Spratt scores the win for Australia

Bunch sprint decides opening stage

Stage 1 results
#Rider Name (Country) TeamResult
1Amanda Spratt (Aus) Australia3:02:27 
2Annette Edmonson (Aus) Jayco-AIS  
3Svetlana Bubnenkova (Rus) Team.C.W.  
4Ana Bianca Schnitzmeier (Ger) ABUS - Nutrixxion  
5Alexandra Burchenkova (Rus) Petrogradets  
6Catherine Hare Willianson (GBr) Foriored-Rapha  
7Eivgenia Vysotska (Ukr) Team.C.W.  
8Andrea Bosman (Ned) SRAM.V.emland  
9Mascha Pijnenborg (Ned) MixR  
10Svitlana Galyuk (Ukr) Ukraine  
11Paulina Brzezna (Pol) Polsko  
12Tina Andreassen (Nor) Norsko  
13Natalia Boyarskaya (Rus) Team.C.W.  
14Larisa Pankova (Rus) Rusko0:00:13 
15Esther Olthuis (Ned) Duraermeeryclingea  
16Daniela Pintarelli (Aut) Rakousko  
17Romy Kasper (Ger) Nemecko  
18Belinda Goss (Aus) Australia  
19Madeleine Olsson (Swe) AlrikssonO:GREEN  
20Isabelle Söderberg (Swe) AlrikssonO:GREEN  
21Jacqueline Hahn (Aut) Rakousko  
22Egle Zablotskyte (Ltu) Litva0:00:19 
23Lelizaveta Oshurkova (Ukr) Ukraine  
24Martina Thomasson (Swe) TeampecializedPD0:00:25 
25Vera Koedooder (Ned) TeampecializedPD  
26Pavlina Sulcova (Cze) MixR0:00:29 
27Kathrin Hammes (Ger) Nemecko  
28Marlen Jöhrend (Ger) Nemecko  
29Lisanne Soemanta (Ned) Itweatavusadies  
30Petra Zrimšek (Slo) Tennaoborika  
31Claire Thomas (GBr) HorizonitnessT  
32Marie-Therese Ludwig (Ger) Nemecko  
33Vaida Pikauskaite (Ltu) Litva  
34Yulia Iliynikh (Rus) Petrogradets  
35Lauren Kitchen (Aus) Australia  
36Yulia Blindyuk (Rus) Rusko  
37Viktoriya Vologdina (Ukr) Ukraine  
38Irina Molicheva (Rus) Team.C.W.  
39Helen Wyman (GBr) HorizonitnessT  
40Marieke Den Otter (Ned) Jananrckel  
41Emilie Moberg (Nor) Norsko  
42Anna Ramirez Bauxel (Esp) Ouribikecouriquense  
43Emma Grant (GBr) Foriored-Rapha  
44Annelies Visser (Ned) Itweatavusadies  
45Melissa Hoskins (Aus) Jayco-AIS  
46Inge Klep (Ned) Duraermeeryclingea  
47Hanka Kupfernagel (Ger) HorizonitnessT  
48Annabel Simpson (GBr) HorizonitnessT  
49Anna Nagirna (Ukr) Ukraine0:00:40 
50Urša Pintar (Slo) Kluboletarmin  
51Sigrid Kuizenga (Ned) Jananrckel0:00:55 
52Taryn Heather (Aus) Australia  
53Agne Silinyte (Ltu) Litva0:01:07 
54Myfanwy Galloway (Aus) Foriored-Rapha  
55Emma Crum (NZl) TeampecializedPD  
56Johanna Badmann (Ger) Nemecko  
57Martina Zwick (Ger) ABUS - Nutrixxion  
58Malin Rydlund (Swe) AlrikssonO:GREEN  
59Marjolein Claessen (Ned) Duraermeeryclingea  
60Marina Lihanova (Rus) Rusko  
61Lisa Poller (Ger) Nemecko0:01:17 
62Linda Ringlever (Ned) R§TCroenewoud0:01:22 
63Kirsten Peetoom (Ned) R§TCroenewoud  
64Alenka Novak (Slo) Kluboletarmin  
65Ruta Zemaityte (Ltu) Litva  
