Stuyven wins final stage

McCarthy takes start-finish victory in Italy

Results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Jasper Stuyven (Bel) Belgium National Team2:18:38 
2Massimiliano Coccoli (Ita) Team Giorgi A.S.D.  
3Davide Martinelli (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.  
4Luca Comini (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.  
5Paolo Simion (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo  
6Andrea Corti (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd  
7Alvise Zanasca (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon  
8Marco Rocca (Ita) Ciclistica Trevigliese  
9Andrea Zordan (Ita) Work Service Brenta  
10Andrea Rade (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport  
11Daniele Menegon (Ita) Ciclistica Trevigliese  
12Samuel Spokes (Aus) Australian National Team  
13Stefano Tonin (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport  
14Marco Coffinardi (Ita) Trissa Bornato Franciacorta  
15Mauro Marcassoli (Ita) Trissa Bornato Franciacorta  
16Luuc Bugter (Ned) Wilton Cycling Team  
17Gianluca Modesti (Ita) Bustese Olonia A.S.D.  
18Pietro Maria Piccaluga (Ita) Castanese  
19Jay Mccarthy (Aus) Australian National Team  
20Andrea Vaghi (Ita) Pedale Castanese A.S.D.  
21Diego Brasi (Ita) Team Imm. Aurea Zanica  
22Luca Maritan (Ita) Vigor - Cycling Team  
23Emiel Wastyn (Bel) Belgium National Team  
24Antonio Di Sante (Ita) Team 999 Caffè Mokambo  
25Alessio Di Donato (Ita) A.S.D.C. Cepagatti  
26Paolo Bianchini (Ita) Trissa Bornato Franciacorta  
27Federico Preosti (Ita) S.C. Capriolo Asd  
28Sebastien Boisdon (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D  
29Lorenzo Di Remigio (Ita) Team 999 Caffè Mokambo  
30Umberto Ranucci (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport  
31Damien Howson (Aus) Australian National Team  
32Andrea Corna (Ita) Team Imm. Aurea Zanica  
33Wojciech Kargul (Pol) Poland National Team  
34Derk Abel Beckering (Ned) Wilton Cycling Team  
35Federico Lodi Rizzini (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd  
36Quentin Charles (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D  
37Steve Rizzardini (Ita) U.S.Biassono Asd  
38Giuseppe Alessio Simonetta (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice  
39Filippo Zaramella (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport  
40Nicola Toffali (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice  
41Luca Ceolan (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro  
42Kevin Lissandron (Ita) Work Service Brenta  
43Silvio Messi (Ita) Almenno S.B. A.S.D.  
44Fabio Gadda (Ita) U.S.Biassono Asd  
45Antonino Calabro (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia  
46Sergio Torri (Ita) S. C. Cene A. S. D.  
47Luca Mazzoleni (Ita) Almenno S.B. A.S.D.  
48Matteo Severa (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo  
49Leonardo Cresca (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo  
50Davide Onetti (Ita) Mazzano Team A.S.D.  
51Lorenzo Fenili (Ita) Almenno S.B. A.S.D.  
52Alessandro Ballabio (Ita) Canturino 1902  
53Tomasz Kudelski (Pol) Poland National Team  
54David Edwards (Aus) Australian National Team  
55Nikita Panassenko (Kaz) Kazakistan National Team  
56Emanuele Cacciamali (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport  
57Riccardo Luzi (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team  
58Simone Chioda (Ita) Mazzano Team A.S.D.  
59Francesco Parmegiani (Ita) Team 999 Caffè Mokambo  
60Adam Majorek (Pol) Poland National Team  
61Eddy Scquizzato (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo  
62Francesco Magrin (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport  
63Giovanni Longo (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon  
64Stefano Roncalli (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd  
65Michele Masseretti (Ita) Trissa Bornato Franciacorta  
66Mirko Gozio (Ita) Trissa Bornato Franciacorta  
67Stefano Bertoli (Ita) Team Imm. Aurea Zanica  
68Andrea Vassallo (Ita) Ss Aquila Ganzaroli  
69Riccardo Daniel (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport  
70Francesco Marzi (Ita) Ss Aquila Ganzaroli  
71Matvey Nikitin (Kaz) Kazakistan National Team  
72Tommaso Cesaretti (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team  
73Gianni Franco Dintino (Ita) A.S.D.C. Cepagatti  
74Dieter Bouvry (Bel) Belgium National Team  
75Nicola Pesenti (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport  
76Luca Spandre (Ita) Team 999 Caffè Mokambo  
77Fausto Masnada (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport  
78Dylan Teuns (Bel) Belgium National Team  
79Elia Avantaggiato (Ita) Bustese Olonia A.S.D.  
