Skip to main content

Longo lands sprint victory

Results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Giovanni Longo (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon2:21:42
2Massimiliano Coccoli (Ita) Team Giorgi A.S.D.
3Jay Mccarthy (Aus) Australian National Team
4Paolo Simion (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo
5Jasper Stuyven (Bel) Belgium National Team
6Stefano Tonin (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport
7Andrea Zordan (Ita) Work Service Brenta
8Marco Coffinardi (Ita) Trissa Bornato Franciacorta
9Kevin Lissandron (Ita) Work Service Brenta
10Mauro Marcassoli (Ita) Trissa Bornato Franciacorta
11Mirko Gozio (Ita) Trissa Bornato Franciacorta
12Pietro Maria Piccaluga (Ita) Castanese
13Steve Rizzardini (Ita) U.S.Biassono Asd
14Andrea Vaghi (Ita) Pedale Castanese A.S.D.
15Luca Ceolan (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro
16Paolo Morbiato (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport
17Calvin Watson (Aus) Australian National Team
18Mattia Vigano (Ita) U.S.Biassono Asd
19Luca Maritan (Ita) Vigor - Cycling Team
20Alessandro Ballabio (Ita) Canturino 1902
21Emiel Wastyn (Bel) Belgium National Team
22Leonardo Moggio (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon
23Alessio Di Donato (Ita) A.S.D.C. Cepagatti
24Damien Howson (Aus) Australian National Team
25Paolo Bianchini (Ita) Trissa Bornato Franciacorta
26Francesco Marzi (Ita) Ss Aquila Ganzaroli
27Simone Cento (Ita) Castanese
28Stefano Bertoli (Ita) Team Imm. Aurea Zanica
29Mario Di Stefano (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport
30Derk Abel Beckering (Ned) Wilton Cycling Team
31Lorenzo Di Remigio (Ita) Team 999 Caffè Mokambo
32Andrea Corna (Ita) Team Imm. Aurea Zanica
33Andrea Corti (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd
34Leonardo Cresca (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo
35Brecht Ruyters (Bel) Belgium National Team
36Davide Cecchini (Ita) Vigor - Cycling Team
37Matvey Nikitin (Kaz) Kazakistan National Team
38Stefano Roncalli (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd
39Marek Kulas (Pol) Poland National Team
40Artur Shaymuratov (Rus) Russian National Team0:00:11
41Fausto Masnada (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport
42Samuel Spokes (Aus) Australian National Team
43Simone Sterbini (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo0:00:17
44Luuc Bugter (Ned) Wilton Cycling Team0:01:15
45Edoardo Tessarollo (Ita) Work Service Brenta0:01:19
46Matteo Zorzi (Ita) Bustese Olonia A.S.D.
47Dieter Bouvry (Bel) Belgium National Team
48Andrea Tocco (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo
49Antonio Di Sante (Ita) Team 999 Caffè Mokambo
50Antonio Zullo (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo
51Marco Guadagnini (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro
52Alessandro Mazzelli (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.
53Simone Chioda (Ita) Mazzano Team A.S.D.
54Viacheslav Akhmametyev (Rus) Russian National Team
55Kirill Egorov (Rus) Russian National Team
56Matteo Severa (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo
57Nicola Pesenti (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport
58Andrea Arienti (Ita) U.S.Biassono Asd
59Daniele Menegon (Ita) Ciclistica Trevigliese0:01:36
60Federico Lodi Rizzini (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd0:01:41
61Elia Favaro (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon0:01:43
62Marco Bernardi (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon
63Simone Petilli (Ita) Canturino 1902
64Giuliano Rancilio (Ita) Bustese Olonia A.S.D.
