Mandri makes his move

Estonian wins from four-man break, takes over race lead

Full Results
1Rene Mandri (Est) Endura Racing4:21:08 
2Evaldas Siskevicius (Ltu) Velo-Club La Pomme Marseille  
3Peter Kusztor (Hun) Atlas Personal0:00:02 
4Mikhail Antonov (Rus) Itera - Katusha0:00:06 
5Mathieu Desniou (Fra) C.C. Nogent Sur Oise0:01:25 
6Andrew Fenn (GBr) Great Britain  
7Nikias Arndt (Ger) LKT Team Brandenburg  
8Julien Gonnet (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre  
9Arnaud Demare (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
10Arnaud Molmy (Fra) Big Mat - Auber 93  
11Pavel Kochetkov (Rus) Itera - Katusha  
12Alexander Candelario (USA) Kelly Benefit Strategies - OptumHealth  
13Laurent Beuret (Swi) Atlas Personal  
14Benoit Daeninck (Fra) Roubaix Lille Metropole  
15Alexandre Gratiot (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
16Michael Friedman (USA) Kelly Benefit Strategies - OptumHealth  
17Romain Matheou (Fra) Saur - Sojasun  
18Romain Hardy (Fra) Bretagne - Schuller  
19Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun  
20Pirmin Lang (Swi) Atlas Personal  
21Jetse Bol (Ned) Rabobank Continental Team  
22Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole  
23Jesse Anthony (USA) Kelly Benefit Strategies - OptumHealth  
24Josef Benetseder (Aut) Team Vorarlberg  
25Ludovic Bret (Fra) Team U Nantes Atlantique  
26Alexandre Blain (Fra) Endura Racing  
27Sander Verhaeghe (Bel) EFC Quick Step Cycling Team  
28Robert Partridge (GBr) Endura Racing  
29Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne - Schuller  
30César Bihel (Fra) Selection de Bretagne  
31François Lancon (Fra) Brest Iroise Cyclisme 2000  
32Jonas Vangenechten (Bel) Wallonie Bruxelles - Credit Agricole  
33Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Credit Agricole  
34Julien Simon (Fra) Saur - Sojasun  
35Kevin Lalouette (Fra) Roubaix Lille Metropole  
36Frederik Verkinderen (Bel) Omega Pharma Lotto Davo  
37Dimitri Le Boulch (Fra) Big Mat - Auber 93  
38Fabio Polazzi (Bel) Wallonie Bruxelles - Credit Agricole  
39Christer Rake (Nor) Joker Merida  
40Florian Le Corre (Fra) Roubaix Lille Metropole  
41Benjamin Giraud (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille  
42Gijs Van Hoecke (Bel) Omega Pharma Lotto Davo  
43Kevin Cherruault (Fra) Team U Nantes Atlantique  
44Sondre Gjerdevik Sörtveit (Nor) Joker Merida  
45Dominik Hrinkow (Aut) Team Vorarlberg  
46Moreno Hofland (Ned) Rabobank Continental Team  
47Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille  
48Jonathan Dewitte (Bel) Wallonie Bruxelles - Credit Agricole  
49Matthieu Jeannes (Fra) Brest Iroise Cyclisme 2000  
50Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Credit Agricole  
51Sébastien Harbonnier (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre  
52David Clarke (GBr) Endura Racing  
53Guillaume Faucon (Fra) Big Mat - Auber 93  
54Gilles Devillers (Bel) Wallonie Bruxelles - Credit Agricole  
55Reto Hollenstein (Swi) Team Vorarlberg  
56Mark Christian (GBr) Great Britain  
57Jonathan Thire (Fra) Big Mat - Auber 93  
58Luke Rowe (GBr) Great Britain  
59Gaël Malacarne (Fra) Bretagne - Schuller  
60Carlo Scognamiglio (Ita) Team Vorarlberg  
61Vegard Breen (Nor) Joker Merida  
