Miyazawa takes the stage for Japan

McCann maintains overall lead

Japanese rider Takashi Miyazawa claimed the win in the first bunch sprint finish of this year's Tour de Taiwain on stage three in Chang Hua. The win moved Miyazawa into the lead on the points classification.

Local hero Feng Chun Kai climbed into the red polka dot jersey of the king of the mountain on the 136km circuit, while overall leader David McCann (Giant Asia) kept the yellow jersey.

Miyazawa gave a loud shout as his wheel crossed the finish line a whisker ahead of Suzuki Shinri (Shimano Racing Team) and Dean Downing (Rapha Condor Sharp). The Japanese National Team rider handed his country its second stage after Shimizu Miyataka from Team Bridgestone Anchor had taken stage two from Chiayi City Hall to Fengtien Temple.

"Last year, I had some problems with the direction and did not do well even though I was in good shape. But this year, I am more determined," said the 32-year-old Miyazawa, who also took the sprinter's green jersey from David McCann of the Giant Asia Racing Team following his stage win.

While Miyazawa's coup resulted in the reward of the points jersey, the stage had been marked by a three-man attack that held court over the race from the 25th kilometre. Unfortunately for Bartolmiej Matysiak (CCC Polkowice), Jake Rytlewski (Kenda Pro Cycling p/b Geargrinder) and their companion their brave escape was brought to a close after 111 kilometres, and just 600 metres before the line.

Miyazawa, Downing and Shinri managed to scoot away from the peloton in the closing metres of the stage and the trio enjoyed a slim two second lead over a splintered peloton at the line, with Miyazawa taking the sprint.

While McCann might have lost the sprint leader's green jersey on the day, he will still be in the yellow for stage four tomorrow in Taichung City when he finished the day among the front pack.

"The plan was not to do too much work and make the other teams do more of the work instead," added McCann. "The climb was not difficult and tomorrow, it will be a short, flat race which should give us enough rest for the harder climb the day after (in Miaoli)."

The blue jersey for the best-ranked Asian rider is still with Hong Kong's Cheung King Wei, who had a little more work to do to keep a close watch on his nearest challenger Chun Kai.

Chun Kai of the ACTION Cycling Team said afterwards through his team manager Hus Jui Te, the aim of the team today was indeed the king of the mountain jersey which has been worn by Malaysia's Rezuan Zainal for the last two days.


"Our target was to take the KOM shirt today and we did just that when we planned our attack just before the Merida factory (at the 23km mark).

"My teammates led me out and that allowed me to be in front. We hope that we will have the chance to win the yellow jersey next."

