Victory for Zlámalík in Toi Toi Cup round two

Dlask, Mlynar land on podium

Full Results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Martin Zlámalík (Cze) KDL Trans-Landbouwkrediet1:04:14 
2Petr Dlask (Cze) Rubena Birell Specialized0:00:01 
3Zdenek Mlynár (Cze) Focus Cycling Znojmo0:00:14 
4David Kášek (Cze) Cyklo Team Tábor0:00:22 
5Lubomír Petruš (Cze) KC Hlinsko0:00:33 
6Vladimír Kyzivát (Cze) Johnson Controls TJ Auto Škoda0:00:58 
7Jan Denuwelaere (Bel) Style and Concept0:01:02 
8Jan Nesvadba (Cze) Madeta - Fitness / Specialized  
9Filip Eberl (Cze) Remerx Cycling Team Kolín0:01:10 
10Michael Boroš (Cze) Cyklo Team Tábor0:01:17 
11Tomáš Paprstka (Cze) Remerx Cycling Team Kolín0:01:20 
12Milan Spešný (Cze) S&H Superior Mtb Team0:01:21 
13Jan Škarnitzl (Cze) Rubena Birell Specialized0:01:34 
14Marek Rauchfuss (Cze) Remerx Cycling Team Kolín0:01:37 
15Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam de Rijke0:01:51 
16Robert Gavenda (Svk) KDL Trans-Landbouwkrediet0:02:13 
17Jakub Skála (Cze) Cyklo Team Tábor0:02:23 
18Ondrej Cink (Cze) Merida Biking Team0:02:33 
19Pavel Adel (Cze) KC Hlinsko0:02:52 
20Radek Polnický (Cze) Empella Czech Team0:03:12 
21Robert Glajza (Svk) CK Banská Bystrica0:03:26 
22Tomáš Medek (Cze) Madeta - Fitness / Specialized0:03:33 
23Filip Adel (Cze) CK MTB Maraton Hlinsko0:03:39 
24Václav Metlicka (Svk) Johnson Controls TJ Auto Škoda0:03:43 
25Martin Haring (Svk) CK Banská Bystrica0:03:50 
26Matej Lasák (Cze) MAX CURSOR0:03:51 
27Vojtech Nipl (Cze) TJ Stadion Louny0:03:52 
28Ivo Plevák (Cze) MAX CURSOR0:04:04 
29Lukáš Sáblík (Cze) KC Kooperativa Sg Jablonec N.N0:04:46 
30 (-1 lap)Michal Benda (Cze) TJ Sokol Plavy-Cyklo Benda  
31Tomáš Podrazil (Cze) TJ Sokol Holé Vrchy  
32 (-2 laps)Radim Kovár (Cze) Moravec-Merida Czech Mtb Team  
33Tomáš Svoboda (Cze) Madeta - Fitness / Specialized  
34Tomáš Bohata (Cze) Remerx Cycling Team Kolín  
35Josef Soukup (Cze) Focus Cycling Znojmo  
36 (-3 laps)Michal Malík (Cze) KC Kooperativa SG Jablonec N.N  
37Jirí Polnický (Cze) Sunweb - Revor Team  
38Tomáš Barták (Cze) Remerx Cycling Team Kolín  
39Adam Kožušník (Cze) CK Feso Petrvald  
40 (-4 laps)Stanislav Bambula (Cze) Cyklo Team Tábor  
41Tomáš Janošek (Cze) ACK Stará Ves n. Ondrejnicí  
42 (-5 laps)Lukas Stoiber (Aut) Die NO Rad Union  
43Roland Mörx (Aut) ARBÖ Radsport Kiesl  
44Ondrej Louvar (Cze) KC Hlinsko  
45 (-6 laps)Jan Kec (Cze) Superior Riders  
46David Kasper (Cze) CT J.Hradec U SK Kamen  
47Michael Kubín (Cze) Johnson Controls TJ Auto Škoda  
48Jan Svoboda (Cze) Yogi Racing Ostrava  
49Zbynek Holubovský (Cze) Galaxy Cyklošvec  
50 (-7 laps)Jakub Truksa (Cze) Atom Bike Trek Team  
51Tomáš Holický (Cze) CK Rbb Invest A.S.  
52Marek Sedlácek (Cze) S.K. Jirí Team Ostrava  
53Václav Svatoš (Cze) TJ Sokol Holé Vrchy  
54 (-8 laps)Josef Tomek (Cze) Kolík TJ Bohumín  
55Tomáš Frydrych (Cze) Johnson Controls TJ Auto Škoda  
Back to top