65Wojciech Kargul (Pol) Poland National Team
66Marco Rocca (Ita) Ciclistica Trevigliese
67Nicola Dalli Cani (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice
68Rail Khalikov (Rus) Russian National Team
69Umberto Ranucci (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport
70Marcell Bedike (Hun) Mista A Ksi Sport Es Ifjusagi
71Tomasz Kulpa (Pol) Poland National Team
72Andrea Vassallo (Ita) Ss Aquila Ganzaroli
73Lorenzo Fenili (Ita) Almenno S.B. A.S.D.
74Luca Mazzoleni (Ita) Almenno S.B. A.S.D.
75Eddy Guadrini (Ita) S.C. Capriolo Asd
76Andrea Biagi (Ita) Ss Aquila Ganzaroli
77Dylan Teuns (Bel) Belgium National Team
78Damiano Cima (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.
79Sergio Torri (Ita) S. C. Cene A. S. D.
80Emanuele Caiola (Ita) Mista B Sezze/Artena
81David Edwards (Aus) Australian National Team
82Marco Fiorelli (Ita) Mista B Sezze/Artena
83Silvio Messi (Ita) Almenno S.B. A.S.D.
84Michele Masseretti (Ita) Trissa Bornato Franciacorta
85Shasa Urbani (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport
86Tamas Pinter (Hun) Mista A Ksi Sport Es Ifjusagi
87Luigi Ambrogio (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia
88Federico Tidoni (Ita) Mazzano Team A.S.D.
89Davide Martinelli (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.
90Emanuele Cacciamali (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport
91Nikolai Kournov (Rus) Russian National Team
92Marco Parolai (Ita) Ss Aquila Ganzaroli
93Edoardo Rinaldi (Ita) S. C. Cene A. S. D.
94Nikita Panassenko (Kaz) Kazakistan National Team
95Alex Rota Scalabrini (Ita) Team Giorgi A.S.D.
96Matteo Scaccianoce (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd
97Giuseppe Salvo (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia
98Andrea Meggiorini (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro
99Fabio Gadda (Ita) U.S.Biassono Asd
100Lorenzo Fusi (Ita) Ss Aquila Ganzaroli0:02:01
101Cristian Aretino (Ita) Work Service Brenta0:02:22
102Eddy Scquizzato (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo
103Dias Omirzakov (Kaz) Kazakistan National Team0:02:40
104Federico Preosti (Ita) S.C. Capriolo Asd0:02:44
105Sebastien Boisdon (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D0:02:47
106Thomas Grosbois (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D0:02:48
107Luca Spandre (Ita) Team 999 Caffè Mokambo
108Adam Majorek (Pol) Poland National Team
109Massimo Schiavolin (Ita) Canturino 19020:02:50
110Claudio Dalbosco (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice0:02:53
111Gianni Franco Dintino (Ita) A.S.D.C. Cepagatti
112Riccardo Luzi (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team0:02:56
113Bob Van Den Hengel (Ned) Wilton Cycling Team
114Riccardo Daniel (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport0:02:59
115Nicola Toffali (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice
116Karmelo Halilaj (Alb) Ciclistica Trevigliese
117Alfredo Ligotti (Ita) Castanese
118Alvise Zanasca (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon0:03:29
119Pier Binne De Haan (Ned) Wilton Cycling Team
120Quentin Charles (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D0:03:31
121Tomasz Kudelski (Pol) Poland National Team0:03:33
122Davide Bellasio (Ita) Pedale Castanese A.S.D.0:03:36
123Andrea Diomede (Ita) Team 999 Caffè Mokambo
124Luca Comini (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.0:03:44
125Andrea Ferrari (Ita) S. C. Cene A. S. D.0:03:52
126Pazylbek Zhaksylyk (Kaz) Kazakistan National Team
127Jozsef Hartmann (Hun) Mista A Ksi Sport Es Ifjusagi
128Santo Oliva (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia
129Davide Onetti (Ita) Mazzano Team A.S.D.
130Francesco Bassani (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo
131Pietro Lenzi (Ita) S. C. Cene A. S. D.
