Men, women qualify for sprint finals

Full results

Results

Womens 55-59, 60-64, 65-69, 70+ Sprint Qualification
#Rider Name (Country) TeamResult
Womens 65-69 and 70+
#Rider Name (Country) TeamResult
1Charlene Smith (Australia)0:00:15.642 
2Helen Watkins (Australia)0:00:16.271 
Womens 60-64
#Rider Name (Country) TeamResult
1Heather C Sanderson (Australia)0:00:14.808 
2Rosemary Hastings (Australia)0:00:15.122 
Womens 55-59
#Rider Name (Country) TeamResult
1Gai Monahan (Australia)0:00:17.339 
Womens 50-54 Sprint Qualification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Petra Kluender (Germany)0:00:13.596 
2Lise Benjamin (Australia)0:00:13.652 
3Marian Renshaw (Australia)0:00:14.025 
4Lorraine Jarvis (United States Of America)0:00:14.231 
5Susan Taverner (South Africa)0:00:14.336 
DNSTanya Bosch (Australia)  
Womens 45-49 Sprint Qualification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Megan Blatchford (New Zealand)0:00:12.533 
2Annette Williams (United States Of America)0:00:12.798 
3Julie Barnett (Australia)0:00:12.896 
4Makiko Hamada (Japan)0:00:13.689 
5Donna Meehan (Australia)0:00:13.957 
6Donna Fyfe (Australia)0:00:14.160 
Womens 40-44 Sprint Qualification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Kerran Oates (Australia)0:00:13.315 
2Amanda O'connor (Australia)0:00:13.502 
Womens 35-39 Sprint Qualification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jessica Laws (Australia)0:00:12.383 
2Michelle Crawford (Australia)0:00:12.555 
3Janelle Smith (Australia)0:00:12.765 
4Olufemi Adeyemo (Australia)0:00:13.340 
5Lee Johns (Australia)0:00:13.705 
6Amanda Wray (South Africa)0:00:13.734 
7Vanessa Essam Aus197018030:00:14.280 
Mens 75+ Sprint Qualification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Thomas O'rourke (United States Of America)0:00:14.041 
2Kenneth Orr (Canada)0:00:15.604 
3Brian Kennedy (Australia)0:00:15.658 
4Derek Smith (Great Britain)0:00:15.697 
5Owen Duffy (New Zealand)0:00:15.894 
6Max Read (Australia)0:00:16.248 
7Peter Grandiek (New Zealand)0:00:17.644 
Mens 65-69 Sprint Qualification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Geoff Cooke (Great Britain)0:00:12.167 
2Keith Oliver (Australia)0:00:12.400 
3Earl Henry (Trinidad and Tobago)0:00:12.983 
4Hugh Gray (Australia)0:00:13.173 
5John Lockwood (Australia)0:00:13.525 
6Arthur Salzwedel (South Africa)0:00:14.083 
7Jacobus (Canada)0:00:14.705 
8Adrian Schoeman (South Africa)0:00:16.613 
Mens 70-74 Sprint Qualification
#Rider Name (Country) TeamResult
1James Kloss (United States Of America)0:00:12.848 
2Alban Mcguinness (Australia)0:00:13.419 
3Roland Crayford (Great Britain)0:00:13.461 
4Graham Meek (Australia)0:00:13.508 
5Brian Dacey (Great Britain)0:00:14.071 
6Andrè Joubert (South Africa)0:00:14.210 
7Bill Neville (Australia)0:00:14.262 
8Rod Wagner (Australia)0:00:14.423 
9John Greener (New Zealand)0:00:14.591 
10Martin Davis (Australia)0:00:14.756 
11Victor Possee (Great Britain)0:00:14.966 
12Gordon Duff (New Zealand)0:00:14.986 
13Des Kidd (Australia)0:00:15.360 
14David Sankey (Great Britain)0:00:16.379 
DNSNeil Wray (Australia)  
DNSThomas Wills (Australia)  
DNSDenis Robinson (Australia)  
DNSMark Nicholls (Australia)  
DNSWarwick Dalton (New Zealand)  
Mens 60-64 Sprint Qualification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Ron Boyle (Australia)0:00:11.972 
