TechPowered By

More tech

Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen 2014

Date range:
July 14-20

July 14, Prologue: Gotha - Gotha 4.1km

Brennauer dominates Thüringen Rundfahrt prologue

By:
Cycling News
Published:
July 15, 2014, 21:50 BST,
Updated:
July 17, 2014, 3:44 BST

German claims early race lead

Prologue winner Lisa Brennauer at the finish line

Prologue winner Lisa Brennauer at the finish line

view thumbnail gallery

Full Results

# Rider Name (Country) Team Result
1 Lisa Brennauer (Ger) Specialized - Lululemon 0:05:58  
2 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:09  
3 Trixi Worrack (Ger) Specialized - Lululemon 0:00:10  
4 Stephanie Pohl (Ger) Germany 0:00:10  
5 Sarah Roy (Aus) Australia 0:00:10  
6 Lizzie Williams (Aus) Australia 0:00:17  
7 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:18  
8 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:19  
9 Elke Gebhardt (Ger) Bigla Cycling Team 0:00:21  
10 Hanka Kupfernagel (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:21  
11 Taryn Heather (Aus) Bigla Cycling Team 0:00:21  
12 Sofie De Vuyst (Bel) Futurumshop.Nl - Zannata 0:00:22  
13 Loren Rowney (Aus) Specialized - Lululemon 0:00:26  
14 Demi Jong (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:27  
15 Evelyn Stevens (USA) Specialized - Lululemon 0:00:28  
16 Anna-Bianca Schnitzmeier (Ger) Germany 0:00:29  
17 Jacqueline Hahn (Aut) Bigla Cycling Team 0:00:29  
18 Joanne Hogan (Aus) Bigla Cycling Team 0:00:31  
19 Reta Trotman (NZl) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:32  
20 Rachel Neylan (Aus) Australia 0:00:32  
21 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:32  
22 Annelies Van Doorslaer (Bel) Futurumshop.Nl - Zannata 0:00:33  
23 Elise Delzenne (Fra) Specialized - Lululemon 0:00:34  
24 Bianca Van Den Hoek (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:34  
25 Monika Brzezna (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:34  
26 Martyna Klekot (Pol) Poland 0:00:34  
27 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:34  
28 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:34  
29 Evy Kuijpers (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata 0:00:35  
30 Paulina Guz (Pol) Poland 0:00:35  
31 Beate Zanner (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:35  
32 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:36  
33 Stephanie Borchers (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:37  
34 Melanie Wotsch (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:40  
35 Emilie Aubry (Swi) Bigla Cycling Team 0:00:43  
36 Jenelle Crooks (Aus) Australia 0:00:42  
37 Annelies Dom (Bel) Futurumshop.Nl - Zannata 0:00:43  
38 Riejanne Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:44  
39 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:44  
40 Katarzyna Wilkos (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:44  
41 Elena Eggl (Ger) Team Koga Ladies 0:00:45  
42 Lisa Fischer (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:45  
43 Carolin Schiff (Ger) Team Koga Ladies 0:00:46  
44 Clara Koppenburg (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:46  
45 Jessica Mundy (Aus) Australia 0:00:47  
46 Gracie Elvin (Aus) Australia 0:00:47  
47 Lisa Heckmann (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:48  
48 Madeleine Ortmüller (Ger) Germany 0:00:49  
49 Nicky Zijlaard (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:49  
50 Natalia Mielnik (Pol) Poland 0:00:49  
51 Paulina Cywinska (Pol) Poland 0:00:51  
52 Marie-Therese Ludwig (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:51  
53 Beata Kalemba (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:53  
54 Esther Fennel (Ger) Team Koga Ladies 0:00:53  
55 Dorothee Lorch (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:00:53  
56 Anna Plichta (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:55  
57 Steffi Meizer (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:00:54  
58 Theres Klein (Ger) Team Koga Ladies 0:00:54  
59 Monika Kopinska (Pol) Poland 0:00:56  
60 Senna Feron (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata 0:00:56  
61 Stefanie Paul (Ger) Team Koga Ladies 0:00:59  
62 Daniela Gass (Ger) Germany 0:00:59  
63 Bianca Bernhard (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:00:59  
64 Luisa Beck (Ger) Team Koga Ladies 0:01:00  
65 Kathrin Hammes (Ger) Germany 0:01:02  
66 Annabelle Öschger (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:01:04  
67 Sarah Scharbach (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:01:04  
68 Luisa Kattinger (Ger) Germany 0:01:08  
69 Sophie Lacher (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:01:08  
70 Lisa Robb (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:01:13  
