TechPowered By

More tech

Maltar victorious in GP dell'Arno

By:
Cycling News

1-2 finish for HIT Casino's Pro-Concrete teammates

Full Results
1 Bruno Maltar (Cro) HIT Casino's Pro-Concrete 3:06:41  
2 Josip Rumac (Cro) HIT Casino's Pro-Concrete    
3 Lorenzo Trabucco (Ita) MX1 - Rinascita Sacilese Ormelle 0:01:19  
4 Michele Bicelli (Ita) MX3 - Aspiratori Otelli-CAS Zani-SP 0:01:29  
5 David Per (Slo) Slovenia    
6 Martin Otonicar (Slo) HIT Casino's Pro-Concrete 0:01:33  
7 Charly Petelin (Ita) ASD Pedale Ronchese 0:01:36  
8 Blaž Sustar (Slo) Radenska KD Zivljenje 0:02:17  
9 Mattia Viel (Ita) SC Galliatese 0:02:23  
10 Nicholas Cianetti (Ita) Team Stabbia Sparo 0:02:25  
11 Simone Guizzetti (Ita)    
12 Carlo Franco (Ita) SC Galliatese    
13 Jure Miskulin (Slo) Radenska KD Zivljenje    
14 Alberto Marengo (Ita) MX2 - Castanese-Verbania    
15 Cristian Rosso (Ita) MX1 - Rinascita Sacilese Ormelle    
16 Domen Novak (Slo) Slovenia    
17 Manuel Cavinati (Ita) Team LVF    
18 Blaž Zakelj (Slo) Radenska KD Zivljenje    
19 Michael Marchesi (Ita) UC Bergamasca 1902 Astro    
20 Alessandro Botta (Ita) SC Brugherio Sportivo ASD    
21 Giacomo Parma (Ita) MX1 - Rinascita Sacilese Ormelle 0:02:35  
22 Žan Podgornik (Slo) HIT Casino's Pro-Concrete 0:02:36  
23 Manuel Ciucci (Ita) Team Stabbia Sparo    
24 Simone Bettinelli (Ita) UC Bergamasca 1902 Astro 0:02:43  
25 Gašper Katrašnik (Slo) Slovenia 0:02:45  
26 Alessandro Mezzenzana (Ita) Cicl. Biringhello ASD 0:02:52  
27 Christopher Zaffaina (Ita) Team Giorgia ASD 0:02:59  
28 Lorenzo Nigris (Ita) ASD Pedale Ronchese 0:03:06  
29 Mattia Frapporti (Ita) GC Feralpi ASD 0:03:08  
30 Gabriele Campello (Ita) Bustese Olonia ASD 0:03:15  
31 Matic Šafaric Kolar (Slo) Radenska KD Zivljenje 0:04:20  
32 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska KD Zivljenje 0:04:23  
33 Francesco Castegnaro (Ita)    
34 Carmelo Foti (Ita) GS Prealpino ASD    
35 Simone Ravanelli (Ita) Team Imm. Aurea Zanica    
36 Nicholas Filippone (Ita) CC Cardanese ASD    
37 Andrea Pettoello (Ita) ASD Pedale Ronchese    
38 Francesco Antognazza (Ita) GS Prealpino ASD    
39 Luca Bonaiti (Ita) SC Capriolo ASD    
40 Victor Langelotti (Mon) UC Monaco    
41 Edoardo Cereda (Ita) Team Giorgia ASD    
42 Samuele Deluigi (Swi) Selezione Ticino    
43 Alberto Addesi (Ita) SC Galliatese    
44 Tadej Logar (Slo) Slovenia    
45 Pierpaolo Pizza (Ita) GC Feralpi ASD    
46 Ilia Voloshenko (Rus) Russia    
47 Yuri Brocchetti (Ita) Cycling Team Coratti    
48 Michael Abeni (Ita) SC Capriolo ASD    
49 Christian Scerbo (Ita) SC Brugherio Sportivo ASD    
50 Matteo Simeone (Ita) Ciclistica Trevigliese    
51 Alessio Quagliozzi (Ita) Cycling Team Coratti    
52 Loris Cortinovis (Ita) SC Cene ASD    
53 Elvi Fumagalli (Ita) Ciclisti Monzesi ASD    