Full Results
1Takashi Miyazawa (Jpn) Japan National Team3:13:28 
2Shinri Suzuki (Jpn) Shimano Racing Team  
3Dean Downing (GBr) Rapha Condor Sharp  
4Masahiro Shinagawa (Jpn) AISAN Racing Team0:00:02 
5Roger Beuchat (Swi) CKT Tmit - Champion System  
6Takeaki Ayabe (Jpn) AISAN Racing Team  
7Yeong Uk Kim (Kor) Geumsan Ginseng Asia  
8Smolen Tomasz (Pol) CCC Polsat Polkowice  
9Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice Team0:00:08 
10Honkisz Adrian (Pol) CCC Polsat Polkowice  
11David McCann (Irl) GIANT Asia Racing Team  
12Hidenori Nodera (Jpn) Shimano Racing Team  
13Rene' Hooghiemster (Ned) National Team Netherlands  
14Kohei Uchima (Jpn) Japan National Team  
15Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Team  
16William Clarke (Aus) Genesys Wealth Advisers  
17Yuzuru Suzuki (Jpn) Shimano Racing Team  
18Ki Ho Choi (HKg) Hong Kong Team  
19King Wai Cheung (HKg) Hong Kong Team  
20Philip Gaimon (USA) KENDA presented by GEARGRINDER  
21Wei Cheng Lee (Tpe) ACTION Cycling Team  
22Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice Team  
23Shu Ming Liu (Tpe) Equinox KFT Team  
24Deon Locke (Aus) CKT Tmit - Champion System  
25Chun Kai Feng (Tpe) ACTION Cycling Team  
26Ying Hon Yeung (HKg) Hong Kong Team  
27Tomoya Kanoh (Jpn) Team Bridgestone Anchor  
28Hsih Chang Huang (Tpe) ACTION Cycling Team  
29Shih Hsin Hsiao (Tpe) Exustar Cycling Team  
30Rebiewski Jaroslaw (Pol) CCC Polsat Polkowice  
31Fan Hsin Chu (Tpe) Specialized NovatecSpecialized Novatec  
32Kenji Itami (Jpn) Team Bridgestone Anchor  
33Ryoma Nonaka (Jpn) Japan National Team0:00:20 
34Rasoul Barati (IRI) GIANT Asia Racing Team  
35Shimpei Fukuda (Jpn) AISAN Racing Team  
36Mart Ojavee (Est) CKT Tmit - Champion System  
37Yin-Chih Wang (Tpe) CKT Tmit - Champion System  
38Yusrizal Usoff (Mas) Malaysia National Team  
39Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team  
40Nathan Earle (Aus) Genesys Wealth Advisers0:00:26 
41Wan Mohammed Najmee Wan Mohammed (Mas) Malaysia National Team  
42Chia Chun Chen (Tpe) ACTION Cycling Team  
43Wei Chieh Liu (Tpe) ACTION Cycling Team  
44Jumpei Murakami (Jpn) Shimano Racing Team  
45Chun Liang Pan (Tpe) Exustar Cycling Team  
46Kiendys Tomasz (Pol) CCC Polsat Polkowice  
47Rastra Patria (Ina) Polygon Sweet Nice Team  
48Shuai Chun Chiang (Tpe) Exustar Cycling Team  
49Tomohiro Hayakawa (Jpn) Japan National Team  
50Kin San Wu (HKg) Hong Kong Team  
51Masamichi Yamamoto (Jpn) Team Bridgestone Anchor  
52Kuan Hua Lai (Tpe) GIANT Asia Racing Team  
53Chih Feng Liu (Tpe) Exustar Cycling Team  
54Miyataka Shimizu (Jpn) Team Bridgestone Anchor  
55Eugen Wacker (Kgz) GIANT Asia Racing Team  
56Wen Lung Chien (Tpe) Exustar Cycling Team0:00:35 
57Arjen Ten Dam (Ned) National Team Netherlands0:00:41 
58Chin Lung Huang (Tpe) Equinox KFT Team0:00:44 
59Ahmad Fallanie Ali (Mas) Malaysia National Team0:00:45 
60Alex Coutts (GBr) GIANT Asia Racing Team  
61Rizuan Zainal Zainal (Mas) Malaysia National Team  
62Wouter Haan (Ned) National Team Netherlands0:00:50 
