Kemp flies to Taihu win

Yang takes field sprint behind Aussie

#Rider Name (Country) TeamResult
1David Kemp (Aus) Fly V Australia4:24:49 
2Jing Yang (Chn)0:00:02 
3Serhy Hrechyn (Ukr) Ukraine  
4Rongxi Zou (Chn)  
5Ting Deng (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
6Roman Krasilnikov (Rus) PSN  
7Bo Liu (Chn)  
8Gregor Gazvoda (Slo) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss  
9Meiyin Wang (Chn)  
10Ruslan Karimov (Uzb) Uzbekistan  
11Adam Homolka (Cze) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss  
12Yan Dong Xing (Chn)  
13Vladimir Duma (Ukr) Ukraine  
14Hayden Brooks (Aus) Fly V Australia  
15Jan Dostal (Cze) Czech Republic  
16Wenguo Wu (Chn)  
17Mart Ojavee (Est) CKT TMIT - Champion System  
18Frank Scherzinger (Ger) Atlas Personal - BMC  
19Oleksandr Sheydyk (Ukr) Ukraine  
20Tuulkhangai Tuguldur (Mgl) Mongolia  
21Marius Bernatonis (Ltu) Atlas Personal - BMC  
22Christopher Williams (Aus) CKT TMIT - Champion System  
23Muradjan Khalmuratov (Uzb) Uzbekistan0:00:07 
24Yanhao Sun (Chn)0:00:09 
25Holger Burkhardt (Ger) CKT TMIT - Champion System0:00:11 
26Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal - BMC0:00:30 
27Yuri Metlushenko (Ukr) Ukraine0:01:26 
28Wenlong Zhang (Chn)  
29Song Qiao (Chn)  
30Petr Lechner (Cze) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss  
31Volodymyr Bileka (Ukr) Ukraine  
32Khangarid Naran (Mgl) Mongolia  
33Yue Tu (Chn)  
34Bruno Guggisberg (Swi) Atlas Personal - BMC  
35Saifei Xue (Chn)  
36Xitao Ji (Chn)  
37Ismail Ayoune (Mar) Morocco  
38Gorbachev Gorbachev Gleb (Uzb) Uzbekistan  
39Wenjie Li (Chn)  
40Ben Ma (Chn)  
41Shijie Yu (Chn)  
42Jamsran Ulziibaatar (Mgl) Mongolia  
43Victor Ulzen (Ger) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss  
44Long Ding (Chn)  
45Longying Ma (Chn)  
46Yuan Wei (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
47Altanzul Altansukh (Mgl) Mongolia  
48Qian Lu (Chn)  
49Xuxiang Han (Chn)  
50Yilin Liu (Chn)  
51Martin Hacecky (Cze) Czech Republic  
52Jimmy Pranata (Ina) PSN  
53Jinshun Li (Chn)  
54Reza Pahlevy (Ina) PSN  
55Volodymyr Starchyk (Ukr) Ukraine  
56Yuxun Gao (Chn)  
57Marek Mixa (Cze) Czech Republic  
58Chunlong Zhang (Chn)  
59Deon Locke (Aus) CKT TMIT - Champion System  
60Chao Shen (Chn)  
61Chengce Zhao (Chn)  
62Guangyuan Qiu (Chn)  
63Weiguo Zhang (Chn)  
64Wu Chen (Chn)  
65Libin Chen (Chn)  
66Peilun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
67Guibao Zhao (Chn)  
68Yassin Ait El Attar (Mar) Morocco  
69Lahcen Saber (Mar) Morocco  
70Konstantin Kalinin (Uzb) Uzbekistan  
71Nan Zhang (Chn)  
72Baoxin Wei (Chn)  
73Enbo Jiang (Chn)  
74Shiqiang Sun (Chn)0:01:38 
75Yong Sheng Yan (Chn)  
76Yusuf Abrekov (Uzb) Uzbekistan  
77Darren Rolfe (Aus) Fly V Australia  
78Yuepeng Liu (Chn)  
79Zachary Davies (USA) Fly V Australia  
80David Rosch (Ger) Atlas Personal - BMC0:01:42 
81Biao Liu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team0:01:47 
82Liquan Xiong (Chn)0:01:49 
Back to top