2John Hunt (Australia)0:00:12.280 
3James Veal (Australia)0:00:12.370 
4Mark Rodamaker (United States Of America)0:00:12.465 
5Kevin Mccomb (New Zealand)0:00:12.630 
6John Dixon (Australia)0:00:12.776 
7Malcolm Cochrane (South Africa)0:00:12.934 
8Norman Kalmanovitch (Canada)0:00:12.986 
9Jerry Shafer (United States Of America)0:00:13.040 
10Ronald Hickson (Australia)0:00:13.054 
11Peter Rossendell (Australia)0:00:13.081 
12Michel Briat (France)0:00:13.158 
13Jim Larcombe (Australia)0:00:13.229 
14Angus Hume (Australia)0:00:13.414 
15Patrick Whelan (United States Of America)0:00:13.678 
16Donald Blackman (Australia)0:00:13.693 
17Peter Wykes (Australia)0:00:13.799 
DNSTerence Skinner (Australia)  
DNSThomas Edwin Demery (Great Britain)  
DNSIan Lewis (Great Britain)  
Mens 60-64 Sprint Qualification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Ron Boyle (Australia)0:00:11.972 
2John Hunt (Australia)0:00:12.280 
3James Veal (Australia)0:00:12.370 
4Mark Rodamaker (United States Of America)0:00:12.465 
5Kevin Mccomb (New Zealand)0:00:12.630 
6John Dixon (Australia)0:00:12.776 
7Malcolm Cochrane (South Africa)0:00:12.934 
8Norman Kalmanovitch (Canada)0:00:12.986 
9Jerry Shafer (United States Of America)0:00:13.040 
10Ronald Hickson (Australia)0:00:13.054 
11Peter Rossendell (Australia)0:00:13.081 
12Michel Briat (France)0:00:13.158 
13Jim Larcombe (Australia)0:00:13.229 
14Angus Hume (Australia)0:00:13.414 
15Patrick Whelan (United States Of America)0:00:13.678 
16Donald Blackman (Australia)0:00:13.693 
17Peter Wykes (Australia)0:00:13.799 
DNSTerence Skinner (Australia)  
DNSThomas Edwin Demery (Great Britain)  
DNSIan Lewis (Great Britain)  
Mens 50-54 Sprint Qualification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Gary Mandy (Australia)0:00:11.661 
2Paul Jackson (Australia)0:00:11.742 
3Gerrit Schepers (South Africa)0:00:11.812 
4Ian Atkin (Australia)0:00:11.839 
5Russell Scott (New Zealand)0:00:11.869 
6Richard Voss (United States Of America)0:00:11.888 
7Keith Williams (Great Britain)0:00:11.997 
8Stephen Chapman (Australia)0:00:12.238 
9John Quilligan (Australia)0:00:12.390 
10Andrew Immelman (South Africa)0:00:12.482 
11Anton Wurzer (Australia)0:00:12.500 
12Wal Mullany (Australia)0:00:12.521 
13Gary Lawrence (United States Of America)0:00:12.786 
14Glen Heuvel (South Africa)0:00:12.869 
15Peter Holley (Australia)0:00:12.915 
16Alan Comte (Australia)0:00:13.062 
17Donald Huyser (Australia)0:00:13.089 
18Michael Burke (Australia)0:00:13.461 
19Peter Dadson (Australia)0:00:13.884 
DNSMichael Eastwood (Australia)  
DNSRussell Poole (Australia)  
DNSStephen Darracott (Australia)  
DNSDavid Le Grys (Great Britain)  
Womens 50-54 Sprint Round 1 Repechage
#Rider Name (Country) TeamResult
1Lorraine Jarvis (United States Of America)  
2Susan Taverner (South Africa)  
Womens 45-49 Sprint Round 1 Repechage
#Rider Name (Country) TeamResult
1Makiko Hamada (Japan)  
2Donna Fyfe (Australia)  
DNSDonna Meehan (Australia)  
Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1David Willm (Australia)0:00:14.06 
2Martin Bush (Great Britain)  
Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Peter Gumbl (Australia)0:00:15.82 
2Christopher (Australia)  
Round 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1Terry Fraseaus (Australia)0:00:12.27 
