Kemps wins the stage

Australian rider in the race lead

Full Results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Aaron Kemps (Aus) V Australia2:54:49 
2Sacha Modolo (Ita) Colnago - CSF Inox  
3Jacobe Keough (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling  
4Boris Shpilevsky (Rus) Tabriz Petrochemical Team  
5Andrea Pasqualon (Ita) Colnago - CSF Inox  
6Joaquin Sobrino (Spa) Caja Rural  
7Robert Forster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling  
8Averin Maxsim (Ukr) Ukraine  
9Kovalev Ivan (Rus) Russia  
10Metlushenko Yuriy (Ukr) Ukraine  
11Mehdi ?Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
12Kwok Ho Ting (HKg) Hong Kong  
13Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada  
14Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
15Alexey Shmidt (Rus) Team Type 1 - Sanofi Aventis  
16Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita  
17Gruzdev Dmitry (Kaz) Kazakhstan  
18Gregor Gazvoda (Slo) Perutnina Ptuj  
19Shi Jie Yu (Chn) China  
20Blazej Janiaczyk (Pol) CCC Polsat Polkowice  
21Bitew Solomon (Eth) Marco Polo Cycling Team  
22Radoslav Rogina (Cro) Loborika Favorit Team  
23Bederbekov Miras (Kaz) Kazakhstan  
24Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team  
25Garcia Etxegibel (Spa) Caja Rural  
26Wenlong Zhang (Chn) China  
27Matej Marin (Slo) Perutnina Ptuj  
28Tomislav Danculovic (Cro) Loborika Favorit Team  
29Daniel Abraham (Eri) Marco Polo Cycling Team  
30Tobias Erler (Ger) Tabriz Petrochemical Team  
31Emanuel Kiserlovski (Cro) Loborika Favorit Team  
32Xiaoyong Dong (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
33Markov Alexey (Rus) Russia  
34Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural  
35Alireza Haghi (IRI) Azad University  
36Jaan Kirsipuu (Est) Champion System  
37David Mc Cann (Irl) Giant Kenda Cycling Team  
38Manakov Victor (Rus) Russia  
39Benjamin King (Aus) Team Type 1 - Sanofi Aventis  
40Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia Caja Granada  
41Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 - Sanofi Aventis  
42Amir Zargari (IRI) Azad University  
43Johnnie Walker (Aus) V Australia  
44Cheung King Lok (HKg) Hong Kong  
45Omar Lombardi (Ita) Colnago - CSF Inox  
46Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice  
47Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team  
48Dejan Bajt (Slo) Perutnina Ptuj  
49Scott Stewart (USA) Team Type 1 - Sanofi Aventis  
50Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
51Starchyk Volodymyr (Ukr) Ukraine  
52Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team  
53Hayden Brooks (Aus) V Australia  
54Roger Beuchat (Swi) Champion System  
55Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada  
56Sea Keong Loh (Mas) Marco Polo Cycling Team  
57Kristijan ?Durasek (Cro) Loborika Favorit Team  
58Jure Golcer (Slo) Perutnina Ptuj  
59Michael Freiberg (Aus) V Australia  
60Angelo Pagani (Ita) Colnago - CSF Inox  
61Matija Kvasina (Cro) Loborika Favorit Team  
62Manuele Caddeo (Ita) Colnago - CSF Inox  
63Matej Mugerli (Slo) Perutnina Ptuj  
64Wenxuan Liang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
65Jan Kuyckx (Bel) Marco Polo Cycling Team  
66Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong  
67?Choi Ki Ho (HKg) Hong Kong  
68Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural  
69Estifanos Kebede Gebresilassie (Eth) Marco Polo Cycling Team  
70Robert Vrecer (Slo) Perutnina Ptuj  
71Zengtao Yang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
72Guillaume Bourgeois (Swi) Champion System  
73Peilun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
74Pengda Jiao (Chn) Max Success Sports  
75Patrik Moren (Swe) Amore & Vita  
76Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia Caja Granada  
77Kovalev Evgeny (Rus) Russia  
78Bo Liu (Chn) China  
79Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia Caja Granada  
80Wong Kam Po (HKg) Hong Kong  
81Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika Favorit Team  
