Mizbani climbs into leader's jersey

Iranian seizes control of tour

Results

#Rider Name (Country) TeamResult
1Ghader Mizbani (IRI) Tabriz Petrochemical Team1:30:51 
2Sung Baek Park (Kor) KSPO0:00:51 
3Amir Zargari (IRI) Azad University  
4Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
5Farshid Salehan (IRI) Azad University0:00:53 
6Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team0:02:58 
7Usman Ali (Ina) United Bike Kencana Team0:03:00 
8Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team0:03:15 
9Chun Kai Feng (Tpe) Action Cycling Team  
10Tonton Susanto (Ina) Azad University  
11Baler Ravina (Phi) 7 Eleven Racing Team By Roadbike  
12Ramin Mehraban Azar (IRI) Azad University  
13Takumi Beppu (Jpn) Aisan Racing Team  
14Suryadi Dadi (Ina) Putra Perjuangan Bandung  
15Mirsamad Pourseyedi (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
16Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice0:03:34 
17Ryan Hilmant Aruehaan (Ina) Dodol Picnic Garut  
18Agung Ali Sahbana (Ina) Customs Cycling Club0:03:35 
19Alex Coutts (GBr) Giant Asia Racing Team  
20Kenichi Suzuki (Jpn) Aisan Racing Team  
21Ari Pratama (Ina) Putra Perjuangan Bandung  
22Robin Manulang (Ina) Araya Indonesia  
23David McCann (IRI) Giant Asia Racing Team  
24Rasoul Barati IRN 19850919 Giant Asia Racing Team  
25Abbas Saedi Tanha (IRI) Azad University0:03:43 
26Masahiro Shinagawa (Jpn) Aisan Racing Team0:03:46 
27Caleb Jones (Aus) Bike Bug North Sydney0:06:05 
28Hassan Basarahil (Ina) Putra Perjuangan Bandung0:07:15 
29Yusrizal Usoff (Mas) Malaysian National Team0:07:17 
30Brock Roberts (NZl) Bike Bug North Sydney  
31Warseno (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta  
32Eugen Wacker (Kgz) Giant Asia Racing Team  
33Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice  
34Endra Wijaya (Ina) Customs Cycling Club  
35Matnur (Ina) Polygon Sweet Nice  
36Daniel Asto (Phi) 7 Eleven Racing Team By Roadbike0:08:47 
37Prajak Mahawong (Tha) Giant Asia Racing Team  
38Rachmadani (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club  
39Shih Hsin Hsiao (Tpe) Action Cycling Team0:09:30 
40Sherwin Carrera (Phi) 7 Eleven Racing Team By Roadbike  
41Kisnanto Nugroho (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta  
42Iwan Setiawan (Ina) Customs Cycling Club0:09:33 
43Mohd Nur Rizuan Zainal (Mas) Malaysian National Team  
44Haib Chang Huang (Tpe) Action Cycling Team  
45Budi Santoso (Ina) United Bike Kencana Team  
46Jimmy Pratana (Ina) Polygon Sweet Nice  
47Ady Akhmad Jukardi (Ina) Dodol Picnic Garut  
48Rastra Patria (Ina) Polygon Sweet Nice  
49Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team  
50Rissin Rinaldy (Ina) Putra Perjuangan Bandung  
51Andika Riyanto (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club  
52Elan Riyadi Sutomo (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club  
53Wei Cheng Lee (Tpe) Action Cycling Team0:10:21 
54Lex Nederlof (Ned) CCN Colossi  
55Dong Hyun Shin (Kor) KSPO  
56Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Malaysian National Team0:10:31 
57Ho Jun Rong (Sin) OCBC0:10:57 
58Fatahiillah Abdullah (Ina) Araya Indonesia0:11:57 
59Ji Min Jung (Kor) KSPO  
60Fauzian Syah (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:12:54 
61Bakdo Prilanji (Ina) United Bike Kencana Team  
62Chia Chun Chen (Tpe) Action Cycling Team  
63Edy Susanto (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club  
64Junaidi Bin Hashim (Sin) OCBC  
65Parno (Ina) Customs Cycling Club  
66Beham Khalili Khoshroshahi (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
67David Treacy (Mlt) Bike Bug North Sydney  
68Bayu Satrio S. Putra (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team  
69Amir Mustafa Rusli (Mas) Malaysian National Team  