63Ivor Bruin (Ned) National Team Netherlands  
64Hung Chia Lin (Tpe) e-MA Cycling Teame-MA  
65Jacob Rytlewski (USA) KENDA presented by GEARGRINDER  
66Tsun Kuei Chen (Tpe) Specialized NovatecSpecialized Novatec  
67Nathan Haas (Aus) Genesys Wealth Advisers0:00:55 
68Yung Hua Cheng (Tpe) Equinox KFT Team0:00:59 
69Ssu Ju Peng (Tpe) Equinox KFT Team  
70Ben Grenda (Aus) Genesys Wealth Advisers  
71Dean Windsor (Aus) Rapha Condor Sharp0:01:04 
72Motoi Nara (Jpn) Geumsan Ginseng Asia0:01:07 
73Yoshiyuki Shimizu (Jpn) Team Bridgestone Anchor0:01:10 
74Chad Burdzilauskas (USA) KENDA presented by GEARGRINDER0:01:17 
75Junoh Kwon (Kor) Geumsan Ginseng Asia  
76Seiichi Koshinomi (Jpn) Japan National Team  
77Roman Krasilnikov (Rus) Polygon Sweet Nice Team0:01:22 
78Matysiak Bartlomiej (Pol) CCC Polsat Polkowice0:01:25 
79Takumi Beppu (Jpn) AISAN Racing Team0:01:26 
80Ben Greenwood (GBr) Rapha Condor Sharp0:01:34 
81Mathew Cronshaw (GBr) Rapha Condor Sharp  
82Shinichi Fukushima (Jpn) Geumsan Ginseng Asia0:01:38 
83Jaan Kirsipuu (Est) CKT Tmit - Champion System  
84Sergey Kudentsov (Rus) Polygon Sweet Nice Team0:01:41 
85Kyle Marwood (Aus) Genesys Wealth Advisers0:01:45 
86Taiji Nishitani (Jpn) AISAN Racing Team0:01:48 
87Yoshinori Iino (Jpn) Shimano Racing Team  
88Jonathan Sundt (USA) KENDA presented by GEARGRINDER0:01:50 
89Graham Briggs (GBr) Rapha Condor Sharp0:01:59 
90Cheng Chen Su (Tpe) e-MA Cycling Teame-MA0:03:52 
91Chia Hong Yang (Tpe) Specialized NovatecSpecialized Novatec0:14:05 
92Chad Hartley (USA) KENDA presented by GEARGRINDER0:22:43 
DNFJong Kwang Kim (Kor) Geumsan Ginseng Asia  
DNFTosser Chiu (Tpe) e-MA Cycling Teame-MA  
DNFAn Lung Hsieh (Tpe) Specialized NovatecSpecialized Novatec  
General classification after stage 3
1David McCann (Irl) GIANT Asia Racing Team9:47:06 
2William Clarke (Aus) Genesys Wealth Advisers0:00:11 
3Philip Gaimon (USA) KENDA presented by GEARGRINDER  
4King Wai Cheung (HKg) Hong Kong Team0:00:27 
5Chun Kai Feng (Tpe) ACTION Cycling Team0:00:31 
6Takashi Miyazawa (Jpn) Japan National Team0:00:32 
7Dean Downing (GBr) Rapha Condor Sharp0:00:45 
8Roger Beuchat (Swi) CKT Tmit - Champion System0:00:51 
9Ki Ho Choi (HKg) Hong Kong Team0:00:55 
10Smolen Tomasz (Pol) CCC Polsat Polkowice0:00:57 
11Takeaki Ayabe (Jpn) AISAN Racing Team0:01:01 
12Yuzuru Suzuki (Jpn) Shimano Racing Team0:01:04 
13Rene' Hooghiemster (Ned) National Team Netherlands0:01:07 
14Hidenori Nodera (Jpn) Shimano Racing Team  
15Shu Ming Liu (Tpe) Equinox KFT Team  
16Kenji Itami (Jpn) Team Bridgestone Anchor  
17Fan Hsin Chu (Tpe) Specialized NovatecSpecialized Novatec  
18Tomoya Kanoh (Jpn) Team Bridgestone Anchor0:01:10 
19Mart Ojavee (Est) CKT Tmit - Champion System0:01:19 
20Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team  
21Rastra Patria (Ina) Polygon Sweet Nice Team0:01:37 
22Kin San Wu (HKg) Hong Kong Team0:02:58 
23Jacob Rytlewski (USA) KENDA presented by GEARGRINDER0:03:18 
24Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Team0:03:21 
25Wei Cheng Lee (Tpe) ACTION Cycling Team0:03:27 