132Alessio Pinton (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport
133Leone Pasquato (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice
134Andrea Colombo (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd
135Alessandro Riccardi (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo
136Thijs Van Beusichem (Ned) Wilton Cycling Team
137Francesco Parmegiani (Ita) Team 999 Caffè Mokambo
138Luca Colombo (Ita) Team Giorgi A.S.D.0:05:07
139Matteo Fontana (Ita) U.S.Biassono Asd
140Riccardo Ridolfi (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team
141Roberto Cattaneo (Ita) Team Giorgi A.S.D.
142Federico Del Pelo (Ita) Canturino 1902
143Mattia Baiguini (Ita) Team Imm. Aurea Zanica
144Tommaso Cesaretti (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team
145Elia Antonini (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team0:05:10
146Antonino Calabro (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia0:05:14
147Andrea Rade (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport0:05:15
148Fabrizio Spagnoli (Ita) A.S.D.C. Cepagatti
149Alex Pomaro (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro0:05:18
150Filippo Zaramella (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport
151Adrian Alan Pagowski (Pol) Mista B Sezze/Artena
152Lorenzo Tonietti (Ita) Mista B Sezze/Artena0:05:25
153Giacomo Gallio (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport
154Christian Ganeo (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo
155Daniele Rellini (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team
156Mattia Saturno (Ita) A.S.D.C. Cepagatti
157Giuseppe Alessio Simonetta (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice
158Denis Dammizio (Ita) Mista B Sezze/Artena
159Nicola Zorzi (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.
160Andrea Trapletti (Ita) S.C. Capriolo Asd
161Alessio Bramati (Ita) Ciclistica Trevigliese0:05:28
162Vladimir Dubrovsky (Kaz) Kazakistan National Team
163Samuele Marzuoli (Ita) Mazzano Team A.S.D.
164Filippo Maria Zanni (Ita) Almenno S.B. A.S.D.
165Massimo Bergi (Ita) S.C. Capriolo Asd
166Gianluca Modesti (Ita) Bustese Olonia A.S.D.
167Francesco Magrin (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport
168Gabriele Patti (Ita) Mazzano Team A.S.D.
169Simone Viero (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport
170Diego Brasi (Ita) Team Imm. Aurea Zanica
171Alberto Tocchella (Ita) Team Imm. Aurea Zanica
172Luca Guerrini (Ita) Canturino 1902
173Raffaello Bonusi (Ita) Team Giorgi A.S.D.
174Elia Avantaggiato (Ita) Bustese Olonia A.S.D.
175Mattia Saronni (Ita) Bustese Olonia A.S.D.
176Luca Gasparella (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro
177Massimiliano Costantini (Ita) A.S.D.C. Cepagatti0:05:36
178Simone Mattio (Ita) Vigor - Cycling Team0:05:42
179Marco Parolin (Ita) Work Service Brenta0:08:04
180Andrea Cismondi (Ita) Vigor - Cycling Team
181Sebastien Court (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D
182Simone Bonzanni (Ita) Ciclistica Trevigliese0:08:07
183Michele Todeschini (Ita) Almenno S.B. A.S.D.