80Brecht Ruyters (Bel) Belgium National Team  
81Davide Cecchini (Ita) Vigor - Cycling Team  
82Kirill Egorov (Rus) Russian National Team  
83Leonardo Moggio (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon  
84Paolo Morbiato (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport  
85Andrea Colombo (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd  
86Artur Shaymuratov (Rus) Russian National Team  
87Pier Binne De Haan (Ned) Wilton Cycling Team  
88Simone Petilli (Ita) Canturino 1902  
89Marco Bernardi (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon  
90Nikolai Kournov (Rus) Russian National Team  
91Simone Bonzanni (Ita) Ciclistica Trevigliese  
92Andrea Arienti (Ita) U.S.Biassono Asd  
93Matteo Fontana (Ita) U.S.Biassono Asd  
94Damiano Cima (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.  
95Riccardo Ridolfi (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team  
96Eddy Guadrini (Ita) S.C. Capriolo Asd  
97Luigi Ambrogio (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia  
98Giuseppe Salvo (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia  
99Bob Van Den Hengel (Ned) Wilton Cycling Team  
100Tamas Pinter (Hun) Mista A Ksi Sport Es Ifjusagi  
101Rail Khalikov (Rus) Russian National Team  
102Mario Di Stefano (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport  
103Christian Ganeo (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo  
104Simone Cento (Ita) Castanese  
105Andrea Ferrari (Ita) S. C. Cene A. S. D.  
106Antonio Zullo (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo  
107Alfredo Ligotti (Ita) Castanese  
108Roberto Cattaneo (Ita) Team Giorgi A.S.D.  
109Massimo Schiavolin (Ita) Canturino 1902  
110Claudio Dalbosco (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice  
111Marco Guadagnini (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro  
112Edoardo Rinaldi (Ita) S. C. Cene A. S. D.  
113Francesco Bassani (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo  
114Calvin Watson (Aus) Australian National Team  
115Andrea Tocco (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo  
116Giuliano Rancilio (Ita) Bustese Olonia A.S.D.  
117Leone Pasquato (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice  
118Thijs Van Beusichem (Ned) Wilton Cycling Team  
119Elia Favaro (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon  
120Marco Parolai (Ita) Ss Aquila Ganzaroli  
121Lorenzo Fusi (Ita) Ss Aquila Ganzaroli  
122Karmelo Halilaj (Alb) Ciclistica Trevigliese  
123Adrian Alan Pagowski (Pol) Mista B Sezze/Artena  
124Alex Rota Scalabrini (Ita) Team Giorgi A.S.D.  
125Mattia Baiguini (Ita) Team Imm. Aurea Zanica  
126Nicola Dalli Cani (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice  
127Santo Oliva (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia  
128Simone Viero (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport  
129Edoardo Tessarollo (Ita) Work Service Brenta  
130Mattia Vigano (Ita) U.S.Biassono Asd  
131Alessio Pinton (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport  
132Simone Sterbini (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo  
133Shasa Urbani (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport  
134Thomas Grosbois (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D  
135Andrea Biagi (Ita) Ss Aquila Ganzaroli  
136Marek Kulas (Pol) Poland National Team  
137Marcell Bedike (Hun) Mista A Ksi Sport Es Ifjusagi  
138Alberto Tocchella (Ita) Team Imm. Aurea Zanica  
139Dias Omirzakov (Kaz) Kazakistan National Team0:02:10 
140Pazylbek Zhaksylyk (Kaz) Kazakistan National Team0:02:13 
141Alessandro Mazzelli (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.  
142Matteo Zorzi (Ita) Bustese Olonia A.S.D.0:02:24 
143Mattia Saronni (Ita) Bustese Olonia A.S.D.0:02:29 
144Andrea Meggiorini (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro0:02:32 
145Emanuele Caiola (Ita) Mista B Sezze/Artena0:02:41 
146Marco Fiorelli (Ita) Mista B Sezze/Artena  
147Tomasz Kulpa (Pol) Poland National Team  
148Fabrizio Spagnoli (Ita) A.S.D.C. Cepagatti  
149Massimo Bergi (Ita) S.C. Capriolo Asd  
150Andrea Diomede (Ita) Team 999 Caffè Mokambo  
151Viacheslav Akhmametyev (Rus) Russian National Team  
152Simone Mattio (Ita) Vigor - Cycling Team0:02:46 
153Alessio Bramati (Ita) Ciclistica Trevigliese0:02:57 
154Samuele Marzuoli (Ita) Mazzano Team A.S.D.0:03:59 
155Alessandro Riccardi (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo  
156Gabriele Patti (Ita) Mazzano Team A.S.D.0:04:03 
157Federico Tidoni (Ita) Mazzano Team A.S.D.  
