Skip to main content

Rakuša rolls to solo victory

Full Results
1Luka Rakuša (Slo) Perutnina Ptuj2:50:34
2Emanuel Kišerlovski (Cro) Loborika0:00:20
3Nejc Košir (Slo) Zheroquadro Radenska
4Robert Vrecer (Slo) Perutnina Ptuj
5Štimulak Klemen (Slo) Zheroquadro Radenska0:03:13
6Massimo Demarin (Cro) Loborika0:03:27
7Tomaž Bauman (Slo) Perutnina Ptuj0:03:44
8Spas Gyrov (Bul) SK Dobrich0:05:46
9Robert Jenko (Slo) Zheroquadro Radenska0:07:01
10Jure Berk (Slo) Zheroquadro Radenska
11Matej Mugerli (Slo) Perutnina Ptuj
12Matej Marin (Slo) Perutnina Ptuj
13Kristijan Ðurasek (Cro) Loborika0:07:06
14Tomislav Danculovic (Cro) Loborika
15Erik Poljanec (Slo) Zheroquadro Radenska
16Vinko Zaninovic (Cro) Loborika
17Dejan Bajt (Slo) Perutnina Ptuj
18Boris Marek (Svk) Slovakian U23 National Team0:14:08
19Tomas Azaltovic (Svk) Slovakian U23 National Team0:14:14
20Aleksa Velickovic (Srb) Šumadija Biroplan - Aran0:14:18
21Viktor Specziar (Hun) Merida HCT0:14:22
22Uroš Jovanovic (Srb) Šumadija Biroplan - Aran
23Marko Danilovic (Srb) Železnicar MBN - Niš0:14:40
24Balazs Szoradi (Hun) Merida HCT0:14:56
25Dejan Vidakovic (Srb) Acqua & Sapone0:15:17
26Dean Podgornik (Slo) Loborika0:15:40
27Miloš Stojanovic (Srb) Metalac - Kraljevo0:20:21
28Stipe Filipi (Cro) Jun. Nacional Hrvatska0:20:25
29Nebojša Petrovic (Srb) BSK Banja Luka0:22:10
30Miroslav Hrbacek (Svk) Slovakian U23 National Team
31Martin Wachs (Svk) Slovakian U23 National Team0:25:36
32Stanislav Bereš (Svk) Slavia ŠŠ Kellys - Trencin0:25:41
33Jan Chalupcik (Svk) Slavia ŠŠ Kellys - Trencin
34Jaroslav Chalas (Svk) Slavia ŠŠ Kellys - Trencin
35Miloš Angeleski (Srb) Šumadija Biroplan - Aran0:25:47
36Endi Širol (Cro) Jun. Nacional Hrvatska0:25:52
37Ðukanov Vuleta (Srb) Acqua & Sapone
38Srdan Omakovic (Srb) Acqua & Sapone
39Dragan Spasic (Srb) Železnicar MBN - Niš
40Ferdinand Bruckner (Aut) Merida HCT
41Marko Bogdanovic (Srb) Železnicar MBN - Niš0:26:00
42Imrich Krestianko (Svk) Slavia ŠŠ Kellys - Trencin
43Ivan Jezdimirovic (Srb) Železnicar MBN - Niš
44Srdan Babic (BiH) BSK Banja Luka0:26:09
45Aleksandar Novakovic (BiH) BSK Banja Luka0:26:12
46Nemanja Sužnjevic (Srb) Acqua & Sapone0:26:15
47Ðorde Stevanovic (Srb) Železnicar MBN - Niš
48Samuel Zemko (Svk) Slovakian U23 National Team
49Martin Grashev (Bul) SK Dobrich0:26:23
50Petar Evstatiev (Bul) SK Dobrich
51Radostin Yordanov (Bul) SK Dobrich
52Hristomir Angelov (Bul) SK Dobrich
53Dejan Maric (Srb) Železnicar MBN - Niš0:26:38
DNFMarko Sudaric (Srb) Acqua & Sapone
DNFBoško Salamic (BiH) BSK Banja Luka
DNFPeter Jordan (Hun) Merida HCT
DNFAleksandar Milivojevic (Srb) Metalac - Kraljevo
DNFMarko Stankovic (Srb) Metalac - Kraljevo
DNFJosip Miocic (Cro) Jun. Nacional Hrvatska
DNFPavel Potocki (Cro) Jun. Nacional Hrvatska
DNFJurai Španik (Svk) Slavia ŠŠ Kellys - Trencin
DNFMiloš Mitic (Srb) Šumadija Biroplan - Aran
DNFDoron Hekic (Slo) Zheroquadro Radenska

Latest on Cyclingnews