66Aleksandra Sosenko (Ltu) Litva  
67Jessica Kihlbom (Swe) AlrikssonO:GREEN  
68Tjaša Rutar (Slo) Kluboletarmin  
69Josephine Tomic (Aus) Jayco-AIS  
70Sione Jongstra (Ned) Jananrckel0:01:38 
71Jane Barr (GBr) Duraermeeryclingea  
72Julie Leth (Den) TeampecializedPD  
73Cecilie S. Johansen (Nor) Norsko0:02:11 
74Penny Rowson (GBr) HorizonitnessT  
75Yelizaveta Bochkarova (Ukr) Ukraine  
76Emma Marcelli (Ita) Team.C.W.0:02:20 
77Monica Holler (Swe) AlrikssonO:GREEN  
78Linn Torp (Nor) AlrikssonO:GREEN  
79Sarah Kent (Aus) Jayco-AIS  
80Thea Thorsen (Nor) Norsko  
81Lesya Kalitovska (Ukr) Ukraine  
82Elena Bocharnikova (Rus) Rusko  
83Christina Kollmann (Aut) Rakousko  
84Natalie Creswick (GBr) ABUS - Nutrixxion0:02:34 
85Jarmila Machacova (Cze) MixR  
86Jessie Maclean (Aus) Australia  
87Irina Coelho (Por) Ouribikecouriquense  
88Amy Cure (Aus) Jayco-AIS  
89Laura Fouquet (Ger) Nemecko  
90Rohan Battison (GBr) Foriored-Rapha0:02:43 
91Rebecca Curley (GBr) Foriored-Rapha0:03:06 
92Christina Perchtold (Aut) Rakousko  
93Joan Boskamp (Ned) Itweatavusadies0:03:09 
94Nathalie Lamborelle (Lux) ABUS - Nutrixxion  
95Katherine Bates (Aus) ABUS - Nutrixxion  
96Djoeke Donkers (Ned) R§TCroenewoud  
97Anne Arnouts (Bel) Duraermeeryclingea  
98Olena Sharga (Ukr) Ukraine0:03:47 
99Eileen Roe (GBr) R§TCroenewoud0:03:52 
100Sofie Verdonck (Bel) Duraermeeryclingea0:04:03 
101Olga Demidova (Rus) Petrogradets0:04:44 
102Margriet Helena Kloppenburg (Den) Duraermeeryclingea0:04:54 
103Hannah Rich (GBr) HorizonitnessT  
104Anna Potokina (Rus) Petrogradets0:08:30 
105Tatiana Shamanova (Rus) Rusko0:08:33 
106Melanie Wotsch (Ger) Nemecko0:08:48 
107Karolina Garczynska (Pol) Polsko  
108Martina Ritter (Aut) Rakousko  
109Alessia Quarta (Ita) Team.C.W.  
110Andreja Godec (Slo) Kluboletarmin  
111Azzurra D'intino (Ita) Team.C.W.0:08:53 
112Elisabeth Reiner (Aut) Rakousko  
113Nathalie Jolink (Ned) TeampecializedPD0:09:30 
114Roberta Barzdaite (Ltu) Litva0:12:01 
115Natalia Mielnik (Pol) Polsko0:12:04 
116Veronika Bláhová (Cze) MixR0:12:29 
117Tessa Van Nieuwpoort (Ned) Itweatavusadies0:12:32 
118Juliette Wigbold (Ned) SRAM.V.emland  
119Wilma Korevaar (Ned) Jananrckel  
120Silke Kogelman (Ned) TeampecializedPD  
121Julia Soek (Ned) Itweatavusadies0:13:42 
122Elena Utrobina (Rus) Petrogradets0:16:31 
123Tereza Trefná (Cze) MixR0:16:51 
124Monika Simonová (Cze) MixR  
125Rute Costa (Por) Ouribikecouriquense  
126Stine Andersen Borgli (Nor) Norsko  
127Charlotte Lenting (Ned) R§TCroenewoud  
128Aizhan Zhaparova (Rus) Rusko  
129Lucie Macíková (Cze) MixR  
130Ludmila Zhgarova (Rus) Petrogradets  
131Gabriella Shaw (GBr) Foriored-Rapha  
