Healthy Ageing Tour: Kroger wins stage 2

Lepisto retains the overall lead

Full Results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling3:23:10 
2Romy Kasper (Ger) National Team Germany0:00:13 
3Jolien D'Hoore (Bel) Boels Dolmans Cyclingteam0:00:15 
4Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg  
5Lisa Klein (Ger) Canyon-Sram Racing  
6Lucy Garner (GBr) Hitec Products - Birk Sport  
7Lotta Lepistö (Fin) Trek - Segafredo  
8Susanne Andersen (Nor) National Team Norway  
9Kirsten Wild (Ned) WNT-Rotor Pro Cycling Team  
10Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling0:00:17 
11Ellen van Dijk (Ned) Trek - Segafredo  
12Lonneke Uneken (Ned) Hitec Products - Birk Sport  
13Julia Soek (Ned) National Team Nederland  
14Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam  
15Janine van der Meer (Ned) Parkhotel Valkenburg  
16Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling  
17Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cyclingteam  
18Nina Kessler (Ned) Regioteam Noord-Holland  
19Pfeiffer Georgi (GBr) National Team Great Britain  
20Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling  
21Kaat Hannes (Bel) National Team Belgium  
22Nienke Wasmus (Ned) Biehler Pro Cycling  
23Marta Tagliaferro (Ita) Hitec Products - Birk Sport  
24Lisa Brennauer (Ger) WNT-Rotor Pro Cycling Team  
25Daniela Gaß (Ger) Equano-Wase Zon CT  
26Natalie van Gogh (Ned) Biehler Pro Cycling  
27Rhona Callander (GBr) National Team Great Britain  
28Laura Süßemilch (Ger) National Team Germany  
29Karlijn Swinkels (Ned) National Team Nederland  
30Kylie Waterreus (Ned) National Team Nederland  
31Amber Van Der Hulst (Ned) Jan van Arckel  
32Teuntje Beekhuis (Ned) Biehler Pro Cycling  
33Amalie Lutro (Nor) Hitec Products - Birk Sport  
34Henrietta Colborne (GBr) Biehler Pro Cycling  
35Julie Solvang (Nor) Hitec Products - Birk Sport0:00:25 
36Jessica Roberts (GBr) National Team Great Britain  
37Saartje Vandenbroucke (Bel) National Team Belgium  
38Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling  
39Chanella Stougje (Ned) Hitec Products - Birk Sport  
40Mareille Meijering (Ned) Team Drenthe  
41Fien Delbaere (Bel) National Team Belgium  
42Ingrit Verhoeff (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB  
43Rotem Gafinovitz (Isr) Canyon-Sram Racing  
44Alice Barnes (GBr) Canyon-Sram Racing  
45Sylvie Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg0:00:29 
46Marta Jaskulska (Pol) National Team Poland  
47Letizia Paternoster (Ita) Trek - Segafredo  
48Ane Santesteban Gonzalez (Spa) WNT-Rotor Pro Cycling  
49Nicole Steigenga (Ned) National Team Nederland  
50Jip van den Bos (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam  
51Lea Lin Teutenberg (Ger) WNT-Rotor Pro Cycling Team  
52Katharina Hechler (Ger) National Team Germany  
53Lauretta Hanson (Aus) Trek - Segafredo0:00:34 
54Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans Cyclingteam  
55Anna Plichta (Pol) Trek - Segafredo  
56Trixi Worrack (Ger) Trek - Segafredo  
57Ann-Sophie Duyck (Bel) Parkhotel Valkenburg  
58Line Marie Gulliksen (Nor) National Team Norway0:00:36 
59Loes Adegeest (Ned) Parkhotel Valkenburg0:00:39 
60Anna van der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam0:00:47 