82Hao Liu (Chn) Max Success Sports  
83Yan Dong Xing (Chn) Marco Polo Cycling Team  
84Gorbunov Vladislav (Kaz) Kazakhstan  
85Kun Jiang (Chn) Max Success Sports  
86Max Jenkins (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling  
87Firsanov Sergey (Rus) Russia  
88Ji Xu (Chn) China  
89Mitchel Nicholas (Aus) Marco Polo Cycling Team  
90Joris Boillat (Swi) Champion System  
91William Dugan (USA) Team Type 1 - Sanofi Aventis  
92Fabio Calabria (Aus) Team Type 1 - Sanofi Aventis  
93Serov Alexander (Rus) Russia  
94Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice  
95Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice  
96Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural  
97Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice  
98Joseph Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice  
99Tesler Artem (Ukr) Ukraine  
100Mart Ojavee (Est) Champion System  
101Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
102Martyn Irvine (Irl) Giant Kenda Cycling Team  
103Darren Rolfe (Aus) V Australia  
104Zagorodniy Volodymyr (Ukr) Ukraine  
105Farshad Salehian (IRI) Azad University  
106Lechuga Rodriguez Pablo (Spa) Andalucia Caja Granada  
107Philipp Mamos (Ger) Amore & Vita  
108Cabello Baena Antonio (Spa) Andalucia Caja Granada  
109Shushemoin Alexandr (Kaz) Kazakhstan  
110Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong  
111Pengfei Qi (Chn) Max Success Sports  
112Jumabekov Nazar (Kaz) Kazakhstan  
113Bradley White (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling  
114Luka Rakusa (Slo) Perutnina Ptuj  
115Paolo Locatelli (Ita) Colnago - CSF Inox  
116Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita  
117Gang Xu (Chn) Max Success Sports  
118Alex Coutts (GBr) Giant Kenda Cycling Team  
119Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice  
120Kin San Wu (HKg) Champion System  
121Ruslam Gryshchenko (Ukr) Azad University  
122Wei Li (Chn) Max Success Sports  
123Cheung King Wai (HKg) Hong Kong  
124Sergiy Grechyn (Ukr) Amore & Vita  
125Shengjun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
126Kexue Liu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
127Bernard Sulzberger (Aus) V Australia  
128Klimakov Sergiy (Ukr) Ukraine  
129Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural  
130Jonathan Clarke (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling  
131Ting Deng (Chn) Max Success Sports  
132Massimo Demarin (Cro) Loborika Favorit Team  
133Cameron Peterson (Aus) V Australia  
134Biao Liu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
135Alberto Contoli (Ita) Colnago - CSF Inox0:00:18 
136Yue Tu (Chn) China0:00:35 
137Scott Zwizanski (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling0:00:44 
138Adrian Hegyvary (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling0:00:57 
139Sergey Kudentsov (Rus) Giant Kenda Cycling Team0:01:12 
140Tsvietkov Artur (Ukr) Ukraine0:01:37 
141Ishanov Abdraimzhan (Kaz) Kazakhstan0:03:30 
142Yan Nan Li (Chn) China0:04:22 
143Yong Jian Wu (Chn) China  
144Tleubayev Ruslan (Kaz) Kazakhstan  
145Valynin Valery (Rus) Russia  
146Abbas ?Saeidi Tanha (IRI) Azad University0:10:56 
147Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 - Sanofi Aventis  
DNSBernardo Colex (Mex) Amore & Vita  
Sprint 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Scott Stewart (USA) Team Type 1 - Sanofi Aventis5 pts
2Martyn Irvine (Irl) Giant Kenda Cycling Team3 
3Tomislav Danculovic (Cro) Loborika Favorit Team1 
Sprint 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Martyn Irvine (Irl) Giant Kenda Cycling Team5 pts
2Tomislav Danculovic (Cro) Loborika Favorit Team3 
3Kun Jiang (Chn) Max Success Sports1 
Sprint 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1Aaron Kemps (Aus) V Australia16 pts
2Sacha Modolo (Ita) Colnago - CSF Inox14 
3Jacobe Keough (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling13 
4Boris Shpilevsky (Rus) Tabriz Petrochemical Team12 