62Ramon Sinkeldam (Ned) Rabobank Continental Team  
63Frederik Wilmann (Nor) Joker Merida  
64Niels Nachtergaele (Bel) EFC Quick Step Cycling Team  
65Loïc Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole  
66Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal  
67Olivier Lefrancois (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre  
68Jérémie Galland (Fra) Saur - Sojasun  
69Mikkel Mortensen (Den) Denmark  
70Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Continental Team  
71Stian Remme (Nor) Joker Merida  
72Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille  
73David Rosch (Ger) Atlas Personal  
74Michael Weicht (Ger) LKT Team Brandenburg  
75Henning Bommel (Ger) LKT Team Brandenburg  
76Clément Mahe (Fra) Brest Iroise Cyclisme 2000  
77Alexis Bodiot (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre  
78Alphonse Vermote (Bel) EFC Quick Step Cycling Team  
79Alexandre Aulas (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre  
80Mickaël Renou (Fra) Team U Nantes Atlantique  
81Erick Rowsell (GBr) Great Britain  
82Vegard Stake Laengen (Nor) Joker Merida  
83Yann Guyot (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre  
84Nicolas Baldo (Fra) Atlas Personal  
85Matthieu Boulo (Fra) Roubaix Lille Metropole  
86Eric Berthou (Fra) Bretagne - Schuller  
87Andrey Solomennikov (Rus) Itera - Katusha  
88Steven Le Vessier (Fra) Team U Nantes Atlantique  
89Gwenael Simon (Fra) Selection de Bretagne  
90Flavien Maurelet (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
91Sébastien Duret (Fra) Bretagne - Schuller  
92Sam Spokes (Aus) EFC Quick Step Cycling Team  
93Alexander Prishpetniy (Rus) Itera - Katusha  
94Maxime Mederel (Fra) Big Mat - Auber 93  
95Niki Byrgesen (Den) Denmark  
96Anthony Vignes (Fra) Brest Iroise Cyclisme 2000  
97Mathieu Cloarec (Fra) Team U Nantes Atlantique  
98Brian Bulgac (Ned) Omega Pharma Lotto Davo  
99Albain Cormier (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
100Fabien Sidaner (Fra) Brest Iroise Cyclisme 2000  
101Niels Reynvoet (Bel) Omega Pharma Lotto Davo  
102Jimmy Janssens (Bel) Omega Pharma Lotto Davo  
103Kenneth Bultynck (Bel) EFC Quick Step Cycling Team  
104Florian Auberger (Fra) Selection de Bretagne  
105Ermanno Capelli (Ita) Team Vorarlberg0:01:44 
106Guillaume Blot (Fra) Bretagne - Schuller0:01:25 
107Toms Skujins (Lat) Velo-Club La Pomme Marseille  
108Mike Sherer (USA) Kelly Benefit Strategies - OptumHealth0:06:16 
109Joël Pearson (Aus) Team U Nantes Atlantique0:08:11 
110Daniel McLay (GBr) Omega Pharma Lotto Davo  
111Paul Voss (Ger) Endura Racing  
112Robert Bartko (Ger) LKT Team Brandenburg  
113James Moss (GBr) Endura Racing  
114Jesper Morkov (Den) Denmark  
115Julien Jegou (Fra) Brest Iroise Cyclisme 2000  
116Simon Gouedard (Fra) Selection de Bretagne  
117Paul Poux (Fra) Saur - Sojasun  
118Vincent Ragot (Fra) Selection de Bretagne  
119Christophe Laborie (Fra) Saur - Sojasun  
120Samuel Harrison (GBr) Great Britain  
121Rohan Dennis (Aus) Rabobank Continental Team0:11:29 
122Franz Schiewer (Ger) LKT Team Brandenburg  
123Victor Fobert (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
124Christian Ranneries (Den) Denmark  
125Barry Markus (Ned) Rabobank Continental Team  