61Weronika Humelt (Pol) National Team Poland0:03:36 
62Jesse Vandenbulcke (Bel) National Team Belgium  
63Gaia Tortolina (Ita) Equano-Wase Zon CT  
64Berdine Bakker (Ned) Team Loving Potatoes  
65Dorota Przezak (Pol) National Team Poland  
66Tanja Erath (Ger) Canyon-Sram Racing  
67Elyse Fraser (NZl) Equano-Wase Zon CT  
68Cathalijne Hoolwerf (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB  
69Hanneke De Goeje (Ned) SWABO  
70Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB  
71Anna Sagan (Pol) National Team Poland  
72Kim Baptista (GBr) Regioteam Noord-Holland  
73Birgitte Ravndal (Nor) National Team Norway  
74Inez Beijer (Ned) SWABO  
75Lisa Küllmer (Ger) National Team Germany  
76Kaja Rysz (Pol) National Team Poland  
77Lone Meertens (Bel) National Team Belgium  
78Esmée Peperkamp (Ned) Team Loving Potatoes  
79Melanie Klement (Ned) Biehler Pro Cycling  
80Aranka Lisanne Berends (Spa) Merida - Adelaar Ladies CT  
81Nikol Plosaj (Pol) National Team Poland  
82Louise Hansen (Den) Team Virtu Cycling  
83Rixt Hoogland (Ned) NWVG - Uplus  
84Minke Bakker (Ned) Jan van Arckel  
85Wendy Oosterwoud (Ned) NWVG - Uplus  
86Maartje De Boer (Ned) Regioteam Noord-Holland  
87Esther Van Leeuwe (Ned) Restore Cycling Team  
88Merel Hofman (Ned) Biehler Pro Cycling  
89Vibeke Lystad (Nor) National Team Norway  
90Yva Geluk (Ned) Merida - Adelaar Ladies CT  
91Lieke V.D. Draaij (Ned) SWABO  
92Gwenno Hughes (GBr) Regioteam Noord-Holland  
93Britt Knaven (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB  
94Nathalie Bex (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB  
95Maria van 'T Geloof (Ned) National Team Nederland  
96Nicole Clerx (Ned) Team Drenthe  
97Maaike Meistrok (Ned) Jan van Arckel  
98Rebecca Raybould (GBr) National Team Great Britain  
99Karolina Perekitko (Pol) Equano-Wase Zon CT  
100Floor Weerink (Ned) Team Drenthe  
101Eva Bijwaard (Ned) SWABO  
102Stine Borgli (Nor) National Team Norway  
103Kathrin Hammes (Ger) WNT-Rotor Pro Cycling Team  
104Tessa Paardekooper (Ned) Merida - Adelaar Ladies CT  
105Aafke Soet (Ned) WNT-Rotor Pro Cycling Team  
106Maaike Boogaard (Ned) National Team Nederland  
107Dorothea Heitzmann (Ger) National Team Germany  
108Anna Docherty (GBr) National Team Great Britain  
109Anneke Dijkstra (Ned) Team Drenthe  
110Ilse Miltenburg (Ned) Restore Cycling Team  
111Mathea Neijmeijer (Ned) Team Drenthe  
112Manon De Boer (Ned) NWVG - Uplus  
113Bente Van Teeseling (Ned) Jan van Arckel  
114Shari Bossuyt (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB0:03:51 
115Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) NWVG - Uplus0:11:27 
116Dèvon Kuijstermans (Ned) Team Loving Potatoes0:11:37 
DNFJosie Knight (GBr) National Team Great Britain  
DNFLaura Van Regenmortel (Ned) SWABO  
DNFCharlotte Broughton (GBr) Liv AWOL Cycling Team  
DNSChrista Riffel (Ger) Canyon-Sram Racing  
Points
#Rider Name (Country) TeamResult
1Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling25 pts
2Romy Kasper (Ger) National Team Germany20 
3Jolien D'Hoore (Bel) Boels Dolmans Cyclingteam16 
4Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg14 
5Lisa Klein (Ger) Canyon-Sram Racing12 
6Lucy Garner (GBr) Hitec Products - Birk Sport10 
7Lotta Lepistö (Fin) Trek - Segafredo9 
