Tour de Luxembourg: Laporte wins stage 1

Gaudin stays in the overall lead

Full Results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits4:39:58 
2Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic  
3Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert  
4Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias  
5Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling  
6Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic  
7Adrien Petit (Fra) Direct Energie  
8Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM  
9Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic  
10Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan  
11Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise  
12Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij  
13Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise  
14Angelo Tulik (Fra) Direct Energie  
15Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice  
16Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic  
17Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits  
18Damien Gaudin (Fra) Direct Energie  
19Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij  
20Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM  
21Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise  
22Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert  
23Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
24Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert  
25Pawel Cieslik (Pol) CCC Sprandi Polkowice  
26Olivier Pardini (Bel) Team Differdange Losch  
27Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic  
28Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan  
29Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij  
30Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic  
31Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias  
32Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits  
33Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg Santic  
34Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise  
35Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert  
36Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise  
37Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling  
38Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice  
39Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan  
40Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling  
41Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice  
42Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling  
43Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg Santic  
44Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic  
45Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert  
46Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling  
47Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert  
48Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM  
49Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM  
50Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling  
51Tom Thill (Lux) Team Differdange Losch  
52Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic  
53Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice  
54Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan  
55Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits  
56Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
57Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM  
58Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie  
59Daniel Westmattelmann (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
60Meron Abraham (Eri) Bike Aid  
61Kevin van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert  
62Ivan Centrone (Lux) Team Differdange Losch  
63Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic  
64Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic  
65Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise  
66Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan  
67Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise  
68Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie  
69Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crelan  
70Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Country-Murias  
71Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias  
72Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM  
73Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque Country-Murias  
74Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias  
75Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
76Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange Losch0:00:55 
77Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits  
78Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits  
79Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits  
80Maxim Rusnac (Mda) Team Differdange Losch  
81Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij  
82Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie  
83Meron Teshome (Eri) Bike Aid  
84Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice  
85Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid  
86Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid  
87Joshua Teasdale (GBr) Team Differdange Losch0:01:33 
88Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
89Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM  
90Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias  
91Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid0:02:28 
92Luca Henn (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
93Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
94Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice0:03:50 
95Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic  
96Jelle Donders (Bel) Team Differdange Losch  
97Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling  
98Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie  
99Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij0:03:54 
100Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij  
101Timo Schafer (Ger) Bike Aid0:12:16 
Mountain 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice3 pts
2Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic2 
3Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij1 
Mountain 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice5 pts
2Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic3 
3Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij2 
Mountain 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice3 pts
2Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic2 
3Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij1 
Mountain 4
#Rider Name (Country) TeamResult
1Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice3 pts
2Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij2 
3Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic1 
Mountain 5
#Rider Name (Country) TeamResult
1Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice3 pts
2Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij2 
3Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic1 
Mountain 6
#Rider Name (Country) TeamResult
1Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic3 pts
2Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice2 
3Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus1 
Mountain 7
#Rider Name (Country) TeamResult
1Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan3 pts
2Pawel Cieslik (Pol) CCC Sprandi Polkowice2 
3Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise1 
Sprint 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice3 pts
2Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij2 
3Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus1 
Sprint 2
#Rider Name (Country) TeamResult
1Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice3 pts
2Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij2 
3Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus1 
Sprint 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij3 pts
2Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic2 
3Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus1 
Finish
#Rider Name (Country) TeamResult
1Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits20 pts
2Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic16 
3Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert13 
4Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias11 
5Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling9 
6Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic7 
7Adrien Petit (Fra) Direct Energie5 
8Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM3 
9Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic2 
10Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan1 
General classification after stage 1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Damien Gaudin (Fra) Direct Energie4:43:14 
2Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling0:00:01 
3Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic0:00:02 
4Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice0:00:03 
5Adrien Petit (Fra) Direct Energie0:00:04 
6Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie0:00:05 
7Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan0:00:06 
8Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise0:00:08 
9Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise  
10Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise  
11Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan  
12Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie0:00:09 
13Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise  
14Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias  
15Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert0:00:10 
16Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling0:00:11 
17Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits  
18Olivier Pardini (Bel) Team Differdange Losch0:00:12 
19Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling  
20Angelo Tulik (Fra) Direct Energie  
21Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic  
22Ivan Centrone (Lux) Team Differdange Losch0:00:14 
23Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM  
24Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid  
25Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crelan0:00:15 
26Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling  
27Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias  
28Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij  
29Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits  
30Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic  
31Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij0:00:16 
32Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling  
33Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM  
34Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic  
35Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan0:00:17 
36Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij  
37Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice  
38Kevin van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert  
39Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits  
40Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan  
41Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie0:00:18 
42Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan  
43Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM  
44Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice  
45Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits  
46Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM0:00:19 
47Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias  
48Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic  
49Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij  
50Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
51Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic  
52Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert  
53Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias0:00:21 
54Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic  
55Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits  
56Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits  
57Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg Santic  
58Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise0:00:22 
59Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert  
60Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling  
61Tom Thill (Lux) Team Differdange Losch  
62Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert0:00:23 
63Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic  
64Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij  
65Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise0:00:24 
66Luca Henn (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
67Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert  
68Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits  
69Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic  
70Maxim Rusnac (Mda) Team Differdange Losch0:00:25 
71Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise  
72Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM  
73Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias0:00:26 
74Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert  
75Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
76Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice0:00:27 
77Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid  
78Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM  
79Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus0:00:28 
80Daniel Westmattelmann (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
81Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM  
82Pawel Cieslik (Pol) CCC Sprandi Polkowice  
83Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus0:00:29 
84Meron Teshome (Eri) Bike Aid0:00:30 
85Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice0:00:31 
86Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Country-Murias  
87Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg Santic0:00:32 
88Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic0:00:33 
89Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
90Meron Abraham (Eri) Bike Aid0:00:37 
91Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque Country-Murias0:00:41 
92Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange Losch0:01:20 
93Joshua Teasdale (GBr) Team Differdange Losch0:02:00 
94Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid0:03:00 
95Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij0:04:05 
96Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice0:04:07 
97Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic0:04:08 
98Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie  
99Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling0:04:27 
100Jelle Donders (Bel) Team Differdange Losch0:04:30 
101Timo Schafer (Ger) Bike Aid0:13:00 
Point classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling25 pts
2Damien Gaudin (Fra) Direct Energie20 
3Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits20 
4Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic19 
5Adrien Petit (Fra) Direct Energie16 
6Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice13 
7Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert13 
8Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias11 
9Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie9 
10Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan8 
11Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic7 
12Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise5 
13Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM3 
14Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise2 
15Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic2 
16Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise1 
Mountain classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice19 pts
2Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic12 
3Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij8 
4Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan3 
5Pawel Cieslik (Pol) CCC Sprandi Polkowice2 
6Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus2 
7Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise1 
Intermediate sprint classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij7 pts
2Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice6 
3Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus3 
4Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic2 
Young rider classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic4:43:16 
2Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise0:00:06 
3Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise  
4Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise  
5Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling0:00:09 
6Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling0:00:10 
7Ivan Centrone (Lux) Team Differdange Losch0:00:12 
8Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crelan0:00:13 
9Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling  
10Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij  
11Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits  
12Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic  
13Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij0:00:14 
14Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling  
15Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan0:00:15 
16Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice0:00:16 
17Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits  
18Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias0:00:17 
19Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij  
20Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
21Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic  
22Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert  
23Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias0:00:19 
24Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic  
25Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits  
26Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise0:00:20 
27Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling  
28Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert0:00:21 
29Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise0:00:22 
30Luca Henn (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
31Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits  
32Maxim Rusnac (Mda) Team Differdange Losch0:00:23 
33Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise  
34Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias0:00:24 
35Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert  
36Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
37Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid0:00:25 
38Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus0:00:26 
39Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus0:00:27 
40Meron Teshome (Eri) Bike Aid0:00:28 
41Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Country-Murias0:00:29 
42Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg Santic0:00:30 
43Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic0:00:31 
44Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus  
45Meron Abraham (Eri) Bike Aid0:00:35 
46Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque Country-Murias0:00:39 
47Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange Losch0:01:18 
48Joshua Teasdale (GBr) Team Differdange Losch0:01:58 
49Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij0:04:03 
50Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice0:04:05 
Team classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Direct Energie14:09:51 
2Sport Vlaanderen - Baloise0:00:15 
3Leopard Pro Cycling  
4Veranda`s Willems - Crelan0:00:20 
5Wb Aqua Protect Veranclassic0:00:26 
6Ccc Sprandi Polkowice0:00:29 
7Roompot - Nederlandse Loterij0:00:33 
8Cofidis, Solutions Credits0:00:34 
9Euskadi Basque Country - Murias  
10Delko Marseille Provence Ktm0:00:39 
11Team Differdange Losch  
12Wanty - Groupe Gobert0:00:44 
13Team Vorarlberg Santic0:00:51 
14Team Lotto - Kern Haus0:01:00 
15Bike Aid0:01:02 

Related Articles

Back to top