Loddo opens Serramenti's Venezuelan account

Italian sprinter secures first stage for Savio's men

Results
1Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 2:09:21
2Jose Aguilar (Ven) Fundadeporte Carabob
3Mattia Gavazzi (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
4Frederick Segura (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele
5Julio Herrera (Ven) City of Trujillo-Fund.Ca
6Jose Franco (Ven) Kino Tachira
7Yosvang Rojas (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele
8Mauricio Frazer (Arg) Acme-Zero Gravity
9Jose Velasquez (Ven) Pio Pollo-T.Moya Anz
10Alvaro Torres (Ven) Fundadeporte Carabob
11Tomas Teresen (Ven) C.C.Tomas Teresen
12Franklin Molina (Ven) Fundadeporte Carabob
13Daniel Smith (Ven) Al.Sotillo-Idea Anzo
14Wilmer Bravo (Ven) Sumiglov-City of Merida
15Alien Garcia (Cub) Cuban National Team
16Simon Marin (Ven) Malave Salazar/Fun.
17Weimar Roldan (Col) Shimano-Chec-Edeq
18Carlos Figueras (Ven) Alc.Maracaibo Zulia
19Mario Becerra (Ven) Sport Tachira
20Eddie Redon (Col) Shimano-Chec-Edeq
21Juan Belisario (Ven) City of Bo.Guarico-Impre
22Jonathan Hernandez (Ven) Pio Pollo-T.Moya Anz
23Carlos Lezama (Ven) C.C.Tomas Teresen
24Arnold Alcolea (Cub) Cuban National Team
25Gerardo Montilla (Ven) City of Trujillo-Fund.Ca
26Manuel Medina (Ven) City of rnacion Del Zuli
27Miguel Ubeto (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele
28Jose Lopez (Ven) Al.Sotillo-Idea Anzo
29Jesus Perez (Ven) Alcadia Bol.Jimenez
30Raul Grangel (Cub) Cuban National Team
31Edilio Campos (Ven) City of Bo.Guarico-Impre
32Juan Torres (Ven) Fundadeporte Carabob
33Jose Rujano (Ven) City of rnacion Del Zuli
34Honorio Machado (Ven) Alcadia Bol.Jimenez
35Juan Garcia (Col) Shimano-Chec-Edeq
36Cesar Suarez (Ven) Al.Bol. Iribarren La
37Jose R. Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
38Jaime Rivas (Ven) Carabobo Team
39Maki Roman (Ven) Sport Tachira
40Jose Castillo (Ven) Alcadia Bol.Jimenez
41Carlos J. Ochoa (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
42Jackson Rodriguez (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
43Freddy Paredes (Col) Trecolli-Bono Ci.Col
44Luis Gelvez (Ven) Sport Tachira
45Jorge Abreu (Ven) Sport Tachira
46Jhonny Morales (Gua) Guatemala National Team
47Jose Alarcon (Ven) Sumiglov-City of Merida
48Jose A. Contreras (Ven) Sumiglov-City of Merida
49Victor Moreno (Ven) City of rnacion Del Zuli
50Ludwing Gomez (Ven) City of Bo.Guarico-Impre
51Luis Mascopolo (Ven) Sum. Cars-S.Cruz De
52Jorge Balza (Ven) City of Trujillo-Fund.Ca
53Adrian Villarroel (Ven) Al.Sotillo-Idea Anzo
54Ronald Gonzalez (Ven) Loteria Del Tachira
55Jose Chacon (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele
56Edwin Becerra (Ven) Sumiglov-City of Merida
57Cesar Salazar (Col) Loteria Del Tachira
58Freddy Vargas (Ven) Loteria Del Tachira
59Alfredo Teresen (Ven) C.C.Tomas Teresen
60Branly Acevedo (Ven) Rut.Monagas-Fun. Ran
61Reinaldo Figuera (Ven) Pio Pollo-T.Moya Anz
62Ruben Rangel (Ven) Rut.Monagas-Fun. Ran
63Manuel Rodas (Gua) Guatemala National Team
64Jose Diaz (Ven) Al.Sotillo-Idea Anzo
65Roberto Navas (Ven) Malave Salazar/Fun.
