Maltar victorious in GP dell'Arno

1-2 finish for HIT Casino's Pro-Concrete teammates

Full Results
1Bruno Maltar (Cro) HIT Casino's Pro-Concrete3:06:41 
2Josip Rumac (Cro) HIT Casino's Pro-Concrete  
3Lorenzo Trabucco (Ita) MX1 - Rinascita Sacilese Ormelle0:01:19 
4Michele Bicelli (Ita) MX3 - Aspiratori Otelli-CAS Zani-SP0:01:29 
5David Per (Slo) Slovenia  
6Martin Otonicar (Slo) HIT Casino's Pro-Concrete0:01:33 
7Charly Petelin (Ita) ASD Pedale Ronchese0:01:36 
8Blaž Sustar (Slo) Radenska KD Zivljenje0:02:17 
9Mattia Viel (Ita) SC Galliatese0:02:23 
10Nicholas Cianetti (Ita) Team Stabbia Sparo0:02:25 
11Simone Guizzetti (Ita)  
12Carlo Franco (Ita) SC Galliatese  
13Jure Miskulin (Slo) Radenska KD Zivljenje  
14Alberto Marengo (Ita) MX2 - Castanese-Verbania  
15Cristian Rosso (Ita) MX1 - Rinascita Sacilese Ormelle  
16Domen Novak (Slo) Slovenia  
17Manuel Cavinati (Ita) Team LVF  
18Blaž Zakelj (Slo) Radenska KD Zivljenje  
19Michael Marchesi (Ita) UC Bergamasca 1902 Astro  
20Alessandro Botta (Ita) SC Brugherio Sportivo ASD  
21Giacomo Parma (Ita) MX1 - Rinascita Sacilese Ormelle0:02:35 
22Žan Podgornik (Slo) HIT Casino's Pro-Concrete0:02:36 
23Manuel Ciucci (Ita) Team Stabbia Sparo  
24Simone Bettinelli (Ita) UC Bergamasca 1902 Astro0:02:43 
25Gašper Katrašnik (Slo) Slovenia0:02:45 
26Alessandro Mezzenzana (Ita) Cicl. Biringhello ASD0:02:52 
27Christopher Zaffaina (Ita) Team Giorgia ASD0:02:59 
28Lorenzo Nigris (Ita) ASD Pedale Ronchese0:03:06 
29Mattia Frapporti (Ita) GC Feralpi ASD0:03:08 
30Gabriele Campello (Ita) Bustese Olonia ASD0:03:15 
31Matic Šafaric Kolar (Slo) Radenska KD Zivljenje0:04:20 
32Ziga Rucigaj (Slo) Radenska KD Zivljenje0:04:23 
33Francesco Castegnaro (Ita)  
34Carmelo Foti (Ita) GS Prealpino ASD  
35Simone Ravanelli (Ita) Team Imm. Aurea Zanica  
36Nicholas Filippone (Ita) CC Cardanese ASD  
37Andrea Pettoello (Ita) ASD Pedale Ronchese  
38Francesco Antognazza (Ita) GS Prealpino ASD  
39Luca Bonaiti (Ita) SC Capriolo ASD  
40Victor Langelotti (Mon) UC Monaco  
41Edoardo Cereda (Ita) Team Giorgia ASD  
42Samuele Deluigi (Swi) Selezione Ticino  
43Alberto Addesi (Ita) SC Galliatese  
44Tadej Logar (Slo) Slovenia  
45Pierpaolo Pizza (Ita) GC Feralpi ASD  
46Ilia Voloshenko (Rus) Russia  
47Yuri Brocchetti (Ita) Cycling Team Coratti  
48Michael Abeni (Ita) SC Capriolo ASD  
49Christian Scerbo (Ita) SC Brugherio Sportivo ASD  
50Matteo Simeone (Ita) Ciclistica Trevigliese  
51Alessio Quagliozzi (Ita) Cycling Team Coratti  
52Loris Cortinovis (Ita) SC Cene ASD  
53Elvi Fumagalli (Ita) Ciclisti Monzesi ASD  
54Andrea Cigana (Ita) MX1 - Rinascita Sacilese Ormelle  