2Brian Walshaus (Australia)  
Round 4
#Rider Name (Country) TeamResult
1Eduardo Gu Arg (Argentina)0:00:13.05 
2Douglas Camcan (Canada)  
Round 5
#Rider Name (Country) TeamResult
1Marc Danglfra (France)0:00:13.39 
2James Clar (Australia)  
Round 6
#Rider Name (Country) TeamResult
1Damien O'n (Australia)0:00:13.26 
2Hiroshi Hato (Japan)  
Round 7
#Rider Name (Country) TeamResult
1Malcolm Claaus (Australia)0:00:12.93 
2Michael Lawaus (Australia)  
Round 8
#Rider Name (Country) TeamResult
1Peter Ganssaus (Australia)0:00:13.31 
2David Goin (New Zealand)  
Round 9
#Rider Name (Country) TeamResult
1Rene Grignfra (France)0:00:13.20 
2Patrick Gellusa (United States Of America)  
Mens 50-54 Sprint Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Gary Mandyaus (Australia)0:00:14.16 
2Michael Bur (Australia)  
Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Paul Jacksoaus (Australia)0:00:13.85 
2Donald Huysaus (Australia)  
Round 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1Gerrit Sche (South Africa)0:00:13.05 
2Alan Comte (Australia)  
Round 4
#Rider Name (Country) TeamResult
1Ian Atkin (Australia)0:00:12.83 
2Peter Holle (Australia)  
Round 5
#Rider Name (Country) TeamResult
1Russell Sco (New Zealand)0:00:12.43 
2Glen Heuve (South Africa)  
Round 6
#Rider Name (Country) TeamResult
1Richard Vosusa (United States Of America)0:00:14.44 
2Gary Lawreusa (United States Of America)  
Round 7
#Rider Name (Country) TeamResult
1Keith Williagbr (Great Britain)  
DNSWal Mullanaus (Australia)  
Round 8
#Rider Name (Country) TeamResult
1Stephen Chaaus (Australia)0:00:12.83 
2Anton Wurzaus (Australia)  
Round 9
#Rider Name (Country) TeamResult
1John Quilli (Australia)0:00:12.55 
2Andrew Immrsa (South Africa)  
Mens 45-49 Sprint Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Geoff Stokeaus (Australia)0:00:14.82 
2Garnett Abb Can (Canada)  
Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Brianalan Scaus (Australia)  
DNSKarl Morrisaus (Australia)  
Round 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1Michael Pop (Australia)  
DNSJacques Sui Fra (France)  
Round 4
#Rider Name (Country) TeamResult
1Gerrard O'c (Australia)0:00:13.22 
2Walter Dapcaus (Australia)  
Round 5
#Rider Name (Country) TeamResult
1John Colettaus (Australia)0:00:12.12 
2Stephen Ma (South Africa)  
Round 6
#Rider Name (Country) TeamResult
1Matthew Dieusa (United States Of America)0:00:13.55 
2Ian Dencke (Australia)  
Round 7
#Rider Name (Country) TeamResult
1Philippe Ver Fra (France)0:00:12.61 
2Daryl Moylaaus (Australia)  
Round 8
#Rider Name (Country) TeamResult
1Ivor Reid (Great Britain)0:00:12.20 
2Claus Chrisden (Denmark)  
Round 9
#Rider Name (Country) TeamResult
1Todd Hayes Usa (United States Of America)0:00:12.17 
2Andrew Mcknzl (New Zealand)  
Round 10
#Rider Name (Country) TeamResult
1Martin Step Gbr (Great Britain)0:00:12.09 
2Bruce Mass (Australia)  
Round 11
#Rider Name (Country) TeamResult
1Peter Barnaaus (Australia)0:00:12.50 
2Dominique Sfra (France)  
Round 12
#Rider Name (Country) TeamResult
1Roy Martinaus (Australia)0:00:12.77 
2Timothy Ricaus (Australia)  
Mens 40-44 Sprint Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Chris Murraaus (Australia)0:00:13.25 
2Andrew Sounzl (New Zealand)  
Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Sean Wilsoaus (Australia)  
2Anthony Mc (Australia)  
Round 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1David Shor (Australia)0:00:12.83 
2Jerome Vill (Australia)  
Round 4
#Rider Name (Country) TeamResult
1Pablo Ravazpar (Paraguay)0:00:12.58 
2Grant Wilsonzl (New Zealand)  
Round 5
#Rider Name (Country) TeamResult
1Ahcen Aggafra (France)0:00:12.23 
2Didier Leinefra (France)  
Round 6
#Rider Name (Country) TeamResult
1Majid Rabbi Iri (Islamic Republic of Iran)0:00:12.50 
2Philip Nichoaus (Australia)  
Round 7
#Rider Name (Country) TeamResult
1Alexander Wnzl (New Zealand)0:00:12.01 
2Deon Johnsnzl (New Zealand)  
Round 8
#Rider Name (Country) TeamResult
1Justin Mcmuaus (Australia)0:00:12.20 
2Shaun Coll (Australia)  
Round 9
#Rider Name (Country) TeamResult
1Bill Laing (Australia)0:00:12.39 
2Michael Pau Usa (United States Of America)  
Mens 35-39 Sprint Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Justin Grac (New Zealand)0:00:11.81 
2Tony Digirousa (United States Of America)  
Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Gavin Whit (Australia)0:00:12.21 
2Paul Shaw (Australia)  
Round 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1Carl Cubitt (Australia)0:00:11.65 
2Scott Town (Australia)  
Round 4
#Rider Name (Country) TeamResult
1Matthew Woaus (Australia)0:00:11.85 
2Stewart Thonzl (New Zealand)  
Round 5
#Rider Name (Country) TeamResult
1David Mille (Australia)0:00:11.91 
2Vaughn Eat (Australia)  
Round 6
#Rider Name (Country) TeamResult
1Mario Nell (South Africa)0:00:12.26 
2Alex Walke (Australia)  
Round 7
#Rider Name (Country) TeamResult
1Takahito Ka Jpn (Japan)0:00:15.80 
2Brent Mckenaus (Australia)  
Round 8
#Rider Name (Country) TeamResult
1Brandon Kidaus (Australia)0:00:11.98 
2Andrew Mcl (Australia)  
Round 9
#Rider Name (Country) TeamResult
1Cameron Shaus (Australia)0:00:12.21 
2Jason Davy (Australia)  
Round 10
#Rider Name (Country) TeamResult
1John Eder (Australia)0:00:12.48 
2Andrew Ger (Australia)  
Round 11
#Rider Name (Country) TeamResult
1David Browaus (Australia)0:00:12.25 
2Ian Mcgregaus (Australia)  
Round 12
#Rider Name (Country) TeamResult
1Lou Pascuz (Australia)0:00:12.31 
2Stephen Salrsa (South Africa)  
Mens 70-74 Sprint Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1James Klos Usa (United States Of America)0:00:15.04 
2Gordon Duf (New Zealand)  
Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Alban Mcgu (Australia)0:00:14.63 
2Victor Possegbr (Great Britain)  
Round 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1Roland Craygbr (Great Britain)0:00:15.02 
2Martin Davi (Australia)  
Round 4
#Rider Name (Country) TeamResult
1Graham Meeaus (Australia)0:00:13.96 
2John Green (New Zealand)  
Round 5
#Rider Name (Country) TeamResult
1Brian Daceygbr (Great Britain)0:00:14.36 
2Rod Wagne (Australia)  
Round 6
#Rider Name (Country) TeamResult
1Bill Neville (Australia)0:00:14.84 
2Andrè Joubersa (South Africa)  
Mens 60-64 Sprint Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Ron Boyle (Australia)0:00:13.51 
2Michel Briatfra (France)  
Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1John Hunt (Australia)0:00:13.66 
2Peter Rosseaus (Australia)  
Round 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1James Veal (Australia)0:00:13.14 
2Ronald Hickaus (Australia)  