66Ruben Florez (Ven) Pio Pollo-T.Moya Anz
67Jaime Suaza (Col) Shimano-Chec-Edeq
68Alfredo Alpacaja (Gua) Guatemala National Team
69Yannmar Rivas (Ven) C.C.Tomas Teresen
70Daniel Abreu (Ven) Kino Tachira
71Danny Morales (Gua) Guatemala National Team
72Edwin Orozco (Col) Shimano-Chec-Edeq
73Juan Linarez (Ven) Al.Bol. Iribarren La
74Gustavo Garcia (Ven) Rut.Monagas-Fun. Ran
75Jose Ramos (Ven) Alcadia Bol.Jimenez
76Darwin Urrea (Ven) Sumiglov-City of Merida
77Jorge Duarte (Col) Trecolli-Bono Ci.Col
78Jose Belandria (Ven) Sum. Cars-S.Cruz De
79Rodolfo Camacho (Col) Loteria Del Tachira
80Angel Rivas (Ven) Sum. Cars-S.Cruz De
81Eladio Ramirez (Ven) Carabobo Team
82Dionny Velasquez (Ven) Al.Sotillo-Idea Anzo
83Gino Mota (Ven) Rut.Monagas-Fun. Ran
84Jose Arroyo (Ven) Al.Bol. Iribarren La
85Carlos Maya (Ven) Sum. Cars-S.Cruz De
86Aldris Hernandez (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele
87Edgar Ortega (Ven) Carabobo Team
88Duvan Mosquera (Ven) Sum. Cars-S.Cruz De
89Fredy Burgos (Cub) Cuban National Team
90Artur Garcia (Ven) Loteria Del Tachira
91Juan Ruiz (Ven) Kino Tachira
92Hebert Rivas (Ven) Sum. Cars-S.Cruz De
93Luis Sepulveda (Chi) Acme-Zero Gravity
94Franny Salazar (Ven) C.C.Tomas Teresen
95Francisco Colorado (Col) Shimano-Chec-Edeq
96Alberto Jardines (Ven) Al. Piar - Idebol Bo
97Jhon Navas (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele
98Thomas Bertolini (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
99Paul Torres (Ven) Kino Tachira
100Yennier Lopez (Cub) Cuban National Team
101Carlos Galvis (Ven) City of rnacion Del Zuli
102Yeison Delgado (Ven) Loteria Del Tachira
103Franklin Chacon (Ven) City of rnacion Del Zuli
104Juan Hernandez (Ven) Pio Pollo-T.Moya Anz
105Erikson Paredes (Col) Trecolli-Bono Ci.Col
106Jhon Alvarez (Ven) Sport Tachira
107Jose Rojas (Ven) Carabobo Team
108Wilmer Vasquez (Ven) City of Trujillo-Fund.Ca
109Adelso Valero (Ven) Alc.Maracaibo Zulia
110Carlos Escalona (Ven) Alcadia Bol.Jimenez
111Yoengris Acosta (Ven) Alc.Maracaibo Zulia
112Carlos Becerra (Ven) Kino Tachira
113Daniel Medina (Ven) Fundadeporte Carabob
114Pedro Trujillo (Col) Trecolli-Bono Ci.Col
115Miguel Diaz (Ven) Al. Piar - Idebol Bo
116Arnaldo Salazar (Ven) Carabobo Team
117Luis Hernandez (Ven) Malave Salazar/Fun.
118Jesus Gonzalez (Ven) City of Trujillo-Fund.Ca
119Midael Zeceña (Gua) Guatemala National Team
120Bernardo Diaz (Ven) Rut.Monagas-Fun. Ran
121Luis Diaz (Ven) Sport Tachira
122Maximo Rojas (Ven) Fundadeporte Carabob
123Yenderson Villalobos (Ven) Alc.Maracaibo Zulia
124Ricardo Tapia (Mex) Acme-Zero Gravity
125Reldys Perez (Cub) Cuban National Team
126Kevin Rincon (Col) Trecolli-Bono Ci.Col
127Yoendry Bermudez (Ven) Alc.Maracaibo Zulia
128Jorge Linarez (Ven) Al.Bol. Iribarren La
129Diego Garcia (Ven) City of Bo.Guarico-Impre 0:00:51
130Jovino Rodriguez (Ven) Al.Bol. Iribarren La 0:01:06
131Juan Jimenez (Ven) Alc.Maracaibo Zulia 0:01:21
132Jose Marcano (Ven) Rut.Monagas-Fun. Ran 0:01:26
133Luis Santizo (Gua) Guatemala National Team
134Richard Ochoa (Ven) City of rnacion Del Zuli
135Isaac Cañizalez (Ven) Malave Salazar/Fun.