71 Desiree Ehrler (Swi) Bigla Cycling Team 0:01:15  
72 Jessica Lambracht (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:01:15  
73 Milena Faryn (Pol) Poland 0:01:22  
74 Jessica Uebelhart (Swi) Team Stevens - Hyerta 0:02:21  
U23
# Rider Name (Country) Team Result
1 Demi Jong (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:06:26  
2 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:05  
3 Evy Kuijpers (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata 0:00:08  
4 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:08  
5 Jenelle Crooks (Aus) Australia 0:00:15  
6 Riejanne Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:17  
7 Katarzyna Wilkos (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:17  
8 Lisa Fischer (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:18  
9 Clara Koppenburg (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:19  
10 Jessica Mundy (Aus) Australia 0:00:19  
11 Madeleine Ortmüller (Ger) Germany 0:00:21  
12 Nicky Zijlaard (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:21  
13 Marie-Therese Ludwig (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:24  
14 Dorothee Lorch (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:00:25  
15 Anna Plichta (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:27  
16 Monika Kopinska (Pol) Poland 0:00:28  
17 Senna Feron (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata 0:00:29  
18 Annabelle Öschger (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:00:37  
19 Sarah Scharbach (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:00:37  
20 Luisa Kattinger (Ger) Germany 0:00:40  
21 Sophie Lacher (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:41  
22 Jessica Lambracht (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:48  
23 Milena Faryn (Pol) Poland 0:00:55  
Amateurs
# Rider Name (Country) Team Result
1 Stephanie Pohl (Ger) Germany 0:06:08  
2 Lizzie Williams (Aus) Australia 0:00:07  
3 Hanka Kupfernagel (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:12  
4 Reta Trotman (NZl) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:22  
5 Rachel Neylan (Aus) Australia 0:00:22  
6 Monika Brzezna (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:24  
7 Martyna Klekot (Pol) Poland 0:00:24  
8 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:25  
9 Paulina Guz (Pol) Poland 0:00:26  
10 Beate Zanner (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:26  
11 Stephanie Borchers (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:28  
12 Melanie Wotsch (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:31  
13 Jenelle Crooks (Aus) Australia 0:00:33  
14 Katarzyna Wilkos (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:34  
15 Elena Eggl (Ger) Team Koga Ladies 0:00:35  
16 Lisa Fischer (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:35  
17 Carolin Schiff (Ger) Team Koga Ladies 0:00:36  
18 Clara Koppenburg (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:37  
19 Jessica Mundy (Aus) Australia 0:00:37  
20 Lisa Heckmann (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:38  
21 Madeleine Ortmüller (Ger) Germany 0:00:39  
22 Natalia Mielnik (Pol) Poland 0:00:40  
23 Paulina Cywinska (Pol) Poland 0:00:41  
24 Marie-Therese Ludwig (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:41  
25 Beata Kalemba (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:43  
26 Esther Fennel (Ger) Team Koga Ladies 0:00:43  
27 Dorothee Lorch (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:00:43  
28 Anna Plichta (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:45  
29 Steffi Meizer (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:00:44  
30 Theres Klein (Ger) Team Koga Ladies 0:00:45  
31 Monika Kopinska (Pol) Poland 0:00:46  
32 Senna Feron (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata 0:00:46  
33 Stefanie Paul (Ger) Team Koga Ladies 0:00:49  
34 Daniela Gass (Ger) Germany 0:00:49  
35 Bianca Bernhard (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:00:50  
36 Luisa Beck (Ger) Team Koga Ladies 0:00:50  
37 Kathrin Hammes (Ger) Germany 0:00:52  
38 Annabelle Öschger (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:00:54  
39 Sarah Scharbach (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:00:55  
40 Luisa Kattinger (Ger) Germany 0:00:58  
41 Sophie Lacher (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:59  
42 Jessica Lambracht (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:01:05  
43 Milena Faryn (Pol) Poland 0:01:12  
44 Jessica Uebelhart (Swi) Team Stevens - Hyerta 0:02:11  
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Specialized - Lululemon 0:18:29  
2 Boels Dolmans Cycling Team 0:00:10  
3 Australia 0:00:23  
4 Bigla Cycling Team 0:00:35  
5 Germany 0:00:50  