8Susanne Andersen (Nor) National Team Norway8 
9Kirsten Wild (Ned) WNT-Rotor Pro Cycling Team7 
10Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling6 
11Ellen van Dijk (Ned) Trek - Segafredo5 
12Lonneke Uneken (Ned) Hitec Products - Birk Sport4 
13Julia Soek (Ned) National Team Nederland3 
14Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam2 
15Janine van der Meer (Ned) Parkhotel Valkenburg1 
Young rider
#Rider Name (Country) TeamResult
1Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg3:23:25 
2Susanne Andersen (Nor) National Team Norway  
3Lonneke Uneken (Ned) Hitec Products - Birk Sport0:00:02 
4Pfeiffer Georgi (GBr) National Team Great Britain  
5Nienke Wasmus (Ned) Biehler Pro Cycling  
6Rhona Callander (GBr) National Team Great Britain  
7Laura Süßemilch (Ger) National Team Germany  
8Karlijn Swinkels (Ned) National Team Nederland  
9Kylie Waterreus (Ned) National Team Nederland  
10Amber Van Der Hulst (Ned) Jan van Arckel  
11Amalie Lutro (Nor) Hitec Products - Birk Sport  
12Henrietta Colborne (GBr) Biehler Pro Cycling  
13Jessica Roberts (GBr) National Team Great Britain0:00:10 
14Ingrit Verhoeff (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB  
15Sylvie Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg0:00:14 
16Marta Jaskulska (Pol) National Team Poland  
17Letizia Paternoster (Ita) Trek - Segafredo  
18Nicole Steigenga (Ned) National Team Nederland  
19Lea Lin Teutenberg (Ger) WNT-Rotor Pro Cycling Team  
20Katharina Hechler (Ger) National Team Germany  
21Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans Cyclingteam0:00:19 
22Weronika Humelt (Pol) National Team Poland0:03:21 
23Gaia Tortolina (Ita) Equano-Wase Zon CT  
24Dorota Przezak (Pol) National Team Poland  
25Cathalijne Hoolwerf (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB  
26Hanneke De Goeje (Ned) SWABO  
27Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB  
28Anna Sagan (Pol) National Team Poland  
29Kim Baptista (GBr) Regioteam Noord-Holland  
30Kaja Rysz (Pol) National Team Poland  
31Lone Meertens (Bel) National Team Belgium  
32Esmée Peperkamp (Ned) Team Loving Potatoes  
33Minke Bakker (Ned) Jan van Arckel  
34Merel Hofman (Ned) Biehler Pro Cycling  
35Lieke V.D. Draaij (Ned) SWABO  
36Gwenno Hughes (GBr) Regioteam Noord-Holland  
37Britt Knaven (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB  
38Nathalie Bex (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB  
39Maaike Meistrok (Ned) Jan van Arckel  
40Rebecca Raybould (GBr) National Team Great Britain  
41Karolina Perekitko (Pol) Equano-Wase Zon CT  
42Floor Weerink (Ned) Team Drenthe  
43Eva Bijwaard (Ned) SWABO  
44Tessa Paardekooper (Ned) Merida - Adelaar Ladies CT  
45Aafke Soet (Ned) WNT-Rotor Pro Cycling Team  
46Maaike Boogaard (Ned) National Team Nederland  
47Dorothea Heitzmann (Ger) National Team Germany  
48Anna Docherty (GBr) National Team Great Britain  
49Anneke Dijkstra (Ned) Team Drenthe  
50Bente Van Teeseling (Ned) Jan van Arckel  
51Shari Bossuyt (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB0:03:36 
DNFJosie Knight (GBr) National Team Great Britain  
DNFCharlotte Broughton (GBr) Liv AWOL Cycling Team  
DNFChrista Riffel (Ger) Canyon-Sram Racing  
General classification after stage 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Lotta Lepistö (Fin) Trek - Segafredo6:04:49 