Round 4
#Rider Name (Country) TeamResult
1Mark Rodamusa (United States Of America)0:00:13.01 
2Jerry Shafe Usa (United States Of America)  
Round 5
#Rider Name (Country) TeamResult
1Kevin Mcco (New Zealand)0:00:13.34 
2Norman Kalcan (Canada)  
Round 6
#Rider Name (Country) TeamResult
1John Dixon (Australia)0:00:13.88 
2Malcolm Cocrsa (South Africa)  
Mens 55-59 Sprint Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1David Willmaus (Australia)  
DNSDouglas Camcan (Canada)  
Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Peter Gumblaus (Australia)0:00:14.29 
2James Clar (Australia)  
Round 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1Terry Fraseaus (Australia)0:00:12.82 
2Hiroshi Hatojpn (Japan)  
Round 4
#Rider Name (Country) TeamResult
1Eduardo Gu Arg (Argentina)0:00:13.21 
2Rene Grignfra (France)  
Round 5
#Rider Name (Country) TeamResult
1Marc Danglfra (France)0:00:12.72 
2Peter Ganssaus (Australia)  
Round 6
#Rider Name (Country) TeamResult
1Damien O'n (Australia)0:00:12.88 
2Malcolm Claaus (Australia)  
Mens 50-54 Sprint Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Gary Mandyaus (Australia)0:00:13.41 
2Alan Comte (Australia)  
Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Paul Jacksoaus (Australia)0:00:12.85 
2Glen Heuve (South Africa)  
Round 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1Gerrit Sche (South Africa)0:00:12.47 
2Andrew Immrsa (South Africa)  
Round 4
#Rider Name (Country) TeamResult
1Ian Atkin (Australia)0:00:12.94 
2John Quilli (Australia)  
Round 5
#Rider Name (Country) TeamResult
1Russell Sco (New Zealand)0:00:12.44 
2Stephen Chaaus (Australia)  
Round 6
#Rider Name (Country) TeamResult
1Richard Vosusa (United States Of America)0:00:12.39 
2Keith Williagbr (Great Britain)  
Mens 45-49 Sprint Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Geoff Stokeaus (Australia)0:00:13.32 
2Roy Martinaus (Australia)  
Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Brianalan Scaus (Australia)0:00:12.47 
2Peter Barnaaus (Australia)  
Round 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1Michael Pop (Australia)0:00:12.00 
2Martin Step (Great Britain)  
Round 4
#Rider Name (Country) TeamResult
1Gerrard O'c (Australia)0:00:12.07 
2Todd Hayes (United States Of America)  
Round 5
#Rider Name (Country) TeamResult
1Ivor Reid (Great Britain)0:00:12.02 
2John Colettaus (Australia)  
Round 6
#Rider Name (Country) TeamResult
1Matthew Dieusa (United States Of America)0:00:11.82 
2Philippe Ver (France)  
Mens 40-44 Sprint Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Chris Murraaus (Australia)0:00:12.25 
2Deon Johnsnzl (New Zealand)  
Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Sean Wilsoaus (Australia)0:00:12.43 
2Didier Leinefra (France)  
Round 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1David Shor (Australia)0:00:12.83 
2Philip Nichoaus (Australia)  
Round 4
#Rider Name (Country) TeamResult
1Pablo Ravazpar (Paraguay)0:00:12.35 
2Bill Laing (Australia)  
Round 5
#Rider Name (Country) TeamResult
1Ahcen Aggafra (France)0:00:11.93 
2Justin Mcmuaus (Australia)  
Round 6
#Rider Name (Country) TeamResult
1Majid Rabbi (Islamic Republic of Iran)0:00:12.18 
2Alexander Wnzl (New Zealand)  
Mens 35-39 Sprint Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
