Danculovic scores in Austria

Furdi leads home chase group over Rogina

Full Results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Tomislav Danculovic (Cro) Loborika Favorit Team4:12:01 
2Blaz Furdi (Slo) Adria Mobil0:00:05 
3Radoslav Rogina (Cro) Loborika Favorit Team  
4Robert Vrecer (Slo) Perutnina Ptuj  
5Matej Mugerli (Slo) Perutnina Ptuj0:00:53 
6Florian Bissinger (Ger) ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer0:00:56 
7Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool - Author  
8Matej Gnezda (Slo) Adria Mobil  
9Matej Marin (Slo) Perutnina Ptuj  
10Adam Homolka (Cze) WSA - Viperbike  
11Markus Eibegger (Aut) Tabriz Petrochemical Team  
12Josef Benetseder (Aut) Team Vorarlberg  
13Erik Hoffmann (Nam)  
14Christoph Sokoll (Aut) RC ARBÖ Gourmetfein Wels  
15Ermanno Capelli (Ita) Team Vorarlberg  
16Dominik Hrinkow (Aut) Team Vorarlberg  
17Bostjan Rezman (Slo) Perutnina Ptuj  
18Emanuel Kiserlovski (Cro) Loborika Favorit Team  
19Hans-Jörg Leopold (Aut)  
20Frantisek Padour (Cze) PSK Whirlpool - Author  
21Matija Kvasina (Cro) Loborika Favorit Team  
22Luka Rakusa (Slo) Perutnina Ptuj  
23Jakub Kratochvila (Cze) ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer  
24Dejan Bajt (Slo) Perutnina Ptuj  
25Tomaz Nose (Slo) Adria Mobil  
26Jan Sokol (Aut) RC ARBÖ Gourmetfein Wels0:04:20 
27Peter Pichler (Aut) Union Raiffeisen Radteam Tirol  
28Andreas Hofer (Aut) Tyrol Team  
29Michael Schwaiger (Aut) WSA - Viperbike  
30Deni Banicek (Cro) Loborika Favorit Team  
31Stefan Praxmarer (Aut) Union Raiffeisen Radteam Tirol  
32Reto Hollenstein (Swi) Team Vorarlberg  
33Jakub Vecera (Cze) PSK Whirlpool - Author  
34Michael Gaubitzer (Aut)  
35Martin Gaber (Ger) Union Raiffeisen Radteam Tirol  
36Paul Lang (Aut)  
37Martin Schöffmann (Aut) WSA - Viperbike  
38Stefan Stadler (Aut) ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer  
39Andreas Graf (Aut) RC ARBÖ Gourmetfein Wels  
40Roman Gredler (Aut) Union Raiffeisen Radteam Tirol  
41Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil  
42Massimo Demarin (Cro) Loborika Favorit Team  
43Jürgen Hauk (Aut)  
44Daniel Bichlmann (Ger)0:04:32 
45Mathias Vogl (Ger) Union Raiffeisen Radteam Tirol0:04:52 
46Tomaz Bauman (Slo) Perutnina Ptuj0:06:27 
47Petr Lechner (Cze) ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer  
48Martin Riska (Svk) RC ARBÖ Gourmetfein Wels  
49Markus Goetz (Aut) WSA - Viperbike0:10:26 
50Joshua Prete (Aus) PSK Whirlpool - Author  
51Christian Pavitschitz (Aut) ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer  
52Florian Posch (Aut)0:15:12 
Back to top