136Armando Borrajo (Arg) Acme-Zero Gravity
137Reinaldo Muñoz (Ven) Al. Piar - Idebol Bo 0:04:50
138Jose Hernandez (Ven) Pio Pollo-T.Moya Anz 0:06:53
139Oscar Mata (Ven) Al. Piar - Idebol Bo 0:13:16
140Pedro Gutierrez (Ven) Alcadia Bol.Jimenez
141Duilio Martinez (Ven) Al.Bol. Iribarren La
142Gerardo Marquez (Ven) Sumiglov-City of Merida
143Gabriel Richard (Arg) Acme-Zero Gravity
144Darwin Araujo (Ven) City of Trujillo-Fund.Ca
145Julio Bellezia (Ven) Al. Piar - Idebol Bo
146Ramon Figuera (Ven) Malave Salazar/Fun.
147Jose Malave (Ven) Malave Salazar/Fun.
148Ericson Ordaz (Ven) C.C.Tomas Teresen
149Rolando Trujillo (Col) Trecolli-Bono Ci.Col
150Walter Rebollo (Uru) Acme-Zero Gravity
151Mauro Valdallo (Ven) City of Bo.Guarico-Impre
152Ramon Nieves (Ven) City of Bo.Guarico-Impre
153Alexander Gomez (Ven) Al.Sotillo-Idea Anzo
154Miguel Chacon (Ven) Kino Tachira 0:19:29
Points
1Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 25 pts
2Jose Aguilar (Ven) Fundadeporte Carabob 20
3Mattia Gavazzi (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 16
4Frederick Segura (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele 14
5Julio Herrera (Ven) City of Trujillo-Fund.Ca 12
6Jose Franco (Ven) Kino Tachira 10
7Yosvang Rojas (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele 9
8Mauricio Frazer (Arg) Acme-Zero Gravity 8
9Jose Velasquez (Ven) Pio Pollo-T.Moya Anz 7
10Alvaro Torres (Ven) Fundadeporte Carabob 6
11Tomas Teresen (Ven) C.C.Tomas Teresen 5
12Franklin Molina (Ven) Fundadeporte Carabob 4
13Daniel Smith (Ven) Al.Sotillo-Idea Anzo 3
14Wilmer Bravo (Ven) Sumiglov-City of Merida 2
15Alien Garcia (Cub) Cuban National Team 1
Sprint 1 - 16km
1Miguel Chacon (Ven) Kino Tachira 4 pts
2Wilmer Bravo (Ven) Sumiglov-City of Merida 2
3Tomas Teresen (Ven) C.C.Tomas Teresen 1
Sprint 2 - 32km
1Wilmer Bravo (Ven) Sumiglov-City of Merida 4 pts
2Honorio Machado (Ven) Alcadia Bol.Jimenez 2
3Jose Aguilar (Ven) Fundadeporte Carabob 1
Sprint 3 - 48km
1Darwin Urrea (Ven) Sumiglov-City of Merida 4 pts
2Ricardo Tapia (Mex) Acme-Zero Gravity 2
3Miguel Chacon (Ven) Kino Tachira 1
Sprint 4 - 64km
1Angel Rivas (Ven) Sum. Cars-S.Cruz De 4 pts
2Honorio Machado (Ven) Alcadia Bol.Jimenez 2
3Wilmer Bravo (Ven) Sumiglov-City of Merida 1
Teams
1Fundadeporte Carabobo 6:28:03
2G. Carabobo-Tra. Eleang
3Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
4Cuban National Team
5Shimano-Chec-Edeq
6Gob.Trujillo-Fund.Cabrera
7Pio Pollo-T.Moya Anzo.
