Hochmann sprints to stage, race lead

Janiaczyk, Baumann trail

Full results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Jiri Hochmann (Cze) ASC Dukla Praha4:58:21 
2Blazej Janiaczyk (Pol) CCC Polsat Polkowice  
3Eric Baumann (Ger) Team Netapp  
4Timo Thömel (Ger) Team NSP  
5Jack Bauer (NZl) Endura Racing  
6Krzysztof Jesowski (Pol) Bank BGs  
7Henning Bommel (Ger) LKT Team Brandenburg  
8Matija Kvasina (Cro) Loborika Favorit Team  
9Tobias Barkschat (Ger) LKT Team Brandenburg  
10Maarten De Jonge (Ned) Endura Racing  
11Piotr Kirpsza (Pol) Polilsh National MTB Team  
12Gregor Gazvoda (Slo) Perutnina Ptuj  
13Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice  
14Iker Camano Ortuzar (Spa) Endura Racing  
15Deni Banicek (Cro) Loborika Favorit Team  
16Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool - Author  
17Matej Marin (Slo) Perutnina Ptuj  
18Alessandro Malaguti (Ita) Ora Hotels Carrera  
19Jaroslaw Kowalczyk (Pol) Polilsh National MTB Team  
20Marc Reyness (Spa) PSK Whirlpool - Author  
21Alois Kankovsky (Cze) ASC Dukla Praha  
22Michal Kadrzynski (Pol) Polilsh National Team  
23Tomas Danacik (Cze) PSK Whirlpool - Author  
24Markus Eichler (Ger) Team NSP  
25Alexander Wetterhall (Swe) Endura Racing  
26Damian Pinczuk (Pol) Polilsh National U23 Team  
27Daniel Schorn (Aut) Team Netapp  
28Ralf Matzka (Ger) Thüringer Energie Team  
29John Anderson (Aus) Endura Racing  
30Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp  
31Milan Kadlec (Cze) ASC Dukla Praha  
32Tomas Buchacek (Cze) PSK Whirlpool - Author  
33Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika Favorit Team  
34Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice  
35Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool - Author  
36Emanuel Kiserlovski (Cro) Loborika Favorit Team  
37Peter Simon (Hun) Ora Hotels Carrera  
38Robert Radosz (Pol) Polish National Track Team  
39Evan Oliphant (GBr) Endura Racing  
40Konrad Tomasiak (Pol) Polilsh National U23 Team  
41Jaroslaw Rebiewski (Pol) Bank BGs  
42Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice  
43Robert Retschke (Ger) Team Netapp  
44Tomislav Danculovic (Cro) Loborika Favorit Team  
45Mariusz Kowal (Pol) Polish National Track Team  
46Pawel Brylowski (Pol) Polilsh National Team  
47Mieszko Bulik (Pol) Polilsh National U23 Team  
48Jure Golcer (Slo) Perutnina Ptuj  
49Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice  
50Tomasz Lisowicz (Pol) Bank BGs  
51Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice  
52Michaël Baer (Swi) Team Netapp  
53Bartosz Banach (Pol) Polilsh National MTB Team  
54Robert Vrecer (Slo) Perutnina Ptuj  
55Damian Miela (Pol) Polilsh National U23 Team  
56Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice  
57Walter Proch (Ita) Ora Hotels Carrera  
58Dariusz Baranowski (Pol) Polish National Track Team  
59Fabian Thiel (Ger) Thüringer Energie Team  
60Damian Walczak (Pol) Polish National Track Team  
61Kamil Gradek (Pol) Polilsh National Team  
62Karol Domagalski (Pol) Polilsh National Team  
63Konrad Czajkowski (Pol) Bank BGs  
64Vojtech Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha  
65Marcin Urbanowski (Pol) Bank BGs  
66Paul Voss (Ger) Endura Racing  
67Dimitri Claeys (Bel) Team Netapp  
68Mateusz Czajkowski (Pol) Polilsh National U23 Team  
69Joshua Lucas Galloway Prete (Aus) PSK Whirlpool - Author  
70Lucas Schädlich (Ger) Team NSP  
71Sven Forberger (Ger) Team NSP  
72Dariusz Rudnicki (Pol) Polish National Track Team  
73Kornel Sójka (Pol) Polilsh National Team  
74Wojciech Wrega (Pol) Polilsh National MTB Team  
75Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp  
76Thomas Fothen (Ger) Team NSP  
