Deluna da man in Cuautla

Spirited surge nets Spidertech a stage

Results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Flavio Deluna (Mex) Spidertech p/b Planet Energy3:56:13 
2Jose Dejesus Gomez (Mex) Canel's Turbo0:00:02 
3Moises Aldape (Mex) Orven  
4Pier Paolo Denegri (Ita) ISD-Neri  
5Javier Megias (Spa) Team Type 1  
6Daniel Foder (Den) Team Concordia Forsikring - Himmerland  
7Emman Vanruitenbeek (Ned) Team Kuota - Indeland  
8Salvatore Mancuso (Ita) ISD-Neri  
9Kaspar Schjonnemann (Den) Team Concordia Forsikring - Himmerland  
10Scott Stewart (USA) Team Type 1  
11Serge Herz (Ger) CKT TMIT - Champion System  
12Ivan Carbajal (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico  
13Nicholas Sanderson (Aus) Amore e Vita Conad  
14Lisuandi Alonso (Cub) Cuba0:00:08 
15Alex Schmitt (Ger) Team Kuota - Indeland0:00:11 
16Jorge Pancoatl (Mex) Canel's Turbo0:00:13 
17Bruno Langlois (Can) Spidertech p/b Planet Energy0:00:25 
18Fausto Fognini (Ukr) Amore e Vita Conad0:00:29 
19Juan Carlo Hernandez (Mex) Chiapas Tequila Afamado0:00:45 
20Oscar Sevilla (Spa) Rock Racing0:07:39 
21Davide Frattini (Ita) Team Type 1  
22Gregorio Ladino (Col) Boyaca Orgullo de America  
23Edwin Arnulfo Parra (Col) Boyaca Orgullo de America  
24Dmytro Krivtsov (Ukr) ISD-Neri  
25Ramon Aguirre (Mex) Canel's Turbo  
26Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing  
27Ignacio Sarabia (Mex) Rock Racing  
28Joris Boillat (Swi) CKT TMIT - Champion System  
29Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 1  
30Huberlino Mesa (Col) Boyaca Orgullo de America  
31Chris Jones (USA) Team Type 1  
32Rodolfo Fernandez (Mex) Empacadora San Marcos  
33Victor Manuel Garcia (Spa) Chiapas Tequila Afamado  
34Josede Jesus Bravo (Mex) Chiapas Tequila Afamado  
35Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1  
36Juan Pabl Magallanes (Mex) Rock Racing  
37Ivan Mauricio Casas (Col) Boyaca Orgullo de America  
38Luc Hagenaars (Ned) Team Kuota - Indeland  
39Stefan Ganser (Ger) Team Kuota - Indeland  
40Edmundo Robledo (Mex) Empacadora San Marcos  
41Freddy Vargas (Ven) Venezuela  
42Rodolfo Andre Torres (Col) Boyaca Orgullo de America  
43Francisco Matamoros (Mex) Arenas Alubike  
44Tomas Gil (Ven) Venezuela  
45Holger Burkhardt (Ger) CKT TMIT - Champion System  
46Bernardo Colex (Mex) Amore e Vita Conad  
47Jorge Navarro (Mex) Empacadora San Marcos  
48Jose Daniel Rincon (Col) Boyaca Orgullo de America  
49Cesar Vaquera (Mex) Orven  
50Juan Antonio Aguirre (Mex) Chiapas Tequila Afamado  
51Jhonny Eliu Morales (Gua) Guatemala  
52Sergiy Grechyn (Ukr) Amore e Vita Conad  
53Epifanio Cortes (Mex) Arenas Alubike  
54Julio Alberto Perez (Mex) Empacadora San Marcos  
55Alessandro Colo (Ita) ISD-Neri  
56Saul Hernandez (Mex) Team Veracruz  
57Manuel Oseas Rodas (Gua) Guatemala  
58Carlos Cruz (Mex) Empacadora San Marcos  
59Yasmani Martinez (Cub) Cuba  
60Raul Granjel (Cub) Cuba  
61Denys Kostyuk (Ukr) ISD-Neri  
62Peter Joerg (Swi) CKT TMIT - Champion System  
63Florencio Ramos (Mex) Chiapas Tequila Afamado  
64Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD-Neri  
65Florenz Knauer (Ger) Team Kuota - Indeland  
66Shawn Milne (USA) Team Type 1  
67Wilmen Bravo (Ven) Venezuela  
68Fredy Emir Montaña (Col) Boyaca Orgullo de America  
69Gerardo Soto (Mex) Team Veracruz  
70Cuauhtemoc Vasquez (Mex) Team Veracruz  
71Sergio Arias (Mex) Empacadora San Marcos  
72Radames Treviño (Mex) Orven  
73Yuriy Metlushenko (Ukr) Amore e Vita Conad  
74Victor Niño (Col) Orven  
75Uriel Chavez (Mex) Empacadora San Marcos  
76Abundio Guerrero (Mex) Canel's Turbo  
77Victor Omar Garcia (Mex) Orven  
78Arnold Alcolea (Cub) Cuba  
79Isaac Santoyo (Mex) Empacadora San Marcos  
80Danie Westmattelmann (Ger) Team Kuota - Indeland  
81Tigran Korkotyan (Arm) CKT TMIT - Champion System  
82Jose Migdael Zeceña (Gua) Guatemala  
83Danny Alexan Morales (Gua) Guatemala  
84Juan Manuel Sandoval (Mex) Canel's Turbo  
85Walter Filad Escobar (Gua) Guatemala  
86Luis Pulido (Mex) Arenas Alubike  
87Vladislav Borisov (Rus) Amore e Vita Conad  
88Daniel Cano (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico  
89Jesus Zarate (Mex) Arenas Alubike  
90Yennier Lopez (Cub) Cuba  
91Juan Ramon Juarez (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico  
92Alberto Huitzil (Mex) Team Veracruz  
93Pedro Portuondo (Cub) Cuba  
94Londy Eduard Morales (Gua) Guatemala  
95Edwin Becerra (Ven) Venezuela  
96Eder Freyre (Mex) Chiapas Tequila Afamado  
97Glen Chadwick (NZl) Rock Racing  
98Jose Contreras (Ven) Venezuela  
99David Boily (Can) Spidertech p/b Planet Energy  
100Abraham Martinez (Mex) Arenas Alubike  
101Israel Antoni Ochoa (Col) Boyaca Orgullo de America  
102Alfredo Gabino (Mex) Canel's Turbo  
103Nikola Aistrup (Den) Team Concordia Forsikring - Himmerland  
104Jesus Armand Aguilar (Mex) Arenas Alubike  
105Luis Abel Sanchez (Mex) Team Veracruz  
106Thomas Riber (Den) Team Concordia Forsikring - Himmerland  
107Philip Nielsen (Den) Team Concordia Forsikring - Himmerland  
108Martin Gilbert (Can) Spidertech p/b Planet Energy  
109Bjorn Glasner (Ger) Team Kuota - Indeland  
110Lucas Euser (USA) Spidertech p/b Planet Energy  
111Luis Fernando Macias (Mex) Rock Racing  
112Victor Hugo Peña (Col) Rock Racing  
113Edgardo Morales (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico0:07:58 
114Carlos Alzate (Col) Rock Racing0:08:02 
115Freddy Buergos (Cub) Cuba  
116Edgar Miguel Hoch (Gua) Guatemala0:08:37 
117Guillaume Boivin (Can) Spidertech p/b Planet Energy0:08:50 
118Luis Alejand Zamudio (Mex) Chiapas Tequila Afamado0:09:03 
119Carlos Man Hernandez (Mex) Orven0:09:19 
120Matthias Bertling (Ger) Team Kuota - Indeland  
121Francois Parisien (Can) Spidertech p/b Planet Energy0:09:30 
122Gil Cordoves (Ven) Venezuela0:11:39 
DNFKristof Vollon (Ukr) Amore e Vita Conad  
DNFEder Arenas (Mex) Arenas Alubike  
KOM 1 - De Carretera
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jose Dejesus Gomez (Mex) Canel's Turbo6 pts
2Flavio Deluna (Mex) Spidertech p/b Planet Energy5 
