Skip to main content

Nascimento too quick for the bunch

Results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Antonio Nascimento (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant1:05:21
2Francisco Chamorro (Arg) São José dos Campos0:00:02
3Anibal Borrajo (USA) Jamis Sutter Home - USA
4Gonzalo Miranda (Chi) Equipe OGM - Chile
5Edgardo Simon (Arg) Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda
6Michel Garcia (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant
7Tyler Wren (USA) Jamis Sutter Home - USA
8Luiz Ortiz Jr (Bra) Seleção Paulista
9Sean Joyce (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand
10Glauber Nascimento (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec
11Andre Pulini (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant
12Tomas Gil (Arg) Start Cycling Team - Argentina
13Andre Benoit (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany
14Mauricio Frazer (Arg) Start Cycling Team - Argentina
15Antonio Cabrera (Chi) Equipe OGM - Chile
16Thiago Damasceno (Bra) Sao Francisco Saude/KHS/SME Rib. Preto
17Jose Miraglia (Uru) Alas Rojas de Santa Lucia - Uruguai
18Alejandro Borrajo (USA) Jamis Sutter Home - USA
19Isaac Tomborelli (Bra) Seleção Paulista
20Flavio Santos (Bra) Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda
21Tiego Justo (Bra) Velo/Seme Rio Claro
22Louis Crosby (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand
23Fabiele Mota (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant
24Flavio Reblin (Bra) Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF
25Ramiro Gonzalez (Uru) Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF
26Mauricio Knapp (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS
27Josimar Sacramento (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS
28Deyvison Menezes (Bra) Seel/Pará/Fumbel
29Florian Tenbruck (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany
30Geraldo Souza Jr (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC
31Murilo Afonso (Bra) Clube DataRo de Ciclismo
32Philipp Mair (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany
33Jose Jr Diniz (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC
34Sidnei Santos (Bra) Seleção Paulista
35Cristiano Dronov (Bra) Altolim/Assis-Amea
36Fabio Ribeiro (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec
37Fabiano Mota (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant
38Alan Maniezzo (Bra) Altolim/Assis-Amea
39Weslen Oliveira (Bra) Seleção Paulista
40Verinaldo Vandeira (Bra) Seleção Paulista
41Daniel Rogelin (Bra) São José dos Campos
42Mauricio Morandi (Bra) São José dos Campos
43Marcus Kuhn (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany
44Marcus Martino (Bra) Velo/Seme Rio Claro
45Nicolas Frey (USA) Jamis Sutter Home - USA
46Rene Carvalho (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec
47Jeremy Yates (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand
48Mattheu Sillars (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand
49William Chiarello (Bra) Velo/Seme Rio Claro
50Adelio Silva (Bra) Velo/Seme Rio Claro
51Rafael Gerhard (Bra) Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF
52Augustin Fraysse (Arg) Start Cycling Team - Argentina
53Armando Camargo (Bra) São José dos Campos
54Bruno Tabanez (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC
55Eliel Balbino (Bra) Velo/Seme Rio Claro
56Juliano Silva (Bra) Clube DataRo de Ciclismo
57Eduardo Pereira (Bra) Clube DataRo de Ciclismo
58Renato Seabra (Bra) Clube DataRo de Ciclismo
59Fabricio Morandi (Bra) São José dos Campos
60Gregolry Panizo (Bra) Clube DataRo de Ciclismo
61Jean Silva (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC
62Richard Mascaranas (Uru) Alas Rojas de Santa Lucia - Uruguai
63Wagner Alves (Bra) São José dos Campos
64Raul Cançado (Bra) Sao Francisco Saude/KHS/SME Rib. Preto
65Andrew Guptill (USA) Jamis Sutter Home - USA
66Brad Tilby (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand
67Rodinei Oliveira (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS
68Matias Medici (Arg) Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda
69Luis Sepulveda (Chi) Equipe OGM - Chile
70Rodrigo Nascimento (Bra) Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF
71Luciano Pereira (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC
72Logan Mort (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand
73Adriano Martins (Bra) Padaria Real/Ceu Azul Alim./Cannondalle
74Lauro Chaman (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant
75Vanderlei Melchior (Bra) Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF
76Renato Santos (Bra) Clube DataRo de Ciclismo
77Robson Dias (Bra) São José dos Campos
78Fraser Bermingham (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand
79Rogerio Silva (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS
80Mauricio Carvalho (Bra) Altolim/Assis-Amea
81Felipe Delai (Bra) Clube DataRo de Ciclismo
82Jose Astiasaran (Arg) Start Cycling Team - Argentina
83Marcos Novello (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant
84Wilian Solera (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC
85Luis Tavares (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS
86Peter Schmid (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany
87Jorge Giacinti (Chi) Equipe OGM - Chile
88Magno Nazaret (Bra) Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda
89Julio Santos (Bra) Altolim/Assis-Amea
90Soelito Gohr (Bra) São José dos Campos
91Christian Pimentel (Bra) Seleção Paulista
92Jorge Bravo (Uru) Alas Rojas de Santa Lucia - Uruguai
93Juan Villamayor (Par) Start Cycling Team - Argentina
94Vagner Fernandez (Uru) Alas Rojas de Santa Lucia - Uruguai
95Patrique Oyakaua (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS
96Bruno Silva (Bra) Padaria Real/Ceu Azul Alim./Cannondalle0:00:28
97Jose Jailson Diniz (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec
98Douglas Bueno (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:00:31
99Daison Mendes (Bra) Clube DataRo de Ciclismo0:00:36
100Jose Eriberto Rodrigues (Bra) Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda0:00:40
101Richard Rodriguez (Chi) Equipe OGM - Chile
102Renato Ruiz (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS
103Eduardo Pinheiro (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant0:00:44
104Leonardo Lima (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec0:00:52
105Bjorn Thurau (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany
106Ricardo Piccoli (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:14:40
DNFHalysson Ferreira (Bra) Velo/Seme Rio Claro
DNFGilberto Goes (Bra) Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF
DNSRodrigo Lopes (Bra) Padaria Real/Ceu Azul Alim./Cannondalle
DNSWalter Ribeiro Jr (Bra) Padaria Real/Ceu Azul Alim./Cannondalle
DNSDiego Ares (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS

Final classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Gregolry Panizo (Bra) Clube DataRo de Ciclismo24:56:37
2Magno Nazaret (Bra) Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda0:00:54
3Renato Seabra (Bra) Clube DataRo de Ciclismo0:00:59
4Mauricio Morandi (Bra) São José dos Campos0:01:18
5Antonio Nascimento (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant0:01:43
6Fabio Ribeiro (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec0:03:27
7Flavio Santos (Bra) Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda0:03:32
8Edgardo Simon (Arg) Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda0:03:55
9Andre Pulini (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant0:04:02
10Jeremy Yates (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand0:04:14
11Tyler Wren (USA) Jamis Sutter Home - USA0:04:21
12Marcos Novello (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant0:04:23
13Adelio Silva (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:05:06
14Fabiano Mota (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant0:05:35
15Fabricio Morandi (Bra) São José dos Campos0:05:54
16Mauricio Knapp (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS0:06:08
17Tiego Justo (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:06:25
18Alan Maniezzo (Bra) Altolim/Assis-Amea0:06:32
19Verinaldo Vandeira (Bra) Seleção Paulista0:08:03
20Sidnei Santos (Bra) Seleção Paulista0:08:44
21Rodrigo Nascimento (Bra) Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF0:08:45
22Matias Medici (Arg) Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda0:08:57
23Ramiro Gonzalez (Uru) Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF0:09:16
24Wagner Alves (Bra) São José dos Campos0:09:17
25Jose Eriberto Rodrigues (Bra) Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda0:10:20
26Leonardo Lima (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec0:10:42
27Eduardo Pereira (Bra) Clube DataRo de Ciclismo0:10:46
28Adriano Martins (Bra) Padaria Real/Ceu Azul Alim./Cannondalle0:11:04
29Flavio Reblin (Bra) Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF0:11:10
30William Chiarello (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:11:17
31Geraldo Souza Jr (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC0:11:30
32Murilo Afonso (Bra) Clube DataRo de Ciclismo
33Jose Jailson Diniz (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec0:11:35
34Wilian Solera (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC0:14:16
35Isaac Tomborelli (Bra) Seleção Paulista0:14:57
36Renato Santos (Bra) Clube DataRo de Ciclismo0:15:12
37Gonzalo Miranda (Chi) Equipe OGM - Chile0:15:32
38Jose Miraglia (Uru) Alas Rojas de Santa Lucia - Uruguai0:16:36
39Marcus Kuhn (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany0:16:39
40Richard Mascaranas (Uru) Alas Rojas de Santa Lucia - Uruguai0:16:57
41Daison Mendes (Bra) Clube DataRo de Ciclismo
42Jose Jr Diniz (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC0:17:23
43Felipe Delai (Bra) Clube DataRo de Ciclismo0:17:24
44Douglas Bueno (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:17:33
45Raul Cançado (Bra) Sao Francisco Saude/KHS/SME Rib. Preto0:17:37
46Thiago Damasceno (Bra) Sao Francisco Saude/KHS/SME Rib. Preto0:18:18
47Luiz Ortiz Jr (Bra) Seleção Paulista0:18:25
48Rafael Gerhard (Bra) Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF0:18:45
49Bjorn Thurau (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany0:18:49
50Peter Schmid (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany0:19:24
51Armando Camargo (Bra) São José dos Campos0:20:00