70Projo Waseso (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:12:58 
71Taufik Muhammad (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:13:21 
72Ericson Obosa (Phi) 7 Eleven Racing Team By Roadbike  
73Craig Hutton (Aus) Bike Bug North Sydney0:13:25 
74Vincent Ang (Sin) CCN Colossi  
75Suhardi Hassan (Mas) Malaysian National Team0:13:29 
76Dong Hun Kim (Kor) KSPO0:15:07 
77Eko Bayu Nur Hidayat (Ina) Araya Indonesia0:15:27 
78Awang Sumbodho (Ina) Araya Indonesia0:17:38 
79Heksa Priya Prasetya (Ina) Customs Cycling Club  
80Agus Suhariawan (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta  
81Robert Wijaya (Ina) United Bike Kencana Team  
82Sacha Damrow (Ger) CCN Colossi0:17:41 
83Nunung Burhanudin (Ina) Putra Perjuangan Bandung0:17:42 
84Kaswanto (Ina) Araya Indonesia0:17:44 
85Didit Purwanto (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:21:30 
86Adi Wibowo (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team  
87Erwin Latief (Ina) Komunitas Sepeda Sumatera Barat0:23:26 
88Adi Putra Bin Yusof (Sin) OCBC0:26:13 
89Panca Suryo Noor (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team  
90Lemuel Lee (Sin) OCBC0:27:39 
91Robert Hensley (GBr) CCN Colossi0:30:08 
DNFAngus Gale (Aus) Bike Bug North Sydney  
DNSJoel Calderon (Phi) 7 Eleven Racing Team By Roadbike  
Indonesian riders
#Rider Name (Country) TeamResult
1Usman Ali (Ina) United Bike Kencana Team1:33:51 
2Tonton Susanto (Ina) Azad University0:00:15 
3Suryadi Dadi (Ina) Putra Perjuangan Bandung  
4Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice0:00:34 
5Ryan Hilmant Aruehaan (Ina) Dodol Picnic Garut  
6Agung Ali Sahbana (Ina) Customs Cycling Club0:00:35 
7Ari Pratama (Ina) Putra Perjuangan Bandung  
8Robin Manulang (Ina) Araya Indonesia  
9Hassan Basarahil (Ina) Putra Perjuangan Bandung0:04:15 
10Warseno (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:04:17 
11Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice  
12Endra Wijaya (Ina) Customs Cycling Club  
13Matnur (Ina) Polygon Sweet Nice  
14Rachmadani (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club0:05:47 
15Kisnanto Nugroho (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:06:30 
16Iwan Setiawan (Ina) Customs Cycling Club0:06:33 
17Budi Santoso (Ina) United Bike Kencana Team  
18Jimmy Pratana (Ina) Polygon Sweet Nice  
19Ady Akhmad Jukardi (Ina) Dodol Picnic Garut  
20Rastra Patria (Ina) Polygon Sweet Nice  
21Rissin Rinaldy (Ina) Putra Perjuangan Bandung  
22Andika Riyanto (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club  
23Elan Riyadi Sutomo (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club  
24Fatahiillah Abdullah (Ina) Araya Indonesia0:08:57 
25Fauzian Syah (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:09:54 
26Bakdo Prilanji (Ina) United Bike Kencana Team  
27Edy Susanto (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club  
28Parno (Ina) Customs Cycling Club  
29Bayu Satrio S. Putra (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team  
30Projo Waseso (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:09:58 
31Taufik Muhammad (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:10:21 
32Eko Bayu Nur Hidayat (Ina) Araya Indonesia0:12:27 
33Awang Sumbodho (Ina) Araya Indonesia0:14:38 
34Heksa Priya Prasetya (Ina) Customs Cycling Club  
35Agus Suhariawan (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta  
36Robert Wijaya (Ina) United Bike Kencana Team  
37Nunung Burhanudin (Ina) Putra Perjuangan Bandung0:14:42 
38Kaswanto (Ina) Araya Indonesia0:14:44 
39Didit Purwanto (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:18:30 
41Erwin Latief (Ina) Komunitas Sepeda Sumatera Barat0:20:26 
42Panca Suryo Noor (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:23:13 
DNFJoel Calderon (Phi) 7 Eleven Racing Team By Roadbike  