3Ivan Carbajal (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico4 
4Jorge Pancoatl (Mex) Canel's Turbo3 
5Moises Aldape (Mex) Orven1 
KOM 2 - CarreteraIzucar Cuautla
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jose Dejesus Gomez (Mex) Canel's Turbo6 pts
2Fausto Fognini (Ukr) Amore e Vita Conad5 
3Nicholas Sanderson (Aus) Amore e Vita Conad4 
4Jorge Pancoatl (Mex) Canel's Turbo3 
5Lisuandi Alonso (Cub) Cuba1 
Meta Volante 1 - Papaloatla
#Rider Name (Country) TeamResult
1Florencio Ramos (Mex) Chiapas Tequila Afamado5 pts
2Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 13 
3Ignacio Sarabia (Mex) Rock Racing2 
Meta Volante 2 - Atlixco
#Rider Name (Country) TeamResult
1Fausto Fognini (Ukr) Amore e Vita Conad5 pts
2Ivan Carbajal (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico3 
3Jorge Pancoatl (Mex) Canel's Turbo2 
Meta Volante 3 - Izucar Dematamoros
#Rider Name (Country) TeamResult
1Ivan Carbajal (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico5 pts
2Fausto Fognini (Ukr) Amore e Vita Conad3 
3Juan Carlo Hernandez (Mex) Chiapas Tequila Afamado2 
Meta Volante 4 - Amayuca
#Rider Name (Country) TeamResult
 Ivan Carbajal (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico5 pts
 Jorge Pancoatl (Mex) Canel's Turbo3 
 Juan Carlo Hernandez (Mex) Chiapas Tequila Afamado2 
Meta Volante - finish
#Rider Name (Country) TeamResult
1Flavio Deluna (Mex) Spidertech p/b Planet Energy15 pts
2Jose Dejesus Gomez (Mex) Canel's Turbo12 
3Moises Aldape (Mex) Orven10 
4Pier Paolo Denegri (Ita) ISD-Neri7 
5Javier Megias (Spa) Team Type 16 
6Daniel Foder (Den) Team Concordia Forsikring - Himmerland5 
7Emman Vanruitenbeek (Ned) Team Kuota - Indeland4 
8Salvatore Mancuso (Ita) ISD-Neri3 
9Kaspar Schjonnemann (Den) Team Concordia Forsikring - Himmerland2 
10Scott Stewart (USA) Team Type 11 
General classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing19:00:48 
2Edwin Arnulfo Parra (Col) Boyaca Orgullo de America  
3Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 10:00:04 
4Huberlino Mesa (Col) Boyaca Orgullo de America0:00:19 
5Francisco Matamoros (Mex) Arenas Alubike  
6Ignacio Sarabia (Mex) Rock Racing0:00:25 
7Oscar Sevilla (Spa) Rock Racing0:00:32 
8Florencio Ramos (Mex) Chiapas Tequila Afamado  
9Victor Manuel Garcia (Spa) Chiapas Tequila Afamado0:00:37 
10Fredy Emir Montaña (Col) Boyaca Orgullo de America0:00:41 
11Jose Daniel Rincon (Col) Boyaca Orgullo de America  
12Ivan Mauricio Casas (Col) Boyaca Orgullo de America0:00:55 
13Gregorio Ladino (Col) Boyaca Orgullo de America  
14Victor Niño (Col) Orven  
15Stefan Ganser (Ger) Team Kuota - Indeland0:01:00 
16Rodolfo Andre Torres (Col) Boyaca Orgullo de America  
17Ramon Aguirre (Mex) Canel's Turbo0:01:02 
18Tomas Gil (Ven) Venezuela  
19Alessandro Colo (Ita) ISD-Neri  
20Chris Jones (USA) Team Type 1  
21Vladislav Borisov (Rus) Amore e Vita Conad  
22Julio Alberto Perez (Mex) Empacadora San Marcos0:01:19 
23Juan Pabl Magallanes (Mex) Rock Racing0:02:05 
24Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD-Neri0:02:06 
