Skip to main content

Girobio start list

1Edward Beltran (Col) Colombia
2Oscar Pachon Melo (Col) Colombia
3Ronald Gomez Ortiz (Col) Colombia
4Xavier Gomez (Col) Colombia
5Alexander Jaramillo (Col) Colombia
6Michael Rodriguez (Col) Colombia
7Unai Iparragirre (Spa) Equipe Nationale Basque
8Antton Ibarguren (Spa) Equipe Nationale Basque
9Igor Merino (Spa) Equipe Nationale Basque
10Jon Oria (Spa) Equipe Nationale Basque
11Ibai Salas (Spa) Equipe Nationale Basque
12Sergio Ruiz (Spa) Equipe Nationale Basque
13Christopher Whorrall (GBr) MGKVIS Norda Pacific
14Lukasz Owsian (Pol) MGKVIS Norda Pacific
15Viktor Pechkarev (Rus) MGKVIS Norda Pacific
16Gennady Tatarinov (Rus) MGKVIS Norda Pacific
17Ilnur Zakarin (Rus) MGKVIS Norda Pacific
18Rafal Rynkowski (Pol) MGKVIS Norda Pacific
19Dmitry Kosyakov (Rus) Russian National Team
20Andrei Solomennikov (Rus) Russian National Team
21Anton Vorobyev (Rus) Russian National Team
22Alexandr Prishpetnyy (Rus) Russian National Team
23Alexey Tsatevich (Rus) Russian National Team
24Viacheslav Kuznetsov (Rus) Russian National Team
25Romain Beney (Swi) Switzerland
26Steven Baertsch (Swi) Switzerland
27Rolf Kobelt (Swi) Switzerland
28Oliver Hofstetter (Swi) Switzerland
29Lorenzo Rossi (Swi) Switzerland
30Dominik Stucki (Swi) Switzerland
31Matteo Busato (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
32Marco Benfatto (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
33Diego Zanco (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
34Enrico Battaglin (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
35Stefano Agostini (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
36Francesco Bongiorno (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
37Jakub Novak (Cze) Trevigiani Dynamon Bottoli
38Patrick Facchini (Ita) Trevigiani Dynamon Bottoli
39Michele Gazzara (Ita) Trevigiani Dynamon Bottoli
40Enrico Barbin (Ita) Trevigiani Dynamon Bottoli
41Mattia Cattaneo (Ita) Trevigiani Dynamon Bottoli
42Massimo Graziato (Ita) Trevigiani Dynamon Bottoli
43Antonino Puccio (Ita) Hoppla' Truck Italia Mavo Infissi
44Davide Mucelli (Ita) Hoppla' Truck Italia Mavo Infissi
45Antonino Parrinello (Ita) Hoppla' Truck Italia Mavo Infissi
46Andrea Fedi (Ita) Hoppla' Truck Italia Mavo Infissi
47Mattia Barabesi (Ita) Hoppla' Truck Italia Mavo Infissi
48Salvatore Puccio (Ita) Hoppla' Truck Italia Mavo Infissi
49Marco Zanotti (Ita) Team Casati Named
50Mirko Nosotti (Ita) Team Casati Named
51Claudio De Benedictis (Ita) Team Casati Named
52Cristiano Monguzzi (Ita) Team Casati Named
53Alberto Gatti (Ita) Team Casati Named
54Patrick Kos (Ned) Team Casati Named
55Luca Orlandi (Ita) Team Palazzago
56Maurizio Anzalone (Ita) Team Palazzago
57Alfio Locatelli (Ita) Team Palazzago
58Gabriele Pizzaballa (Ita) Team Palazzago
59Matteo Zambon (Ita) Team Palazzago
60Fabio Aru (Ita) Team Palazzago
61Oleksandr Polivoda (Ukr) ASD Mantovani Fontana
62Andrea Menapace (Ita) ASD Mantovani Fontana
63Santo Nicola Dal (Ita) ASD Mantovani Fontana