6 Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:53  
7 Futurumshop.Nl - Zannata 0:00:55  
8 Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:05  
9 Team TKK Pacific Torun 0:01:17  
10 Poland 0:01:23  
11 Team Stevens - Hyerta 0:01:28  
12 Team Koga Ladies 0:01:48  
13 Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:02:11  
General classification after prologue
# Rider Name (Country) Team Result
1 Lisa Brennauer (Ger) Specialized - Lululemon 0:05:58  
2 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:09  
3 Trixi Worrack (Ger) Specialized - Lululemon    
4 Stephanie Pohl (Ger) Germany    
5 Sarah Roy (Aus) Australia 0:00:10  
6 Lizzie Williams (Aus) Australia 0:00:16  
7 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:18  
8 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team    
9 Elke Gebhardt (Ger) Bigla Cycling Team 0:00:20  
10 Hanka Kupfernagel (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:21  
11 Taryn Heather (Aus) Bigla Cycling Team    
12 Sofie De Vuyst (Bel) Futurumshop.Nl - Zannata 0:00:22  
13 Loren Rowney (Aus) Specialized - Lululemon 0:00:26  
14 Demi Jong (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:27  
15 Evelyn Stevens (USA) Specialized - Lululemon 0:00:28  
16 Anna-Bianca Schnitzmeier (Ger) Germany    
17 Jacqueline Hahn (Aut) Bigla Cycling Team 0:00:29  
18 Joanne Hogan (Aus) Bigla Cycling Team 0:00:31  
19 Reta Trotman (NZl) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:32  
20 Rachel Neylan (Aus) Australia    
21 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team    
22 Annelies Van Doorslaer (Bel) Futurumshop.Nl - Zannata 0:00:33  
23 Elise Delzenne (Fra) Specialized - Lululemon    
24 Bianca Van Den Hoek (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:34  
25 Monika Brzezna (Pol) Team TKK Pacific Torun    
26 Martyna Klekot (Pol) Poland    
27 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) Team TKK Pacific Torun    
28 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team    
29 Evy Kuijpers (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata 0:00:35  
30 Paulina Guz (Pol) Poland    
31 Beate Zanner (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team    
32 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team    
33 Stephanie Borchers (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:37  
34 Melanie Wotsch (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:40  
35 Emilie Aubry (Swi) Bigla Cycling Team 0:00:42  
36 Jenelle Crooks (Aus) Australia    
37 Annelies Dom (Bel) Futurumshop.Nl - Zannata    
38 Riejanne Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:44  
39 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team    
40 Katarzyna Wilkos (Pol) Team TKK Pacific Torun    
41 Elena Eggl (Ger) Team Koga Ladies 0:00:45  
42 Lisa Fischer (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team    
43 Carolin Schiff (Ger) Team Koga Ladies    
44 Clara Koppenburg (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:46  
45 Jessica Mundy (Aus) Australia    
46 Gracie Elvin (Aus) Australia 0:00:47  
47 Lisa Heckmann (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team    
48 Madeleine Ortmüller (Ger) Germany 0:00:48  
49 Nicky Zijlaard (Ned) Boels Dolmans Cycling Team    
50 Natalia Mielnik (Pol) Poland 0:00:49  
51 Paulina Cywinska (Pol) Poland 0:00:51  
52 Marie-Therese Ludwig (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team    
53 Beata Kalemba (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:52  
54 Esther Fennel (Ger) Team Koga Ladies 0:00:53  
55 Dorothee Lorch (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours    
56 Anna Plichta (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:54  
57 Steffi Meizer (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours    
58 Theres Klein (Ger) Team Koga Ladies    
59 Monika Kopinska (Pol) Poland 0:00:56  
60 Senna Feron (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata    
61 Stefanie Paul (Ger) Team Koga Ladies 0:00:59  
62 Daniela Gass (Ger) Germany    
63 Bianca Bernhard (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours    
64 Luisa Beck (Ger) Team Koga Ladies    
65 Kathrin Hammes (Ger) Germany 0:01:01  
66 Annabelle Öschger (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:01:04  
67 Sarah Scharbach (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours    
68 Luisa Kattinger (Ger) Germany 0:01:07  
69 Sophie Lacher (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:01:08  
70 Lisa Robb (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:01:13  
71 Desiree Ehrler (Swi) Bigla Cycling Team 0:01:14  
72 Jessica Lambracht (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:01:15  
73 Milena Faryn (Pol) Poland 0:01:22  
74 Jessica Uebelhart (Swi) Team Stevens - Hyerta 0:02:21  