25Luis Pulido (Mex) Arenas Alubike0:02:29 
26Davide Frattini (Ita) Team Type 10:05:05 
27Bernardo Colex (Mex) Amore e Vita Conad0:06:40 
28Pedro Portuondo (Cub) Cuba0:07:01 
29Sergiy Grechyn (Ukr) Amore e Vita Conad0:07:49 
30Flavio Deluna (Mex) Spidertech p/b Planet Energy0:08:41 
31Salvatore Mancuso (Ita) ISD-Neri0:08:43 
32Bruno Langlois (Can) Spidertech p/b Planet Energy0:09:06 
33Moises Aldape (Mex) Orven0:09:55 
34Pier Paolo Denegri (Ita) ISD-Neri0:10:04 
35Lisuandi Alonso (Cub) Cuba0:14:37 
36Luis Fernando Macias (Mex) Rock Racing0:15:06 
37Jose Dejesus Gomez (Mex) Canel's Turbo0:15:37 
38Raul Granjel (Cub) Cuba0:16:13 
39Edmundo Robledo (Mex) Empacadora San Marcos0:16:20 
40Victor Hugo Peña (Col) Rock Racing0:16:30 
41Fausto Fognini (Ukr) Amore e Vita Conad0:16:31 
42Juan Manuel Sandoval (Mex) Canel's Turbo  
43Arnold Alcolea (Cub) Cuba0:16:33 
44Jesus Zarate (Mex) Arenas Alubike0:16:34 
45Francois Parisien (Can) Spidertech p/b Planet Energy0:17:09 
46Rodolfo Fernandez (Mex) Empacadora San Marcos0:17:19 
47Edwin Becerra (Ven) Venezuela0:17:47 
48Jose Migdael Zeceña (Gua) Guatemala0:17:49 
49Radames Treviño (Mex) Orven0:18:38 
50David Boily (Can) Spidertech p/b Planet Energy0:19:44 
51Lucas Euser (USA) Spidertech p/b Planet Energy0:21:45 
52Josede Jesus Bravo (Mex) Chiapas Tequila Afamado0:23:19 
53Nikola Aistrup (Den) Team Concordia Forsikring - Himmerland0:23:46 
54Joris Boillat (Swi) CKT TMIT - Champion System0:23:48 
55Israel Antoni Ochoa (Col) Boyaca Orgullo de America0:23:59 
56Epifanio Cortes (Mex) Arenas Alubike0:24:13 
57Manuel Oseas Rodas (Gua) Guatemala0:24:20 
58Daniel Foder (Den) Team Concordia Forsikring - Himmerland0:25:10 
59Freddy Vargas (Ven) Venezuela0:25:54 
60Dmytro Krivtsov (Ukr) ISD-Neri0:27:23 
61Yasmani Martinez (Cub) Cuba0:27:37 
62Yennier Lopez (Cub) Cuba  
63Bjorn Glasner (Ger) Team Kuota - Indeland0:29:10 
64Uriel Chavez (Mex) Empacadora San Marcos0:30:10 
65Nicholas Sanderson (Aus) Amore e Vita Conad0:31:28 
66Carlos Alzate (Col) Rock Racing0:33:43 
67Danie Westmattelmann (Ger) Team Kuota - Indeland0:33:55 
68Glen Chadwick (NZl) Rock Racing  
69Javier Megias (Spa) Team Type 10:34:08 
70Scott Stewart (USA) Team Type 10:35:01 
71Luis Alejand Zamudio (Mex) Chiapas Tequila Afamado0:37:30 
72Denys Kostyuk (Ukr) ISD-Neri0:39:05 
73Cesar Vaquera (Mex) Orven0:39:35 
74Jesus Armand Aguilar (Mex) Arenas Alubike0:39:57 
75Eder Freyre (Mex) Chiapas Tequila Afamado0:40:56 
76Juan Carlo Hernandez (Mex) Chiapas Tequila Afamado0:42:07 
77Walter Filad Escobar (Gua) Guatemala0:42:10 
78Jorge Navarro (Mex) Empacadora San Marcos0:43:20 
79Jose Contreras (Ven) Venezuela0:43:47 
80Juan Antonio Aguirre (Mex) Chiapas Tequila Afamado0:44:31 
81Emman Vanruitenbeek (Ned) Team Kuota - Indeland0:45:01 
82Shawn Milne (USA) Team Type 10:45:37 
83Jorge Pancoatl (Mex) Canel's Turbo0:46:22 
84Ivan Carbajal (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico0:46:59 
85Londy Eduard Morales (Gua) Guatemala0:47:49 