52Logan Mort (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand0:20:39
53Tomas Gil (Arg) Start Cycling Team - Argentina0:21:04
54Andre Benoit (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany0:21:11
55Luis Sepulveda (Chi) Equipe OGM - Chile
56Eduardo Pinheiro (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant0:21:28
57Patrique Oyakaua (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS0:21:35
58Louis Crosby (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand0:22:36
59Augustin Fraysse (Arg) Start Cycling Team - Argentina0:22:41
60Robson Dias (Bra) São José dos Campos0:23:24
61Soelito Gohr (Bra) São José dos Campos0:23:31
62Christian Pimentel (Bra) Seleção Paulista0:23:40
63Andrew Guptill (USA) Jamis Sutter Home - USA0:23:59
64Bruno Tabanez (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC0:24:10
65Luciano Pereira (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC0:25:17
66Vanderlei Melchior (Bra) Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF0:25:39
67Sean Joyce (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand0:25:49
68Nicolas Frey (USA) Jamis Sutter Home - USA0:26:21
69Josimar Sacramento (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS0:26:33
70Mattheu Sillars (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand0:28:33
71Bruno Silva (Bra) Padaria Real/Ceu Azul Alim./Cannondalle0:28:59
72Weslen Oliveira (Bra) Seleção Paulista0:29:16
73Luis Tavares (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS0:29:24
74Renato Ruiz (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS0:30:00
75Anibal Borrajo (USA) Jamis Sutter Home - USA0:30:20
76Cristiano Dronov (Bra) Altolim/Assis-Amea0:30:23
77Jean Silva (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC0:30:46
78Lauro Chaman (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant0:31:00
79Michel Garcia (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant0:31:05
80Alejandro Borrajo (USA) Jamis Sutter Home - USA
81Fabiele Mota (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant0:31:24
82Julio Santos (Bra) Altolim/Assis-Amea0:32:09
83Daniel Rogelin (Bra) São José dos Campos0:32:16
84Marcus Martino (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:32:24
85Rene Carvalho (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec0:32:34
86Jorge Giacinti (Chi) Equipe OGM - Chile0:33:38
87Rogerio Silva (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS0:33:42
88Mauricio Carvalho (Bra) Altolim/Assis-Amea0:34:08
89Jorge Bravo (Uru) Alas Rojas de Santa Lucia - Uruguai0:34:11
90Mauricio Frazer (Arg) Start Cycling Team - Argentina0:34:27
91Juliano Silva (Bra) Clube DataRo de Ciclismo0:34:28
92Rodinei Oliveira (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS0:35:47
93Antonio Cabrera (Chi) Equipe OGM - Chile0:36:20
94Florian Tenbruck (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany0:36:52
95Glauber Nascimento (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec0:37:26
96Brad Tilby (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand0:38:19
97Francisco Chamorro (Arg) São José dos Campos0:39:02
98Jose Astiasaran (Arg) Start Cycling Team - Argentina0:39:25
99Eliel Balbino (Bra) Velo/Seme Rio Claro0:40:02
100Vagner Fernandez (Uru) Alas Rojas de Santa Lucia - Uruguai0:41:40
101Richard Rodriguez (Chi) Equipe OGM - Chile0:41:55
102Fraser Bermingham (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand0:45:37
103Juan Villamayor (Par) Start Cycling Team - Argentina0:49:10
104Philipp Mair (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany0:56:29
105Deyvison Menezes (Bra) Seel/Pará/Fumbel0:59:48
106Ricardo Piccoli (Bra) Velo/Seme Rio Claro1:05:18