DNFAntonino Caruso (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia
DNFMichele Bonomelli (Ita) S.C. Capriolo Asd

General Classification after Stage 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jay Mccarthy (Aus) Australian National Team4:44:10
2Lorenzo Di Remigio (Ita) Team 999 Caffè Mokambo0:00:02
3Andrea Zordan (Ita) Work Service Brenta0:00:20
4Damien Howson (Aus) Australian National Team0:00:21
5Brecht Ruyters (Bel) Belgium National Team0:00:23
6Andrea Corti (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd0:00:24
7Luca Ceolan (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro0:00:26
8Marek Kulas (Pol) Poland National Team0:00:30
9Alessandro Ballabio (Ita) Canturino 19020:00:32
10Stefano Tonin (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport0:00:34
11Paolo Bianchini (Ita) Trissa Bornato Franciacorta0:00:39
12Davide Cecchini (Ita) Vigor - Cycling Team0:00:41
13Luca Maritan (Ita) Vigor - Cycling Team0:00:46
14Derk Abel Beckering (Ned) Wilton Cycling Team
15Leonardo Cresca (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo
16Giovanni Longo (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon0:00:52
17Jasper Stuyven (Bel) Belgium National Team0:00:55
18Marco Coffinardi (Ita) Trissa Bornato Franciacorta
19Mauro Marcassoli (Ita) Trissa Bornato Franciacorta
20Mattia Vigano (Ita) U.S.Biassono Asd0:00:57
21Samuel Spokes (Aus) Australian National Team
22Paolo Morbiato (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport0:01:01
23Artur Shaymuratov (Rus) Russian National Team0:01:03
24Andrea Corna (Ita) Team Imm. Aurea Zanica0:01:05
25Emiel Wastyn (Bel) Belgium National Team0:01:14
26Mirko Gozio (Ita) Trissa Bornato Franciacorta0:01:18
27Mario Di Stefano (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport0:01:20
28Paolo Simion (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo0:01:40
29Marco Guadagnini (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro0:01:44
30Alessio Di Donato (Ita) A.S.D.C. Cepagatti0:01:45
31Pietro Maria Piccaluga (Ita) Castanese0:01:48
32Steve Rizzardini (Ita) U.S.Biassono Asd0:02:00
33Viacheslav Akhmametyev (Rus) Russian National Team0:02:16
34Leonardo Moggio (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon0:02:27
35Simone Chioda (Ita) Mazzano Team A.S.D.0:02:28
36Andrea Tocco (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo0:02:35
37Matvey Nikitin (Kaz) Kazakistan National Team0:02:45
38Francesco Marzi (Ita) Ss Aquila Ganzaroli0:02:56
39Andrea Vaghi (Ita) Pedale Castanese A.S.D.0:03:02
40Emanuele Cacciamali (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport0:03:09
41Kirill Egorov (Rus) Russian National Team0:03:30
42Kevin Lissandron (Ita) Work Service Brenta0:03:36
43Andrea Arienti (Ita) U.S.Biassono Asd0:03:40
44Nikolai Kournov (Rus) Russian National Team
45Simone Cento (Ita) Castanese0:03:48
46Rail Khalikov (Rus) Russian National Team0:04:02
47Stefano Roncalli (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd0:04:07
48Federico Lodi Rizzini (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd0:04:15
49Nicola Pesenti (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport
50Matteo Severa (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo0:04:17
51Dias Omirzakov (Kaz) Kazakistan National Team0:04:22
52Calvin Watson (Aus) Australian National Team0:04:28
53Bob Van Den Hengel (Ned) Wilton Cycling Team0:04:32
54Nikita Panassenko (Kaz) Kazakistan National Team0:04:33
55Marco Rocca (Ita) Ciclistica Trevigliese0:04:45
56Nicola Dalli Cani (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice
57Luca Mazzoleni (Ita) Almenno S.B. A.S.D.
58Edoardo Rinaldi (Ita) S. C. Cene A. S. D.