86Martin Gilbert (Can) Spidertech p/b Planet Energy0:48:30 
87Carlos Cruz (Mex) Empacadora San Marcos0:48:55 
88Danny Alexan Morales (Gua) Guatemala0:49:02 
89Matthias Bertling (Ger) Team Kuota - Indeland0:49:43 
90Alfredo Gabino (Mex) Canel's Turbo0:49:59 
91Freddy Buergos (Cub) Cuba0:50:07 
92Kaspar Schjonnemann (Den) Team Concordia Forsikring - Himmerland0:50:39 
93Alex Schmitt (Ger) Team Kuota - Indeland0:50:48 
94Victor Omar Garcia (Mex) Orven0:51:15 
95Jhonny Eliu Morales (Gua) Guatemala0:51:16 
96Thomas Riber (Den) Team Concordia Forsikring - Himmerland0:52:37 
97Guillaume Boivin (Can) Spidertech p/b Planet Energy0:53:49 
98Tigran Korkotyan (Arm) CKT TMIT - Champion System0:54:08 
99Alberto Huitzil (Mex) Team Veracruz0:55:45 
100Juan Ramon Juarez (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico0:56:20 
101Luc Hagenaars (Ned) Team Kuota - Indeland0:58:16 
102Yuriy Metlushenko (Ukr) Amore e Vita Conad  
103Florenz Knauer (Ger) Team Kuota - Indeland  
104Philip Nielsen (Den) Team Concordia Forsikring - Himmerland  
105Edgar Miguel Hoch (Gua) Guatemala0:58:36 
106Abundio Guerrero (Mex) Canel's Turbo0:58:42 
107Saul Hernandez (Mex) Team Veracruz1:02:29 
108Daniel Cano (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico1:03:24 
109Carlos Man Hernandez (Mex) Orven1:05:04 
110Abraham Martinez (Mex) Arenas Alubike1:06:01 
111Luis Abel Sanchez (Mex) Team Veracruz1:06:30 
112Serge Herz (Ger) CKT TMIT - Champion System1:06:57 
113Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 11:09:08 
114Wilmen Bravo (Ven) Venezuela1:10:08 
115Edgardo Morales (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico1:12:19 
116Gerardo Soto (Mex) Team Veracruz1:17:53 
117Sergio Arias (Mex) Empacadora San Marcos1:21:22 
118Isaac Santoyo (Mex) Empacadora San Marcos  
119Cuauhtemoc Vasquez (Mex) Team Veracruz1:22:06 
120Peter Joerg (Swi) CKT TMIT - Champion System1:30:22 
121Holger Burkhardt (Ger) CKT TMIT - Champion System1:30:26 
122Gil Cordoves (Ven) Venezuela1:38:22 
Meta Volantes classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Florencio Ramos (Mex) Chiapas Tequila Afamado45 pts
2Ignacio Sarabia (Mex) Rock Racing31 
3Oscar Sevilla (Spa) Rock Racing27 
4Edwin Arnulfo Parra (Col) Boyaca Orgullo de America22 
5Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing20 
6Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 118 
7Luis Fernando Macias (Mex) Rock Racing17 
8Francois Parisien (Can) Spidertech p/b Planet Energy15 
Mountains classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Gregorio Ladino (Col) Boyaca Orgullo de America13 pts
2Rodolfo Andre Torres (Col) Boyaca Orgullo de America12 
3Matthias Bertling (Ger) Team Kuota - Indeland12 
4Jose Dejesus Gomez (Mex) Canel's Turbo12 
5Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing11 
6Nicholas Sanderson (Aus) Amore e Vita Conad11 
7Denys Kostyuk (Ukr) ISD-Neri10 
8Ignacio Sarabia (Mex) Rock Racing8 
9Edwin Arnulfo Parra (Col) Boyaca Orgullo de America7 
10Wilmen Bravo (Ven) Venezuela7 
11Huberlino Mesa (Col) Boyaca Orgullo de America6 