Mountains classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Antonio Nascimento (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant23pts
2Jeremy Yates (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand20
3Gregolry Panizo (Bra) Clube DataRo de Ciclismo14
4Mauricio Morandi (Bra) São José dos Campos13
5Renato Seabra (Bra) Clube DataRo de Ciclismo11
6Flavio Santos (Bra) Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda10
7Geraldo Souza Jr (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC10
8Felipe Delai (Bra) Clube DataRo de Ciclismo9
9Peter Schmid (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany5
10Louis Crosby (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand5
11Fabiano Mota (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant5
12Bjorn Thurau (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany5
13Leonardo Lima (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec4
14Flavio Reblin (Bra) Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF4
15Bruno Silva (Bra) Padaria Real/Ceu Azul Alim./Cannondalle4
16Fabio Ribeiro (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec3
17Sidnei Santos (Bra) Seleção Paulista3
18Eduardo Pereira (Bra) Clube DataRo de Ciclismo3
19Daniel Rogelin (Bra) São José dos Campos3
20Bruno Tabanez (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC2

Points classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Edgardo Simon (Arg) Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda40pts
2Antonio Nascimento (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant40
3Flavio Santos (Bra) Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda22
4Fabiano Mota (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant18
5Gonzalo Miranda (Chi) Equipe OGM - Chile18
6Alejandro Borrajo (USA) Jamis Sutter Home - USA17
7Francisco Chamorro (Arg) São José dos Campos17
8Anibal Borrajo (USA) Jamis Sutter Home - USA16
9Daniel Rogelin (Bra) São José dos Campos14
10Gregolry Panizo (Bra) Clube DataRo de Ciclismo13
11Magno Nazaret (Bra) Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda12
12Jeremy Yates (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand10
13Sidnei Santos (Bra) Seleção Paulista10
14Fabio Ribeiro (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec10
15Bjorn Thurau (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany10
16Leonardo Lima (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec8
17Flavio Reblin (Bra) Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF8
18Bruno Tabanez (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC8
19Renato Seabra (Bra) Clube DataRo de Ciclismo7
20Luis Tavares (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS7
21Geraldo Souza Jr (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC6
22Peter Schmid (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany6
23Murilo Afonso (Bra) Clube DataRo de Ciclismo5
24Robson Dias (Bra) São José dos Campos5
25Mauricio Morandi (Bra) São José dos Campos5
26Glauber Nascimento (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec5
27Wagner Alves (Bra) São José dos Campos4
28Renato Ruiz (Bra) Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS4
29Marcos Novello (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant3
30Jose Jailson Diniz (Bra) Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec3
31Eduardo Pinheiro (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant3
32Jean Silva (Bra) São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC3
33Andre Pulini (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant2
34Marcus Kuhn (Ger) RSC Komet Ludwigsburg - Germany2
35Felipe Delai (Bra) Clube DataRo de Ciclismo2
36Rafael Gerhard (Bra) Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF2
37Logan Mort (NZl) Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand2
38Lauro Chaman (Bra) GRCE Memorial/Pref Santos/Giant2
39Jose Astiasaran (Arg) Start Cycling Team - Argentina2
40Richard Rodriguez (Chi) Equipe OGM - Chile2

Teams classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Clube DataRo de Ciclismo74:57:01
2Funvic/Marcondes Cesar/Gelog/Pinda0:01:54
3GRCE Memorial/Pref Santos/Giant0:03:20
4São José dos Campos0:08:34
5Avaí F.C/FME Florianópolis/APGF0:12:38
6Suzano/Ecus/GTK/Ciclomania/Protec0:14:12
7Velo/Seme Rio Claro0:14:38
8Seleção Paulista0:21:00
9Cesc São Caetano/PZ Racing/Kuruma/DKS0:30:00
10Blackpeloton/Cicloravena/Lan-New Zealand0:31:21
11São Lucas Saúde/Giant/Ciclo Ravena/UAC0:32:09
12RSC Komet Ludwigsburg - Germany0:38:04
13Altolim/Assis-Amea0:44:58
14Jamis Sutter Home - USA0:45:25
15Equipe OGM - Chile0:58:15
16Alas Rojas de Santa Lucia - Uruguai0:59:50
17Start Cycling Team - Argentina1:06:59

Latest on Cyclingnews