59Matteo Zorzi (Ita) Bustese Olonia A.S.D.0:04:48
60Elia Favaro (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon0:05:00
61Simone Petilli (Ita) Canturino 19020:05:04
62Emanuele Caiola (Ita) Mista B Sezze/Artena0:05:15
63Wojciech Kargul (Pol) Poland National Team0:05:17
64Luuc Bugter (Ned) Wilton Cycling Team0:05:20
65Luigi Ambrogio (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia
66Dieter Bouvry (Bel) Belgium National Team0:05:22
67Antonio Di Sante (Ita) Team 999 Caffè Mokambo
68Eddy Guadrini (Ita) S.C. Capriolo Asd0:05:24
69Marco Fiorelli (Ita) Mista B Sezze/Artena
70Tomasz Kudelski (Pol) Poland National Team0:05:25
71Marco Bernardi (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon0:05:33
72Giuliano Rancilio (Ita) Bustese Olonia A.S.D.0:05:37
73Andrea Vassallo (Ita) Ss Aquila Ganzaroli0:05:40
74Fabio Gadda (Ita) U.S.Biassono Asd
75Cristian Aretino (Ita) Work Service Brenta0:05:47
76Massimo Schiavolin (Ita) Canturino 19020:05:52
77Daniele Menegon (Ita) Ciclistica Trevigliese0:05:56
78Simone Sterbini (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo
79Pier Binne De Haan (Ned) Wilton Cycling Team0:06:00
80Michele Masseretti (Ita) Trissa Bornato Franciacorta0:06:04
81David Edwards (Aus) Australian National Team0:06:11
82Lorenzo Fusi (Ita) Ss Aquila Ganzaroli0:06:12
83Sergio Torri (Ita) S. C. Cene A. S. D.0:06:14
84Lorenzo Fenili (Ita) Almenno S.B. A.S.D.0:06:17
85Silvio Messi (Ita) Almenno S.B. A.S.D.0:06:19
86Antonio Zullo (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo0:06:44
87Dylan Teuns (Bel) Belgium National Team
88Edoardo Tessarollo (Ita) Work Service Brenta0:06:48
89Quentin Charles (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D0:06:50
90Thomas Grosbois (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D0:06:51
91Luca Spandre (Ita) Team 999 Caffè Mokambo
92Tamas Pinter (Hun) Mista A Ksi Sport Es Ifjusagi0:06:54
93Thijs Van Beusichem (Ned) Wilton Cycling Team
94Shasa Urbani (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport0:07:05
95Eddy Scquizzato (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo0:07:13
96Riccardo Daniel (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport0:07:24
97Matteo Fontana (Ita) U.S.Biassono Asd0:07:28
98Damiano Cima (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.0:07:32
99Federico Tidoni (Ita) Mazzano Team A.S.D.
100Gianni Franco Dintino (Ita) A.S.D.C. Cepagatti0:07:44
101Andrea Biagi (Ita) Ss Aquila Ganzaroli0:07:55
102Marco Parolai (Ita) Ss Aquila Ganzaroli
103Fausto Masnada (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport0:08:04
104Francesco Magrin (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport0:08:07
105Alessandro Mazzelli (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.0:08:14
106Federico Del Pelo (Ita) Canturino 19020:08:17
107Adam Majorek (Pol) Poland National Team
108Roberto Cattaneo (Ita) Team Giorgi A.S.D.0:08:58
109Leone Pasquato (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice0:09:03
110Santo Oliva (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia0:09:11
111Andrea Ferrari (Ita) S. C. Cene A. S. D.0:09:17
112Francesco Parmegiani (Ita) Team 999 Caffè Mokambo
113Matteo Scaccianoce (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd0:09:21
114Andrea Meggiorini (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro0:09:23
115Alessandro Riccardi (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo0:09:31
116Adrian Alan Pagowski (Pol) Mista B Sezze/Artena0:09:46
117Tommaso Cesaretti (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team0:09:48
118Marcell Bedike (Hun) Mista A Ksi Sport Es Ifjusagi0:10:02
119Andrea Rade (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport0:10:04
120Luca Comini (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.0:10:07
121Elia Avantaggiato (Ita) Bustese Olonia A.S.D.0:10:09
122Davide Martinelli (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.0:10:25