77Martin Blaha (Cze) ASC Dukla Praha  
78Lars Telschow (Ger) LKT Team Brandenburg  
79Kersten Thiele (Ger) Thüringer Energie Team  
80Wojciech Ziólkowski (Pol) Polish National Track Team  
81Matej Mugerli (Slo) Perutnina Ptuj  
82Marcin Sapa (Pol) Polish National Track Team  
83Dariusz Wozniak (Pol) Legia - Felt  
84Bostjan Rezman (Slo) Perutnina Ptuj  
85Radoslaw Romanik (Pol) Bank BGs  
86Roberto Antonio Richeze (Arg) Ora Hotels Carrera  
87Wojciech Halejak (Pol) Polilsh National MTB Team  
88Bjorn Thurau (Ger) Team NSP  
89Fabian Bruno (Ger) Team NSP  
90Frantisek Padour (Cze) PSK Whirlpool - Author  
91Felix Dehmel (Ger) LKT Team Brandenburg  
92Matthias Plarre (Ger) LKT Team Brandenburg  
93Marek Kulas (Pol) Polilsh National Team  
94Lukasz Modzelewski (Pol) Legia - Felt  
95Simone Boifava (Ita) Ora Hotels Carrera  
96Mateusz Komar (Pol) Polish National Track Team  
97Kristijan Durasek (Cro) Loborika Favorit Team  
98Artur Detko (Pol) Bank BGs  
99Andrej Omulec (Slo) Loborika Favorit Team  
100Massimo Demarin (Cro) Loborika Favorit Team  
101Jaroslaw Dabrowski (Pol) Polilsh National MTB Team  
102Luka Rakusa (Slo) Perutnina Ptuj  
103Adam Wadecki (Pol) Polilsh National MTB Team  
104Dejan Bajt (Slo) Perutnina Ptuj  
105Pawel Cieslik (Pol) Bank BGs  
106Franz Schiewer (Ger) LKT Team Brandenburg0:01:12 
107Marcel Barth (Ger) Thüringer Energie Team  
108Grzegorz Stepniak (Pol) Polilsh National Team  
109André Schulze (Ger) CCC Polsat Polkowice0:01:42 
110Jonas Schmeiser (Ger) Team NSP0:01:56 
111Kevin Predatsch (Ger) Thüringer Energie Team  
112Pawel Wdowiak (Pol) Polilsh National U23 Team0:04:43 
113Marek Mixa (Cze) ASC Dukla Praha  
114Martin Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha  
115Damian Fornalski (Pol) Polilsh National U23 Team0:05:37 
116Marek Cichosz (Pol) Legia - Felt0:12:40 
117Johannes Heider (Ger) LKT Team Brandenburg  
118Rene Mandri (Est) Endura Racing  
119David Puskas (Hun) Ora Hotels Carrera  
120Johannes Kahra (Ger) Thüringer Energie Team  
121Krisztian Lovassy (Hun) Ora Hotels Carrera  
122Bernard Bendeguz (Hun) Ora Hotels Carrera  
123Wojciech Handzlik (Pol) Polilsh National U23 Team  
124Tino Meier (Ger) LKT Team Brandenburg  
DNFJiri Hudecek (Cze) PSK Whirlpool - Author  
DNFPiotr Antkowiak (Pol) Legia - Felt  
DNFWojciech Kaczmarski (Pol) Legia - Felt  
DNFMariusz Woznicki (Pol) Legia - Felt  
DNFPawel Bernas (Pol) Polilsh National Team  
DNFMichal Podlaski (Pol) Polilsh National MTB Team  
DNFJan Kadúch (Cze) ASC Dukla Praha  
Sprint - Jawor, km. 7.5
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jan Kadúch (Cze) ASC Dukla Praha3 pts
2Dariusz Rudnicki (Pol) Polish National Track Team2 
3Matej Mugerli (Slo) Perutnina Ptuj1 
Sprint - Zlotoryja, km. 161.2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Eric Baumann (Ger) Team Netapp3 pts
2Blazej Janiaczyk (Pol) CCC Polsat Polkowice2 
3Konrad Tomasiak (Pol) Polilsh National U23 Team1 
Sprint - Legnica, km. 182.9
#Rider Name (Country) TeamResult
1Eric Baumann (Ger) Team Netapp3 pts
2Milan Kadlec (Cze) ASC Dukla Praha2 
3Dariusz Baranowski (Pol) Polish National Track Team1 
Mountain 1 - km. 44.5
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jaroslaw Dabrowski (Pol) Polilsh National MTB Team10 pts
2Damian Pinczuk (Pol) Polilsh National U23 Team7 
3Pawel Bernas (Pol) Polilsh National Team5 
4Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp3 
5Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice2 
Mountain 1 - km. 82.1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jaroslaw Dabrowski (Pol) Polilsh National MTB Team10 pts
2Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice7 
3Jack Bauer (NZl) Endura Racing5 
