TechPowered By

More tech

Trofeo Alfredo Binda start list

By:
Cycling News
Race:
Trofeo Alfredo Binda - Comune di Cittiglio

Official starters as of March 23, 2013

1 Marianne Vos (Ned) Rabobank Liv/Giant    
2 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabobank Liv/Giant    
3 Lucinda Brand (Ned) Rabobank Liv/Giant    
4 Roxane Knetemann (Ned) Rabobank Liv/Giant    
5 Megan Guarnier (USA) Rabobank Liv/Giant    
6 Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabobank Liv/Giant    
7 Katie Colclough (GBr) Specialized-lululemon    
9 Lisa Brennauer (Ger) Specialized-lululemon    
10 Trixi Worrack (Ger) Specialized-lululemon    
11 Eleonora Van Dijk (Ned) Specialized-lululemon    
12 Carmen Small (USA) Specialized-lululemon    
13 Emma Johansson (Swe) Orica-AIS    
14 Loes Gunnewijk (Ned) Orica-AIS    
15 Shara Gillow (Aus) Orica-AIS    
16 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS    
17 Tiffany Cromwell (Aus) Orica-AIS    
18 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS    
19 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products UCK    
20 Rossella Ratto (Ita) Hitec Products UCK    
21 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products UCK    
22 Rachel Neylan (Aus) Hitec Products UCK    
23 Emilia Fahlin (Swe) Hitec Products UCK    
25 Giada Borgato (Ita) Pasta Zara-Cogeas    
26 Rossella Callovi (Ita) Pasta Zara-Cogeas    
27 Inga Cilvinaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas    
28 Silvija Latozaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas    
29 Martina Ruzickova (Cze) Pasta Zara-Cogeas    
30 Agne Silinyte (Ltu) Pasta Zara-Cogeas    
31 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team    
32 Martine Bras (Ned) Boels Dolmans Cycling Team    
33 Adrie Visser (Ned) Boels Dolmans Cycling Team    
34 Marieke Van Wanroij (Ned) Boels Dolmans Cycling Team    
35 Emma Trott (GBr) Boels Dolmans Cycling Team    
36 Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans Cycling Team    
37 Elena Kuchinskaya (Rus) RusVelo    
38 Alexandra Burchenkova (Rus) RusVelo    
39 Maria Mishina (Rus) RusVelo    
40 Elena Bocharnikova (Rus) RusVelo    
41 Aizhan Zhaparova (Rus) RusVelo    
42 Kozonchuk Oxana (Rus) RusVelo    
43 Tatiana Antoshina (Rus) MCipollini Giordana    
44 Valentina Carretta (Ita) MCipollini Giordana    
45 Tatiana Guderzo (Ita) MCipollini Giordana    
46 Sara Grifi (Ita) MCipollini Giordana    
47 Valentina Scandolara (Ita) MCipollini Giordana    
48 Marta Tagliaferro (Ita) MCipollini Giordana    
49 Noemi Cantele (Ita) BePink    
50 Silvia Valsecchi (Ita) BePink    
51 Simona Frapporti (Ita) BePink    
52 Alena Amialiusik (Blr) BePink    
53 Georgia Williams (NZl) BePink    
54 Dalia Muccioli (Ita) BePink    
55 Marijn De Vries (Ned) Lotto Belisol Ladies    
56 Ella Michal (Isr) Lotto Belisol Ladies    
58 Ashleigh Moolman (RSA) Lotto Belisol Ladies    
59 Carlee Taylor (Aus) Lotto Belisol Ladies    
60 Celine Van Severen (Bel) Lotto Belisol Ladies    
61 Charlotte Becker (Ger) Team Argos-Shimano    
62 Lucy Gerner (GBr) Team Argos-Shimano    
63 Elke Gebhardt (Ger) Team Argos-Shimano    
64 Willeke Knol (Ned) Team Argos-Shimano    
67 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda    
68 Beatrice Bartelloni (Ita) Wiggle Honda    
69 Emily Collins (NZl) Wiggle Honda    
70 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda    
71 Lauren Kitchen (Aus) Wiggle Honda    
72 Ana Bianca Schnitzmeier (Ger) Wiggle Honda    
73 Anna Van Der Breggen (Ned) Sengers Ladies Cycling Team    
74 Maaike Polspoel (Bel) Sengers Ladies Cycling Team    
75 Christine Majerus (Lux) Sengers Ladies Cycling Team    
76 Evelyn Arys (Bel) Sengers Ladies Cycling Team    
77 Sofie De Vuyst (Bel) Sengers Ladies Cycling Team    
78 Julia Soek (Ned) Sengers Ladies Cycling Team    
79 Chantal Blaak (Ned) Team TIBCO-To The Top    
80 Jasmin Glaesser (Can) Team TIBCO-To The Top    
81 Rushlee Buchanan (NZl) Team TIBCO-To The Top    
82 Claudia Hausler (Ger) Team TIBCO-To The Top    
83 Shelley Olds (USA) Team TIBCO-To The Top    
84 Samantha Schneider (USA) Team TIBCO-To The Top    