26Hsih Chang Huang (Tpe) ACTION Cycling Team  
27Deon Locke (Aus) CKT Tmit - Champion System  
28Kohei Uchima (Jpn) Japan National Team  
29Rebiewski Jaroslaw (Pol) CCC Polsat Polkowice  
30Yusrizal Usoff (Mas) Malaysia National Team0:03:39 
31Yin-Chih Wang (Tpe) CKT Tmit - Champion System0:03:44 
32Wei Chieh Liu (Tpe) ACTION Cycling Team0:03:45 
33Jumpei Murakami (Jpn) Shimano Racing Team  
34Chih Feng Liu (Tpe) Exustar Cycling Team  
35Kuan Hua Lai (Tpe) GIANT Asia Racing Team  
36Alex Coutts (GBr) GIANT Asia Racing Team0:04:04 
37Ben Greenwood (GBr) Rapha Condor Sharp0:04:53 
38Eugen Wacker (Kgz) GIANT Asia Racing Team0:05:37 
39Chin Lung Huang (Tpe) Equinox KFT Team0:05:55 
40Masahiro Shinagawa (Jpn) AISAN Racing Team0:06:00 
41Ben Grenda (Aus) Genesys Wealth Advisers0:06:10 
42Chun Liang Pan (Tpe) Exustar Cycling Team0:06:24 
43Yeong Uk Kim (Kor) Geumsan Ginseng Asia0:06:35 
44Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice Team0:06:41 
45Shih Hsin Hsiao (Tpe) Exustar Cycling Team  
46Honkisz Adrian (Pol) CCC Polsat Polkowice  
47Ying Hon Yeung (HKg) Hong Kong Team  
48Rizuan Zainal Zainal (Mas) Malaysia National Team0:06:43 
49Rasoul Barati (IRI) GIANT Asia Racing Team0:06:53 
50Shimpei Fukuda (Jpn) AISAN Racing Team  
51Wan Mohammed Najmee Wan Mohammed (Mas) Malaysia National Team0:06:59 
52Chia Chun Chen (Tpe) ACTION Cycling Team  
53Masamichi Yamamoto (Jpn) Team Bridgestone Anchor  
54Kiendys Tomasz (Pol) CCC Polsat Polkowice  
55Wen Lung Chien (Tpe) Exustar Cycling Team0:07:08 
56Arjen Ten Dam (Ned) National Team Netherlands0:07:14 
57Ahmad Fallanie Ali (Mas) Malaysia National Team0:07:18 
58Shuai Chun Chiang (Tpe) Exustar Cycling Team0:07:19 
59Wouter Haan (Ned) National Team Netherlands0:07:23 
60Ivor Bruin (Ned) National Team Netherlands  
61Tomohiro Hayakawa (Jpn) Japan National Team  
62Tsun Kuei Chen (Tpe) Specialized NovatecSpecialized Novatec0:07:25 
63Nathan Haas (Aus) Genesys Wealth Advisers0:07:28 
64Yung Hua Cheng (Tpe) Equinox KFT Team0:07:32 
65Ssu Ju Peng (Tpe) Equinox KFT Team  
66Motoi Nara (Jpn) Geumsan Ginseng Asia0:07:36 
67Seiichi Koshinomi (Jpn) Japan National Team0:07:50 
68Chad Burdzilauskas (USA) KENDA presented by GEARGRINDER  
69Junoh Kwon (Kor) Geumsan Ginseng Asia  
70Matysiak Bartlomiej (Pol) CCC Polsat Polkowice0:07:54 
71Miyataka Shimizu (Jpn) Team Bridgestone Anchor0:08:06 
72Mathew Cronshaw (GBr) Rapha Condor Sharp0:08:07 
73Jaan Kirsipuu (Est) CKT Tmit - Champion System0:08:11 
74Roman Krasilnikov (Rus) Polygon Sweet Nice Team0:08:15 
75Kyle Marwood (Aus) Genesys Wealth Advisers0:08:18 
76Jonathan Sundt (USA) KENDA presented by GEARGRINDER0:08:23 
77Shinri Suzuki (Jpn) Shimano Racing Team0:08:26 
78Sergey Kudentsov (Rus) Polygon Sweet Nice Team0:08:34 
79Taiji Nishitani (Jpn) AISAN Racing Team0:08:43 
80Takumi Beppu (Jpn) AISAN Racing Team0:08:45 
81Dean Windsor (Aus) Rapha Condor Sharp0:09:22 
82Yoshiyuki Shimizu (Jpn) Team Bridgestone Anchor0:10:03 
83Cheng Chen Su (Tpe) e-MA Cycling Teame-MA0:10:25 
84Graham Briggs (GBr) Rapha Condor Sharp0:10:35 
