Cattaneo captures GP Capodarco

Battaglin takes sprint for second place

Full Results
1Mattia Cattaneo (Ita) Trevigiani Bottoli4:23:50 
2Enrico Battaglin (Ita) Zalf Desire’0:00:40 
3Moreno Moser (Ita) Team Lucchini Maniva Ski Trentin  
4Stefano Locatelli (Ita) Colpak  
5Salvatore Puccio (Ita) Hoppla  
6Julian Arredondo Moreno (Col) Scap Foresi  
7Mario Sgrinzato (Ita) Trevigiani Bottoli  
8Patrick Facchini (Ita) Trevigiani Bottoli  
9Matteo Di Serafino (Ita) Vega Montapp.  
10Luca Santimaria (Ita) Viris Vigevano  
11Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Zalf Desire’  
12Vincenzo Ianniello (Ita) Danton Caparrin  
13Matteo Ciavatta (Ita) Montur.Civ.Casc.  
14Marco Da Castagnori (Ita) Piostoiese  
15Ilnur Zakarin (Rus) Russian Federation  
16Massimo D'Elpidio (Ita) Montur.Civ.Casc.  
17Alfio Locatelli (Ita) Pallazzago  
18Tommaso Salvetti (Ita) Brunero  
19Donato De Jeso (Ita) Vejus Novara0:01:00 
20Juan Pablo Valencia (Col) Calz.Montegran.  
21Mirko Boschi (Ita) Dal Fiume  
22Daniele Troian (Ita) Gruppo Lupi  
23Davide Formolo (Ita) Petroli  
24Michele Gazzara (Ita) Trevigiani Bottoli  
25Jakub Novak (Cze) Trevigiani Bottoli  
26Patrick Lane (Aus) Australia  
27Giuseppe Famoso (Ita) Vega Montapp.  
28Mauro Vicini (Ita) Carmiooro  
29Ricardo Pichetta (Ita) Cerone  
30Paolo Totò (Ita) Velo Club Senigallia  
31Marino Palandri (Ita) Gragnano0:02:00 
32Francesco Figini (Ita) Carmiooro  
33Stefano Pagella (Ita)  
34Alberto Nardin (Ita) Brunero  
35Marcin Mrozek (Pol) Fracor  
36Romain Beney (Swi) Mendrisio  
37Ruslan Karimov (Uzb) Team Idea  
38Alessio Taliani (Ita) Hoppla  
39Innocenzo Di Lorenzo (Ita) Montur.Civ.Casc.  
40Fabrizio Di Lizio (Ita) Montur.Civ.Casc.  
41Flavio Valsecchi (Ita) Carmiooro  
42Matteo Draperi (Ita) Brunero0:02:30 
43Roberto Giacobazzi (Ita) Scap Foresi  
44Ilya Gorodnichev (Rus) F.Coppi Gazzera  
45Mirko Puccioni (Ita) Danton Caparrin  
46Richard Lang (Aus) Australia  
47Luca Dodi (Ita) Team Idea0:03:00 
48Mattia Moresco (Ita) F.Coppi Gazzera  
49Gennadiy Tatarinov (Rus) Russian Federation  
50Ettore Carlini (Ita) Aran0:03:40 
51Mattia Barabesi (Ita) Hoppla  
52Nicolo Rocchi (Ita) F.Coppi Gazzera  
53Davide Mucelli (Ita) Hoppla0:04:00 
54Luciano Barindelli (Ita) Carmiooro  
55Dennis Vanendert (Bel) Piostoiese  
56Giacomo Michelessi (Ita) Caffe’Mokambo  
57Anatoliy Kashtan (Ukr) Cerone0:05:00 
58Vitali Brychak (Ukr) Aran  
59Marco Ciccanti (Ita) Scap Foresi  
60Davide Censori (Ita) Montur.Civ.Casc.  
61Giovanni Gaia (Ita) Dal Fiume  
62Alfonso Fiorenza (Ita) Gragnano0:05:30 
63Aldo Ghiron (Ita) Cerone  
64Gennaro Giustino (Ita) Dal Fiume  
65Marco Guadagnini (Ita) Pallazzago  
66Giuseppe Fonzi (Ita) Colpak0:06:30 
67Matteo Belli (Ita) Scap Foresi  
68Pavel Ptashkin (Rus)  
69Alessio Mischianti (Ita) Velo Club Senigallia  
70Bernd Markt (Aut) Sud Tirol  
71Marek Kulas (Pol) Mgk Vis Norda  
72Maxim Averin (Ukr) Pallazzago  
73Nikita Umerbekov (Kaz) Gruppo Lupi  
74Manuel Cazzaro (Ita) Sud Tirol0:07:00 
75Marco D'Urbano (Ita) Aran0:07:30 
76Vainer Ravaioli (Ita) Reda Mokador  
77Paolo Mondini (Ita) Maltinti  
78Emanuele Poli (Ita) Dal Fiume  
79Giuseppe Guaglianone (Ita) Gragnano  
80Domenico Rosini (Ita) Futura Matrica.  
Back to top