Matusiak makes the jersey her own

Marycz best of the kids

Elite women
1Bogumila Matusiak (Pol) Tramwajarz - Primus Lódz 0:28:25
2Paulina Brzezna (Pol) Red Suw Cycling Team 0:00:01
3Katarzyna Pawlowska (Pol) Uks Jedynka - Limaro Kórnik 0:00:11
4Martyna Klekot (Pol) Cz.K.K.S. Tadpol Kolejarz-Jura Czestochowa 0:00:18
5Eugienia Bujak (Pol) Grupa Kolarska Zaglebie Sosnowiec 0:00:27
6Ewa Bugdol (Pol) Grupa Kolarska Gliwice 0:00:34
7Magdalena Zamolska (Pol) Uks Jedynka - Limaro Kórnik 0:00:37
8Edyta Jasinska (Pol) Mks Emdek Budopol Bydgoszcz 0:00:39
9Paulina Cywinska (Pol) Alks Stal Ocetix - Ekobud Grudziadz 0:00:47
10Mgdalena Pyrgies (Pol) Grupa Kolarska Zaglebie Sosnowiec 0:00:56
11Malgorzata Jasinska (Pol) Lukk Potorscy - Tsb - Corratec Barczewo 0:01:13
12Paulina Guz (Pol) Ogniwo Dzierzoniów 0:01:36
13Dorota Gregorowicz (Pol) Grupa Kolarska Gliwice 0:01:41
14Olga Misterek (Pol) Gimnazjum Imielin 0:01:48
15Sylwia Kapusta (Pol) Corratec Team 0:01:59
16Ewelina Szybiak (Pol) Cwks Resovia Rzeszów 0:02:07
17Malgorzata Wojtyra (Pol) Elektro - Bud - Bogo Szczecin 0:02:08
18Agnieszka Jezyk (Pol) Ks 64-Sto Leszno 0:02:14
19Anna Harkowska (Pol) Velo Club Avanti Berlin 0:02:15
20Natalia Mielnik (Pol) Ogniwo Dzierzoniów 0:02:17
21Katarzyna Pik (Pol) Alks Stal Ocetix - Ekobud Grudziadz 0:02:34
22Magdalena Gregorczyk (Pol) Elektro - Bud - Bogo Szczecin 0:02:41
23Natalia Mitkowska (Pol) Alks Stal Ocetix - Ekobud Grudziadz 0:02:45
24Zaneta Komos (Pol) Kros Ziemia Darlowska
25Martyna Kaszuba (Pol) Grupa Kolarska Zaglebie Sosnowiec 0:03:15
26Natalia Mazur (Pol) Pruszkowskie Towarzystwo Cyklistów 0:03:29
27Celina Kamionka (Pol) Tramwajarz - Primus Lódz 0:03:43
28Dominika Nowak (Pol) Grupa Kolarska Gliwice 0:04:05
29Olga Niewiarowska (Pol) Kros Ziemia Darlowska 0:04:35
30Katarzyna Janicka (Pol) Ks 64-Sto Leszno 0:05:04
U23 men
1Jaroslaw Marycz (Pol) G.S.C. Viris Vigerano / Kross Ziemia Darlowska 0:33:47
2Adrian Kurek (Pol) Alks "Stal" Ocetix-Ekobub Grudziadz 0:00:15
3Kornel Sójka (Pol) Ktk Kalisz 0:00:32
4Michal Kwiatkowski (Pol) Tkk Pacyfic Mgkvis Norda Torun 0:00:54
5Piotr Kasperkiewicz (Pol) Ktk Kalisz
6Marcin Urbanowski (Pol) Legia Felt 0:00:56
7Pawel Borucki (Pol) Gks Tarnovia Tarnowo Podgórne 0:01:35
8Pior Gawronski (Pol) Tkk Pacyfic Mgkvis Norda Torun 0:01:37
9Grzegorz Stepniak (Pol) Alks "Stal" Ocetix-Ekobub Grudziadz 0:01:40
10Kamil Gradek (Pol) Gks Cartusia Kartuzy 0:01:50
11Pawel Bernas (Pol) Alks "Stal" Ocetix-Ekobub Grudziadz
12Kacper Szczepaniak (Pol) Lks Pom Strzelce Krajenskie 0:01:55
13Konrad Czajkowski (Pol) Tc. Chrobry - Felt Glogów 0:02:01
14Kamil Pawelec (Pol) Pruszkowskie Towarzystwo Cyklistów 0:02:21
15Patryk Ratajczyk (Pol) Ktk Kalisz Aa Drink 0:02:33
16Michal Buczek (Pol) Tc. Chrobry - Felt Glogów 0:02:48
17Radoslaw Syrojc (Pol) Legia Felt 0:03:05
18Pawel Charucki (Pol) Legia Felt 0:03:09
19Sylwester Janiszewski (Pol) Legia Felt 0:03:12
20Przemyslaw Kusztykiewicz (Pol) Mks Zorza Dobrzany 0:03:13
21Marcin Mrozek (Pol) Tc. Chrobry - Felt Glogów 0:03:14
22Grzegorz Strzechla (Pol) Mgks Blekitni Sokpol-Dobrawa Kozie Glowy 0:03:20
23Dawid Wylegala (Pol) Gks Cartusia Kartuzy 0:03:28
24Tomasz Krupinski (Pol) Legia Felt 0:03:37
25Piotr Krajewski (Pol) Legia Felt 0:03:49
26Kamil Zielinski (Pol) Ccc Polsat Polkowice 0:03:55
27Tomasz Marzec (Pol) Gks Cartusia Kartuzy 0:04:09
28Mariusz Woznicki (Pol) Legia Felt 0:04:16
29Leszek Plucinski (Pol) Weltour - Ziemia Brzeska 0:05:34
30Dawid Pasko (Pol Legia Felt 0:05:35
Back to top