126Thomas Soladay (USA) Kelly Benefit Strategies - OptumHealth  
127Benjamin Le Montagner (Fra) Selection de Bretagne0:13:03 
128Johannes Heider (Ger) LKT Team Brandenburg  
129Rasmus Quaade (Den) Denmark  
130Dmitriy Mokrov (Rus) Itera - Katusha  
131Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille0:16:28 
132Lasse Norman Hansen (Den) Denmark0:17:18 
133Jarno Van Guyse (Bel) EFC Quick Step Cycling Team0:18:16 
134Jonathan Mould (GBr) Great Britain0:26:01 
135Daniel Holloway (USA) Kelly Benefit Strategies - OptumHealth0:30:26 
DNFFlavien Dassonville (Fra) Big Mat - Auber 93  
DNFKirill Baranov (Rus) Itera - Katusha  
General classification after stage 2
1Rene Mandri (Est) Endura Racing7:59:32 
2Evaldas Siskevicius (Ltu) Velo-Club La Pomme Marseille0:00:10 
3Peter Kusztor (Hun) Atlas Personal0:00:15 
4Mikhail Antonov (Rus) Itera - Katusha0:00:21 
5Jetse Bol (Ned) Rabobank Continental Team0:01:34 
6Andrew Fenn (GBr) Great Britain0:01:38 
7Pirmin Lang (Swi) Atlas Personal  
8Alexandre Blain (Fra) Endura Racing0:01:40 
9Sébastien Harbonnier (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre  
10Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun0:01:41 
11Jimmy Janssens (Bel) Omega Pharma Lotto Davo0:01:42 
12Florian Auberger (Fra) Selection de Bretagne  
13Robert Partridge (GBr) Endura Racing0:01:43 
14Nikias Arndt (Ger) LKT Team Brandenburg0:01:44 
15Julien Gonnet (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre  
16Alexander Candelario (USA) Kelly Benefit Strategies - OptumHealth  
17Michael Friedman (USA) Kelly Benefit Strategies - OptumHealth  
18Romain Matheou (Fra) Saur - Sojasun  
19Arnaud Demare (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
20Laurent Beuret (Swi) Atlas Personal  
21Romain Hardy (Fra) Bretagne - Schuller  
22Mathieu Desniou (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
23Josef Benetseder (Aut) Team Vorarlberg  
24César Bihel (Fra) Selection de Bretagne  
25Jesse Anthony (USA) Kelly Benefit Strategies - OptumHealth  
26Benjamin Giraud (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille  
27Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole  
28Arnaud Molmy (Fra) Big Mat - Auber 93  
29Pavel Kochetkov (Rus) Itera - Katusha  
30Moreno Hofland (Ned) Rabobank Continental Team  
31Sander Verhaeghe (Bel) EFC Quick Step Cycling Team  
32Kevin Cherruault (Fra) Team U Nantes Atlantique  
33Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Credit Agricole  
34Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Credit Agricole  
35Jonas Vangenechten (Bel) Wallonie Bruxelles - Credit Agricole  
36Dominik Hrinkow (Aut) Team Vorarlberg  
37Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne - Schuller  
38Florian Le Corre (Fra) Roubaix Lille Metropole  
39Julien Simon (Fra) Saur - Sojasun  
40Gijs Van Hoecke (Bel) Omega Pharma Lotto Davo  
41Gilles Devillers (Bel) Wallonie Bruxelles - Credit Agricole  
42Mark Christian (GBr) Great Britain  
43Dimitri Le Boulch (Fra) Big Mat - Auber 93  
44Fabio Polazzi (Bel) Wallonie Bruxelles - Credit Agricole  
45Alexandre Gratiot (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
46François Lancon (Fra) Brest Iroise Cyclisme 2000  
47Sondre Gjerdevik Sörtveit (Nor) Joker Merida  
48Luke Rowe (GBr) Great Britain  
49Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal  
50Matthieu Boulo (Fra) Roubaix Lille Metropole  
51Frederik Verkinderen (Bel) Omega Pharma Lotto Davo  
52Jérémie Galland (Fra) Saur - Sojasun  
53David Clarke (GBr) Endura Racing  
54Guillaume Blot (Fra) Bretagne - Schuller  
55Olivier Lefrancois (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre  
56Niels Reynvoet (Bel) Omega Pharma Lotto Davo  
57Reto Hollenstein (Swi) Team Vorarlberg  
58Ramon Sinkeldam (Ned) Rabobank Continental Team  
59Ludovic Bret (Fra) Team U Nantes Atlantique  
60Niels Nachtergaele (Bel) EFC Quick Step Cycling Team  
61Alexis Bodiot (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre  
62Gaël Malacarne (Fra) Bretagne - Schuller  
63Kenneth Bultynck (Bel) EFC Quick Step Cycling Team  
64Benoit Daeninck (Fra) Roubaix Lille Metropole  
65Gwenael Simon (Fra) Selection de Bretagne  
66Michael Weicht (Ger) LKT Team Brandenburg  
67Niki Byrgesen (Den) Denmark  
68Flavien Maurelet (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
69Alphonse Vermote (Bel) EFC Quick Step Cycling Team  
70Christer Rake (Nor) Joker Merida  
71Jonathan Dewitte (Bel) Wallonie Bruxelles - Credit Agricole  
72Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Continental Team  
73Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille  
74Kevin Lalouette (Fra) Roubaix Lille Metropole  
75Mikkel Mortensen (Den) Denmark  
76Mickaël Renou (Fra) Team U Nantes Atlantique  
77Guillaume Faucon (Fra) Big Mat - Auber 93  
78Frederik Wilmann (Nor) Joker Merida  
79Loïc Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole  
80Nicolas Baldo (Fra) Atlas Personal  
81Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille  
82Alexandre Aulas (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre  
83Erick Rowsell (GBr) Great Britain  
84Jonathan Thire (Fra) Big Mat - Auber 93  
85Eric Berthou (Fra) Bretagne - Schuller  
86Mathieu Cloarec (Fra) Team U Nantes Atlantique  
87Carlo Scognamiglio (Ita) Team Vorarlberg  
88Stian Remme (Nor) Joker Merida  
89Henning Bommel (Ger) LKT Team Brandenburg  
90Andrey Solomennikov (Rus) Itera - Katusha  
91Vegard Breen (Nor) Joker Merida  
92Matthieu Jeannes (Fra) Brest Iroise Cyclisme 2000  
93Sébastien Duret (Fra) Bretagne - Schuller  
94Sam Spokes (Aus) EFC Quick Step Cycling Team  
95Toms Skujins (Lat) Velo-Club La Pomme Marseille  
96Alexander Prishpetniy (Rus) Itera - Katusha  
97Vegard Stake Laengen (Nor) Joker Merida  
98Clément Mahe (Fra) Brest Iroise Cyclisme 2000  
99David Rosch (Ger) Atlas Personal  
100Steven Le Vessier (Fra) Team U Nantes Atlantique  
101Yann Guyot (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre  
102Brian Bulgac (Ned) Omega Pharma Lotto Davo  
103Maxime Mederel (Fra) Big Mat - Auber 93  
104Anthony Vignes (Fra) Brest Iroise Cyclisme 2000  
105Albain Cormier (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
106Fabien Sidaner (Fra) Brest Iroise Cyclisme 2000  
107Ermanno Capelli (Ita) Team Vorarlberg0:02:03 
108Mike Sherer (USA) Kelly Benefit Strategies - OptumHealth0:06:35 
109Joël Pearson (Aus) Team U Nantes Atlantique0:08:30 
110Daniel McLay (GBr) Omega Pharma Lotto Davo  
111James Moss (GBr) Endura Racing  
112Julien Jegou (Fra) Brest Iroise Cyclisme 2000  