4Matija Kvasina (Cro) Loborika Favorit Team3 
5Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice2 
Mountain 1 - km. 103.1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jaroslaw Dabrowski (Pol) Polilsh National MTB Team10 pts
2Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice7 
3Matija Kvasina (Cro) Loborika Favorit Team5 
4Jure Golcer (Slo) Perutnina Ptuj3 
5Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp2 
Mountain 1 - km. 124.6
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jaroslaw Dabrowski (Pol) Polilsh National MTB Team10 pts
2Dariusz Rudnicki (Pol) Polish National Track Team7 
3Tomislav Danculovic (Cro) Loborika Favorit Team5 
4Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice3 
5Robert Retschke (Ger) Team Netapp2 
Special Sprint - Wojcieszów, km. 68.7
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jaroslaw Dabrowski (Pol) Polilsh National MTB Team  
Teams
#Rider Name (Country) TeamResult
1Endura Racing14:55:03 
2CCC Polsat Polkowice  
3ASC Dukla Praha  
4Loborika Favorit Team  
5PSK Whirlpool Author  
6Team NetApp  
7Perutnina Ptuj  
8Polilsh National MTB Team  
9LKT Team Brandenburg  
10Bank BGs  
11Team NSP  
12Ora Hotels Carrera  
13Polilsh National U23 Team  
14Polilsh National Team  
15Polish National Track Team  
16Thuringer Energie Team  
17Legia - Felt0:12:40 
General classification after stage 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jiri Hochmann (Cze) ASC Dukla Praha4:58:11 
2Eric Baumann (Ger) Team Netapp  
3Blazej Janiaczyk (Pol) CCC Polsat Polkowice0:00:02 
4Milan Kadlec (Cze) ASC Dukla Praha0:00:08 
5Dariusz Rudnicki (Pol) Polish National Track Team  
6Konrad Tomasiak (Pol) Polilsh National U23 Team0:00:09 
7Dariusz Baranowski (Pol) Polish National Track Team  
8Matej Mugerli (Slo) Perutnina Ptuj  
9Timo Thömel (Ger) Team NSP0:00:10 
10Jack Bauer (NZl) Endura Racing  
11Krzysztof Jesowski (Pol) Bank BGs  
12Henning Bommel (Ger) LKT Team Brandenburg  
13Matija Kvasina (Cro) Loborika Favorit Team  
14Tobias Barkschat (Ger) LKT Team Brandenburg  
15Maarten De Jonge (Ned) Endura Racing  
16Piotr Kirpsza (Pol) Polilsh National MTB Team  
17Gregor Gazvoda (Slo) Perutnina Ptuj  
18Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice  
19Iker Camano Ortuzar (Spa) Endura Racing  
20Deni Banicek (Cro) Loborika Favorit Team  
21Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool - Author  
22Matej Marin (Slo) Perutnina Ptuj  
23Alessandro Malaguti (Ita) Ora Hotels Carrera  
24Jaroslaw Kowalczyk (Pol) Polilsh National MTB Team  
25Marc Reyness (Spa) PSK Whirlpool - Author  
26Alois Kankovsky (Cze) ASC Dukla Praha  
27Michal Kadrzynski (Pol) Polilsh National Team  
28Tomas Danacik (Cze) PSK Whirlpool - Author  
29Markus Eichler (Ger) Team NSP  
30Alexander Wetterhall (Swe) Endura Racing  
31Damian Pinczuk (Pol) Polilsh National U23 Team  
32Daniel Schorn (Aut) Team Netapp  
33Ralf Matzka (Ger) Thüringer Energie Team  
34John Anderson (Aus) Endura Racing  
35Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp  
36Tomas Buchacek (Cze) PSK Whirlpool - Author  
37Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika Favorit Team  
38Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice  
39Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool - Author  
40Emanuel Kiserlovski (Cro) Loborika Favorit Team  
41Peter Simon (Hun) Ora Hotels Carrera  
42Robert Radosz (Pol) Polish National Track Team  
43Evan Oliphant (GBr) Endura Racing  
44Jaroslaw Rebiewski (Pol) Bank BGs  
45Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice  
46Robert Retschke (Ger) Team Netapp  
47Tomislav Danculovic (Cro) Loborika Favorit Team  
48Mariusz Kowal (Pol) Polish National Track Team  