158Nicola Zorzi (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.  
159Luca Colombo (Ita) Team Giorgi A.S.D.  
DNFJozsef Hartmann (Hun) Mista A Ksi Sport Es Ifjusagi  
DNFSebastien Court (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D  
DNFMassimiliano Costantini (Ita) A.S.D.C. Cepagatti  
DNFMattia Saturno (Ita) A.S.D.C. Cepagatti  
DNFLorenzo Tonietti (Ita) Mista B Sezze/Artena  
DNFElia Antonini (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team  
DNFDaniele Rellini (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team  
DNFCristian Aretino (Ita) Work Service Brenta  
DNFMarco Parolin (Ita) Work Service Brenta  
DNFGiacomo Gallio (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport  
DNFLuca Gasparella (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro  
DNFDavide Bellasio (Ita) Pedale Castanese A.S.D.  
DNFMatteo Scaccianoce (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd  
DNFAndrea Trapletti (Ita) S.C. Capriolo Asd  
DNFRaffaello Bonusi (Ita) Team Giorgi A.S.D.  
DNFMichele Todeschini (Ita) Almenno S.B. A.S.D.  
DNFFilippo Maria Zanni (Ita) Almenno S.B. A.S.D.  
DNFFederico Del Pelo (Ita) Canturino 1902  
DNFPietro Lenzi (Ita) S. C. Cene A. S. D.  
Final Classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Jay Mccarthy (Aus) Australian National Team9:27:54 
2Lorenzo Di Remigio (Ita) Team 999 Caffè Mokambo0:00:05 
3Andrea Zordan (Ita) Work Service Brenta0:00:23 
4Damien Howson (Aus) Australian National Team0:00:24 
5Andrea Corti (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd0:00:27 
6Paolo Bianchini (Ita) Trissa Bornato Franciacorta0:00:30 
7Brecht Ruyters (Bel) Belgium National Team0:00:33 
8Luca Ceolan (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro0:00:36 
9Alessandro Ballabio (Ita) Canturino 19020:00:39 
10Derk Abel Beckering (Ned) Wilton Cycling Team0:00:53 
11Luca Maritan (Ita) Vigor - Cycling Team0:00:56 
12Jasper Stuyven (Bel) Belgium National Team0:01:05 
13Stefano Tonin (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport  
14Marco Coffinardi (Ita) Trissa Bornato Franciacorta  
15Leonardo Cresca (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo0:01:21 
16Marek Kulas (Pol) Poland National Team0:01:23 
17Mirko Gozio (Ita) Trissa Bornato Franciacorta0:01:25 
18Davide Cecchini (Ita) Vigor - Cycling Team0:01:48 
19Samuel Spokes (Aus) Australian National Team0:01:52 
20Mario Di Stefano (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport0:02:00 
21Andrea Corna (Ita) Team Imm. Aurea Zanica0:02:07 
22Mattia Vigano (Ita) U.S.Biassono Asd0:02:23 
23Mauro Marcassoli (Ita) Trissa Bornato Franciacorta0:02:53 
24Pietro Maria Piccaluga (Ita) Castanese0:03:04 
25Alessio Di Donato (Ita) A.S.D.C. Cepagatti0:03:26 
26Leonardo Moggio (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon  
27Francesco Marzi (Ita) Ss Aquila Ganzaroli0:03:34 
28Paolo Morbiato (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport0:03:43 
29Emiel Wastyn (Bel) Belgium National Team0:03:54 
30Artur Shaymuratov (Rus) Russian National Team0:03:56 
31Giovanni Longo (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon0:04:05 
32Steve Rizzardini (Ita) U.S.Biassono Asd0:04:12 
33Nicola Pesenti (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport0:04:25 
34Nikolai Kournov (Rus) Russian National Team0:04:30 