113Samuel Harrison (GBr) Great Britain  
114Vincent Ragot (Fra) Selection de Bretagne  
115Paul Voss (Ger) Endura Racing  
116Robert Bartko (Ger) LKT Team Brandenburg  
117Paul Poux (Fra) Saur - Sojasun  
118Christophe Laborie (Fra) Saur - Sojasun  
119Simon Gouedard (Fra) Selection de Bretagne  
120Jesper Morkov (Den) Denmark0:09:32 
121Barry Markus (Ned) Rabobank Continental Team0:11:48 
122Christian Ranneries (Den) Denmark  
123Rohan Dennis (Aus) Rabobank Continental Team  
124Thomas Soladay (USA) Kelly Benefit Strategies - OptumHealth  
125Victor Fobert (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
126Dmitriy Mokrov (Rus) Itera - Katusha0:13:22 
127Benjamin Le Montagner (Fra) Selection de Bretagne  
128Johannes Heider (Ger) LKT Team Brandenburg  
129Rasmus Quaade (Den) Denmark  
130Franz Schiewer (Ger) LKT Team Brandenburg0:15:35 
131Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille0:16:47 
132Lasse Norman Hansen (Den) Denmark0:17:37 
133Jarno Van Guyse (Bel) EFC Quick Step Cycling Team0:18:35 
134Jonathan Mould (GBr) Great Britain0:26:20 
135Daniel Holloway (USA) Kelly Benefit Strategies - OptumHealth0:30:45 
Points classification
1Andrew Fenn (GBr) Great Britain37pts
2Rene Mandri (Est) Endura Racing34 
3Nikias Arndt (Ger) LKT Team Brandenburg30 
4Julien Gonnet (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre27 
5Jetse Bol (Ned) Rabobank Continental Team25 
6Evaldas Siskevicius (Ltu) Velo-Club La Pomme Marseille25 
7Peter Kusztor (Hun) Atlas Personal22 
8Mikhail Antonov (Rus) Itera - Katusha22 
9Alexandre Blain (Fra) Endura Racing20 
10Guillaume Blot (Fra) Bretagne - Schuller18 
11Mathieu Desniou (Fra) C.C. Nogent Sur Oise16 
12Alexander Candelario (USA) Kelly Benefit Strategies - OptumHealth15 
13Joël Pearson (Aus) Team U Nantes Atlantique15 
14Michael Friedman (USA) Kelly Benefit Strategies - OptumHealth14 
15Barry Markus (Ned) Rabobank Continental Team13 
16Arnaud Demare (Fra) C.C. Nogent Sur Oise12 
17Benjamin Giraud (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille12 
18Romain Matheou (Fra) Saur - Sojasun11 
19César Bihel (Fra) Selection de Bretagne11 
20Arnaud Molmy (Fra) Big Mat - Auber 9311 
21Pavel Kochetkov (Rus) Itera - Katusha10 
22Niels Reynvoet (Bel) Omega Pharma Lotto Davo10 
23Laurent Beuret (Swi) Atlas Personal8 
24Moreno Hofland (Ned) Rabobank Continental Team8 
25Pirmin Lang (Swi) Atlas Personal7 
26Benoit Daeninck (Fra) Roubaix Lille Metropole7 
27Romain Hardy (Fra) Bretagne - Schuller6 
28Alexandre Gratiot (Fra) C.C. Nogent Sur Oise6 
29Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun5 
30Josef Benetseder (Aut) Team Vorarlberg5 
31Sébastien Harbonnier (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre4 
32Matthieu Boulo (Fra) Roubaix Lille Metropole4 
33Jimmy Janssens (Bel) Omega Pharma Lotto Davo2 
34Florian Auberger (Fra) Selection de Bretagne2 
35Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Credit Agricole2 
36Robert Partridge (GBr) Endura Racing1 
37Kevin Cherruault (Fra) Team U Nantes Atlantique1 
Mountains classification
1Peter Kusztor (Hun) Atlas Personal12pts
2Evaldas Siskevicius (Ltu) Velo-Club La Pomme Marseille8 
3Florian Auberger (Fra) Selection de Bretagne7 
4Pirmin Lang (Swi) Atlas Personal5 
5Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun4 
6Rene Mandri (Est) Endura Racing4 
7Sébastien Harbonnier (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre4 
8Mikhail Antonov (Rus) Itera - Katusha2 
9Jimmy Janssens (Bel) Omega Pharma Lotto Davo1 
Sprint classification
1Rene Mandri (Est) Endura Racing15pts
2Pirmin Lang (Swi) Atlas Personal10 
3Mikhail Antonov (Rus) Itera - Katusha7 
4Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun6 
5Sébastien Harbonnier (Fra) Equipe Cycliste de L'Armee de Terre6 
6Evaldas Siskevicius (Ltu) Velo-Club La Pomme Marseille6 
7Peter Kusztor (Hun) Atlas Personal5 
8Florian Auberger (Fra) Selection de Bretagne4 
9Jimmy Janssens (Bel) Omega Pharma Lotto Davo3 
10Robert Partridge (GBr) Endura Racing2 
11Frederik Wilmann (Nor) Joker Merida1 
12Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille1 
Combination classification
1Rene Mandri (Est) Endura Racing4pts
2Evaldas Siskevicius (Ltu) Velo-Club La Pomme Marseille5 
3Peter Kusztor (Hun) Atlas Personal5 
4Mikhail Antonov (Rus) Itera - Katusha6 
Young rider classification
1Jetse Bol (Ned) Rabobank Continental Team8:01:06 
2Andrew Fenn (GBr) Great Britain0:00:04 
3Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun0:00:07 
4Jimmy Janssens (Bel) Omega Pharma Lotto Davo0:00:08 
5Nikias Arndt (Ger) LKT Team Brandenburg0:00:10 
6Arnaud Demare (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
7Moreno Hofland (Ned) Rabobank Continental Team  
8Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Credit Agricole  
9Gijs Van Hoecke (Bel) Omega Pharma Lotto Davo  
10Mark Christian (GBr) Great Britain  
11Dimitri Le Boulch (Fra) Big Mat - Auber 93  
12Alexandre Gratiot (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
13Luke Rowe (GBr) Great Britain  
14Matthieu Boulo (Fra) Roubaix Lille Metropole  
15Niels Reynvoet (Bel) Omega Pharma Lotto Davo  
16Ramon Sinkeldam (Ned) Rabobank Continental Team  
17Kenneth Bultynck (Bel) EFC Quick Step Cycling Team  
18Gwenael Simon (Fra) Selection de Bretagne  
19Niki Byrgesen (Den) Denmark  
20Flavien Maurelet (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
21Alphonse Vermote (Bel) EFC Quick Step Cycling Team  
22Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Continental Team  
23Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille  
24Loïc Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole  
25Erick Rowsell (GBr) Great Britain  
26Mathieu Cloarec (Fra) Team U Nantes Atlantique  
27Vegard Breen (Nor) Joker Merida  
28Sam Spokes (Aus) EFC Quick Step Cycling Team  
29Toms Skujins (Lat) Velo-Club La Pomme Marseille  
30Vegard Stake Laengen (Nor) Joker Merida  
31Albain Cormier (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
32Daniel McLay (GBr) Omega Pharma Lotto Davo0:06:56 
33Julien Jegou (Fra) Brest Iroise Cyclisme 2000  
34Samuel Harrison (GBr) Great Britain  
35Barry Markus (Ned) Rabobank Continental Team0:10:14 
36Rohan Dennis (Aus) Rabobank Continental Team  
37Victor Fobert (Fra) C.C. Nogent Sur Oise  
38Dmitriy Mokrov (Rus) Itera - Katusha0:11:48 
39Rasmus Quaade (Den) Denmark  
40Franz Schiewer (Ger) LKT Team Brandenburg0:14:01 
41Lasse Norman Hansen (Den) Denmark0:16:03 
42Jonathan Mould (GBr) Great Britain0:24:46 
Back to top