85Hung Chia Lin (Tpe) e-MA Cycling Teame-MA0:13:09 
86Ryoma Nonaka (Jpn) Japan National Team0:13:58 
87Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice Team0:15:40 
88Nathan Earle (Aus) Genesys Wealth Advisers0:15:55 
89Yoshinori Iino (Jpn) Shimano Racing Team0:16:56 
90Shinichi Fukushima (Jpn) Geumsan Ginseng Asia0:18:08 
91Chia Hong Yang (Tpe) Specialized NovatecSpecialized Novatec0:25:30 
92Chad Hartley (USA) KENDA presented by GEARGRINDER0:26:02 
Points classification
1Takashi Miyazawa (Jpn) Japan National Team25pts
2Dean Downing (GBr) Rapha Condor Sharp16 
3David McCann (Irl) GIANT Asia Racing Team14 
4Miyataka Shimizu (Jpn) Team Bridgestone Anchor14 
5Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice Team13 
6Philip Gaimon (USA) KENDA presented by GEARGRINDER13 
7Smolen Tomasz (Pol) CCC Polsat Polkowice13 
8King Wai Cheung (HKg) Hong Kong Team12 
9William Clarke (Aus) Genesys Wealth Advisers12 
10Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Team12 
11Shinri Suzuki (Jpn) Shimano Racing Team12 
12Takeaki Ayabe (Jpn) AISAN Racing Team10 
13Roger Beuchat (Swi) CKT Tmit - Champion System9 
14Yoshinori Iino (Jpn) Shimano Racing Team8 
15Chun Kai Feng (Tpe) ACTION Cycling Team8 
16Masahiro Shinagawa (Jpn) AISAN Racing Team8 
17Yeong Uk Kim (Kor) Geumsan Ginseng Asia8 
18Rizuan Zainal Zainal (Mas) Malaysia National Team8 
19Jacob Rytlewski (USA) KENDA presented by GEARGRINDER6 
20Matysiak Bartlomiej (Pol) CCC Polsat Polkowice6 
21Motoi Nara (Jpn) Geumsan Ginseng Asia6 
22Yuzuru Suzuki (Jpn) Shimano Racing Team5 
23Ki Ho Choi (HKg) Hong Kong Team5 
24Shinichi Fukushima (Jpn) Geumsan Ginseng Asia4 
25Graham Briggs (GBr) Rapha Condor Sharp3 
26Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice Team2 
27Ryoma Nonaka (Jpn) Japan National Team2 
28Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team1 
29Honkisz Adrian (Pol) CCC Polsat Polkowice1 
30Kyle Marwood (Aus) Genesys Wealth Advisers1 
31Yoshiyuki Shimizu (Jpn) Team Bridgestone Anchor1 
Mountains classification
1Chun Kai Feng (Tpe) ACTION Cycling Team10pts
2Rizuan Zainal Zainal (Mas) Malaysia National Team7 
3Ki Ho Choi (HKg) Hong Kong Team4 
4Philip Gaimon (USA) KENDA presented by GEARGRINDER2 
5Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice Team1 
6Shinri Suzuki (Jpn) Shimano Racing Team1 
Asian rider classification
1King Wai Cheung (HKg) Hong Kong Team9:47:33 
2Chun Kai Feng (Tpe) ACTION Cycling Team0:00:04 
3Takashi Miyazawa (Jpn) Japan National Team0:00:05 
4Ki Ho Choi (HKg) Hong Kong Team0:00:28 
5Takeaki Ayabe (Jpn) AISAN Racing Team0:00:34 
6Yuzuru Suzuki (Jpn) Shimano Racing Team0:00:37 
7Hidenori Nodera (Jpn) Shimano Racing Team0:00:40 
8Shu Ming Liu (Tpe) Equinox KFT Team  
9Kenji Itami (Jpn) Team Bridgestone Anchor  
10Fan Hsin Chu (Tpe) Specialized NovatecSpecialized Novatec  
11Tomoya Kanoh (Jpn) Team Bridgestone Anchor0:00:43 
12Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team0:00:52 
13Rastra Patria (Ina) Polygon Sweet Nice Team0:01:10 
14Kin San Wu (HKg) Hong Kong Team0:02:31 
15Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Team0:02:54 
16Wei Cheng Lee (Tpe) ACTION Cycling Team0:03:00 
17Hsih Chang Huang (Tpe) ACTION Cycling Team  
18Kohei Uchima (Jpn) Japan National Team  
19Yusrizal Usoff (Mas) Malaysia National Team0:03:12 
20Yin-Chih Wang (Tpe) CKT Tmit - Champion System0:03:17 
21Wei Chieh Liu (Tpe) ACTION Cycling Team0:03:18 
22Jumpei Murakami (Jpn) Shimano Racing Team  
23Chih Feng Liu (Tpe) Exustar Cycling Team  
24Kuan Hua Lai (Tpe) GIANT Asia Racing Team  
25Eugen Wacker (Kgz) GIANT Asia Racing Team0:05:10 
26Chin Lung Huang (Tpe) Equinox KFT Team0:05:28 
27Masahiro Shinagawa (Jpn) AISAN Racing Team0:05:33 
28Chun Liang Pan (Tpe) Exustar Cycling Team0:05:57 
29Yeong Uk Kim (Kor) Geumsan Ginseng Asia0:06:08 
30Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice Team0:06:14 
31Shih Hsin Hsiao (Tpe) Exustar Cycling Team  
32Ying Hon Yeung (HKg) Hong Kong Team  
33Rizuan Zainal Zainal (Mas) Malaysia National Team0:06:16 
34Rasoul Barati (IRI) GIANT Asia Racing Team0:06:26 
35Shimpei Fukuda (Jpn) AISAN Racing Team  
36Wan Mohammed Najmee Wan Mohammed (Mas) Malaysia National Team0:06:32 
37Chia Chun Chen (Tpe) ACTION Cycling Team  
38Masamichi Yamamoto (Jpn) Team Bridgestone Anchor  
39Wen Lung Chien (Tpe) Exustar Cycling Team0:06:41 
40Ahmad Fallanie Ali (Mas) Malaysia National Team0:06:51 
41Shuai Chun Chiang (Tpe) Exustar Cycling Team0:06:52 
42Tomohiro Hayakawa (Jpn) Japan National Team0:06:56 
43Tsun Kuei Chen (Tpe) Specialized NovatecSpecialized Novatec0:06:58 
44Yung Hua Cheng (Tpe) Equinox KFT Team0:07:05 
45Ssu Ju Peng (Tpe) Equinox KFT Team  
46Motoi Nara (Jpn) Geumsan Ginseng Asia0:07:09 
47Seiichi Koshinomi (Jpn) Japan National Team0:07:23 
48Junoh Kwon (Kor) Geumsan Ginseng Asia  
49Miyataka Shimizu (Jpn) Team Bridgestone Anchor0:07:39 
50Shinri Suzuki (Jpn) Shimano Racing Team0:07:59 
51Taiji Nishitani (Jpn) AISAN Racing Team0:08:16 
52Takumi Beppu (Jpn) AISAN Racing Team0:08:18 
53Yoshiyuki Shimizu (Jpn) Team Bridgestone Anchor0:09:36 
54Cheng Chen Su (Tpe) e-MA Cycling Teame-MA0:09:58 
55Hung Chia Lin (Tpe) e-MA Cycling Teame-MA0:12:42 
56Ryoma Nonaka (Jpn) Japan National Team0:13:31 
57Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice Team0:15:13 
58Yoshinori Iino (Jpn) Shimano Racing Team0:16:29 
59Shinichi Fukushima (Jpn) Geumsan Ginseng Asia0:17:41 
60Chia Hong Yang (Tpe) Specialized NovatecSpecialized Novatec0:25:03 
Teams classification
1Hong Kong Team29:25:26 
2Shimano Racing Team0:01:25 
3CKT tmit - Champion System0:01:29 
4ACTION Cycling Team0:03:17 
5GIANT Asia Racing Team0:03:26 
6KENDA presented by GEARGRINDER0:04:07 
7Team Bridgestone Anchor0:05:08 
8Japan National Team0:06:54 
9CCC Polsat Polkowice0:07:01 
10Malaysia National Team0:07:14 
11Rapha Condor Shar0:09:11 
12Genesys Wealth Advisers0:09:14 
13AISAN Racing Team0:09:46 
14Equinox KFT Team0:10:26 
15Polygon Sweet Nice Team0:10:51 
16National Team Netherlands0:11:36 
17Exustar Cycling Team0:12:42 
18Geumsan Ginseng Asia0:14:48 
19Specialized Novatec/Specialized Novatec0:27:26 

 

Back to top