49Pawel Brylowski (Pol) Polilsh National Team  
50Mieszko Bulik (Pol) Polilsh National U23 Team  
51Jure Golcer (Slo) Perutnina Ptuj  
52Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice  
53Tomasz Lisowicz (Pol) Bank BGs  
54Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice  
55Michaël Baer (Swi) Team Netapp  
56Bartosz Banach (Pol) Polilsh National MTB Team  
57Robert Vrecer (Slo) Perutnina Ptuj  
58Damian Miela (Pol) Polilsh National U23 Team  
59Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice  
60Walter Proch (Ita) Ora Hotels Carrera  
61Fabian Thiel (Ger) Thüringer Energie Team  
62Damian Walczak (Pol) Polish National Track Team  
63Kamil Gradek (Pol) Polilsh National Team  
64Karol Domagalski (Pol) Polilsh National Team  
65Konrad Czajkowski (Pol) Bank BGs  
66Vojtech Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha  
67Marcin Urbanowski (Pol) Bank BGs  
68Paul Voss (Ger) Endura Racing  
69Dimitri Claeys (Bel) Team Netapp  
70Mateusz Czajkowski (Pol) Polilsh National U23 Team  
71Joshua Lucas Galloway Prete (Aus) PSK Whirlpool - Author  
72Lucas Schädlich (Ger) Team NSP  
73Sven Forberger (Ger) Team NSP  
74Kornel Sójka (Pol) Polilsh National Team  
75Wojciech Wrega (Pol) Polilsh National MTB Team  
76Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp  
77Thomas Fothen (Ger) Team NSP  
78Martin Blaha (Cze) ASC Dukla Praha  
79Lars Telschow (Ger) LKT Team Brandenburg  
80Kersten Thiele (Ger) Thüringer Energie Team  
81Wojciech Ziólkowski (Pol) Polish National Track Team  
82Marcin Sapa (Pol) Polish National Track Team  
83Dariusz Wozniak (Pol) Legia - Felt  
84Bostjan Rezman (Slo) Perutnina Ptuj  
85Radoslaw Romanik (Pol) Bank BGs  
86Roberto Antonio Richeze (Arg) Ora Hotels Carrera  
87Wojciech Halejak (Pol) Polilsh National MTB Team  
88Bjorn Thurau (Ger) Team NSP  
89Fabian Bruno (Ger) Team NSP  
90Frantisek Padour (Cze) PSK Whirlpool - Author  
91Felix Dehmel (Ger) LKT Team Brandenburg  
92Matthias Plarre (Ger) LKT Team Brandenburg  
93Marek Kulas (Pol) Polilsh National Team  
94Lukasz Modzelewski (Pol) Legia - Felt  
95Simone Boifava (Ita) Ora Hotels Carrera  
96Mateusz Komar (Pol) Polish National Track Team  
97Kristijan Durasek (Cro) Loborika Favorit Team  
98Artur Detko (Pol) Bank BGs  
99Andrej Omulec (Slo) Loborika Favorit Team  
100Massimo Demarin (Cro) Loborika Favorit Team  
101Jaroslaw Dabrowski (Pol) Polilsh National MTB Team  
102Luka Rakusa (Slo) Perutnina Ptuj  
103Adam Wadecki (Pol) Polilsh National MTB Team  
104Dejan Bajt (Slo) Perutnina Ptuj  
105Pawel Cieslik (Pol) Bank BGs  
106Franz Schiewer (Ger) LKT Team Brandenburg0:01:22 
107Marcel Barth (Ger) Thüringer Energie Team  
108Grzegorz Stepniak (Pol) Polilsh National Team  
109André Schulze (Ger) CCC Polsat Polkowice0:01:52 
110Jonas Schmeiser (Ger) Team NSP0:02:06 
111Kevin Predatsch (Ger) Thüringer Energie Team  
112Pawel Wdowiak (Pol) Polilsh National U23 Team0:04:53 
113Marek Mixa (Cze) ASC Dukla Praha  
114Martin Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha  
115Damian Fornalski (Pol) Polilsh National U23 Team0:05:47 
116Marek Cichosz (Pol) Legia - Felt0:12:50 
117Johannes Heider (Ger) LKT Team Brandenburg  
118Rene Mandri (Est) Endura Racing  
119David Puskas (Hun) Ora Hotels Carrera  
120Johannes Kahra (Ger) Thüringer Energie Team  
121Krisztian Lovassy (Hun) Ora Hotels Carrera  
122Bernard Bendeguz (Hun) Ora Hotels Carrera  
123Wojciech Handzlik (Pol) Polilsh National U23 Team  
124Tino Meier (Ger) LKT Team Brandenburg  
Points classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jiri Hochmann (Cze) ASC Dukla Praha20 pts
2Blazej Janiaczyk (Pol) CCC Polsat Polkowice19 