64Elia Zanon (Ita) ASD Mantovani Fontana
65Daniele Aldegheri (Ita) ASD Mantovani Fontana
66Roberto Greselin (Ita) ASD Mantovani Fontana
67Nathan Pertica (Ita) Gallina S.Inox Tonoli
68Andrea Rossini (Ita) Gallina S.Inox Tonoli
69Stiven Fanelli (Ita) Gallina S.Inox Tonoli
70Michele Foppoli (Ita) Gallina S.Inox Tonoli
71Nicola Gaffurini (Ita) Gallina S.Inox Tonoli
72Artunduaga Quintero (Col) Gallina S.Inox Tonoli
73Monteiro Rodrigues (Bra) Team Brilla Pasta Montegrapp
74Matteo Trentin (Ita) Team Brilla Pasta Montegrapp
75Stefano Presello (Ita) Team Brilla Pasta Montegrapp
76Elia Silvestri (Ita) Team Brilla Pasta Montegrapp
77Marco Bonan (Ita) Team Brilla Pasta Montegrapp
78Patrick Turrin (Ita) Team Brilla Pasta Montegrapp
79Antonio Marchiori (Ita) U.S. F. Coppi Gazzera Videa
80Ilya Gorodnichev (Rus) U.S. F. Coppi Gazzera Videa
81Mattia Moresco (Ita) U.S. F. Coppi Gazzera Videa
82Mattia De Marchi (Ita) U.S. F. Coppi Gazzera Videa
83Ivan Balykin (Ita) U.S. F. Coppi Gazzera Videa
84Nicolo' Rocchi (Ita) U.S. F. Coppi Gazzera Videa
85Michele Simoni (Ita) Team Lucchini Maniva Ski
86Moreno Moser (Ita) Team Lucchini Maniva Ski
87Vincenzo Bernardelli (Ita) Team Lucchini Maniva Ski
88Daniele Bettinsoli (Ita) Team Lucchini Maniva Ski
89Francesco Pagone (Ita) Team Lucchini Maniva Ski
90Mikhail Zaffaina (Ita) Team Lucchini Maniva Ski
91Andrea Di Corrado (Ita) Team Colpack
92Gianfranco Zilioli (Ita) Team Colpack
93Davide Orrico (Ita) Team Colpack
94Davide Villella (Ita) Team Colpack
95Stefano Locatelli (Ita) Team Colpack
96Edoardo Zardini (Ita) Team Colpack
97Winner Andrew Anacona Gomez (Col) Caparrini Le Village Vibert
98Alessandro Vannacci (Ita) Caparrini Le Village Vibert
99Vincenzo Ianniello (Ita) Caparrini Le Village Vibert
100Mirko Puccioni (Ita) Caparrini Le Village Vibert
101Rino Maestrini (Ita) Caparrini Le Village Vibert
102Eugenio Bani (Ita) Caparrini Le Village Vibert
103Francesco Lasca (Ita) Bedogni Grassi Natalini
104Andrea Lupori (Ita) Bedogni Grassi Natalini
105Mirko Casali (Ita) Bedogni Grassi Natalini
106Matteo Grassi (Ita) Bedogni Grassi Natalini
107Matteo Gozzi (Ita) Bedogni Grassi Natalini
108Marco Ceglia (Ita) Bedogni Grassi Natalini
109Marino Palandri (Ita) Gragnano Sporting Club
110Luigi Miletta (Ita) Gragnano Sporting Club
111Carmelo Consola Panto' (Ita) Gragnano Sporting Club
112Alfonso Fiorenza (Ita) Gragnano Sporting Club
113Mantas Bliakevicius (Ltu) Gragnano Sporting Club
114Giovanni Petroni (Ita) Gragnano Sporting Club
115Daniele Ferraresso (Ita) Generali-Ballan
116Daniele Cavasin (Ita) Generali-Ballan
117Rudy Dalbo (Ita) Generali-Ballan
118Davide Gani (Ita) Generali-Ballan
119Mattia Costantino Bedin (Ita) Generali-Ballan
120Francesco Flora (Ita) Generali-Ballan
121Antonio Viola (Ita) Aran Cucine - D'Angelo & Antenucci - Farnese Vini
122Ettore Carlini (Ita) Aran Cucine - D'Angelo & Antenucci - Farnese Vini
123Giuseppe Conversano (Ita) Aran Cucine - D'Angelo & Antenucci - Farnese Vini
124Vitalii Brychak (Ukr) Aran Cucine - D'Angelo & Antenucci - Farnese Vini
