Skip to main content

Perfect Porec for Gnezda

Results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Matej Gnezda (Slo) Team Adria Mobil3:32:02
2Radoslav Rogina (Cro) Loborika
3Matej Stare (Slo) Sava
4František Kloucek (Cze) PSK Whirlpool-Author
5Tino Meier (Ger) Team Brandenburg
6Niki Østergaard (Den) Glud & Marstrand
7Moberg Christian Jorgensen (Den) Glud & Marstrand
8Harald Totschnig (Aut) Team Radland Tirol
9Masaaki Kikuchi (Jpn) Team Nippo
10Vladimir Kerkez (Slo) Sava
11Geir Inge Berg (Nor) Sparebankenvest-Ridley
12Luca Barla (Ita) Team Nippo
13Andreas Graf (Aut) National Team Austria
14Robert Vrecer (Slo) Perutnina Ptuj
15Blaž Jarc (Slo) Team Adria Mobil
16Patrick Bercz (Ger) Seven Stones
17Bersvenn Støen (Nor) Trondhjems Vk
18Marko Kump (Slo) Team Adria Mobil0:00:13
19Roy Hegreberg (Nor) Sparebankenvest-Ridley
20Yasuharu Nakajima (Jpn) Team Nippo
21Zsolt Der (Srb) Serbian National Team
22Adam Homolka (Cze) Radland Kärnten-Viperbike
23Maurice Calles (Ger) Seven Stones
24Daniel Bajlo (Cro) Meridiana-Kamen
25Claudio De Benedictis (Ger) Espoirs Robert Lange
26Rüdiger Selig (Ger) Jenatec-Cycling
27Eric Pidun (Ger) Team Brandenburg
28Simon Novak (Slo) Obrazi Delo Revije
29Predrag Prokic (Srb) Serbian National Team
30Junya Sano (Jpn) Team Nippo
31Matthias Krizek (Aut) Team Radland Tirol
32Andi Bajc (Slo) Zheroquadro-Radenska
33Jovan Zekavica (Srb) Serbian National Team
34Matej Marin (Slo) Perutnina Ptuj
35Jure Žagar (Slo) Team Adria Mobil
36Frank Daniel Wagner (Ger) Seven Stones
37Fillip Eidsheim (Nor) Sparebankenvest-Ridley
38Ricki Jorgensen Enø (Den) Glud & Marstrand
39Martin Boubal (Cze) Veloclub Ratisbona
40Franz-Josef Streit (Ger) Veloclub Ratisbona
41Michael Knopf (Aut) Arbö-Ktm Gebrüder Weiss
42Lorents Ola Aasvold (Nor) Trondhjems Vk
43Stefan Gaebel (Ger) Jenatec-Cycling
44Stefan Kirchmair (Aut) Team Radland Tirol
45Andre Schulze (Ger) PSK Whirlpool-Author
46Michael Weicht (Ger) Team Brandenburg
47Tommy Frengen Evensen (Nor) Trondhjems Vk
48Max Walsleben (Ger) Jenatec-Cycling
49Matias Kumar (Slo) Perutnina Ptuj
50Christopher Schmieg (Ger) Seven Stones
51Primož Šegina (Slo) Obrazi Delo Revije
52Alessio Signego (Ita) Team Nippo
53Luka Mezgec (Slo) Zheroquadro-Radenska
54Kristjan Fajt (Slo) Team Adria Mobil
55Kazuo Inoue (Jpn) Team Nippo
56Norbert Dürauer (Aut) Team Radland Tirol
57Patrick Schörkmayer (Aut) Radland Kärnten-Viperbike
58Franjo Prepadnik (Slo) Rijeka
59Bruno Radotic (Cro) Meridiana-Kamen
60Dejan Bajt (Slo) Perutnina Ptuj
61Christian Pavitschitz (Aut) Arbö-Ktm Gebrüder Weiss
62Marcel Ternovšek (Slo) Perutnina Ptuj
63Andreas Henig (Ger) Seven Stones
64Hannes Gründlinger (Aut) Arbö-Ktm Gebrüder Weiss
65Wolfgang Geisler (Aut) Radland Kärnten-Viperbike
66Matthias Hoefler (Aut) Radland Kärnten-Viperbike
67Tomislav Danculovic (Cro) Loborika
68Mathias Fiedler (Ger) Veloclub Ratisbona
69Dragan Spasic (Srb) Serbian National Team
70Johannes Heider (Ger) Team Brandenburg
71Werner Faltheiner (Aut) Radland Kärnten-Viperbike
72Michael Stevensson (Swe) Sparebankenvest-Ridley
73Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika
74Kristijan Ðurasek (Cro) Loborika
75Kjetil Andreas Ertsås (Nor) Trondhjems Vk
76Johan Frederik Ziesler (Nor) Sparebankenvest-Ridley
