Tansley takes wheel race

Goss wins women's wheel event

Men - 1000m Handicap
1Jafri Anuar0:01:06.05 
2Suardi Firdaus  
3Zaid Amri  
Men - 2000m Handicap
1Matt Glaetzer0:02:15.80 
2Franco Marvulli  
3George Tansley  
4Daud Fakarruddin  
Men - A Grade Scratch Race
1Rick Sanders  
2Matt Glaetzer  
3Alex Carver  
4Edward Bissaker  
Men - B Grade Scratch Race
1Hamish Wright0:06:33.10 
2Daud Fakarruddin  
3Jafri Anuar  
4Jumar Elmi  
Men - C Grade Scratch Race
1Suardi Firdaus0:06:55.30 
2Ryan Innes  
3Jack Matthews  
4Alex Clements  
Men - D Grade Scratch Race
1Matthew Nicholson0:06:23.74 
2Rhys Watts  
3Dylan King  
4James Cleaver  
Men - D Grade Points Score
1Rhys Watts0:06:06.80 
2Matthew Nicholson  
3Roy Martin  
4Eamon Ryan  
Men - Wheel Race
1George Tansley0:03:22.94 
2Luke Ockerby  
3Alex Edmonson  
4Jamie Crass  
Teams Race
1Alex Minehan  
2Braydon Bennett  
3Callum Munro  
4Luke Ockerby  
5Amy Cure  
Initation Miss & Out
1Marcel Barth  
2Tristan Marguet  
3Franco Marvulli  
Women - 1000m Handicap
1Emma Lawson0:01:13.80 
2Emily Butcher  
3Sophie Ootes  
Women - 2000m Wheel Race
1Belinda Goss  
2Teagann Munro  
3Amy Cure  
4Hannah Bush  
Women - B Grade Points Score
1Amy Cure  
2Kate De Paoli  
3Belinda Mason  
4Bethany Coleman  
Women - A Grade Scratch Race
1Rebecca Werner0:06:58.04 
2Laura McCaughy  
3Belinda Goss  
4Annette Edmonson  
Women - B Grade Scratch Race
1Emily Butcher0:04:41.15 
2Letita Custance  
3Belinda Mason  
4Hannah Bush  
Women - A Grade Points Score
1Hannah Bush0:06:20.29 
2Laura McCaughy  
3Rebecca Werner  
4Emma Lawson  
Under 17 - 1000m Handicap
1Liam Johnson0:02:26.92 
2Samantha Fromenton  
3Lauren Perry  
4Macey Stewart  
Under 17 - Wheel Race
1Liam Johnson0:04:10.00 
2William McDonagh  
3Hamish Bound  
4Theodore Yates  
Under 17 - Scratch Race
1Theodore Yates0:04:10.00 
2Braeden Dean  
3Liam Johnson  
4Jack Hickey  
Under 15 - 1000m Handicap
1Kellie Schouten  
2Rachel Loft  
3Dermott Ryan  
4Hayden Dicoco-Grant  
Under 15 - Wheel Race
1Kellie Schouten0:03:38.50 
2Dermott Ryan  
3Mathew Jackson  
4James Robinson  
Under 15 - Scratch Race
1Mathew Jackson0:03:38.50 
2James Robinson  
3Thomas Verleys Donk  
4Dermott Ryan  
Under 13 - 1000m Handicap
1Cameron McPherson  
2Sam Walmsley  
3Ingnion Quinn  
4Georgia O'Rourke  
Under 13 - Wheel Race
1Sam Walmsley  
2Caiden Smith  
3Oliver Kershaw  
4Georgia O'Rourke  
Under 13 - Scratch Race
1Ronin Munro0:03:38.50 
2Georgia O'Rourke  
3Tom Galpin  
4Alex Minehan  
Back to top