2Lisa Klein (Ger) Canyon-Sram Racing0:00:01 
3Jolien D'Hoore (Bel) Boels Dolmans Cyclingteam0:00:04 
4Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cyclingteam0:00:08 
5Kirsten Wild (Ned) WNT-Rotor Pro Cycling Team0:00:10 
6Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg  
7Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam  
8Ellen van Dijk (Ned) Trek - Segafredo0:00:11 
9Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling  
10Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling0:00:12 
11Natalie van Gogh (Ned) Biehler Pro Cycling  
12Rhona Callander (GBr) National Team Great Britain  
13Jessica Roberts (GBr) National Team Great Britain0:00:20 
14Alice Barnes (GBr) Canyon-Sram Racing  
15Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling0:03:59 
16Romy Kasper (Ger) National Team Germany0:04:14 
17Lisa Brennauer (Ger) WNT-Rotor Pro Cycling Team0:04:27 
18Lucy Garner (GBr) Hitec Products - Birk Sport0:04:28 
19Susanne Andersen (Nor) National Team Norway  
20Janine van der Meer (Ned) Parkhotel Valkenburg0:04:30 
21Julia Soek (Ned) National Team Nederland  
22Lonneke Uneken (Ned) Hitec Products - Birk Sport  
23Nina Kessler (Ned) Regioteam Noord-Holland  
24Nienke Wasmus (Ned) Biehler Pro Cycling  
25Pfeiffer Georgi (GBr) National Team Great Britain  
26Amber Van Der Hulst (Ned) Jan van Arckel  
27Kaat Hannes (Bel) National Team Belgium  
28Teuntje Beekhuis (Ned) Biehler Pro Cycling  
29Laura Süßemilch (Ger) National Team Germany  
30Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling  
31Marta Tagliaferro (Ita) Hitec Products - Birk Sport  
32Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling0:04:38 
33Rotem Gafinovitz (Isr) Canyon-Sram Racing  
34Fien Delbaere (Bel) National Team Belgium  
35Julie Solvang (Nor) Hitec Products - Birk Sport  
36Mareille Meijering (Ned) Team Drenthe  
37Nicole Steigenga (Ned) National Team Nederland0:04:40 
38Lea Lin Teutenberg (Ger) WNT-Rotor Pro Cycling Team0:04:42 
39Marta Jaskulska (Pol) National Team Poland  
40Letizia Paternoster (Ita) Trek - Segafredo  
41Jip van den Bos (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam  
42Lauretta Hanson (Aus) Trek - Segafredo0:04:47 
43Ann-Sophie Duyck (Bel) Parkhotel Valkenburg  
44Trixi Worrack (Ger) Trek - Segafredo  
45Anna Plichta (Pol) Trek - Segafredo  
46Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans Cyclingteam  
47Line Marie Gulliksen (Nor) National Team Norway0:04:49 
48Anna van der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam0:05:00 
49Jesse Vandenbulcke (Bel) National Team Belgium0:07:49 
50Cathalijne Hoolwerf (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB  
51Tanja Erath (Ger) Canyon-Sram Racing  
52Dorota Przezak (Pol) National Team Poland  
53Weronika Humelt (Pol) National Team Poland  
54Nikol Plosaj (Pol) National Team Poland  
55Melanie Klement (Ned) Biehler Pro Cycling  
56Inez Beijer (Ned) SWABO  
57Esmée Peperkamp (Ned) Team Loving Potatoes  
58Merel Hofman (Ned) Biehler Pro Cycling  
59Stine Borgli (Nor) National Team Norway  
60Louise Hansen (Den) Team Virtu Cycling  
61Bente Van Teeseling (Ned) Jan van Arckel  
62Yva Geluk (Ned) Merida - Adelaar Ladies CT  
63Eva Bijwaard (Ned) SWABO  