85 Marta Bastianelli (Ita) Faren-Let's Go Finland Team    
86 Elena Cecchini (Ita) Faren-Let's Go Finland Team    
87 Fabiana Luperini (Ita) Faren-Let's Go Finland Team    
88 Sara Mustonen (Swe) Faren-Let's Go Finland Team    
89 Christel Ferrier-Bruneau (Fra) Faren-Let's Go Finland Team    
90 Patricia Schwager (Swi) Faren-Let's Go Finland Team    
91 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini-Rox    
92 Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini-Rox    
93 Katsiaryna Barazna (Blr) S.C. Michela Fanini-Rox    
94 Mireia Epelde Bikendi (Spa) S.C. Michela Fanini-Rox    
95 Gloria Boldrini (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox    
96 Azzurra D'Intino (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox    
97 Anna Trevisi (Ita) Vaiano Fondriest    
98 Valentina Bastianelli (Ita) Vaiano Fondriest    
99 Alessandra D'Ettore (Ita) Vaiano Fondriest    
100 Barbara Guarischi (Ita) Vaiano Fondriest    
101 Katazina Sosna (Ltu) Vaiano Fondriest    
102 Aleksandra Sosenko (Ltu) Vaiano Fondriest    
103 Sarah Lena Hofmann (Ger) Team Polaris    
106 Mascha Pijnenborg (Ned) Team Polaris    
107 Janine Van Der Meer (Ned) Team Polaris    
108 Aurore Verhoeven (Fra) Team Polaris    
109 Katarzyna Pawlowska (Pol) GSD Gestion-Kallisto    
110 Mayra Del Rocio Rocha (Mex) GSD Gestion-Kallisto    
111 Alizee Brien (Can) GSD Gestion-Kallisto    
112 Lina Kristin Schink (Ger) GSD Gestion-Kallisto    
113 Charlene Delev (Ger) GSD Gestion-Kallisto    
115 Jessica Allen (Aus) Vienne Futuroscope    
116 Oriane Chaumet (Fra) Vienne Futuroscope    
117 Karol-Ann Canuel (Can) Vienne Futuroscope    
118 Audrey Cordon (Fra) Vienne Futuroscope    
119 Amelie Rivat (Fra) Vienne Futuroscope    
120 Manon Souyris (Fra) Vienne Futuroscope    
121 Lilibeth Chacon Garcia (Ven) Bizkaia-Durango    
122 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Bizkaia-Durango    
123 Joanne Hogan (Aus) Bizkaia-Durango    
124 Mayalen Noriega (Spa) Bizkaia-Durango    
125 Anna Sanchis Chafer (Spa) Bizkaia-Durango    
126 Ane Santesteban Gozales (Spa) Bizkaia-Durango    
127 Daniela Gass (Ger) Squadra Scappatella    
128 Larissa Ratkic (Aut) Squadra Scappatella    
129 Christina Perchtold (Aut) Squadra Scappatella    
130 Julia Hilber (Aut) Squadra Scappatella    
133 Elena Berlato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo    
134 Francesca Cauz (Ita) Top Girls Fassa Bortolo    
135 Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo    
136 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo    
137 Francesca Stefani (Ita) Top Girls Fassa Bortolo    
138 Elena Valentini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo    
139 Marina Lari (Ita) Servetto Footon    
140 Maria Cristina Nisi (Ita) Servetto Footon    
141 Corinna Defile' (Ita) Servetto Footon    
142 Veronica Cornolti (Ita) Servetto Footon    
143 Simona Bortolotti (Ita) Servetto Footon    
144 Roberta Tasca (Ita) Servetto Footon    
145 Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Chirio Forno d'Asolo    
146 Tetyana Ryabchenko (Ukr) Chirio Forno d'Asolo    
147 Egle Zablockyte (Ltu) Chirio Forno d'Asolo    
148 Elena Sitsko (Blr) Chirio Forno d'Asolo    
149 Julia Martisova (Rus) Chirio Forno d'Asolo    
150 Jessica Uebelhart (Swi) Chirio Forno d'Asolo    
151 Charlotte Lenting (Ned) Netherlands    
152 Sophie De Baer (Ned) Netherlands    
153 Rozanne Slik (Ned) Netherlands    
154 Winanda Spoor (Ned) Netherlands    
157 Melanie Bravard (Fra) France    
158 Eva Mottet (Fra) France    
159 Elodie Hegoburu (Fra) France    
160 Ludivine Loze (Fra) France    
161 Alexia Muffat (Fra) France    
162 Lucie Pader (Fra) France    
163 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Poland    
164 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) Poland    
165 Monika Brzezna (Pol) Poland    
166 Katarzyna Wilkos (Pol) Poland    
169 Polona Batagelj (Slo) Slovenia    
170 Ursa Pintar (Slo) Slovenia    
171 Alenka Novak (Slo) Slovenia    
172 Ajda Opeka (Slo) Slovenia    
173 Spela Kern (Slo) Slovenia    
174 Urska Kalan (Slo) Slovenia    

Back to top