5Andrea Pasqualon (Ita) Colnago - CSF Inox11 
6Joaquin Sobrino (Spa) Caja Rural10 
7Robert Forster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling9 
8Averin Maxsim (Ukr) Ukraine8 
9Kovalev Ivan (Rus) Russia7 
10Metlushenko Yuriy (Ukr) Ukraine6 
11Mehdi ?Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team5 
12Kwok Ho Ting (HKg) Hong Kong4 
13Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada3 
14Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Team2 
15Alexey Shmidt (Rus) Team Type 1 - Sanofi Aventis1 
Teams
#Rider Name (Country) TeamResult
1Tabriz Petrochemical Team8:44:27 
2Colnago - CSF Inox  
3Caja Rural  
4Ukraine  
5Russia  
6Loborika Favorit Team  
7Perutnina Ptuj  
8Team Type 1 - Sanofi Aventis  
9Unitedhealthcare Pro Cycling  
10V Australia  
11Marco Polo Cycling Team  
12Andalucia Caja Granada  
13Giant Kenda Cycling Team  
14Hong Kong  
15China  
16Kazakhstan  
17CCC Polsat Polkowice  
18Champion System  
19Qinghai Tianyoude Cycling Team  
20Azad University  
21Amore & Vita  
22Max Success Sports  
General classification after stage 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Aaron Kemps (Aus) V Australia2:54:39 
2Sacha Modolo (Ita) Colnago - CSF Inox0:00:04 
3Martyn Irvine (Irl) Giant Kenda Cycling Team0:00:05 
4Jacobe Keough (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling0:00:06 
5Tomislav Danculovic (Cro) Loborika Favorit Team0:00:07 
6Scott Stewart (USA) Team Type 1 - Sanofi Aventis  
7Kun Jiang (Chn) Max Success Sports0:00:09 
8Boris Shpilevsky (Rus) Tabriz Petrochemical Team0:00:10 
9Andrea Pasqualon (Ita) Colnago - CSF Inox  
10Joaquin Sobrino (Spa) Caja Rural  
11Robert Forster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling  
12Averin Maxsim (Ukr) Ukraine  
13Kovalev Ivan (Rus) Russia  
14Metlushenko Yuriy (Ukr) Ukraine  
15Mehdi ?Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
16Kwok Ho Ting (HKg) Hong Kong  
17Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada  
18Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
19Alexey Shmidt (Rus) Team Type 1 - Sanofi Aventis  
20Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita  
21Gruzdev Dmitry (Kaz) Kazakhstan  
22Gregor Gazvoda (Slo) Perutnina Ptuj  
23Shi Jie Yu (Chn) China  
24Blazej Janiaczyk (Pol) CCC Polsat Polkowice  
25Bitew Solomon (Eth) Marco Polo Cycling Team  
26Radoslav Rogina (Cro) Loborika Favorit Team  
27Bederbekov Miras (Kaz) Kazakhstan  
28Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team  
29Garcia Etxegibel (Spa) Caja Rural  
30Wenlong Zhang (Chn) China  
31Matej Marin (Slo) Perutnina Ptuj  
32Daniel Abraham (Eri) Marco Polo Cycling Team  
33Tobias Erler (Ger) Tabriz Petrochemical Team  
34Emanuel Kiserlovski (Cro) Loborika Favorit Team  
35Xiaoyong Dong (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
36Markov Alexey (Rus) Russia  
37Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural  
38Alireza Haghi (IRI) Azad University  
39Jaan Kirsipuu (Est) Champion System  
40David Mc Cann (Irl) Giant Kenda Cycling Team  
41Manakov Victor (Rus) Russia  
42Benjamin King (Aus) Team Type 1 - Sanofi Aventis  
43Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia Caja Granada  
44Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 - Sanofi Aventis  
45Amir Zargari (IRI) Azad University  
46Johnnie Walker (Aus) V Australia  
47Cheung King Lok (HKg) Hong Kong  
48Omar Lombardi (Ita) Colnago - CSF Inox  
49Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice  
50Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team  
51Dejan Bajt (Slo) Perutnina Ptuj  
52Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
53Starchyk Volodymyr (Ukr) Ukraine  
54Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team  
55Hayden Brooks (Aus) V Australia  
56Roger Beuchat (Swi) Champion System  
57Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada  
58Sea Keong Loh (Mas) Marco Polo Cycling Team  
59Kristijan ?Durasek (Cro) Loborika Favorit Team  
60Jure Golcer (Slo) Perutnina Ptuj  