64Gwenno Hughes (GBr) Regioteam Noord-Holland  
65Tessa Paardekooper (Ned) Merida - Adelaar Ladies CT  
66Britt Knaven (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB  
67Daniela Gaß (Ger) Equano-Wase Zon CT0:08:09 
68Kylie Waterreus (Ned) National Team Nederland  
69Amalie Lutro (Nor) Hitec Products - Birk Sport  
70Karlijn Swinkels (Ned) National Team Nederland  
71Henrietta Colborne (GBr) Biehler Pro Cycling  
72Ingrit Verhoeff (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB0:08:17 
73Saartje Vandenbroucke (Bel) National Team Belgium  
74Chanella Stougje (Ned) Hitec Products - Birk Sport  
75Katharina Hechler (Ger) National Team Germany0:08:21 
76Sylvie Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg  
77Ane Santesteban Gonzalez (Spa) WNT-Rotor Pro Cycling  
78Loes Adegeest (Ned) Parkhotel Valkenburg0:08:31 
79Gaia Tortolina (Ita) Equano-Wase Zon CT0:11:28 
80Berdine Bakker (Ned) Team Loving Potatoes  
81Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB  
82Hanneke De Goeje (Ned) SWABO  
83Lisa Küllmer (Ger) National Team Germany  
84Kim Baptista (GBr) Regioteam Noord-Holland  
85Anna Sagan (Pol) National Team Poland  
86Aranka Lisanne Berends (Spa) Merida - Adelaar Ladies CT  
87Kaja Rysz (Pol) National Team Poland  
88Lone Meertens (Bel) National Team Belgium  
89Minke Bakker (Ned) Jan van Arckel  
90Karolina Perekitko (Pol) Equano-Wase Zon CT  
91Vibeke Lystad (Nor) National Team Norway  
92Elyse Fraser (NZl) Equano-Wase Zon CT  
93Nathalie Bex (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB  
94Maria van 'T Geloof (Ned) National Team Nederland  
95Maartje De Boer (Ned) Regioteam Noord-Holland  
96Lieke V.D. Draaij (Ned) SWABO  
97Wendy Oosterwoud (Ned) NWVG - Uplus  
98Esther Van Leeuwe (Ned) Restore Cycling Team  
99Ilse Miltenburg (Ned) Restore Cycling Team  
100Kathrin Hammes (Ger) WNT-Rotor Pro Cycling Team  
101Rixt Hoogland (Ned) NWVG - Uplus  
102Maaike Boogaard (Ned) National Team Nederland  
103Aafke Soet (Ned) WNT-Rotor Pro Cycling Team  
104Floor Weerink (Ned) Team Drenthe  
105Nicole Clerx (Ned) Team Drenthe  
106Rebecca Raybould (GBr) National Team Great Britain  
107Dorothea Heitzmann (Ger) National Team Germany  
108Maaike Meistrok (Ned) Jan van Arckel  
109Anna Docherty (GBr) National Team Great Britain  
110Mathea Neijmeijer (Ned) Team Drenthe  
111Manon De Boer (Ned) NWVG - Uplus  
112Shari Bossuyt (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB0:11:43 
113Anneke Dijkstra (Ned) Team Drenthe0:18:54 
114Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) NWVG - Uplus0:19:19 
115Dèvon Kuijstermans (Ned) Team Loving Potatoes0:19:29 
116Birgitte Ravndal (Nor) National Team Norway0:19:36 
Points classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Lotta Lepistö (Fin) Trek - Segafredo34 pts
2Lisa Klein (Ger) Canyon-Sram Racing32 
3Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling25 
4Jolien D'Hoore (Bel) Boels Dolmans Cyclingteam22 
5Kirsten Wild (Ned) WNT-Rotor Pro Cycling Team21 
6Romy Kasper (Ger) National Team Germany20 
7Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling18 
8Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cyclingteam16 
9Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg16 
10Ellen van Dijk (Ned) Trek - Segafredo15 