132Jovana Krtinic (Srb) Tennaoborika  
133Marthe Skjolden (Nor) Norsko  
134Sandra Van Veghel (Ned) SRAM.V.emland  
135Silvia Tirado Marquez (Esp) Ouribikecouriquense  
136Maria Grandt Petersen (Den) ABUS - Nutrixxion  
137Anne Heijkoop (Ned) Itweatavusadies0:17:11 
138Petra Van Wijgerden (Ned) Jananrckel  
139Marjetka Conradi (Slo) Kluboletarmin0:17:38 
140Ajda Opeka (Slo) Kluboletarmin0:17:51 
141Jessica Smits (Ned) R§TCroenewoud0:17:52 
142Joana Filipa Patrício (Por) Ouribikecouriquense0:18:58 
143Mia Radotic (Cro) Tennaoborika0:26:40 
144Maja Marukic (Cro) Tennaoborika0:32:36 
145Natalia Fraczek (Pol) Polsko0:33:28 
146Seba Alraai (Syr) Syria0:33:38 
147Hester Wagenaar (Ned) SRAM.V.emland0:33:41 
148Paulina Guz (Pol) Polsko0:34:08 
149Maagorzata Piotrowska (Pol) Polsko0:34:21 
150Sofie Van Horik (Ned) Foriored-Rapha0:35:04 
151Sahab Ghaibour (Syr) Syria0:36:07 
DNFAshlee Ankudinoff (Aus) Jayco-AIS  
DNFIsabella King (Aus) Jayco-AIS  
DNFAndreia Lopes (Por) Ouribikecouriquense  
DNFEmma Trott (GBr) Foriored-Rapha  
DNFAnita Mejac (Slo) Kluboletarmin  
DNFNelleke Van Twist (Ned) SRAM.V.emland  
DNFAndreja Holsedl (Slo) Tennaoborika  
DNFRoba Helane (Syr) Syria  
DNFHanah Awied (Syr) Syria  
DNFGiana Zeineddin (Syr) Syria  
Points
#Rider Name (Country) TeamResult
1Amanda Spratt (Aus) Australia25 pts
2Annette Edmonson (Aus) Jayco-AIS20 
3Svetlana Bubnenkova (Rus) Team.C.W.16 
4Ana Bianca Schnitzmeier (Ger) ABUS - Nutrixxion14 
5Alexandra Burchenkova (Rus) Petrogradets12 
6Catherine Hare Willianson (GBr) Foriored-Rapha10 
7Eivgenia Vysotska (Ukr) Team.C.W.9 
8Andrea Bosman (Ned) SRAM.V.emland8 
9Mascha Pijnenborg (Ned) MixR7 
10Svitlana Galyuk (Ukr) Ukraine6 
11Paulina Brzezna (Pol) Polsko5 
12Tina Andreassen (Nor) Norsko4 
13Natalia Boyarskaya (Rus) Team.C.W.3 
14Larisa Pankova (Rus) Rusko2 
15Esther Olthuis (Ned) Duraermeeryclingea1 
Sprint 1 - Varnsdorf 15km
#Rider Name (Country) TeamResult
1Lauren Kitchen (Aus) Australia3 pts
2Romy Kasper (Ger) Nemecko2 
3Amanda Spratt (Aus) Australia1 
Sprint 3 - Šluknov 38km
#Rider Name (Country) TeamResult
1Madeleine Olsson (Swe) AlrikssonO:GREEN3 pts
2Amanda Spratt (Aus) Australia2 
3Mascha Pijnenborg (Ned) MixR1 
Sprint 2 - Mikulášovice 59km
#Rider Name (Country) TeamResult
1Amanda Spratt (Aus) Australia3 pts
2Romy Kasper (Ger) Nemecko2 
3Annelies Visser (Ned) Itweatavusadies1 
Mountain 1 - Jiříkov 30km
#Rider Name (Country) TeamResult
1Svetlana Bubnenkova (Rus) Team.C.W.5 pts
2Yelizaveta Bochkarova (Ukr) Ukraine3 
3Lelizaveta Oshurkova (Ukr) Ukraine2 
4Mascha Pijnenborg (Ned) MixR1 
Mountain 2 - Horní Poustevna 52km
#Rider Name (Country) TeamResult
