:00:42
12SLA SK0:00:43
13KTK Kalisz0:00:47
14Latvia
15LKS Baszta Golczewo0:00:53
16Estonia0:00:59
17Finland0:01:02
18Kujawsko-Pomorskie0:01:08
19Warmia Biskupiec0:01:12
20Israel0:01:18
21Litubel Staki Parket Team Kaunas0:01:19
22LMGKK Ziemia Brzeska0:01:20
23Gediminas Gruodis Lithuania0:01:21
24SMS Torun0:01:41

Latest on Cyclingnews