8C.C.Tomas Teresen
9Al.Sotillo-Idea Anzoategu
10Sport Tachira
11Gob.Bo.Guarico-Impregilo
12Alcadia Bol.Jimenez Lara
13Gobernacion Del Zulia
14Sumiglov-Gob.Merida
15Kino Tachira
16Loteria Del Tachira
17Guatemala National Team
18Al.Bol. Iribarren Lara
19Rut.Monagas-Fun. Rangel
20Malave Salazar/Fun. Sucre
21Carabobo Team
22Sum. Cars-S.Cruz De Mora
23ACME-Zero Gravity
24Trecolli-Bono Ci.Col
25Alc.Maracaibo Zulia
26Al. Piar - Idebol Bolivar 0:04:50
General classification
1Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 2:09:11
2Jose Aguilar (Ven) Fundadeporte Carabob 0:00:03
3Mattia Gavazzi (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 0:00:06
4Wilmer Bravo (Ven) Sumiglov-City of Merida
5Honorio Machado (Ven) Alcadia Bol.Jimenez
6Angel Rivas (Ven) Sum. Cars-S.Cruz De 0:00:07
7Frederick Segura (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele 0:00:10
8Julio Herrera (Ven) City of Trujillo-Fund.Ca
9Jose Franco (Ven) Kino Tachira
10Yosvang Rojas (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele
11Mauricio Frazer (Arg) Acme-Zero Gravity
12Jose Velasquez (Ven) Pio Pollo-T.Moya Anz
13Alvaro Torres (Ven) Fundadeporte Carabob
14Tomas Teresen (Ven) C.C.Tomas Teresen
15Franklin Molina (Ven) Fundadeporte Carabob
16Daniel Smith (Ven) Al.Sotillo-Idea Anzo
17Alien Garcia (Cub) Cuban National Team
18Simon Marin (Ven) Malave Salazar/Fun.
19Weimar Roldan (Col) Shimano-Chec-Edeq
20Carlos Figueras (Ven) Alc.Maracaibo Zulia
21Mario Becerra (Ven) Sport Tachira
22Eddie Redon (Col) Shimano-Chec-Edeq
23Juan Belisario (Ven) City of Bo.Guarico-Impre
24Jonathan Hernandez (Ven) Pio Pollo-T.Moya Anz
25Carlos Lezama (Ven) C.C.Tomas Teresen
26Arnold Alcolea (Cub) Cuban National Team
27Gerardo Montilla (Ven) City of Trujillo-Fund.Ca
28Manuel Medina (Ven) City of rnacion Del Zuli
29Miguel Ubeto (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele
30Jose Lopez (Ven) Al.Sotillo-Idea Anzo
31Jesus Perez (Ven) Alcadia Bol.Jimenez
32Raul Grangel (Cub) Cuban National Team
33Edilio Campos (Ven) City of Bo.Guarico-Impre
34Juan Torres (Ven) Fundadeporte Carabob
35Jose Rujano (Ven) City of rnacion Del Zuli
36Juan Garcia (Col) Shimano-Chec-Edeq
37Cesar Suarez (Ven) Al.Bol. Iribarren La
38Jose R. Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
39Jaime Rivas (Ven) Carabobo Team
40Maki Roman (Ven) Sport Tachira
41Jose Castillo (Ven) Alcadia Bol.Jimenez
42Carlos J. Ochoa (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
43Jackson Rodriguez (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
44Freddy Paredes (Col) Trecolli-Bono Ci.Col
45Luis Gelvez (Ven) Sport Tachira
46Jorge Abreu (Ven) Sport Tachira
47Jhonny Morales (Gua) Guatemala National Team
48Jose Alarcon (Ven) Sumiglov-City of Merida
49Jose A. Contreras (Ven) Sumiglov-City of Merida
50Victor Moreno (Ven) City of rnacion Del Zuli
51Ludwing Gomez (Ven) City of Bo.Guarico-Impre
52Luis Mascopolo (Ven) Sum. Cars-S.Cruz De
53Jorge Balza (Ven) City of Trujillo-Fund.Ca
54Adrian Villarroel (Ven) Al.Sotillo-Idea Anzo
55Ronald Gonzalez (Ven) Loteria Del Tachira
56Jose Chacon (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele
57Edwin Becerra (Ven) Sumiglov-City of Merida
58Cesar Salazar (Col) Loteria Del Tachira
59Freddy Vargas (Ven) Loteria Del Tachira
60Alfredo Teresen (Ven) C.C.Tomas Teresen
61Branly Acevedo (Ven) Rut.Monagas-Fun. Ran
62Reinaldo Figuera (Ven) Pio Pollo-T.Moya Anz
63Ruben Rangel (Ven) Rut.Monagas-Fun. Ran
64Manuel Rodas (Gua) Guatemala National Team
65Jose Diaz (Ven) Al.Sotillo-Idea Anzo
66Roberto Navas (Ven) Malave Salazar/Fun.