DNFAngus Gale (Aus) Bike Bug North Sydney  
Mountain 1 - Kelok (Cat. 2) km. 19.8
#Rider Name (Country) TeamResult
1Usman Ali (Ina) United Bike Kencana Team  
2Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team  
3Sung Baek Park (Kor) KSPO  
4Caleb Jones (Aus) Bike Bug North Sydney  
Mountain 2 - Kelok (Cat. 1) Nuansa View Hotel, km. 24.1
#Rider Name (Country) TeamResult
1Ghader Mizbani (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
2Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team  
3Usman Ali (Ina) United Bike Kencana Team  
4Amir Zargari (IRI) Azad University  
5Farshid Salehan (IRI) Azad University  
6Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Team  
Teams
#Rider Name (Country) TeamResult
1Tabriz Petrochemical Team4:36:39 
2Azad University0:00:53 
3Aisan Racing Team0:05:42 
4Giant Asia Racing Team0:06:39 
5Putra Perjuangan Bandung0:09:59 
6Polygon Sweet Nice0:14:02 
7Customs Cycling Club0:16:19 
87 Eleven Racing Team By Roadbike0:17:26 
9Action Cycling Team0:18:12 
10Kspo0:19:03 
11United Bike Kencana Team0:21:21 
12Bike Bug North Sydney0:22:10 
13Malaysian National Team0:23:15 
14Bintang Karanggan Cycling Club0:23:47 
15Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:26:02 
16Araya Indonesia0:26:53 
17Kutai Kartanegara Cycling Team0:34:40 
18Ccn Colossi0:37:21 
19Ocbc0:45:58 
Indonesian Teams
#Rider Name (Country) TeamResult
1Putra Perjuangan Bandung4:46:38 
2Polygon Sweet Nice0:04:03 
3Customs Cycling Club0:06:20 
4United Bike Kencana Team0:11:22 
5Bintang Karanggan Cycling Club0:13:48 
6Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:16:03 
7Araya Indonesia0:16:54 
8Kutai Kartanegara Cycling Team0:24:41 
General classification after stage 3
#Rider Name (Country) TeamResult
1Ghader Mizbani (IRI) Tabriz Petrochemical Team5:51:40 
2Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Team0:01:13 
3Amir Zargari (IRI) Azad University0:01:48 
4Farshid Salehan (IRI) Azad University0:02:08 
5Sung Baek Park (Kor) KSPO0:03:14 
6Mirsamad Pourseyedi (IRI) Tabriz Petrochemical Team0:04:25 
7David McCann (IRI) Giant Asia Racing Team0:04:41 
8Alex Coutts (GBr) Giant Asia Racing Team  
9Chun Kai Feng (Tpe) Action Cycling Team0:05:08 
10Ramin Mehraban Azar (IRI) Azad University0:05:24 
11Rasoul Barati IRN 19850919 Giant Asia Racing Team0:05:27 
12Takumi Beppu (Jpn) Aisan Racing Team  
13Abbas Saedi Tanha (IRI) Azad University0:05:39 
14Kenichi Suzuki (Jpn) Aisan Racing Team0:05:40 
15Usman Ali (Ina) United Bike Kencana Team0:05:53 
16Tonton Susanto (Ina) Azad University0:06:16 
17Suryadi Dadi (Ina) Putra Perjuangan Bandung0:06:36 
18Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team0:06:37 
19Agung Ali Sahbana (Ina) Customs Cycling Club0:06:50 
20Ryan Hilmant Aruehaan (Ina) Dodol Picnic Garut0:07:06 
21Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice0:07:19 
22Robin Manulang (Ina) Araya Indonesia0:08:01 
23Ari Pratama (Ina) Putra Perjuangan Bandung0:08:35 
24Masahiro Shinagawa (Jpn) Aisan Racing Team0:08:54 
25Eugen Wacker (Kgz) Giant Asia Racing Team0:09:09 
26Baler Ravina (Phi) 7 Eleven Racing Team By Roadbike0:09:11 
27Endra Wijaya (Ina) Customs Cycling Club0:10:32 
28Prajak Mahawong (Tha) Giant Asia Racing Team0:10:39 
29Yusrizal Usoff (Mas) Malaysian National Team0:10:59 
30Haib Chang Huang (Tpe) Action Cycling Team0:11:50 
31Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team0:11:55 
32Caleb Jones (Aus) Bike Bug North Sydney0:12:02 
33Rastra Patria (Ina) Polygon Sweet Nice0:12:36 
34Brock Roberts (NZl) Bike Bug North Sydney0:12:37 
35Wei Cheng Lee (Tpe) Action Cycling Team0:12:38 
36Warseno (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:12:41 
37Matnur (Ina) Polygon Sweet Nice0:12:49 
38Ady Akhmad Jukardi (Ina) Dodol Picnic Garut0:13:00 