12Francois Parisien (Can) Spidertech p/b Planet Energy6 
13Jorge Pancoatl (Mex) Canel's Turbo6 
14Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 15 
15Francisco Matamoros (Mex) Arenas Alubike5 
16Flavio Deluna (Mex) Spidertech p/b Planet Energy5 
17Fausto Fognini (Ukr) Amore e Vita Conad5 
18Davide Frattini (Ita) Team Type 14 
19Ivan Carbajal (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico4 
20Edmundo Robledo (Mex) Empacadora San Marcos3 
21Jose Daniel Rincon (Col) Boyaca Orgullo de America2 
22Ivan Mauricio Casas (Col) Boyaca Orgullo de America1 
23Moises Aldape (Mex) Orven1 
24Lisuandi Alonso (Cub) Cuba1 
Best Mexican rider
#Rider Name (Country) TeamResult
1Francisco Matamoros (Mex) Arenas Alubike19:01:07 
2Ignacio Sarabia (Mex) Rock Racing0:00:06 
3Florencio Ramos (Mex) Chiapas Tequila Afamado0:00:13 
4Ramon Aguirre (Mex) Canel's Turbo0:00:43 
5Julio Alberto Perez (Mex) Empacadora San Marcos0:01:00 
6Juan Pabl Magallanes (Mex) Rock Racing0:01:46 
7Luis Pulido (Mex) Arenas Alubike0:02:10 
8Bernardo Colex (Mex) Amore e Vita Conad0:06:21 
9Flavio Deluna (Mex) Spidertech p/b Planet Energy0:08:22 
10Moises Aldape (Mex) Orven0:09:36 
11Luis Fernando Macias (Mex) Rock Racing0:14:47 
12Jose Dejesus Gomez (Mex) Canel's Turbo0:15:18 
13Edmundo Robledo (Mex) Empacadora San Marcos0:16:01 
14Juan Manuel Sandoval (Mex) Canel's Turbo0:16:12 
15Jesus Zarate (Mex) Arenas Alubike0:16:15 
16Rodolfo Fernandez (Mex) Empacadora San Marcos0:17:00 
17Radames Treviño (Mex) Orven0:18:19 
18Josede Jesus Bravo (Mex) Chiapas Tequila Afamado0:23:00 
19Epifanio Cortes (Mex) Arenas Alubike0:23:54 
20Uriel Chavez (Mex) Empacadora San Marcos0:29:51 
21Luis Alejand Zamudio (Mex) Chiapas Tequila Afamado0:37:11 
22Cesar Vaquera (Mex) Orven0:39:16 
23Jesus Armand Aguilar (Mex) Arenas Alubike0:39:38 
24Eder Freyre (Mex) Chiapas Tequila Afamado0:40:37 
25Juan Carlo Hernandez (Mex) Chiapas Tequila Afamado0:41:48 
26Jorge Navarro (Mex) Empacadora San Marcos0:43:01 
27Juan Antonio Aguirre (Mex) Chiapas Tequila Afamado0:44:12 
28Jorge Pancoatl (Mex) Canel's Turbo0:46:03 
29Ivan Carbajal (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico0:46:40 
30Carlos Cruz (Mex) Empacadora San Marcos0:48:36 
31Alfredo Gabino (Mex) Canel's Turbo0:49:40 
32Victor Omar Garcia (Mex) Orven0:50:56 
33Alberto Huitzil (Mex) Team Veracruz0:55:26 
34Juan Ramon Juarez (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico0:56:01 
35Abundio Guerrero (Mex) Canel's Turbo0:58:23 
36Saul Hernandez (Mex) Team Veracruz1:02:10 
37Daniel Cano (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico1:03:05 
38Carlos Man Hernandez (Mex) Orven1:04:45 
39Abraham Martinez (Mex) Arenas Alubike1:05:42 
40Luis Abel Sanchez (Mex) Team Veracruz1:06:11 
41Edgardo Morales (Mex) Prodeg Guanajuato Mexico1:12:00 
42Gerardo Soto (Mex) Team Veracruz1:17:34 
43Sergio Arias (Mex) Empacadora San Marcos1:21:03 
44Isaac Santoyo (Mex) Empacadora San Marcos  
45Cuauhtemoc Vasquez (Mex) Team Veracruz1:21:47 
Back to top