67Ruben Florez (Ven) Pio Pollo-T.Moya Anz
68Jaime Suaza (Col) Shimano-Chec-Edeq
69Alfredo Alpacaja (Gua) Guatemala National Team
70Yannmar Rivas (Ven) C.C.Tomas Teresen
71Daniel Abreu (Ven) Kino Tachira
72Danny Morales (Gua) Guatemala National Team
73Edwin Orozco (Col) Shimano-Chec-Edeq
74Juan Linarez (Ven) Al.Bol. Iribarren La
75Gustavo Garcia (Ven) Rut.Monagas-Fun. Ran
76Jose Ramos (Ven) Alcadia Bol.Jimenez
77Darwin Urrea (Ven) Sumiglov-City of Merida
78Jorge Duarte (Col) Trecolli-Bono Ci.Col
79Jose Belandria (Ven) Sum. Cars-S.Cruz De
80Rodolfo Camacho (Col) Loteria Del Tachira
81Eladio Ramirez (Ven) Carabobo Team
82Dionny Velasquez (Ven) Al.Sotillo-Idea Anzo
83Gino Mota (Ven) Rut.Monagas-Fun. Ran
84Jose Arroyo (Ven) Al.Bol. Iribarren La
85Carlos Maya (Ven) Sum. Cars-S.Cruz De
86Aldris Hernandez (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele
87Edgar Ortega (Ven) Carabobo Team
88Duvan Mosquera (Ven) Sum. Cars-S.Cruz De
89Fredy Burgos (Cub) Cuban National Team
90Artur Garcia (Ven) Loteria Del Tachira
91Juan Ruiz (Ven) Kino Tachira
92Hebert Rivas (Ven) Sum. Cars-S.Cruz De
93Luis Sepulveda (Chi) Acme-Zero Gravity
94Franny Salazar (Ven) C.C.Tomas Teresen
95Francisco Colorado (Col) Shimano-Chec-Edeq
96Alberto Jardines (Ven) Al. Piar - Idebol Bo
97Jhon Navas (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele
98Thomas Bertolini (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
99Paul Torres (Ven) Kino Tachira
100Yennier Lopez (Cub) Cuban National Team
101Carlos Galvis (Ven) City of rnacion Del Zuli
102Yeison Delgado (Ven) Loteria Del Tachira
103Franklin Chacon (Ven) City of rnacion Del Zuli
104Juan Hernandez (Ven) Pio Pollo-T.Moya Anz
105Erikson Paredes (Col) Trecolli-Bono Ci.Col
106Jhon Alvarez (Ven) Sport Tachira
107Jose Rojas (Ven) Carabobo Team
108Wilmer Vasquez (Ven) City of Trujillo-Fund.Ca
109Adelso Valero (Ven) Alc.Maracaibo Zulia
110Carlos Escalona (Ven) Alcadia Bol.Jimenez
111Yoengris Acosta (Ven) Alc.Maracaibo Zulia
112Carlos Becerra (Ven) Kino Tachira
113Daniel Medina (Ven) Fundadeporte Carabob
114Pedro Trujillo (Col) Trecolli-Bono Ci.Col
115Miguel Diaz (Ven) Al. Piar - Idebol Bo
116Arnaldo Salazar (Ven) Carabobo Team
117Luis Hernandez (Ven) Malave Salazar/Fun.
118Jesus Gonzalez (Ven) City of Trujillo-Fund.Ca
119Midael Zeceña (Gua) Guatemala National Team
120Bernardo Diaz (Ven) Rut.Monagas-Fun. Ran
121Luis Diaz (Ven) Sport Tachira
122Maximo Rojas (Ven) Fundadeporte Carabob
123Yenderson Villalobos (Ven) Alc.Maracaibo Zulia
124Ricardo Tapia (Mex) Acme-Zero Gravity
125Reldys Perez (Cub) Cuban National Team
126Kevin Rincon (Col) Trecolli-Bono Ci.Col
127Yoendry Bermudez (Ven) Alc.Maracaibo Zulia
128Jorge Linarez (Ven) Al.Bol. Iribarren La
129Richard Ochoa (Ven) City of rnacion Del Zuli
130Isaac Cañizalez (Ven) Malave Salazar/Fun.