55Mirco De Nardi (Ita) SC Brugherio Sportivo ASD  
56Riccardo Soldani (Ita) Team Stabbia Sparo  
57Stefano Donzelli (Ita) Cicl. Biringhello ASD  
58Andrea Frison (Ita) GS Prealpino ASD0:04:38 
59Alexander Peter (Slo) Slovenia  
60Daniele Vassalli (Ita)  
61Stefano Luppino (Ita) US Biassono ASD0:04:47 
62Luca Erculiani (Ita)  
63Mattia Vedovello (Ita)  
64Niko Colonna (Ita) Team Stabbia Sparo0:04:55 
65Davide Debenedetti (Ita) Cicl. Biringhello ASD0:05:27 
66Alex Rossetti (Swi) Selezione Ticino  
67Jakub Mareczko (Ita)0:05:31 
68Dmitrii Gorkun (Rus) Russia  
69Dmitrii Murzin (Rus) Russia  
70Nicolas D'angelo (Mon) UC Monaco0:05:34 
71Alessandro Andreozzi (Ita) Ciclimontanini Alice Ceramica FRW  
72Anton Tarasov (Rus) Russia  
73Hermes Conrado (Ita) ASD Nolese Condor Team  
74Nicolo Corbetta (Ita) SC Brugherio Sportivo ASD  
75Fabio Maimone (Ita)  
76Filippo Viganò (Ita) US Biassono ASD  
77Gabriele Bellan (Ita) US Biassono ASD  
78Emilio Baresi (Ita) Team LVF  
79Luca Usan (Ita) CC Cardanese ASD  
80Giacomo Dallan (Ita) Mogliano 85 Col. S. Marco  
81Jalel Duranti (Ita) Ciclista Trevegliese  
82Flavio Feltrin (Ita) Mogliano 85 Col. S. Marco  
83Dariusz Malinowski (Pol) Mogliano 85 Col. S. Marco  
84Lorenzo Farimbella (Ita) SC Capriolo ASD  
85Luca Gamba (Ita) MX3 - Aspiratori Otelli-CAS Zani-SP  
86Marco Ferradini (Ita) Energy Team ASD  
87Davide Oggioni (Ita) GS Prealpino ASD  
88Matteo Bellini (Ita) Team LVF  
89Simone Carantoni (Ita) GB Junior Team  
90Alessandro Maffi (Ita) Ciclisti Monzesi ASD  
91Michael Bresciani (Ita) Team Giorgia ASD  
92Luigi Manzolini (Ita) UC Bergamasca 1902 Astro  
93Simone Consonni (Ita) Team Imm. Aurea Zanica  
94Niccolò Anzani (Ita) SC Brugherio Sportivo ASD  
95Federico Manzoni (Ita) CC Cardanese ASD  
96Luca Merelli (Ita) UC Bergamasca 1902 Astro  
97Adrien Gayetand (Fra)  
98Luca Cerizza (Ita) MX2 - Castanese-Verbania  
99Alberto Dell'aglio (Ita) Cicl. Biringhello ASD  
100Simone Cattaneo (Ita)  
101Davide Denti (Ita) Team LVF  
102Michael Abitante (Ita) Team Imm. Aurea Zanica  
103Paolo Ghilardi (Ita) Ciclistica Trevigliese  
104Mattia Manfreda (Ita) GB Junior Team  
105Nicholas Valceschini (Ita) SC Cene ASD0:06:07 
106Mattia Pastorino (Ita) GB Junior Team  
107Daniele Mossini (Ita) GB Junior Team  
108Mario Ruo Rui (Ita) ASD Nolese Condor Team  
109Pietro Andreoletti (Ita) Team Imm. Aurea Zanica  
110Simone Grassi (Ita) Ciclisti Monzesi ASD  
111Filippo Arrigoni (Ita) Energy Team ASD  
112Lorenzo Rota (Ita) Team Imm. Aurea Zanica  
113Marcello Pesenti (Ita) UC Bergamasca 1902 Astro  
Back to top