Skip to main content

Herklotz, Geisler, Schwedler seal respective titles

Results Under-17
1Silvio Herklotz (Ger) RSV Werner Otto Berlin
2Marco Mathis (Ger) TV Kressbronn
3Steffen Müller (Ger) RC Endspurt Herford
4Felix Drumm (Ger) RSC Zweibrücken 88
5Christian Ehrke (Ger) RC Kleinmachnow
6Lucas Wollenhaupt (Ger) RSC "le loup" Köln-Rath
7Georg Egger (Ger) VC 1883 Mindelheim
8Benno Appelt (Ger) Radteam Cöpenick
9Patrick Olberding (Ger) RSG Lohne-Vechta
10Florian Brüning (Ger) Paddel- und Radsportclub Emsstern Rheine
11Jakob Britz (Ger) RF Homburg
12Yannick Gruner (Ger) RC Endspurt Herford
13Andre Plagemann (Ger) Paddel- und Radsportclub Emsstern Rheine
14Marco König (Ger) RSV Linden 1906
15Max Lindenau (Ger) RV Germania Hamburg
16Manuel Müller (Ger) RSV Rheinstolz Wyhl
17Lukas Meiler (Ger) TSV Oberammergau
18Jonas Schomburg (Ger) RC Blau-Gelb v. 1927 Langenhagen
19Lucas Carstensen (Ger) Harburger RG
20Silias Motzkus (Ger) RU 1913 Wangen i.A.
21Julius Abraham (Ger) RC Kleinmachnow
22Tim Reske (Ger) Schöneberger RV Iduna
23Lukas Baum (Ger) RSC Neustadt
24Florian Kretschy (Ger) RSV 54 Venusberg
25Eric Skowronek (Ger) Harburger RG
26Moritz Richter (Ger) RSF Oberberg
27Robin Salzmann (Ger) RSF Oberberg
28Lukas Lange (Ger) RRG Bremen
29Oliver Beckert (Ger) RSC Wiesbaden
30Eric Süßemilch (Ger) RSC Biberach
31Markus Frison (Ger) RC Silber-Pils 03 Bellheim/Pfalz
32Jacob Cords (Ger) Harvestehuder RSV v. 1909
33Maximilian Schwarz (Ger) RC Germania Weißenburg
34Tom Gertzen (Ger) Paddel- und Radsportclub Emsstern Rheine
35David Sadowsky (Ger) RSG Nordheide
36Manuel Hoffmann (Ger) RSC 1984 Betzdorf
37Daniel Zaharzewski (Ger) RST Dassow
38Fabian Schurig (Ger) RSC Jena
39Marvin Düvel (Ger) Paddel- und Radsportclub Emsstern Rheine
40Justin Rudolph (Ger) Radteam Cöpenick
41Nils Deppen (Ger) Paddel- und Radsportclub Emsstern Rheine
42Eike Mensching (Ger) RC Blau-Gelb v. 1927 Langenhagen

Results Under-19
1Jannick Geisler (Ger) Harburger RG
2Wenzel Böhm-Gräber (Ger) RSC Wiesbaden
3Jasha Sütterlin (Ger) RSV Edelweiß Achkarren
4Yannick Eckmann (Ger) SV Kirchzarten
5Julian Lehmann (Ger) Harburger RG
6Oleksandr Basiy (Ger) Frankfurter RC '90
7Martin Giese (Ger) RSC Felsenland
8Tobias Deprie (Ger) Harvestehuder RSV v. 1909
9Sascha Bleher (Ger) TSV Dettingen / Erms
10Hermann Keller (Ger) RU 1913 Wangen i.A.
11Johannes Cords (Ger) Harvestehuder RSV v. 1909
12Christian Pfäffle (Ger) MTB Teck
13Jan Dieteren (Ger) SSG Bensheim
14Eric Metzke (Ger) RSC Cottbus
15Friedemann Breitsprecher (Ger) RST Dassow
16Mike-Aaron Egger (Ger) RSG Offenburg-Fessenbach
17Max Deppen (Ger) Paddel- und Radsportclub Emsstern Rheine
18Burkhard Schlenkrich (Ger) HRC Hannover
19Dominique Berthold (Ger) Svg. Zehlendorfer Eichhörnchen
20Jannik Simon (Ger) RSV Ellmendingen
21Matthias Heine (Ger) Harburger RG
22Steffen Hardeweg (Ger) Paddel- und Radsportclub Emsstern Rheine
23Christoph Danner (Ger) RV Offenbach
24Christopher Platt (Ger) AMC Rodheim-Bieber
25Lukas Arlinghaus (Ger) TuS Bramsche
26Felix Breulmann (Ger) Paddel- und Radsportclub Emsstern Rheine
27Tobias Düvel (Ger) Paddel- und Radsportclub Emsstern Rheine
28Oliver Mertens (Ger) RSF Oberberg
29Sebastian Beyer (Ger) Harburger RG

Results Veterans
1Jens Schwedler (Ger) Harvestehuder RSV v. 1909
2Timo Berner (Ger) VC Frankfurt 1883
3Michael Stenzel (Ger) RC Endspurt Herford
4Robert Karrasch (Ger) RG Hamburg
5Armin Raible (Ger) Blau-Weiß Buchholz
6René Ristau (Ger) RC Kleinmachnow
7Matthias Lastowsky (Ger) RC 1913 Wendelstein
8Dietmar Müller (Ger) RC Endspurt Herford
9Thomas Hockauf (Ger) RSG Gießen u. Wieseck
10Oliver Gehrking (Ger) RRG Bremen
11Harald Haderlein (Ger) RV Concordia Altenkunstadt
12Lars Erdmann (Ger) RV Germania Hamburg
13Georg Preisinger (Ger) RC Pfeil Hof
14Michael Schmidt (Ger) Svg. Zehlendorfer Eichhörnchen
15Klaus-Dieter Appelt (Ger) Radteam Cöpenick
16Andreas Schaul (Ger) RSC Hildesheim
17Thomas Gruner (Ger) RC Endspurt Herford
18Jens Kunath (Ger) Dresdner SC 1898
19Heiko Rudolph (Ger) Radteam Cöpenick
20Peter Kessen (Ger) RSG Lohne-Vechta
21Lorant Jeschina (Ger) TV 1893 Viernheim
22Ole Schütt (Ger) RC Endspurt Herford
23Frank Peters (Ger) RSC Oldenburg 1965
24Lutz Schröder (Ger) RG Hamburg
25Stefan Thome (Ger) RV Möve Schmelz
26Frank Procher (Ger) VFR Herpersdorf
27Ulf Henning (Ger) RSC Wiesbaden
28Elmar Thiel (Ger) RSG Treis-Cochem
29Olaf Rausch (Ger) RSC Oldenburg 1965
30Udo Wagner (Ger) RV Mehlingen
31Chritian Ohantel (Ger) RSC Mering
32Uwe Stoschek (Ger) RSC Wilhelmshorst
33Karl-Heinz Liebemann (Ger) RSV Stuttgart-Vaihingen 1901
34Manfred Steinbach (Ger) RSV Schwenningen

Latest on Cyclingnews