54 Andrea Cigana (Ita) MX1 - Rinascita Sacilese Ormelle    
55 Mirco De Nardi (Ita) SC Brugherio Sportivo ASD    
56 Riccardo Soldani (Ita) Team Stabbia Sparo    
57 Stefano Donzelli (Ita) Cicl. Biringhello ASD    
58 Andrea Frison (Ita) GS Prealpino ASD 0:04:38  
59 Alexander Peter (Slo) Slovenia    
60 Daniele Vassalli (Ita)    
61 Stefano Luppino (Ita) US Biassono ASD 0:04:47  
62 Luca Erculiani (Ita)    
63 Mattia Vedovello (Ita)    
64 Niko Colonna (Ita) Team Stabbia Sparo 0:04:55  
65 Davide Debenedetti (Ita) Cicl. Biringhello ASD 0:05:27  
66 Alex Rossetti (Swi) Selezione Ticino    
67 Jakub Mareczko (Ita) 0:05:31  
68 Dmitrii Gorkun (Rus) Russia    
69 Dmitrii Murzin (Rus) Russia    
70 Nicolas D'angelo (Mon) UC Monaco 0:05:34  
71 Alessandro Andreozzi (Ita) Ciclimontanini Alice Ceramica FRW    
72 Anton Tarasov (Rus) Russia    
73 Hermes Conrado (Ita) ASD Nolese Condor Team    
74 Nicolo Corbetta (Ita) SC Brugherio Sportivo ASD    
75 Fabio Maimone (Ita)    
76 Filippo Viganò (Ita) US Biassono ASD    
77 Gabriele Bellan (Ita) US Biassono ASD    
78 Emilio Baresi (Ita) Team LVF    
79 Luca Usan (Ita) CC Cardanese ASD    
80 Giacomo Dallan (Ita) Mogliano 85 Col. S. Marco    
81 Jalel Duranti (Ita) Ciclista Trevegliese    
82 Flavio Feltrin (Ita) Mogliano 85 Col. S. Marco    
83 Dariusz Malinowski (Pol) Mogliano 85 Col. S. Marco    
84 Lorenzo Farimbella (Ita) SC Capriolo ASD    
85 Luca Gamba (Ita) MX3 - Aspiratori Otelli-CAS Zani-SP    
86 Marco Ferradini (Ita) Energy Team ASD    
87 Davide Oggioni (Ita) GS Prealpino ASD    
88 Matteo Bellini (Ita) Team LVF    
89 Simone Carantoni (Ita) GB Junior Team    
90 Alessandro Maffi (Ita) Ciclisti Monzesi ASD    
91 Michael Bresciani (Ita) Team Giorgia ASD    
92 Luigi Manzolini (Ita) UC Bergamasca 1902 Astro    
93 Simone Consonni (Ita) Team Imm. Aurea Zanica    
94 Niccolò Anzani (Ita) SC Brugherio Sportivo ASD    
95 Federico Manzoni (Ita) CC Cardanese ASD    
96 Luca Merelli (Ita) UC Bergamasca 1902 Astro    
97 Adrien Gayetand (Fra)    
98 Luca Cerizza (Ita) MX2 - Castanese-Verbania    
99 Alberto Dell'aglio (Ita) Cicl. Biringhello ASD    
100 Simone Cattaneo (Ita)    
101 Davide Denti (Ita) Team LVF    
102 Michael Abitante (Ita) Team Imm. Aurea Zanica    
103 Paolo Ghilardi (Ita) Ciclistica Trevigliese    
104 Mattia Manfreda (Ita) GB Junior Team    
105 Nicholas Valceschini (Ita) SC Cene ASD 0:06:07  
106 Mattia Pastorino (Ita) GB Junior Team    
107 Daniele Mossini (Ita) GB Junior Team    
108 Mario Ruo Rui (Ita) ASD Nolese Condor Team    
109 Pietro Andreoletti (Ita) Team Imm. Aurea Zanica    
110 Simone Grassi (Ita) Ciclisti Monzesi ASD    
111 Filippo Arrigoni (Ita) Energy Team ASD    
112 Lorenzo Rota (Ita) Team Imm. Aurea Zanica    
113 Marcello Pesenti (Ita) UC Bergamasca 1902 Astro