61Michael Freiberg (Aus) V Australia  
62Angelo Pagani (Ita) Colnago - CSF Inox  
63Matija Kvasina (Cro) Loborika Favorit Team  
64Manuele Caddeo (Ita) Colnago - CSF Inox  
65Matej Mugerli (Slo) Perutnina Ptuj  
66Wenxuan Liang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
67Jan Kuyckx (Bel) Marco Polo Cycling Team  
68Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong  
69?Choi Ki Ho (HKg) Hong Kong  
70Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural  
71Estifanos Kebede Gebresilassie (Eth) Marco Polo Cycling Team  
72Robert Vrecer (Slo) Perutnina Ptuj  
73Zengtao Yang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
74Guillaume Bourgeois (Swi) Champion System  
75Peilun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
76Pengda Jiao (Chn) Max Success Sports  
77Patrik Moren (Swe) Amore & Vita  
78Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia Caja Granada  
79Kovalev Evgeny (Rus) Russia  
80Bo Liu (Chn) China  
81Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia Caja Granada  
82Wong Kam Po (HKg) Hong Kong  
83Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika Favorit Team  
84Hao Liu (Chn) Max Success Sports  
85Yan Dong Xing (Chn) Marco Polo Cycling Team  
86Gorbunov Vladislav (Kaz) Kazakhstan  
87Max Jenkins (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling  
88Firsanov Sergey (Rus) Russia  
89Ji Xu (Chn) China  
90Mitchel Nicholas (Aus) Marco Polo Cycling Team  
91Joris Boillat (Swi) Champion System  
92William Dugan (USA) Team Type 1 - Sanofi Aventis  
93Fabio Calabria (Aus) Team Type 1 - Sanofi Aventis  
94Serov Alexander (Rus) Russia  
95Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice  
96Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice  
97Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural  
98Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice  
99Joseph Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice  
100Tesler Artem (Ukr) Ukraine  
101Mart Ojavee (Est) Champion System  
102Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
103Darren Rolfe (Aus) V Australia  
104Zagorodniy Volodymyr (Ukr) Ukraine  
105Farshad Salehian (IRI) Azad University  
106Lechuga Rodriguez Pablo (Spa) Andalucia Caja Granada  
107Philipp Mamos (Ger) Amore & Vita  
108Cabello Baena Antonio (Spa) Andalucia Caja Granada  
109Shushemoin Alexandr (Kaz) Kazakhstan  
110Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong  
111Pengfei Qi (Chn) Max Success Sports  
112Jumabekov Nazar (Kaz) Kazakhstan  
113Bradley White (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling  
114Luka Rakusa (Slo) Perutnina Ptuj  
115Paolo Locatelli (Ita) Colnago - CSF Inox  
116Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita  
117Gang Xu (Chn) Max Success Sports  
118Alex Coutts (GBr) Giant Kenda Cycling Team  
119Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice  
120Kin San Wu (HKg) Champion System  
121Ruslam Gryshchenko (Ukr) Azad University  
122Wei Li (Chn) Max Success Sports  
123Cheung King Wai (HKg) Hong Kong  
124Sergiy Grechyn (Ukr) Amore & Vita  
125Shengjun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
126Kexue Liu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
127Bernard Sulzberger (Aus) V Australia  
128Klimakov Sergiy (Ukr) Ukraine  
129Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural  
130Jonathan Clarke (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling  
131Ting Deng (Chn) Max Success Sports  
132Massimo Demarin (Cro) Loborika Favorit Team  
133Cameron Peterson (Aus) V Australia  
134Biao Liu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
135Alberto Contoli (Ita) Colnago - CSF Inox0:00:28 
136Yue Tu (Chn) China0:00:45 
137Scott Zwizanski (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling0:00:54 
138Adrian Hegyvary (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling0:01:07 
139Sergey Kudentsov (Rus) Giant Kenda Cycling Team0:01:22 
140Tsvietkov Artur (Ukr) Ukraine0:01:47 
141Ishanov Abdraimzhan (Kaz) Kazakhstan0:03:40 
