Skip to main content

Volta a la Comunitat Valenciana - Start list

Wout Poels (Team Sky) wins the Volta a la Comunitat Valenciana
(Image credit: Tim de Waele/TDWSport.com)

Astana Pro Team
1Ion Izaguirre Insausti (Spa)
2Hugo Houle (Can)
3Luis León Sanchez (Spa)
4Rodrigo Contreras Pinzon (Col)
5Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa)
6Nikita Stalnov (Kaz)
7Jonas Gregaard Wilsly (Den)

Movistar Team
11Alejandro Valverde (Spa)
12Dario Cataldo (Ita)
13Jorge Arcas (Spa)
14Sergio Samitier Samitier (Spa)
15Marc Soler (Spa)
16José Rojas (Spa)
17Davide Villella (Ita)

Deceuninck-Quick-Step
21Davide Ballerini (Ita)
22Rémi Cavagna (Fra)
23Tim Declercq (Bel)
24Stijn Steels (Bel)
25Fabio Jakobsen (Ned)
26James Knox (GBr)
27Yves Lampaert (Bel)

Team Ineos
31Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa)
32Tao Geoghegan Hart (GBr)
33Christian Knees (Ger)
34Michal Kwiatkowski (Pol)
35Gianni Moscon (Ita)
36Salvatore Puccio (Ita)
37Ben Swift (GBr)

Team Jumbo-Visma
41Paul Martens (Ger)
42Pascal Eenkhoorn (Ned)
43Jos Van Emden (Ned)
44Tobias s. Foss (Nor)
45Dylan Groenewegen (Ned)
46Christoph Pfingsten (Ger)
47Maarten Wynants (Bel)

UAE Team Emirates
51David De la Cruz Melgarejo (Spa)
52Joseph Lloyd Dombrowski (USA)
53Alexander Kristoff (Nor)
54Tadej Pogacar (Slo)
55Jan Polanc (Slo)
56Edward Ravasi (Ita)

CCC Team
61Greg Van Avermaet (Bel)
62Victor De la Parte (Spa)
63Alessandro De Marchi (Ita)
64Serge Pauwels (Bel)
65Michael Schär (Swi)
66Matteo Trentin (Ita)
67Nathan Van Hooydonck (Bel)

Lotto Soudal
71John Degenkolb (Ger)
72Frederik Frison (Bel)
73Philippe Gilbert (Bel)
74Remy Mertz (Bel)
75Tomasz Marczynski (Pol)
76Brent Van Moer (Bel)
77Sander Armee (Bel)

Mitchelton-Scott
81Jack Haig (Aus)
82Luka Mezgec (Slo)
83Michael Albasini (Swi)
84Christopher Juul Jensen (Den)
85Robert Stannard (Aus)
86Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth)
87Callum Scotson (Aus)

AG2R la Mondiale
91Julien Duval (Fra)
92Mathias Frank (Swi)
93Tony Gallopin (Fra)
94Dorian Godon (Fra)
95Lawrence Naesen (Bel)
96Oliver Naesen (Bel)
97Stijn Vandenbergh (Bel)

Israel Start-Up Nation
101Matthias Brändle (Aut)
102Davide Cimolai (Ita)
103Reto Hollenstein (Swi)
104Daniel Martin (Irl)
105Daniel Navarro Garcia (Spa)
106Guy Niv (Isr)
107Tom Van Asbroeck (Bel)

Bahrain McLaren
111Scott Davies (GBr)
112Ivan Garcia Cortina (Spa)
113Kevin Inkelaar (Ned)
114Matej Mohoric (Slo)
115Pello Bilbao (Spa)
116Wouter Poels (Ned)
117Dylan Teuns (Bel)

Caja Rural-Seguros RGA
121Jon Aberasturi Izaga (Spa)
122Jefferson Cepeda (Ecu)
123Alvaro Cuadros Morata (Spa)
124Alejandro Osorio Carvajal (Col)
125Hector Saez Benito (Spa)
126Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa)
127Cristian Rodriguez Martin (Spa)

Total Direct Energie
131Jeremy Cabot (Fra)
132Romain Cardis (Fra)
133Fabien Grellier (Fra)
134Florian Maitre (Fra)
135Simon Sellier (Fra)
136Julien Simon (Fra)
137Rein Taaramäe (Est)

Burgos-BH
141Willem Jakobus Smit (RSA)
142Isaac Canton Serrano (Spa)
143Diego Rubio Hernandez (Spa)
144Jorge Cubero Galvez (Spa)
145Manuel Peñalver Aniorte (Spa)
146Jaume Sureda Morey (Spa)
147Oscar Cabedo Carda (Spa)

Fundacion-Orbea
151Ruben Fernandez (Spa)
152Juan Jose Lobato del Valle (Spa)
153Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa)
154Joan Bou Company (Spa)
155Txomin Juaristi Arrieta (Spa)
156Julen Irizar Laskurain (Spa)
157Antonio Jesus Soto Guirao (Spa)

Sport Vlaanderen-Baloise
161Cedric Beullens (Bel)
162Amaury Capiot (Bel)
163Kenny De Ketele (Bel)
164Kevin Deltombe (Bel)
165Emiel Planckaert (Bel)
166Thomas Sprengers (Bel)
167Aaron Verwilst (Bel)

Bardiani CSF Faizane'
171Vincenzo Albanese (Ita)
172Giovanni Carboni (Ita)
173Luca Covili (Ita)
175Umberto Orsini (Ita)
176Francesco Romano (Ita)
177Filippo Zana (Ita)

Gazprom-Rusvelo
181Viacheslav Kuznetsov (Rus)
182Simone Velasco (Ita)
183Evgeny Shalunov (Rus)
184Petr Rikunov (Rus)
185Dmitrii Strakhov (Rus)
186Ivan Rovny (Rus)
187Cristian Scaroni (Ita)

Kometa Xstra
191Márton Dina (Hun)
192Giacomo Garavaglia (Ita)
193Mathias Alexander E. Larsen (Den)
194Alejandro Ropero Molina (Spa)
195Antonio Puppio (Ita)
196Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa)
197Daniel Viegas (Por)

Kern Pharma
201Jaime Castrillo Zapater (Spa)
202Ivan Moreno Sanchez (Spa)
203Urko Berrade Fernandez (Spa)
204Jose Felix Parra Cuerda (Spa)
205Enrique Sanz Unzue (Spa)
206Jon Agirre Egaña (Spa)
207Sergio Nestor Araiz Michel (Spa)