Johansson dominates in Cholet

Swedish champion solos to victory

Full Results
1Emma Johansson (Swe) Hitec Products - UCK3:05:44 
2Christel Ferrier-Bruneau (Fra) Mixte Chambery C. Competition/Gauss0:00:51 
3Sara Mustonen (Swe) Hitec Products - UCK0:01:47 
4Sophie Creux (Fra) Vienne Futuroscope  
5Christine Majerus (Lux) GSD  
6Lise Nöstvold (Nor) Hitec Products - UCK  
7Elodie Hegoburu (Fra) ES Gervais Lilas0:01:51 
8Audrey Cordon (Fra) Vienne Futuroscope  
9Marion Rousse (Fra) Vienne Futuroscope0:01:54 
10Mélodie Lesueur (Fra) ES Gervais Lilas0:02:21 
11Edita Janeliunaite (Ltu) Colavita Forno d'Asolo  
12Aude Biannic (Fra) CR Bretagne  
13Marie Voreland (Nor) Hitec Products - UCK  
14Oriane Niay (Fra) ES Gervais Lilas  
15Marie-Laure Cloarec (Fra) CSM Puteaux  
16Roxane Fournier (Fra) ASPTT Dijon - Bourgogne  
17Emmanuelle Merlot (Fra) Vienne Futuroscope  
18Nathalie Jeuland (Fra) CR Bretagne  
19Tone Hatteland (Nor) Hitec Products - UCK  
20Jenifer Letue (Fra) Vienne Futuroscope  
21Marlene Petit (Fra) Mixte Chambery C. Competition/Gauss  
22Béatrice Thomas (Fra) ASPTT Dijon - Bourgogne  
23Belen Lopez (Spa) Lointek  
24Amélie Rivat (Fra) Mixte Chambery C. Competition/Gauss  
25Edwige Pitel (Fra) Vienne Futuroscope  
26Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Debabarrena - Gipuzkoa  
27Fanny Riberot (Fra) Lointek  
28Elodie Le Bail (Fra) Pole Normandie Feminin  
29Barbara Fonseca (Fra) CR Bourgogne  
30Modesta Vzesniauskaite (Ltu) Colavita Forno d'Asolo  
31Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Debabarrena - Gipuzkoa  
32Marion Sicot (Fra) Team Feminin Region Centre  
33Mélanie Bravard (Fra) GSD  
34Manon Souyris (Fra) Team Ferrus Midi-Pyrenees  
35Steffi Jamoneau (Fra) Team Feminin Region Centre  
36Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Colavita Forno d'Asolo  
37Eugenie Mermillod (Fra) GSD  
38Eneritz Iturriagaechevarria Mazaga (Spa) Lointek  
39Cecilie S. Johansen (Nor) Hitec Products - UCK  
40Isabel Caetano (Por) CSM Epinay Sur Seine  
41Valentine Morin (Fra) Pole Normandie Feminin  
42Livia Reveillas (Fra) Team Ferrus Midi-Pyrenees  
43Ana Garcia Antequera (Spa) Bizkaia-Durango  
44Delphine Rousseau (Fra) CR Bretagne  
45Kelly Gambier (Fra) CSM Villeneuve Garenne  
46Eugénie Duval (Fra) Pole Normandie Feminin  
47Alexia Muffat (Fra) ASPTT Dijon - Bourgogne  
48Emilie Blanquefort (Fra) Lointek  
49Aodez Le Fourn (Fra) CR Bretagne  
50Margot Ortega (Fra) ASPTT Dijon - Bourgogne  
51Coralie Demay (Fra) CR Bretagne  
52Tetyana Riabchenko (Ukr) Colavita Forno d'Asolo  
53Justine Macret (Fra) Pole Normandie Feminin  
54Lucie De Carlo (Fra) CR Champagne Ardenne  
55Marine Quiniou (Fra) CR Bretagne  
56Ludivine Loze (Fra) Team Ferrus Midi-Pyrenees  
57Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek  
58Florence Girardet (Fra) Vienne Futuroscope  
59Sandrine Bideau (Fra) CSM Puteaux0:02:39 
60Alna Burato (Fra) CR Champagne Ardenne  
61Aurélie Bramante (Fra) ASPTT Dijon - Bourgogne0:02:47 
62Lucie Pader (Fra) CR Auvergne  
63Eloïse Bec (Fra) Team Ferrus Midi-Pyrenees0:02:53 
64Lina-Kristin Schink (Ger) GSD0:02:54 
65Floriane Boisfard (Fra) Team Feminin Region Centre  
66Charlotte Bravard (Fra) GSD  
67Mireia Epelde Bikendi (Spa) Lointek  
68Evelyne Bieuzent (Fra) CSM Puteaux0:03:01 
69Alessia Bugeia (Fra) ASPTT Dijon - Bourgogne0:03:08 
70Nathalie Cadol (Fra) GSD0:03:49 
71Rosane Kirch (Bra) Colavita Forno d'Asolo  
72Sarah Thibaud (Fra) CR Pays De La Loire  
73Pauline Lissot (Fra) Pole Normandie Feminin0:04:05 
74Cristina Alcalde Huertanos (Spa) Bizkaia-Durango0:04:12 
75Adeline Gourgin (Fra) CR Bourgogne0:06:57 
Back to top