1Svetlana Bubnenkova (Rus) Team.C.W.5 pts
2Hanka Kupfernagel (Ger) HorizonitnessT3 
3Amanda Spratt (Aus) Australia2 
4Ana Bianca Schnitzmeier (Ger) ABUS - Nutrixxion1 
Mountain 3 - Vápenka 106km
#Rider Name (Country) TeamResult
1Paulina Brzezna (Pol) Polsko5 pts
2Svetlana Bubnenkova (Rus) Team.C.W.3 
3Tina Andreassen (Nor) Norsko2 
4Alexandra Burchenkova (Rus) Petrogradets1 
Teams
#Rider Name (Country) TeamResult
1Team P.C.W9:07:21 
2Australia0:00:42 
3Ukraine0:00:48 
4Nemeck0:01:11 
5Horizon Fitness RT0:01:27 
6For Viored-Rapha0:01:36 
7Alriksson GO:GREEN0:01:43 
8Rusko0:01:49 
9Dura Vermeer Cycling Team  
10JAYCO-AIS0:01:51 
11Litva0:01:55 
12Team Specialized DPD0:01:57 
13Norsk0:02:40 
14Rakousk0:02:46 
15Jan van Arckel0:03:02 
16Mix C0:03:03 
17Klub Polet Garmin0:03:24 
18ABUS - Nutrixxion0:03:41 
19Itwe Batavus Ladies0:04:07 
20Petrogradet0:05:13 
21R§TC Groenewoud0:05:53 
22Ouribike Ccouriquense0:19:54 
23Polsko0:20:52 
24SRAM W.V. Eemland0:29:23 
25Tenna - Loborika0:44:00 
General classification after stage 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Amanda Spratt (Aus) Australia3:02:11 
2Annette Edmonson (Aus) Jayco-AIS0:00:10 
3Svetlana Bubnenkova (Rus) Team.C.W.0:00:12 
4Mascha Pijnenborg (Ned) MixR0:00:15 
5Ana Bianca Schnitzmeier (Ger) ABUS - Nutrixxion0:00:16 
6Alexandra Burchenkova (Rus) Petrogradets  
7Catherine Hare Willianson (GBr) Foriored-Rapha  
8Eivgenia Vysotska (Ukr) Team.C.W.  
9Andrea Bosman (Ned) SRAM.V.emland  
10Svitlana Galyuk (Ukr) Ukraine  
11Paulina Brzezna (Pol) Polsko  
12Tina Andreassen (Nor) Norsko  
13Natalia Boyarskaya (Rus) Team.C.W.  
14Romy Kasper (Ger) Nemecko0:00:25 
15Madeleine Olsson (Swe) AlrikssonO:GREEN0:00:26 
16Larisa Pankova (Rus) Rusko0:00:29 
17Esther Olthuis (Ned) Duraermeeryclingea  
18Daniela Pintarelli (Aut) Rakousko  
19Belinda Goss (Aus) Australia  
20Jacqueline Hahn (Aut) Rakousko  
21Egle Zablotskyte (Ltu) Litva0:00:35 
22Lelizaveta Oshurkova (Ukr) Ukraine  
23Isabelle Söderberg (Swe) AlrikssonO:GREEN0:00:39 
24Martina Thomasson (Swe) TeampecializedPD0:00:41 
25Vera Koedooder (Ned) TeampecializedPD  
26Lauren Kitchen (Aus) Australia0:00:42 
27Annelies Visser (Ned) Itweatavusadies0:00:44 
28Pavlina Sulcova (Cze) MixR0:00:45 
29Kathrin Hammes (Ger) Nemecko  
30Marlen Jöhrend (Ger) Nemecko  
31Lisanne Soemanta (Ned) Itweatavusadies  
32Petra Zrimšek (Slo) Tennaoborika  
33Claire Thomas (GBr) HorizonitnessT  
34Marie-Therese Ludwig (Ger) Nemecko  
35Vaida Pikauskaite (Ltu) Litva  
36Yulia Iliynikh (Rus) Petrogradets  
37Yulia Blindyuk (Rus) Rusko  
38Viktoriya Vologdina (Ukr) Ukraine  
39Irina Molicheva (Rus) Team.C.W.  