Round 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Justin Grac (New Zealand)0:00:11.81 
2Lou Pascuz (Australia)  
Round 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Gavin Whit (Australia)0:00:12.35 
2David Browaus (Australia)  
Round 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1Carl Cubitt (Australia)0:00:11.90 
2John Eder (Australia)  
Round 4
#Rider Name (Country) TeamResult
1Cameron Shaus (Australia)0:00:12.01 
2Matthew Woaus (Australia)  
Round 5
#Rider Name (Country) TeamResult
1David Mille (Australia)0:00:11.74 
2Brandon Kidaus (Australia)  
Round 6
#Rider Name (Country) TeamResult
1Mario Nell (South Africa)0:00:12.03 
2Takahito Ka Jpn (Japan)  
Mens 70-74 Sprint Round 2 Repechage
#Rider Name (Country) TeamResult
Heat 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1John Greener (New Zealand)  
2Andrè Joubert (South Africa)  
DNSGordon Duff (New Zealand)  
Heat 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Rod Wagner (Australia)  
2Victor Possee (Great Britain)  
3Martin Davis (Australia)  
Mens 60-64 Sprint Round 2 Repechage
#Rider Name (Country) TeamResult
Heat 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Malcolm Cochrane (South Africa)  
2Jerry Shafer (United States Of America)  
3Michel Briat (France)  
Heat 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Peter Rossendell (Australia)  
2Ronald Hickson (Australia)  
3Norman Kalmanovitch Can (Canada)  
Mens 55-59 Sprint Round 2 Repechage
#Rider Name (Country) TeamResult
Heat 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Malcolm Clasohm (Australia)  
2Rene Grignon (France)  
Heat 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1James Clarke (Australia)  
2Peter Ganss (Australia)  
3Hiroshi Hatori (Japan)  
Mens 50-54 Sprint Round 2 Repechage
#Rider Name (Country) TeamResult
Heat 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Keith Williams (Great Britain)  
2John Quilligan (Australia)  
3Alan Comte (Australia)  
Heat 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Stephen Chapman (Australia)  
2Andrew Immelman (South Africa)  
3Glen Heuvel (South Africa)  
Mens 35-39 Sprint Round 2 Repechage
#Rider Name (Country) TeamResult
Heat 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Matthew Worley (Australia)  
2Lou Pascuzzi (Australia)  
3Takahito Kameyama (Japan)  
Heat 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Brandon Kidner (Australia)  
2David Browne (Australia)  
3John Eder (Australia)  
Mens 45-49 Sprint Round 2 Repechage
#Rider Name (Country) TeamResult
Heat 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Philippe Vernet (France)  
2Todd Hayes (United States Of America)  
3Roy Martin (Australia)  
Heat 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1John Colette (Australia)  
2Martin Stephens (Great Britain)  
3Peter Barnard (Australia)  
Mens 40-44 Sprint Round 2 Repechage
#Rider Name (Country) TeamResult
Heat 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Bill Laing (Australia)  
2Alexander William Laplannzl (New Zealand)  
3Deon Johns (New Zealand)  
Heat 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Philip Nicholls (Australia)  
2Didier Leineweber (France)  
3Justin Mcmullen (Australia)  
Rerun of Heat 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Didier Leineweber (France)  
2Philip Nicholls (Australia)  
Back to top