39Budi Santoso (Ina) United Bike Kencana Team0:13:23 
40Dong Hyun Shin (Kor) KSPO0:13:47 
41Shih Hsin Hsiao (Tpe) Action Cycling Team0:13:48 
42Jimmy Pratana (Ina) Polygon Sweet Nice0:13:50 
43Rachmadani (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club  
44Sherwin Carrera (Phi) 7 Eleven Racing Team By Roadbike0:14:32 
45Iwan Setiawan (Ina) Customs Cycling Club0:14:58 
46Rissin Rinaldy (Ina) Putra Perjuangan Bandung0:15:48 
47Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Malaysian National Team0:15:54 
48Kisnanto Nugroho (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:15:57 
49Andika Riyanto (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club0:16:14 
50Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team0:16:16 
51Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice0:16:32 
52Chia Chun Chen (Tpe) Action Cycling Team0:16:33 
53Ji Min Jung (Kor) KSPO0:16:55 
54Parno (Ina) Customs Cycling Club0:17:09 
55Mohd Nur Rizuan Zainal (Mas) Malaysian National Team0:17:43 
56Hassan Basarahil (Ina) Putra Perjuangan Bandung0:18:21 
57Taufik Muhammad (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:18:45 
58Craig Hutton (Aus) Bike Bug North Sydney  
59Ho Jun Rong (Sin) OCBC0:18:49 
60Fatahiillah Abdullah (Ina) Araya Indonesia0:18:59 
61Daniel Asto (Phi) 7 Eleven Racing Team By Roadbike0:19:02 
62Elan Riyadi Sutomo (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club0:19:07 
63Suhardi Hassan (Mas) Malaysian National Team0:19:28 
64Vincent Ang (Sin) CCN Colossi0:19:39 
65Edy Susanto (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club0:19:41 
66Junaidi Bin Hashim (Sin) OCBC0:19:59 
67Projo Waseso (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:21:05 
68Bayu Satrio S. Putra (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:21:57 
69Ericson Obosa (Phi) 7 Eleven Racing Team By Roadbike0:22:01 
70Amir Mustafa Rusli (Mas) Malaysian National Team0:22:08 
71Eko Bayu Nur Hidayat (Ina) Araya Indonesia0:22:29 
72Sacha Damrow (Ger) CCN Colossi0:22:42 
73Fauzian Syah (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:22:55 
74Dong Hun Kim (Kor) KSPO0:23:32 
75Robert Wijaya (Ina) United Bike Kencana Team0:24:20 
76Lex Nederlof (Ned) CCN Colossi0:25:25 
77Bakdo Prilanji (Ina) United Bike Kencana Team0:25:27 
78Awang Sumbodho (Ina) Araya Indonesia0:25:48 
79Heksa Priya Prasetya (Ina) Customs Cycling Club0:26:01 
80Nunung Burhanudin (Ina) Putra Perjuangan Bandung0:26:28 
81Kaswanto (Ina) Araya Indonesia0:28:22 
82David Treacy (Mlt) Bike Bug North Sydney0:30:47 
83Beham Khalili Khoshroshahi (IRI) Tabriz Petrochemical Team0:30:54 
84Adi Wibowo (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:32:18 
85Agus Suhariawan (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:36:58 
86Adi Putra Bin Yusof (Sin) OCBC0:39:18 
87Lemuel Lee (Sin) OCBC0:40:44 
88Panca Suryo Noor (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:41:52 
89Erwin Latief (Ina) Komunitas Sepeda Sumatera Barat0:44:24 
90Robert Hensley (GBr) CCN Colossi0:49:06 
91Didit Purwanto (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:50:14 
Points classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Usman Ali (Ina) United Bike Kencana Team5 pts
2Sacha Damrow (Ger) CCN Colossi5 
3Mohd Nur Rizuan Zainal (Mas) Malaysian National Team4 
4Sherwin Carrera (Phi) 7 Eleven Racing Team By Roadbike3 
5Baler Ravina (Phi) 7 Eleven Racing Team By Roadbike2 
6Daniel Asto (Phi) 7 Eleven Racing Team By Roadbike2 
7Heksa Priya Prasetya (Ina) Customs Cycling Club1 
Mountains classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Usman Ali (Ina) United Bike Kencana Team11 pts
2Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team10 
3Ghader Mizbani (IRI) Tabriz Petrochemical Team8 
4Amir Zargari (IRI) Azad University3 