35Andrea Tocco (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo0:04:40 
36Andrea Vaghi (Ita) Pedale Castanese A.S.D.0:05:07 
37Kevin Lissandron (Ita) Work Service Brenta0:05:12 
38Simone Chioda (Ita) Mazzano Team A.S.D.0:05:14 
39Bob Van Den Hengel (Ned) Wilton Cycling Team0:05:31 
40Edoardo Rinaldi (Ita) S. C. Cene A. S. D.0:05:47 
41Matvey Nikitin (Kaz) Kazakistan National Team0:05:53 
42Federico Lodi Rizzini (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd0:05:58 
43Kirill Egorov (Rus) Russian National Team0:06:16 
44Marco Guadagnini (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro0:06:30 
45Emanuele Cacciamali (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport0:06:39 
46Nicola Dalli Cani (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice0:06:47 
47Viacheslav Akhmametyev (Rus) Russian National Team0:07:02 
48Simone Cento (Ita) Castanese0:07:15 
49Matteo Severa (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo0:07:30 
50Matteo Fontana (Ita) U.S.Biassono Asd0:07:31 
51Luca Mazzoleni (Ita) Almenno S.B. A.S.D.0:07:34 
52Marco Rocca (Ita) Ciclistica Trevigliese0:07:53 
53Andrea Arienti (Ita) U.S.Biassono Asd0:07:57 
54Simone Petilli (Ita) Canturino 19020:08:01 
55Wojciech Kargul (Pol) Poland National Team0:08:14 
56Tomasz Kudelski (Pol) Poland National Team0:08:22 
57Quentin Charles (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D0:08:33 
58Nikita Panassenko (Kaz) Kazakistan National Team0:08:40 
59Dias Omirzakov (Kaz) Kazakistan National Team0:08:42 
60Andrea Vassallo (Ita) Ss Aquila Ganzaroli0:08:44 
61Calvin Watson (Aus) Australian National Team0:08:48 
62Antonio Di Sante (Ita) Team 999 Caffè Mokambo0:09:02 
63Rail Khalikov (Rus) Russian National Team0:09:16 
64Luigi Ambrogio (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia  
65Fausto Masnada (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport0:09:17 
66Elia Favaro (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon0:09:32 
67Marco Bernardi (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon0:09:37 
68Fabio Gadda (Ita) U.S.Biassono Asd0:09:47 
69Tamas Pinter (Hun) Mista A Ksi Sport Es Ifjusagi0:10:02 
70Silvio Messi (Ita) Almenno S.B. A.S.D.0:10:06 
71Eddy Guadrini (Ita) S.C. Capriolo Asd  
72Thomas Grosbois (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D0:10:21 
73Simone Sterbini (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo0:10:25 
74Antonio Zullo (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo0:10:33 
75Michele Masseretti (Ita) Trissa Bornato Franciacorta0:10:39 
76Damiano Cima (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.0:10:45 
77Lorenzo Fusi (Ita) Ss Aquila Ganzaroli0:10:52 
78Massimo Schiavolin (Ita) Canturino 19020:10:54 
79Matteo Zorzi (Ita) Bustese Olonia A.S.D.0:11:01 
80Marco Parolai (Ita) Ss Aquila Ganzaroli0:11:08 
81Paolo Simion (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo0:11:14 
82Marco Fiorelli (Ita) Mista B Sezze/Artena0:11:18 
83Emanuele Caiola (Ita) Mista B Sezze/Artena0:11:19 
84Thijs Van Beusichem (Ned) Wilton Cycling Team  
85Luca Spandre (Ita) Team 999 Caffè Mokambo0:11:36 
86Gianni Franco Dintino (Ita) A.S.D.C. Cepagatti0:11:40 
87Giuliano Rancilio (Ita) Bustese Olonia A.S.D.0:11:41 
88Luuc Bugter (Ned) Wilton Cycling Team0:11:46 
89Lorenzo Fenili (Ita) Almenno S.B. A.S.D.  