3Eric Baumann (Ger) Team Netapp18 
4Timo Thömel (Ger) Team NSP17 
5Jack Bauer (NZl) Endura Racing16 
6Krzysztof Jesowski (Pol) Bank BGs15 
7Henning Bommel (Ger) LKT Team Brandenburg14 
8Matija Kvasina (Cro) Loborika Favorit Team13 
9Tobias Barkschat (Ger) LKT Team Brandenburg12 
10Maarten De Jonge (Ned) Endura Racing11 
11Piotr Kirpsza (Pol) Polilsh National MTB Team10 
12Gregor Gazvoda (Slo) Perutnina Ptuj9 
13Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice8 
14Iker Camano Ortuzar (Spa) Endura Racing7 
15Deni Banicek (Cro) Loborika Favorit Team6 
16Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool - Author5 
17Matej Marin (Slo) Perutnina Ptuj4 
18Alessandro Malaguti (Ita) Ora Hotels Carrera3 
19Jaroslaw Kowalczyk (Pol) Polilsh National MTB Team2 
20Marc Reyness (Spa) PSK Whirlpool - Author1 
Mountains classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jaroslaw Dabrowski (Pol) Polilsh National MTB Team40 pts
2Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice11 
3Matija Kvasina (Cro) Loborika Favorit Team8 
4Dariusz Rudnicki (Pol) Polish National Track Team7 
5Damian Pinczuk (Pol) Polilsh National U23 Team7 
6Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice7 
7Jack Bauer (NZl) Endura Racing5 
8Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp5 
9Tomislav Danculovic (Cro) Loborika Favorit Team5 
10Jure Golcer (Slo) Perutnina Ptuj3 
11Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice3 
12Robert Retschke (Ger) Team Netapp2 
U23 classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Konrad Tomasiak (Pol) Polilsh National U23 Team4:58:20 
2Tobias Barkschat (Ger) LKT Team Brandenburg0:00:01 
3Piotr Kirpsza (Pol) Polilsh National MTB Team  
4Deni Banicek (Cro) Loborika Favorit Team  
5Jaroslaw Kowalczyk (Pol) Polilsh National MTB Team  
6Michal Kadrzynski (Pol) Polilsh National Team  
7Tomas Danacik (Cze) PSK Whirlpool - Author  
8Damian Pinczuk (Pol) Polilsh National U23 Team  
9Ralf Matzka (Ger) Thüringer Energie Team  
10Peter Simon (Hun) Ora Hotels Carrera  
11Pawel Brylowski (Pol) Polilsh National Team  
12Mieszko Bulik (Pol) Polilsh National U23 Team  
13Damian Miela (Pol) Polilsh National U23 Team  
14Fabian Thiel (Ger) Thüringer Energie Team  
15Kamil Gradek (Pol) Polilsh National Team  
16Karol Domagalski (Pol) Polilsh National Team  
17Mateusz Czajkowski (Pol) Polilsh National U23 Team  
18Joshua Lucas Galloway Prete (Aus) PSK Whirlpool - Author  
19Kornel Sójka (Pol) Polilsh National Team  
20Wojciech Wrega (Pol) Polilsh National MTB Team  
21Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp  
22Lars Telschow (Ger) LKT Team Brandenburg  
23Kersten Thiele (Ger) Thüringer Energie Team  
24Fabian Bruno (Ger) Team NSP  
25Felix Dehmel (Ger) LKT Team Brandenburg  
26Matthias Plarre (Ger) LKT Team Brandenburg  
27Marek Kulas (Pol) Polilsh National Team  
28Franz Schiewer (Ger) LKT Team Brandenburg0:01:13 
29Grzegorz Stepniak (Pol) Polilsh National Team  
30Kevin Predatsch (Ger) Thüringer Energie Team0:01:57 
31Pawel Wdowiak (Pol) Polilsh National U23 Team0:04:44 
32Damian Fornalski (Pol) Polilsh National U23 Team0:05:38 
33Johannes Kahra (Ger) Thüringer Energie Team0:12:41 
34Wojciech Handzlik (Pol) Polilsh National U23 Team  
Teams classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Endura Racing14:55:03 
2CCC Polsat Polkowice  
3ASC Dukla Praha  
4Loborika Favorit Team  
5PSK Whirlpool Author  
6Team NetApp  
7Perutnina Ptuj  
8Polilsh National MTB Team  
9LKT Team Brandenburg  
10Bank BGs  
11Team NSP  
12Ora Hotels Carrera  
13Polilsh National U23 Team  
14Polilsh National Team  
15Polish National Track Team  
16Thuringer Energie Team  
17Legia - Felt0:12:40 
Back to top