131Armando Borrajo (Arg) Acme-Zero Gravity
132Diego Garcia (Ven) City of Bo.Guarico-Impre 0:01:01
133Jovino Rodriguez (Ven) Al.Bol. Iribarren La 0:01:16
134Juan Jimenez (Ven) Alc.Maracaibo Zulia 0:01:31
135Jose Marcano (Ven) Rut.Monagas-Fun. Ran 0:01:36
136Luis Santizo (Gua) Guatemala National Team
137Reinaldo Muñoz (Ven) Al. Piar - Idebol Bo 0:05:00
138Jose Hernandez (Ven) Pio Pollo-T.Moya Anz 0:07:03
139Oscar Mata (Ven) Al. Piar - Idebol Bo 0:13:26
140Pedro Gutierrez (Ven) Alcadia Bol.Jimenez
141Duilio Martinez (Ven) Al.Bol. Iribarren La
142Gerardo Marquez (Ven) Sumiglov-City of Merida
143Gabriel Richard (Arg) Acme-Zero Gravity
144Darwin Araujo (Ven) City of Trujillo-Fund.Ca
145Julio Bellezia (Ven) Al. Piar - Idebol Bo
146Ramon Figuera (Ven) Malave Salazar/Fun.
147Jose Malave (Ven) Malave Salazar/Fun.
148Ericson Ordaz (Ven) C.C.Tomas Teresen
149Rolando Trujillo (Col) Trecolli-Bono Ci.Col
150Walter Rebollo (Uru) Acme-Zero Gravity
151Mauro Valdallo (Ven) City of Bo.Guarico-Impre
152Ramon Nieves (Ven) City of Bo.Guarico-Impre
153Alexander Gomez (Ven) Al.Sotillo-Idea Anzo
154Miguel Chacon (Ven) Kino Tachira 0:19:39
Points classification
1Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 25 pts
2Jose Aguilar (Ven) Fundadeporte Carabob 21
3Mattia Gavazzi (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 16
4Frederick Segura (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele 14
5Julio Herrera (Ven) City of Trujillo-Fund.Ca 12
6Jose Franco (Ven) Kino Tachira 10
7Wilmer Bravo (Ven) Sumiglov-City of Merida 9
8Yosvang Rojas (Ven) G. Carabobo-Tra. Ele 9
9Mauricio Frazer (Arg) Acme-Zero Gravity 8
10Jose Velasquez (Ven) Pio Pollo-T.Moya Anz 7
11Alvaro Torres (Ven) Fundadeporte Carabob 6
12Tomas Teresen (Ven) C.C.Tomas Teresen 6
13Miguel Chacon (Ven) Kino Tachira 5
14Angel Rivas (Ven) Sum. Cars-S.Cruz De 4
15Darwin Urrea (Ven) Sumiglov-City of Merida 4
16Honorio Machado (Ven) Alcadia Bol.Jimenez 4
17Franklin Molina (Ven) Fundadeporte Carabob 4
18Daniel Smith (Ven) Al.Sotillo-Idea Anzo 3
19Ricardo Tapia (Mex) Acme-Zero Gravity 2
20Alien Garcia (Cub) Cuban National Team 1
Teams
1Fundadeporte Carabobo 6:28:03
2G. Carabobo-Tra. Eleang
3Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
4Cuban National Team
5Shimano-Chec-Edeq
6Gob.Trujillo-Fund.Cabrera
7Pio Pollo-T.Moya Anzo.
8C.C.Tomas Teresen
9Al.Sotillo-Idea Anzoategu
10Sport Tachira
11Gob.Bo.Guarico-Impregilo
12Alcadia Bol.Jimenez Lara
13Gobernacion Del Zulia
14Sumiglov-Gob.Merida
15Kino Tachira
16Loteria Del Tachira
17Guatemala National Team
18Al.Bol. Iribarren Lara
19Rut.Monagas-Fun. Rangel
20Malave Salazar/Fun. Sucre
21Carabobo Team
22Sum. Cars-S.Cruz De Mora
23ACME-Zero Gravity
24Trecolli-Bono Ci.Col
25Alc.Maracaibo Zulia
26Al. Piar - Idebol Bolivar 0:04:50
Back to top