125Marco D'urbano (Ita) Aran Cucine - D'Angelo & Antenucci - Farnese Vini
126Mattia Marcelli (Ita) Aran Cucine - D'Angelo & Antenucci - Farnese Vini
127Giorgio Cecchinel (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
128Simone Bernardini (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
129Samuele Galligani (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
130Matteo Mammini (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
131Marco Bernardinetti (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
132Emanuel Roberti (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
133Roberto Giacobazzi (Ita) Scap Foresi Prefabbricati Foresi - Euronics Merida
134Giuseppe Rufo (Ita) Scap Foresi Prefabbricati Foresi - Euronics Merida
135Matteo Belli (Ita) Scap Foresi Prefabbricati Foresi - Euronics Merida
136Moreno Julia Arredondo (Col) Scap Foresi Prefabbricati Foresi - Euronics Merida
137Francesco Andreani (Ita) Scap Foresi Prefabbricati Foresi - Euronics Merida
138Corrado Lampa (Ita) Scap Foresi Prefabbricati Foresi - Euronics Merida
139Luca Greco (Ita) Monturano-Civitanova-Cascina
140Massimo d'Elpidio (Ita) Monturano-Civitanova-Cascina
141Matteo Ciavatta (Ita) Monturano-Civitanova-Cascina
142Silvio Satini (Ita) Monturano-Civitanova-Cascina
143Davide Censori (Ita) Monturano-Civitanova-Cascina
144Innocenzo Di Lorenzo (Ita) Monturano-Civitanova-Cascina
145Michele Nodari (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
146Marino Pavan (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
147Dario Gozio (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
148Andrea Palini (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
149Isaia Modena (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
150Federico Farinotti (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
151Pasquale Angelicola (Ita) Vejus-TMF-Euroservicegroup
152Nello Fiengo (Ita) Vejus-TMF-Euroservicegroup
153Anton Sintsov (Rus) Vejus-TMF-Euroservicegroup
154Ieso Donato De (Ita) Vejus-TMF-Euroservicegroup
155Anatoliy Kashtan (Ukr) Team Cerone Rodman Leone
156Alessio Marchetti (Ita) Team Cerone Rodman Leone
157Ricardo Pichetta (Ita) Team Cerone Rodman Leone
158Mirko Paroli (Ita) Team Cerone Rodman Leone
159Aldo Ghiron (Ita) Team Cerone Rodman Leone
160Francesco Matteo Dionisio (Ita) Team Cerone Rodman Leone
161Thomas Tiozzo (Ita) S.C. F.W.R. Bata Ciclismo
162Pietro Tedesco (Ita) S.C. F.W.R. Bata Ciclismo
163Luca Vaccari (Ita) S.C. F.W.R. Bata Ciclismo
164Gianluca Mengardo (Ita) S.C. F.W.R. Bata Ciclismo
165Fabio Chinello (Ita) S.C. F.W.R. Bata Ciclismo
166Grandi Teo Prado (Bra) S.C. F.W.R. Bata Ciclismo
167Orazio Grasso (Ita) Vega Prefabbricati Montappone
168Angelo Gargaro (Ita) Vega Prefabbricati Montappone
169Matteo Di Serafino (Ita) Vega Prefabbricati Montappone
170Giuseppe Famoso (Ita) Vega Prefabbricati Montappone
171Bartosz Warchol (Pol) Vega Prefabbricati Montappone
172Alessio Camilli (Ita) Vega Prefabbricati Montappone