Gatto gallops to sprint victory

Fischer, Dall'Antonia complete podium

Full Results
1Oscar Gatto (Ita) ISD - Neri4:01:22 
2Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin - Transitions  
3Tiziano Dall'Antonia (Ita) Liquigas-Doimo  
4Daniele Colli (Ita) Ceramica Flaminia  
5Roberto Ferrari (Ita) De Rosa - Stac Plastic  
6Daniele Ratto (Ita) Carmiooro NGC  
7Davide Bonuccelli (Ita) CDC - Cavaliere  
8Marcello Pavarin (Ita) Colnago - CSF Inox  
9Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli  
10Thomas Bertolini (Ita) Androni Giocattoli  
11Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Meridiana Kamen Team  
12Luis Angel Mate Mardones (Spa) Androni Giocattoli  
13Aristide Ratti (Ita) Carmiooro NGC  
14Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone  
15Paolo Bailetti (Ita) Ceramica Flaminia  
16Gianluca Brambilla (Ita) Colnago - CSF Inox  
17Ivan Santaromita (Ita) Liquigas-Doimo  
18Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Doimo  
19Denys Kostyuk (Ukr) ISD - Neri  
20Riccardo Chiarini (Ita) De Rosa - Stac Plastic  
21Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice  
22Alexander Khatuntsev (Rus) Russia  
23Matteo Montaguti (Ita) De Rosa - Stac Plastic  
24Fabrizio Lucciola (Ita) Ceramica Flaminia  
25Simon Clarke (Aus) ISD - Neri  
26Donato Cannone (Ita) Ceramica Flaminia  
27Edoardo Girardi (Ita) Ceramica Flaminia  
28Giuseppe Muraglia (Ita) CDC - Cavaliere  
29Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli  
30Vitaliy Kondrut (Ukr) ISD - Neri  
31Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone  
32Leonardo Bertagnolli (Ita) Androni Giocattoli  
33Sebastien Fournet Fayard (Fra) Carmiooro NGC  
34Bartosz Huzarski (Pol) ISD - Neri  
35Michele Gaia (Ita) Colnago - CSF Inox  
36Antonio Quadranti (Ita) Carmiooro NGC  
37Alessandro Fantini (Ita) Acqua & Sapone  
38Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo  
39Salvatore Mancuso (Ita) ISD - Neri  
40Giairo Ermeti (Ita) De Rosa - Stac Plastic  
41Damiano Caruso (Ita) De Rosa - Stac Plastic  
42Fredrik Kessiakoff (Swe) Garmin - Transitions  
43Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli  
44Tyler Farrar (USA) Garmin - Transitions  
45Jack Bobridge (Aus) Garmin - Transitions  
46Dmytro Krivtsov (Ukr) ISD - Neri  
47Enrico Zen (Ita) Colnago - CSF Inox  
48Pier Paolo De Negri (Ita) ISD - Neri  
49Giogrio Brambilla (Ita) De Rosa - Stac Plastic  
50Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice  
51Andrea Piechele (Ita) Carmiooro NGC  
52Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice  
53Daniele Callegarin (Ita) CDC - Cavaliere  
54Julian Dean (NZl) Garmin - Transitions  
55Aleksander Dorozala (Pol) CCC Polsat Polkowice  
56Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice  
57Luca Pierfelici (Ita) Acqua & Sapone  
58Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone  
59Alberto Contoli (Ita) Colnago - CSF Inox  
60Danny Pate (USA) Garmin - Transitions  
61Brian Vandborg (Den) Liquigas-Doimo  
62Luca Zanasca (Ita) CDC - Cavaliere  
63Salvatore Commesso (Ita) Meridiana Kamen Team  
64Stefano Usai (Ita) Meridiana Kamen Team  
65Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Transitions  
66Alexander Serov (Rus) Russia  
67Omar Sottocornola (Ita) Zheroquadro Radenska  
68Simone Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone  
69Bruno Radotic (Cro) Meridiana Kamen Team  
70Konstantin Volik (Uzb) Amore & Vita - Conad  
71Alessandro Raisoni (Ita) Carmiooro NGC  
72Loic Aubert (Swi) Price - Custom Bikes  
73Cristiano Benenati (Ita) De Rosa - Stac Plastic  
74Damiano Margutti (Ita) Androni Giocattoli  
75Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice  
76Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone  
77Jakub Novak (Svk) Amore & Vita - Conad  
78Roberto De Patre (Ita) Acqua & Sapone  
79David Locher (Swi) Price - Custom Bikes  
80Lukas Kalt (Swi) Price - Custom Bikes  
81Andrey Klyuev (Rus) Russia  
Back to top