90Dylan Teuns (Bel) Belgium National Team0:11:54 
91Riccardo Daniel (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport0:12:10 
92Sergio Torri (Ita) S. C. Cene A. S. D.0:12:25 
93Pier Binne De Haan (Ned) Wilton Cycling Team0:12:40 
94Tommaso Cesaretti (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team0:13:01 
95Dieter Bouvry (Bel) Belgium National Team0:13:11 
96Stefano Roncalli (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd0:13:20 
97Adam Majorek (Pol) Poland National Team0:13:21 
98Eddy Scquizzato (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo0:13:32 
99Riccardo Ridolfi (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team0:13:59 
100Santo Oliva (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia  
101Roberto Cattaneo (Ita) Team Giorgi A.S.D.0:14:02 
102Andrea Ferrari (Ita) S. C. Cene A. S. D.0:14:16 
103Marcell Bedike (Hun) Mista A Ksi Sport Es Ifjusagi0:14:50 
104Sebastien Boisdon (Fra) Comite' Departemental Des Bouches D0:15:05 
105Daniele Menegon (Ita) Ciclistica Trevigliese0:15:30 
106Alessio Pinton (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport0:15:39 
107Andrea Biagi (Ita) Ss Aquila Ganzaroli0:15:44 
108Adrian Alan Pagowski (Pol) Mista B Sezze/Artena0:15:50 
109Francesco Parmegiani (Ita) Team 999 Caffè Mokambo0:15:53 
110Shasa Urbani (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport0:16:39 
111Antonino Calabro (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia0:16:43 
112Riccardo Luzi (Ita) A.S.D.Bovara Junior Team0:16:51 
113Luca Comini (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.0:16:58 
114Stefano Bertoli (Ita) Team Imm. Aurea Zanica0:17:01 
115Umberto Ranucci (Ita) For 3 Semperlux Bevilacqua Sport0:17:14 
116David Edwards (Aus) Australian National Team0:17:15 
117Alfredo Ligotti (Ita) Castanese0:17:17 
118Edoardo Tessarollo (Ita) Work Service Brenta0:17:29 
119Andrea Meggiorini (Ita) Gcd Contri Autozai Tagliaro0:17:32 
120Giuseppe Alessio Simonetta (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice0:17:37 
121Francesco Magrin (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport0:17:41 
122Andrea Colombo (Ita) S.C. Brugherio Sportiva Asd0:18:26 
123Nicola Toffali (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice0:18:28 
124Mattia Baiguini (Ita) Team Imm. Aurea Zanica0:19:18 
125Alessandro Mazzelli (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.0:19:23 
126Tomasz Kulpa (Pol) Poland National Team0:19:32 
127Giuseppe Salvo (Ita) Asd Energym - Sp Energia Sicilia0:19:45 
128Davide Martinelli (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.0:19:59 
129Simone Mattio (Ita) Vigor - Cycling Team0:20:33 
130Alvise Zanasca (Ita) V.C.G.Bianchin-Marchiol-Pizzolon0:20:35 
131Davide Onetti (Ita) Mazzano Team A.S.D.0:20:43 
132Federico Tidoni (Ita) Mazzano Team A.S.D.0:21:09 
133Andrea Rade (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport0:21:14 
134Alessandro Riccardi (Ita) Guazzolini Coratti - Fassa Bortolo0:21:19 
135Christian Ganeo (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo0:21:23 
136Claudio Dalbosco (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice0:21:37 
137Filippo Zaramella (Ita) Gs Pressix P3 Mito Sport0:22:01 
138Francesco Bassani (Ita) Gs Giorgione Ozierese Aliseo0:22:30 
139Elia Avantaggiato (Ita) Bustese Olonia A.S.D.0:22:32 
140Mattia Saronni (Ita) Bustese Olonia A.S.D.0:22:34 
141Pazylbek Zhaksylyk (Kaz) Kazakistan National Team0:23:19 
142Andrea Diomede (Ita) Team 999 Caffè Mokambo0:24:31 
143Massimiliano Coccoli (Ita) Team Giorgi A.S.D.0:24:47 
144Alex Rota Scalabrini (Ita) Team Giorgi A.S.D.0:25:51 
145Gianluca Modesti (Ita) Bustese Olonia A.S.D.0:26:05 
146Leone Pasquato (Ita) Assali Stefen Zamboni Transervice0:26:13 
147Luca Colombo (Ita) Team Giorgi A.S.D.0:26:24 
148Fabrizio Spagnoli (Ita) A.S.D.C. Cepagatti0:26:36 
149Karmelo Halilaj (Alb) Ciclistica Trevigliese0:27:12 
150Federico Preosti (Ita) S.C. Capriolo Asd0:27:39 
151Alberto Tocchella (Ita) Team Imm. Aurea Zanica0:28:45 
152Gabriele Patti (Ita) Mazzano Team A.S.D.0:28:56 
153Diego Brasi (Ita) Team Imm. Aurea Zanica0:29:15 
154Nicola Zorzi (Ita) G.C.Feralpi A.S.D.0:29:17 
155Simone Viero (Ita) Cavi Carraro Morbiato Sandrigosport0:29:26 
156Massimo Bergi (Ita) S.C. Capriolo Asd0:32:27 
157Alessio Bramati (Ita) Ciclistica Trevigliese0:36:00 
158Simone Bonzanni (Ita) Ciclistica Trevigliese0:36:07 
159Samuele Marzuoli (Ita) Mazzano Team A.S.D.0:36:25 
Back to top