123Riccardo Luzi (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team
124Sebastien Boisdon (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D0:10:27
125Jozsef Hartmann (Hun) Mista A Ksi Sport Es Ifjusagi0:10:37
126Andrea Colombo (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd
127Nicola Toffali (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice0:10:39
128Alfredo Ligotti (Ita) Castanese
129Gabriele Patti (Ita) Mazzano Team A.S.D.0:10:45
130Riccardo Ridolfi (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team0:10:46
131Giuseppe Salvo (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia0:10:47
132Pietro Lenzi (Ita) S. C. Cene A. S. D.0:10:56
133Filippo Zaramella (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport0:10:57
134Alvise Zanasca (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon0:11:01
135Alex Pomaro (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro
136Davide Bellasio (Ita) Pedale Castanese A.S.D.0:11:16
137Antonino Calabro (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia0:11:18
138Alessio Pinton (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport0:11:32
139Umberto Ranucci (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport0:11:33
140Elia Antonini (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team0:11:42
141Tomasz Kulpa (Pol) Poland National Team0:11:47
142Mattia Saronni (Ita) Bustese Olonia A.S.D.0:12:11
143Andrea Diomede (Ita) Team 999 Caffè Mokambo0:12:16
144Luca Colombo (Ita) Team Giorgi A.S.D.0:12:47
145Giacomo Gallio (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport0:12:57
146Giuseppe Alessio Simonetta (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice0:13:05
147Raffaello Bonusi (Ita) Team Giorgi A.S.D.0:13:08
148Simone Mattio (Ita) Vigor - Cycling Team0:13:22
149Davide Onetti (Ita) Mazzano Team A.S.D.0:13:23
150Karmelo Halilaj (Alb) Ciclistica Trevigliese0:13:25
151Massimiliano Coccoli (Ita) Team Giorgi A.S.D.0:13:34
152Christian Ganeo (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo
153Claudio Dalbosco (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice0:13:48
154Mattia Baiguini (Ita) Team Imm. Aurea Zanica0:13:49
155Stefano Bertoli (Ita) Team Imm. Aurea Zanica0:13:53
156Federico Preosti (Ita) S.C. Capriolo Asd0:14:37
157Fabrizio Spagnoli (Ita) A.S.D.C. Cepagatti0:14:46
158Gianluca Modesti (Ita) Bustese Olonia A.S.D.0:14:59
159Luca Gasparella (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro0:15:20
160Sebastien Court (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D0:15:29
161Pazylbek Zhaksylyk (Kaz) Kazakistan National Team0:15:37
162Alex Rota Scalabrini (Ita) Team Giorgi A.S.D.0:16:20
163Francesco Bassani (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo0:16:26
164Filippo Maria Zanni (Ita) Almenno S.B. A.S.D.0:16:41
165Massimo Bergi (Ita) S.C. Capriolo Asd0:16:47
166Michele Todeschini (Ita) Almenno S.B. A.S.D.0:16:49
167Andrea Trapletti (Ita) S.C. Capriolo Asd0:17:38
168Vladimir Dubrovsky (Kaz) Kazakistan National Team0:17:39
169Nicola Zorzi (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.0:17:52
170Diego Brasi (Ita) Team Imm. Aurea Zanica0:18:09
171Lorenzo Tonietti (Ita) Mista B Sezze/Artena0:18:42
172Simone Viero (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport0:18:45
173Luca Guerrini (Ita) Canturino 1902
174Samuele Marzuoli (Ita) Mazzano Team A.S.D.0:19:06
175Alessio Bramati (Ita) Ciclistica Trevigliese0:19:16
176Daniele Rellini (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team0:19:18
177Alberto Tocchella (Ita) Team Imm. Aurea Zanica0:19:21
178Mattia Saturno (Ita) A.S.D.C. Cepagatti0:19:27
179Denis Dammizio (Ita) Mista B Sezze/Artena0:19:35
180Massimiliano Costantini (Ita) A.S.D.C. Cepagatti0:20:03
181Simone Bonzanni (Ita) Ciclistica Trevigliese0:22:20
182Andrea Cismondi (Ita) Vigor - Cycling Team0:22:41
183Marco Parolin (Ita) Work Service Brenta

Latest on Cyclingnews