142Yan Nan Li (Chn) China0:04:32 
143Yong Jian Wu (Chn) China  
144Tleubayev Ruslan (Kaz) Kazakhstan  
145Valynin Valery (Rus) Russia  
146Abbas ?Saeidi Tanha (IRI) Azad University0:11:06 
147Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 - Sanofi Aventis  
Sprint classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Aaron Kemps (Aus) V Australia16 pts
2Sacha Modolo (Ita) Colnago - CSF Inox14 
3Jacobe Keough (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling13 
4Boris Shpilevsky (Rus) Tabriz Petrochemical Team12 
5Andrea Pasqualon (Ita) Colnago - CSF Inox11 
6Joaquin Sobrino (Spa) Caja Rural10 
7Robert Forster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling9 
8Martyn Irvine (Irl) Giant Kenda Cycling Team8 
9Averin Maxsim (Ukr) Ukraine8 
10Kovalev Ivan (Rus) Russia7 
11Metlushenko Yuriy (Ukr) Ukraine6 
12Scott Stewart (USA) Team Type 1 - Sanofi Aventis5 
13Mehdi ?Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team5 
14Tomislav Danculovic (Cro) Loborika Favorit Team4 
15Kwok Ho Ting (HKg) Hong Kong4 
16Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada3 
17Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Team2 
18Kun Jiang (Chn) Max Success Sports1 
19Alexey Shmidt (Rus) Team Type 1 - Sanofi Aventis1 
Asian classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Kun Jiang (Chn) Max Success Sports2:54:48 
2Mehdi ?Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team0:00:01 
3Kwok Ho Ting (HKg) Hong Kong  
4Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
5Gruzdev Dmitry (Kaz) Kazakhstan  
6Shi Jie Yu (Chn) China  
7Bederbekov Miras (Kaz) Kazakhstan  
8Wenlong Zhang (Chn) China  
9Xiaoyong Dong (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
10Alireza Haghi (IRI) Azad University  
11Amir Zargari (IRI) Azad University  
12Cheung King Lok (HKg) Hong Kong  
13Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team  
14Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
15Sea Keong Loh (Mas) Marco Polo Cycling Team  
16Wenxuan Liang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
17Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong  
18?Choi Ki Ho (HKg) Hong Kong  
19Zengtao Yang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
20Peilun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
21Pengda Jiao (Chn) Max Success Sports  
22Bo Liu (Chn) China  
23Wong Kam Po (HKg) Hong Kong  
24Hao Liu (Chn) Max Success Sports  
25Yan Dong Xing (Chn) Marco Polo Cycling Team  
26Gorbunov Vladislav (Kaz) Kazakhstan  
27Ji Xu (Chn) China  
28Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
29Farshad Salehian (IRI) Azad University  
30Shushemoin Alexandr (Kaz) Kazakhstan  
31Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong  
32Pengfei Qi (Chn) Max Success Sports  
33Jumabekov Nazar (Kaz) Kazakhstan  
34Gang Xu (Chn) Max Success Sports  
35Kin San Wu (HKg) Champion System  
36Wei Li (Chn) Max Success Sports  
37Cheung King Wai (HKg) Hong Kong  
38Shengjun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
39Kexue Liu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
40Ting Deng (Chn) Max Success Sports  
41Biao Liu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team  
42Yue Tu (Chn) China0:00:36 
43Ishanov Abdraimzhan (Kaz) Kazakhstan0:03:31 
44Yan Nan Li (Chn) China0:04:23 
45Yong Jian Wu (Chn) China  
46Tleubayev Ruslan (Kaz) Kazakhstan  
47Abbas ?Saeidi Tanha (IRI) Azad University0:10:57 
Teams classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Tabriz Petrochemical Team8:44:27 
2Colnago - CSF Inox  
3Caja Rural  
4Ukraine  
5Russia  
6Loborika Favorit Team  
7Perutnina Ptuj  
8Team Type 1 - Sanofi Aventis  
9Unitedhealthcare Pro Cycling  
10V Australia  
11Marco Polo Cycling Team  
12Andalucia Caja Granada  
13Giant Kenda Cycling Team  
14Hong Kong  
15China  
16Kazakhstan  
17CCC Polsat Polkowice  
18Champion System  
19Qinghai Tianyoude Cycling Team  
20Azad University  
21Amore & Vita  
22Max Success Sports  
Back to top