Amateurs classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Stephanie Pohl (Ger) Germany 0:06:07  
2 Lizzie Williams (Aus) Australia 0:00:07  
3 Hanka Kupfernagel (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:12  
4 Reta Trotman (NZl) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:23  
5 Rachel Neylan (Aus) Australia    
6 Monika Brzezna (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:25  
7 Martyna Klekot (Pol) Poland    
8 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) Team TKK Pacific Torun    
9 Paulina Guz (Pol) Poland 0:00:26  
10 Beate Zanner (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team    
11 Stephanie Borchers (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:28  
12 Melanie Wotsch (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:31  
13 Jenelle Crooks (Aus) Australia 0:00:33  
14 Katarzyna Wilkos (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:35  
15 Elena Eggl (Ger) Team Koga Ladies 0:00:36  
16 Lisa Fischer (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team    
17 Carolin Schiff (Ger) Team Koga Ladies    
18 Clara Koppenburg (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:37  
19 Jessica Mundy (Aus) Australia    
20 Lisa Heckmann (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:38  
21 Madeleine Ortmüller (Ger) Germany 0:00:39  
22 Natalia Mielnik (Pol) Poland 0:00:40  
23 Paulina Cywinska (Pol) Poland 0:00:42  
24 Marie-Therese Ludwig (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team    
25 Beata Kalemba (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:43  
26 Esther Fennel (Ger) Team Koga Ladies 0:00:44  
27 Dorothee Lorch (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours    
28 Anna Plichta (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:45  
29 Steffi Meizer (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours    
30 Theres Klein (Ger) Team Koga Ladies    
31 Monika Kopinska (Pol) Poland 0:00:47  
32 Senna Feron (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata    
33 Stefanie Paul (Ger) Team Koga Ladies 0:00:50  
34 Daniela Gass (Ger) Germany    
35 Bianca Bernhard (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours    
36 Luisa Beck (Ger) Team Koga Ladies    
37 Kathrin Hammes (Ger) Germany 0:00:52  
38 Annabelle Öschger (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:00:55  
39 Sarah Scharbach (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours    
40 Luisa Kattinger (Ger) Germany 0:00:58  
41 Sophie Lacher (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:59  
42 Jessica Lambracht (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:01:06  
43 Milena Faryn (Pol) Poland 0:01:13  
44 Jessica Uebelhart (Swi) Team Stevens - Hyerta 0:02:12  
U23 classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Demi Jong (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:06:25  
2 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:05  
3 Evy Kuijpers (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata 0:00:08  
4 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team    
5 Jenelle Crooks (Aus) Australia 0:00:15  
6 Riejanne Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:17  
7 Katarzyna Wilkos (Pol) Team TKK Pacific Torun    
8 Lisa Fischer (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:18  
9 Clara Koppenburg (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:19  
10 Jessica Mundy (Aus) Australia    
11 Madeleine Ortmüller (Ger) Germany 0:00:21  
12 Nicky Zijlaard (Ned) Boels Dolmans Cycling Team    
13 Marie-Therese Ludwig (Ger) Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:24  
14 Dorothee Lorch (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:00:26  
15 Anna Plichta (Pol) Team TKK Pacific Torun 0:00:27  
16 Monika Kopinska (Pol) Poland 0:00:29  
17 Senna Feron (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata    
18 Annabelle Öschger (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:00:37  
19 Sarah Scharbach (Ger) Team Albstadt - Belenus - Easy Tours    
20 Luisa Kattinger (Ger) Germany 0:00:40  
21 Sophie Lacher (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:41  
22 Jessica Lambracht (Ger) Team Stevens - Hyerta 0:00:48  
23 Milena Faryn (Pol) Poland 0:00:55  
Teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Specialized - Lululemon 0:18:29  
2 Boels Dolmans Cycling Team 0:00:10  
3 Australia 0:00:23  
4 Bigla Cycling Team 0:00:35  
5 Germany 0:00:50  
6 Maxx-solar Women Cycling Team 0:00:53  
7 Futurumshop.Nl - Zannata 0:00:55  
8 Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:05  
9 Team TKK Pacific Torun 0:01:17  
10 Poland 0:01:23  
11 Team Stevens - Hyerta 0:01:28  
12 Team Koga Ladies 0:01:48  
13 Team Albstadt - Belenus - Easy Tours 0:02:11