40Helen Wyman (GBr) HorizonitnessT  
41Marieke Den Otter (Ned) Jananrckel  
42Emilie Moberg (Nor) Norsko  
43Anna Ramirez Bauxel (Esp) Ouribikecouriquense  
44Emma Grant (GBr) Foriored-Rapha  
45Melissa Hoskins (Aus) Jayco-AIS  
46Inge Klep (Ned) Duraermeeryclingea  
47Hanka Kupfernagel (Ger) HorizonitnessT  
48Annabel Simpson (GBr) HorizonitnessT  
49Anna Nagirna (Ukr) Ukraine0:00:56 
50Urša Pintar (Slo) Kluboletarmin  
51Sigrid Kuizenga (Ned) Jananrckel0:01:11 
52Taryn Heather (Aus) Australia  
53Agne Silinyte (Ltu) Litva0:01:23 
54Myfanwy Galloway (Aus) Foriored-Rapha  
55Emma Crum (NZl) TeampecializedPD  
56Johanna Badmann (Ger) Nemecko  
57Martina Zwick (Ger) ABUS - Nutrixxion  
58Malin Rydlund (Swe) AlrikssonO:GREEN  
59Marjolein Claessen (Ned) Duraermeeryclingea  
60Marina Lihanova (Rus) Rusko  
61Lisa Poller (Ger) Nemecko0:01:33 
62Linda Ringlever (Ned) R§TCroenewoud0:01:38 
63Kirsten Peetoom (Ned) R§TCroenewoud  
64Alenka Novak (Slo) Kluboletarmin  
65Ruta Zemaityte (Ltu) Litva  
66Aleksandra Sosenko (Ltu) Litva  
67Jessica Kihlbom (Swe) AlrikssonO:GREEN  
68Tjaša Rutar (Slo) Kluboletarmin  
69Josephine Tomic (Aus) Jayco-AIS  
70Sione Jongstra (Ned) Jananrckel0:01:54 
71Jane Barr (GBr) Duraermeeryclingea  
72Julie Leth (Den) TeampecializedPD  
73Cecilie S. Johansen (Nor) Norsko0:02:27 
74Penny Rowson (GBr) HorizonitnessT  
75Yelizaveta Bochkarova (Ukr) Ukraine  
76Emma Marcelli (Ita) Team.C.W.0:02:36 
77Monica Holler (Swe) AlrikssonO:GREEN  
78Linn Torp (Nor) AlrikssonO:GREEN  
79Sarah Kent (Aus) Jayco-AIS  
80Thea Thorsen (Nor) Norsko  
81Lesya Kalitovska (Ukr) Ukraine  
82Elena Bocharnikova (Rus) Rusko  
83Christina Kollmann (Aut) Rakousko  
84Natalie Creswick (GBr) ABUS - Nutrixxion0:02:50 
85Jarmila Machacova (Cze) MixR  
86Jessie Maclean (Aus) Australia  
87Irina Coelho (Por) Ouribikecouriquense  
88Amy Cure (Aus) Jayco-AIS  
89Laura Fouquet (Ger) Nemecko  
90Rohan Battison (GBr) Foriored-Rapha0:02:59 
91Rebecca Curley (GBr) Foriored-Rapha0:03:22 
92Christina Perchtold (Aut) Rakousko  
93Joan Boskamp (Ned) Itweatavusadies0:03:25 
94Nathalie Lamborelle (Lux) ABUS - Nutrixxion  
95Katherine Bates (Aus) ABUS - Nutrixxion  
96Djoeke Donkers (Ned) R§TCroenewoud  
97Anne Arnouts (Bel) Duraermeeryclingea  
98Olena Sharga (Ukr) Ukraine0:04:03 
99Eileen Roe (GBr) R§TCroenewoud0:04:08 
100Sofie Verdonck (Bel) Duraermeeryclingea0:04:19 
101Olga Demidova (Rus) Petrogradets0:05:00 
102Margriet Helena Kloppenburg (Den) Duraermeeryclingea0:05:10 
103Hannah Rich (GBr) HorizonitnessT  
104Anna Potokina (Rus) Petrogradets0:08:46 
105Tatiana Shamanova (Rus) Rusko0:08:49 
106Melanie Wotsch (Ger) Nemecko0:09:04 
107Karolina Garczynska (Pol) Polsko  
108Martina Ritter (Aut) Rakousko  
109Alessia Quarta (Ita) Team.C.W.  
