Schillinger sprints to victory

German prevails in three-man sprint

Full Results
1Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp6:52:05 
2Stefan Schäfer (Ger) LKT Team Brandenburg0:00:02 
3Leopold Konig (Cze) PSK Whirlpool - Author  
4Jan Barta (Cze) Team Netapp0:00:15 
5Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool - Author0:00:16 
6Frantisek Kloucek (Cze) PSK Whirlpool - Author0:00:18 
7Michael Humbert (Ger) Seven Stones0:00:21 
8Martin Hacecky (Cze) Atlas Personal0:00:25 
9Robert Bengsch (Ger) KED-Bianchi Team0:00:32 
10Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool - Author0:00:33 
11Matej Gnezda (Slo) Adria Mobil  
12Adam Homolka (Cze) Union Radland Kärnten-Viperbike-WSA  
13Milan Kadlec (Cze) ASC Dukla Praha0:00:34 
14Tomas Buchacek (Cze) PSK Whirlpool - Author0:00:35 
15Timo Thömel (Ger) KED-Bianchi Team  
16Philipp Rechenbach (Ger) KED-Bianchi Team  
17Frantisek Rabon (Cze) Czech National Team  
18Rostislav Krotky (Cze) AC Sparta Praha0:00:36 
19Jakub Kratochvila (Cze) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss  
20Andreas Dietziker (Swi) Team Netapp  
21Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal0:00:37 
22Julian Kern (Ger) Seven Stones0:00:38 
23Wolfgang Geisler (Aut) Union Radland Kärnten-Viperbike-WSA0:00:41 
24Mike Willam (Ger) Thüringer Energie Team0:00:47 
25Florian Volk (Ger) MLP Radteam0:00:52 
26Eric Baumann (Ger) Team Netapp  
27Gerhard Trampusch (Aut) Arbö Gourmetfein Wels  
28Tomas Cer (Cze) Výbìr Jihomoravského Kraje  
29Timon Seubert (Ger) Team Netapp0:01:11 
30Tomas Hruby (Cze) AC Sparta Praha0:01:33 
31Martin Riska (Svk) Arbö Gourmetfein Wels0:01:49 
32Riccardo Zoidl (Aut) Arbö Gourmetfein Wels0:01:56 
33Sebastian Breuer (Ger) MLP Radteam0:01:58 
34Robert Nagy (Svk) Dukla Trencin Merida0:02:30 
35Vaclav Hlavac (Cze) AC Sparta Praha0:02:35 
36Petr Lechner (Cze) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss0:03:29 
37Jaroslav Kulhavy (Cze) Czech National Team0:04:40 
38Jakob Steigmiller (Ger) Thüringer Energie Team0:04:48 
39Jakub Ehrenberger (Cze) CK Kolokrám-Svijany0:04:51 
40Florian Scheit (Ger) MLP Radteam0:06:29 
41Jiri Hochmann (Cze) ASC Dukla Praha0:07:57 
42Martin Blaha (Cze) ASC Dukla Praha  
43Michal Kesl (Cze) Region Støední Èechy0:09:07 
44Tomás Gil (Arg) Start Cycling Team0:15:42 
45Jan Klabouch (Cze) Region Plzeo  
46Jonas Brodel (Ger) MLP Radteam0:15:43 
47Jirí Hradil (Cze) Region Støední Èechy  
48Sebastian Deckert (Ger) MLP Radteam  
49Mathias Fiedler (Ger) Veloclub Ratisbona Regensburg  
50Lukáš Horák (Cze) Region Støední Èechy  
51Michal Soukup (Cze) CK Kolokrám-Svijany  
52Philip Schinagl (Aut) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss  
53Tobias Barkschat (Ger) LKT Team Brandenburg0:15:44 
54Werner Faltheiner (Aut) Union Radland Kärnten-Viperbike-WSA  
55Pascal Gorenflo (Ger) MLP Radteam0:15:45 
56Martin Mares (Cze) PSK Whirlpool - Author  
57Tomas Okrouhlicky (Cze) AC Sparta Praha  
58Guillaume Bourgeois (Swi) Atlas Personal  
59Jindrich Dlask (Cze) Liberecký Kraj0:15:48 
60Marek Mixa (Cze) ASC Dukla Praha0:15:49 
61Matej Jurco (Svk) Dukla Trencin Merida0:15:50 
62Rainer Rettner (Ger) MLP Radteam0:16:05 
Back to top