Iserbyt takes U23 race in Ruddervoorde

Hermans second, followed by Bertolini

Full results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Eli Iserbyt (Bel) Young Telenet Fidea Cycling Team0:48:48 
2Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Cycling Team0:00:27 
3Gioele Bertolini (Ita) Team Selle Italia Guerciotti0:01:26 
4Daan Hoeyberghs (Bel) BKCP-Corendon0:01:43 
5Yorben Van Tichelt (Bel) Sunweb Napoleon Games Cycling Team0:01:48 
6Joris Nieuwenhuis (Ned) Rabobank Development Team0:02:12 
7Martijn Budding (Ned) Rabobank Development Team0:02:15 
8Jelle Schuermans (Bel) Vastgoedservice Golden Palace CT0:02:18 
9Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Cycling Team0:02:22 
10Thijs Aerts (Bel) Telenet Fidea Cycling Team0:02:53 
11Clement Russo (Fra) Charvieu-Chavagneux Isère0:02:59 
12Adam Toupalik (Cze) BKCP - Powerplus0:03:09 
13Braam Merlier (Bel) Baguet - M.I.B.A. - Indulek - Derito Cycli0:03:11 
14Berne Vankeirsbilck (Bel) Atom 6 - Tops Antiek CT0:03:24 
15Kevin Suarez Martinez (Bel) Fernandez Sud Gironde - Cyclisme0:03:34 
16Stijn Caluwe (Bel) BKCP-Corendon0:04:17 
17Thomas Joseph (Bel) Sunweb Napoleon Games Cycling Team0:04:37 
18Maik Van Der Heijden (Ned) Rabobank Development Team0:04:46 
19Gosse Van Der Meer (Ned) Der Meer Habitat Mountainbike Team0:04:58 
20Koen Van Dijke (Ned) TWC Het Snelle Wiel0:05:10 
21Jens Teirlinck (Bel) Vl Technics - Experza - Abutriek C.T.0:05:23 
22Pieter Van Roosbroeck (Bel) Roosbroeck Cycling.Be - Alphamotorhomes CT0:05:47 
23Jenko Bonne (Bel) Lares-Doltcini CT0:05:57 
24Wesley Floren (Ned) Ucm Cyclingteam0:06:01 
25Matthias Van De Velde (Bel) De Velde Autoglas Wetteren Cycling Team0:06:16 
26Bjorn Van Der Heijden (Ned) Orange Babies Cyclingteam0:06:32 
27Max Lindenau (Ger) Stevens Racing Team0:06:33 
28Tim Janssen (Ned) ZRTC Theo Middelkamp0:06:34 
29Simon Jaecques (Bel) Acrog - Balen BC0:06:51 
30Yves Coolen (Bel) Rock Werchter-Toekomstvrienden0:06:58 
31Han Devos (Bel) Acrog - Balen BC0:07:04 
32Mario Junquera (Spa) UCI0:07:13 
33Robin Alderweireld (Bel) Cycling Team Oostkust  
34Stepan Schubert (Cze) Remerx-Merida Team Kolin  
35Henrik Jansson (Swe) Team Bliz-Merida  
36Gert Smets (Bel) Kalas Cycling Team 99  
37Erik Boer (Ned) ZRTC Theo Middelkamp  
38Daniel Mayer (Cze) Czech Cycling Federation  
39Paul Lindenau (Ger) Stevens Racing Team  
40Dario Tielen (Bel) Individueel  
41Adrian Sirek (Cze) Kooperativa  
42Koen Weijers (Ned) Orange Babies Cyclingteam  
43Yelle Learts (Bel) Cycling Team Zemst VZW  
44Stefano Museeuw (Bel) Enertherm-BKCP  
45David Montgomery (Irl) Team 3M  
46Maxime Gossard (Fra) VC La Pomme Marseille  
47Brecht Vandenheede (Bel) WC De Molenspurters  
48Mathias Moenaert (Bel) Cycling Team Oostkust  
49Mart Muskens (Ned) TWC Pijnenburg  
50Valentin Richard (Fra) EC Raismes Petite-Foret  
51Yari Crollet (Bel) Young Telenet Fidea Cycling  
52Niels Vandenbroucke (Bel) Cycling Team Oostkust  
53Pim Van Den Klundert (Ned) RSC De Zuidwesthoek  
54Arnas Pelaitis (Ltu) Lituania  
55Vincent Oger (Bel) Entente Cycliste De Wallonie  
56Mathias D'Haese (Bel) Cycling Team Oostkust  
57Erlend Rinden (Nor) Glåmdal SK  
58Gianni Vermeiren (Ita) Cycling Team Zemst VZW  
Back to top