Meyer and Howard win Madison

Goss dominates women's events

Men - Madison
1Cameron Meyer (Aus) / Leigh Howard (Aus)16pts
2Franco Marvulli (Swi) / Tristan Marguet (Swi)10 -1lap
3Leif Lampater (Ger) / Marcel Barth (Ger)1 -3laps
4Jackson Law (Aus) / Alex Carver (Aus)12 -4laps
5Alex Edmonson (Aus) / George Tansley (Aus)11 
6Scott Law (Aus) / Caleb Ewan (Aus)5 
7Rich Sanders (Aus) / Mitchell Benson (Aus)5 
8Peter Loft (Aus) / Luke Ockerby (Aus)2 
9Simon Van Velthooven (NZl) / Aaron Jones (Aus)2 
10Jamie Crass (Aus) / Tim Dekker (Aus)  
11J. Mathews (Aus) / Phillip Mundy (Aus)  
12Evan Hull (Aus) / Jack Cummings (Aus)  
13Simon Price (Aus) / Zac Kovalcik (USA)  
14Robert-Jon McCarthy (Aus) / Miles Scotson (Aus)  
Men - Keirin
1Simon Van Velthooven  
2Luke Ockerby  
3Matt Glaetzer  
Men - Wheel Race
1Caleb Ewan0:02:05.240 
2Alex Clements  
3Aaron Lee  
4Andrew Simpson  
5Andrew Loft  
Men - Invitation Derby
1Simon Van Velthooven0:00:11.115 
2Tristan Marguet  
3Edward Bissaker  
Men - Lightning Handicap
1Simon Van Velthooven0:01:09.872 
2Daud Fakarruddin  
3George Tansley  
Men - A Grade Scratch Race
1Tristan Marguet  
2Rick Sander  
3Scott Law  
4Mitchell Benson  
Men - A Grade Elimination
1Franco Marvulli0:08:45.790 
2Leif Lampater  
3Alex Edmonson  
Women - 1000m Handicap
1Belinda Goss0:01:21.660 
2Laura Mccaughy  
3Annette Edmonson  
Women - A Grade Elimination
1Belinda Goss0:04:51.480 
2Laura Mccaughy  
3Isabella King  
Women - A Grade Scratch Race
1Belinda Goss0:05:30.061 
2Georgia Baker  
3Isabella King  
Women - Wheel Race
1Belinda Goss0:02:21.309 
2Georgia Baker  
3Kayla Salopek  
4Amy Cure  
5Kate De Poali  
Men - B Grade Elimination
1George Tansley  
2Tim Dekker  
3Miles Scotson  
Men - C Grade Elimination
1Nic Graham-Dawson  
2Azman Nor  
3Ryan Innes  
Men - D Grade Elimination
1Rhys Watts  
2Matthew Nicholson  
3Dylan King  
Men - E Grade Elimination
1Glenn Myler  
2Michael Eastwood  
3Ryan Hughes  
Men - B Grade Scratch Race
1Caleb Ewan0:07:08.393 
2George Tansley  
3Jafri Anuar  
Men - C Grade Scratch Race
1Andrew Loft0:07:11.752 
2Nic Graham-Dawson  
3Brendan Geale  
Men - D Grade Scratch Race
1Dean Benedeti0:07:28.116 
2Matthew Nicholson  
3Michael Astell  
Men - E Grade Scratch Race
1Glenn Myler0:05:40.791 
2Darrell Galpin  
3Michael Eastwood  
Men - Invitation Masters 2000m Handicap
1Roy Martin  
2Paul Atkinson  
3Dean Benedeti  
Women - B Grade Elimination Race
1Jessica Mundy  
2Kayla Salopek  
3Letita Custance  
Women - Invitation B Grade Scratch Race
1Hannah Bush  
2Kayla Salopek  
3Jessica Mundy  
Junior 3 - Scratch Race
1Riley Hart  
2Ronin Munro  
3Tom Galpin  
Junior 2 - Scratch Race
1Mathew Jackson  
2James Robinson  
3Thomas Verleys Donk  
Junior 1 B - Scratch Race
1Liam Johnson0:05:54.420 
2Hamish Bound  
3Macey Stewart  
Junior 1 A - Scratch Race
1Braeden Dean0:05:30.790 
2Jack Hickey  
3Theodore Yates  
Junior Division 3 - 1000m Handicap
1Ronin Munro  
2Tom Galpin  
3Riley Hart  
Junior Division 2 - 1000m Handicap
1Mathew Jackson0:01:23.130 
2James Robinson  
3Braydon Bennett  
Junior Division 1 - 1000m Handicap
1Mathew Holmes  
2Louis Maney  
3Joshua Harrison  
Junior 2 - Scratch Race
1Thomas Verleys Donk0:04:05.660 
2108 Mathew Jackson  
3James Robinson  
Junior 3 Scratch Race
1Riley Hart0:02:24.983 
2Ronin Munro  
3Tom Galpin  
Junior 1 B - Scratch Race
1Lauren Perry0:05:57.500 
2Macey Stewart  
3Liam Johnson  
Junior 1 A - Scratch Race
1Braeden Dean0:07:21.000 
2Theodore Yates  
3Callum Munro  
Junior 1 B - Scratch Race
1Macey Stewart0:06:10.796 
2Lauren Perry  
3William Mcdonagh  
Junior 1 A - Scratch Race
1Theodore Yates  
2Joshua Harrison  
3Jack Hickey  
Junior 3 - Wheel Race
1Ronin Munro  
2Tom Galpin  
3Georgia O’Rourke  
4Riley Hart  
Junior 2 - Wheel Race
1Braydon Bennett  
2Mathew Jackson  
3Harry Baker  
4James Chynoweth  
Junior 1 - Wheel Race
1Joshua Harrison0:02:18.180 
2Thomas Kaesler  
3Louis Maney  
4Tyson Breen  
Back to top