77Esad Hasanovic (Srb) Serbian National Team
78Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool-Author
79Uroš Šilar (Slo) Sava
80Markus Schwarzhuber (Ger) Veloclub Ratisbona
81Juraj Ugrinic (Cro) Meridiana-Kamen
82Uroš Murn (Slo) Team Adria Mobil
83Matija Kvasina (Cro) Zheroquadro-Radenska
84Tim Jonas Reuß (Ger) Espoirs Robert Lange
85Gašper Švab (Slo) Sava
86Rene Heinze (Ger) Jenatec-Cycling
87Nik Burjek (Slo) Sava
88Klemen Štimulak (Slo) Zheroquadro-Radenska
89Blaž Bonca (Slo) Obrazi Delo Revije
90Jan Tratnik (Slo) Zheroquadro-Radenska
91Gade Mathias Jacobsen (Den) Glud & Marstrand
92Stefan Mair (Aut) Tyrol Team Radland Tirol
93Massimo Demarin (Cro) Loborika
94Rok Jerše (Slo) Obrazi Delo Revije
95Josef Schafbauer (Ger) Veloclub Ratisbona
96Andreas Müller (Aut) National Team Austria
97Martin Gorges (Ger) Veloclub Ratisbona
98Miha Švab (Slo) Obrazi Delo Revije
99Luka Rakuša (Slo) Obrazi Delo Revije
100Werner Riebenbauer (Aut) National Team Austria0:00:33
101Martin Hebík (Cze) PSK Whirlpool-Author0:00:45
102Vojtech Dlouhý (Cze) PSK Whirlpool-Author0:00:53
103Mathias Belka (Ger) Team Brandenburg0:01:12
104Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool-Author0:01:29
105Ola Inge Drøpping (Nor) Nesset Ck Elite0:04:43
106Marko Stankovic (Srb) Serbian National Team
107Felix Zechling (Aut) Arbö Rapso Knittelfeld
108Pavao Roset (Cro) Kalorija
109Jürgen Hauk (Aut) Arbö Rapso Knittelfeld
110Tobias Ohlenschläger (Ger) Espoirs Robert Lange
111Blaž Furdi (Slo) Sava
112Christopher Schunk (Ger) Team Marinbikes
113Georg Tazreiter (Aut) National Team Austria
114Franz Grassmann (Aut) National Team Austria
115Daniel Rinner (Lie) Tyrol Team Radland Tirol
116Josef Kugler (Aut) Arbö-Ktm Gebrüder Weiss
117Maximilian Werda (Ger) Jenatec-Cycling
118Frode Solberg (Nor) Sparebankenvest-Ridley0:05:59
119Espen Halvorsen Bjørgan (Nor) Trondhjems Vk
120Christoph Schwerdt (Ger) Team Marinbikes0:08:18
121Hans Jörg Thalhammer (Aut) Arbö Rapso Knittelfeld
122Boris Legovic (Cro) Meridiana-Kamen
DNFPatrick Jordan (Ger) Team Marinbikes
DNFKristijan Koški (Cro) Rijeka
DNFGordan Šic (Cro) Rijeka
DNFIgor Rudan (Cro) Rijeka
DNFVedran Pribilovic (Cro) Kalorija
DNFMauro Hrastnik (Cro) Meridiana-Kamen
DNFBojan Rafaj (Cro) Rijeka
DNFRafael Bossler (Ger) Espoirs Robert Lange
DNFNino Berta (Cro) Kalorija
DNFTomaž Bauman (Slo) Perutnina Ptuj
DNFLawrence Grün (Aut) National Team Austria
DNFDaniel Rattelmüller (Ger) Team Marinbikes
DNFNils Flemming (Ger) Espoirs Robert Lange
DNFIvan Milun (Cro) Kalorija
DNFVedran Klisaric (Cro) Rijeka
DNFThomas Gutmann (Aut) Arbö Rapso Knittelfeld
DNFMarin Anðelini (Cro) Meridiana-Kamen
DNFMichael Hümbert (Ger) Seven Stones
DNFLiam Poole (Aus) Union Radland Kärnten-Viperbike
DNFDejan Podgornik (Slo) Loborika
DNFBjarte Rød (Nor) Nesset Ck Elite
DNFFriedrich Meingast (Ger) Team Marinbikes
DNFMats Skottvoll (Nor) Trondhjems Vk
DNFMats Lohne (Nor) Nesset Ck Elite
DNFBørge Godejord (Nor) Nesset Ck Elite
DNFJakob Thiemeier (Ger) Espoirs Robert Lange
DNFRobert Gassmayer (Aut) Arbö-Ktm Gebrüder Weiss
DNFThomas Hasibeder (Aut) Arbö-Ktm Gebrüder Weiss
DNFPeter Renner (Ger) Team Marinbikes
DNFMathias Wiele (Ger) Jenatec-Cycling
DNFFranz Schiewer (Ger) Team Brandenburg

Latest on Cyclingnews