110Andreja Godec (Slo) Kluboletarmin  
111Azzurra D'intino (Ita) Team.C.W.0:09:09 
112Elisabeth Reiner (Aut) Rakousko  
113Nathalie Jolink (Ned) TeampecializedPD0:09:46 
114Roberta Barzdaite (Ltu) Litva0:12:17 
115Natalia Mielnik (Pol) Polsko0:12:20 
116Veronika Bláhová (Cze) MixR0:12:45 
117Tessa Van Nieuwpoort (Ned) Itweatavusadies0:12:48 
118Juliette Wigbold (Ned) SRAM.V.emland  
119Wilma Korevaar (Ned) Jananrckel  
120Silke Kogelman (Ned) TeampecializedPD  
121Julia Soek (Ned) Itweatavusadies0:13:58 
122Elena Utrobina (Rus) Petrogradets0:16:47 
123Tereza Trefná (Cze) MixR0:17:07 
124Monika Simonová (Cze) MixR  
125Rute Costa (Por) Ouribikecouriquense  
126Stine Andersen Borgli (Nor) Norsko  
127Charlotte Lenting (Ned) R§TCroenewoud  
128Aizhan Zhaparova (Rus) Rusko  
129Lucie Macíková (Cze) MixR  
130Ludmila Zhgarova (Rus) Petrogradets  
131Gabriella Shaw (GBr) Foriored-Rapha  
132Jovana Krtinic (Srb) Tennaoborika  
133Marthe Skjolden (Nor) Norsko  
134Sandra Van Veghel (Ned) SRAM.V.emland  
135Silvia Tirado Marquez (Esp) Ouribikecouriquense  
136Maria Grandt Petersen (Den) ABUS - Nutrixxion  
137Anne Heijkoop (Ned) Itweatavusadies0:17:27 
138Petra Van Wijgerden (Ned) Jananrckel  
139Marjetka Conradi (Slo) Kluboletarmin0:17:54 
140Ajda Opeka (Slo) Kluboletarmin0:18:07 
141Jessica Smits (Ned) R§TCroenewoud0:18:08 
142Joana Filipa Patrício (Por) Ouribikecouriquense0:19:14 
143Mia Radotic (Cro) Tennaoborika0:26:56 
Points classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Amanda Spratt (Aus) Australia25 pts
2Annette Edmonson (Aus) Jayco-AIS20 
3Svetlana Bubnenkova (Rus) Team.C.W.16 
4Ana Bianca Schnitzmeier (Ger) ABUS - Nutrixxion14 
5Alexandra Burchenkova (Rus) Petrogradets12 
6Catherine Hare Willianson (GBr) Foriored-Rapha10 
7Eivgenia Vysotska (Ukr) Team.C.W.9 
8Andrea Bosman (Ned) SRAM.V.emland8 
9Mascha Pijnenborg (Ned) MixR7 
10Svitlana Galyuk (Ukr) Ukraine6 
Sprint classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Svetlana Bubnenkova (Rus) Team.C.W.13 pts
2Amanda Spratt (Aus) Australia8 
3Paulina Brzezna (Pol) Polsko5 
4Romy Kasper (Ger) Nemecko4 
5Madeleine Olsson (Swe) AlrikssonO:GREEN3 
6Lauren Kitchen (Aus) Australia3 
7Hanka Kupfernagel (Ger) HorizonitnessT3 
8Yelizaveta Bochkarova (Ukr) Ukraine3 
9Mascha Pijnenborg (Ned) MixR2 
10Tina Andreassen (Nor) Norsko2 
11Lelizaveta Oshurkova (Ukr) Ukraine2 
12Ana Bianca Schnitzmeier (Ger) ABUS - Nutrixxion1 
13Alexandra Burchenkova (Rus) Petrogradets1 
14Annelies Visser (Ned) Itweatavusadies1 
Mountains classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Svetlana Bubnenkova (Rus) Team.C.W.13 pts
2Paulina Brzezna (Pol) Polsko5 
3Hanka Kupfernagel (Ger) HorizonitnessT3 
4Yelizaveta Bochkarova (Ukr) Ukraine3 
5Amanda Spratt (Aus) Australia2 
6Tina Andreassen (Nor) Norsko2 
7Lelizaveta Oshurkova (Ukr) Ukraine2 
8Mascha Pijnenborg (Ned) MixR1 
9Ana Bianca Schnitzmeier (Ger) ABUS - Nutrixxion1 
10Alexandra Burchenkova (Rus) Petrogradets1 

Related Articles

Back to top