11Lucy Garner (GBr) Hitec Products - Birk Sport11 
12Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling9 
13Jessica Roberts (GBr) National Team Great Britain8 
14Susanne Andersen (Nor) National Team Norway8 
15Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam7 
16Natalie van Gogh (Ned) Biehler Pro Cycling7 
17Rhona Callander (GBr) National Team Great Britain4 
18Lonneke Uneken (Ned) Hitec Products - Birk Sport4 
19Alice Barnes (GBr) Canyon-Sram Racing3 
20Julia Soek (Ned) National Team Nederland3 
21Janine van der Meer (Ned) Parkhotel Valkenburg1 
Young rider classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg6:04:59 
2Rhona Callander (GBr) National Team Great Britain0:00:02 
3Jessica Roberts (GBr) National Team Great Britain0:00:10 
4Susanne Andersen (Nor) National Team Norway0:04:18 
5Lonneke Uneken (Ned) Hitec Products - Birk Sport0:04:20 
6Nienke Wasmus (Ned) Biehler Pro Cycling  
7Pfeiffer Georgi (GBr) National Team Great Britain  
8Amber Van Der Hulst (Ned) Jan van Arckel  
9Laura Süßemilch (Ger) National Team Germany  
10Nicole Steigenga (Ned) National Team Nederland0:04:30 
11Lea Lin Teutenberg (Ger) WNT-Rotor Pro Cycling Team0:04:32 
12Marta Jaskulska (Pol) National Team Poland  
13Letizia Paternoster (Ita) Trek - Segafredo  
14Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans Cyclingteam0:04:37 
15Cathalijne Hoolwerf (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB0:07:39 
16Dorota Przezak (Pol) National Team Poland  
17Weronika Humelt (Pol) National Team Poland  
18Esmée Peperkamp (Ned) Team Loving Potatoes  
19Merel Hofman (Ned) Biehler Pro Cycling  
20Bente Van Teeseling (Ned) Jan van Arckel  
21Eva Bijwaard (Ned) SWABO  
22Gwenno Hughes (GBr) Regioteam Noord-Holland  
23Tessa Paardekooper (Ned) Merida - Adelaar Ladies CT  
24Britt Knaven (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB  
25Kylie Waterreus (Ned) National Team Nederland0:07:59 
26Amalie Lutro (Nor) Hitec Products - Birk Sport  
27Karlijn Swinkels (Ned) National Team Nederland  
28Henrietta Colborne (GBr) Biehler Pro Cycling  
29Ingrit Verhoeff (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB0:08:07 
30Katharina Hechler (Ger) National Team Germany0:08:11 
31Sylvie Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg  
32Gaia Tortolina (Ita) Equano-Wase Zon CT0:11:18 
33Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB  
34Hanneke De Goeje (Ned) SWABO  
35Kim Baptista (GBr) Regioteam Noord-Holland  
36Anna Sagan (Pol) National Team Poland  
37Kaja Rysz (Pol) National Team Poland  
38Lone Meertens (Bel) National Team Belgium  
39Minke Bakker (Ned) Jan van Arckel  
40Karolina Perekitko (Pol) Equano-Wase Zon CT  
41Nathalie Bex (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB  
42Lieke V.D. Draaij (Ned) SWABO  
43Maaike Boogaard (Ned) National Team Nederland  
44Aafke Soet (Ned) WNT-Rotor Pro Cycling Team  
45Floor Weerink (Ned) Team Drenthe  
46Rebecca Raybould (GBr) National Team Great Britain  
47Dorothea Heitzmann (Ger) National Team Germany  
48Maaike Meistrok (Ned) Jan van Arckel  
49Anna Docherty (GBr) National Team Great Britain  
50Shari Bossuyt (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB0:11:33 
51Anneke Dijkstra (Ned) Team Drenthe0:18:44 
Back to top