5Farshid Salehan (IRI) Azad University2 
6Sung Baek Park (Kor) KSPO2 
7Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Team1 
8Caleb Jones (Aus) Bike Bug North Sydney1 
Regional rider classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Usman Ali (Ina) United Bike Kencana Team5:57:33 
2Tonton Susanto (Ina) Azad University0:00:23 
3Suryadi Dadi (Ina) Putra Perjuangan Bandung0:00:43 
4Agung Ali Sahbana (Ina) Customs Cycling Club0:00:57 
5Ryan Hilmant Aruehaan (Ina) Dodol Picnic Garut0:01:13 
6Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice0:01:26 
7Robin Manulang (Ina) Araya Indonesia0:02:08 
8Ari Pratama (Ina) Putra Perjuangan Bandung0:02:42 
9Endra Wijaya (Ina) Customs Cycling Club0:04:39 
10Rastra Patria (Ina) Polygon Sweet Nice0:06:43 
11Warseno (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:06:48 
12Matnur (Ina) Polygon Sweet Nice0:06:56 
13Ady Akhmad Jukardi (Ina) Dodol Picnic Garut0:07:07 
14Budi Santoso (Ina) United Bike Kencana Team0:07:30 
15Jimmy Pratana (Ina) Polygon Sweet Nice0:07:57 
16Rachmadani (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club  
17Iwan Setiawan (Ina) Customs Cycling Club0:09:05 
18Rissin Rinaldy (Ina) Putra Perjuangan Bandung0:09:55 
19Kisnanto Nugroho (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:10:04 
20Andika Riyanto (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club0:10:21 
21Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice0:10:39 
22Parno (Ina) Customs Cycling Club0:11:16 
23Hassan Basarahil (Ina) Putra Perjuangan Bandung0:12:28 
24Taufik Muhammad (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:12:52 
25Fatahiillah Abdullah (Ina) Araya Indonesia0:13:06 
26Elan Riyadi Sutomo (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club0:13:14 
27Edy Susanto (Ina) Bintang Karanggan Cycling Club0:13:48 
28Projo Waseso (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:15:12 
29Bayu Satrio S. Putra (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:16:04 
30Eko Bayu Nur Hidayat (Ina) Araya Indonesia0:16:36 
31Fauzian Syah (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:17:02 
32Robert Wijaya (Ina) United Bike Kencana Team0:18:27 
33Bakdo Prilanji (Ina) United Bike Kencana Team0:19:34 
34Awang Sumbodho (Ina) Araya Indonesia0:19:55 
35Heksa Priya Prasetya (Ina) Customs Cycling Club0:20:08 
36Nunung Burhanudin (Ina) Putra Perjuangan Bandung0:20:35 
37Kaswanto (Ina) Araya Indonesia0:22:29 
38Adi Wibowo (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:26:25 
39Agus Suhariawan (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:31:05 
40Panca Suryo Noor (Ina) Kutai Kartanegara Cycling Team0:35:59 
41Erwin Latief (Ina) Komunitas Sepeda Sumatera Barat0:38:31 
42Didit Purwanto (Ina) Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:44:21 
Teams classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Tabriz Petrochemical Team17:02:39 
2Azad University0:01:40 
3Giant Asia Racing Team0:08:14 
4Aisan Racing Team0:09:46 
5Putra Perjuangan Bandung0:17:36 
6Polygon Sweet Nice0:20:13 
7Action Cycling Team0:21:17 
8Customs Cycling Club0:21:49 
9Kspo0:23:55 
107 Eleven Racing Team By Roadbike0:27:12 
11United Bike Kencana Team0:29:44 
12Malaysian National Team0:32:48 
13Bike Bug North Sydney0:33:42 
14Bintang Karanggan Cycling Club0:36:07 
15Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:36:40 
16Araya Indonesia0:39:34 
17Kutai Kartanegara Cycling Team0:56:08 
18Ccn Colossi0:59:10 
19Ocbc1:06:11 
Regional Teams classification
#Rider Name (Country) TeamResult
1Putra Perjuangan Bandung17:20:15 
2Polygon Sweet Nice0:02:37 
3Customs Cycling Club0:04:13 
4United Bike Kencana Team0:12:08 
5Bintang Karanggan Cycling Club0:18:31 
6Pengprov Issi D.I. Yogyakarta0:19:04 
7Araya Indonesia0:21:58 
8Kutai Kartanegara Cycling Team0:38:32 
Back to top