Girobio start list

2010 participants

1 Oyola Robingzon (Col) Colombia National Team
2 Jaramillo Daniel (Col) Colombia National Team
3 Gomez Javier (Col) Colombia National Team
4 Beltran Edward (Col) Colombia National Team
5 Betancur Carlos (Col) Colombia National Team
6 Anacona Winer (Col) Colombia National Team
7 Christian Delle Stelle (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli
8 Manuele Boaro (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli
9 Alessandro Stocco (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli
10 Omar Berrtazzo (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli
11 Giacomo Nizzolo (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli
12 Massimo Graziato (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli
13 Matteo Busato (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
14 Edoardo Costanzi (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
15 Enrico Battaglin (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
16 Davide Gomirato (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
17 Stefano Agostini (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
18 Diego Zanco (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior
19 Andrea Lupori (Ita) Bedogni Grassi Natalini
20 Massimo Pirrera (Ita) Bedogni Grassi Natalini
21 Carlos Quintero Norena (Col) Bedogni Grassi Natalini
22 Francesco Lasca (Ita) Bedogni Grassi Natalini
23 Antonino Casim Parrinello (Ita) Bedogni Grassi Natalini
24 Salvatore Puccio (Ita) Bedogni Grassi Natalini
25 Adrian Richeze (Arg) Argentina National Team
26 Emiliano Fernadez Aguilera (Arg) Argentina National Team
27 Quilici Alejandro (Arg) Argentina National Team
28 Carlos Ruben Ackermann (Arg) Argentina National Team
29 Godoy Sergio Daniel (Arg) Argentina National Team
31 Michele Foppoli (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D
32 Paolo Colonna (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D
33 Marco Amicabile (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D
34 Giacomo Calzoni (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D
35 Lorenzo Mola (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D
36 Nicola Gaffurini (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D
37 Kristian Sbaragli (Ita) Team Hoppla' Magis Mavo Infissi
38 Matteo Fedi (Ita) Team Hoppla' Magis Mavo Infissi
39 Birgualex Gradinaro (Rom) Team Hoppla' Magis Mavo Infissi
40 Alessio Taliani (Ita) Team Hoppla' Magis Mavo Infissi
41 Matteo Belli (Ita) Team Hoppla' Magis Mavo Infissi
42 Gianluca Randazzo (Ita) Team Hoppla' Magis Mavo Infissi
43 Gianluca Leonardi (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo
44 Matteo Trentin (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo
45 Roberto D'agostin (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo
46 Riccardo Biasio (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo
47 Stefano Melegaro (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo
48 Carlos Alexandre Manarelli (Bra) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo
49 Luke Rowe (GBr) Great Britian National Team
50 Mark Christian (GBr) Great Britian National Team
51 Andrew Fenn (GBr) Great Britian National Team
52 Erick Rowsell (GBr) Great Britian National Team
53 Christoph Whorranll (GBr) Great Britian National Team
54 George Atkins (GBr) Great Britian National Team
55 Derik Zampedri (Ita) G.S. Team Trentino
56 Andrea Menapace (Ita) G.S. Team Trentino
57 Enrico Mantovani (Ita) G.S. Team Trentino
58 Andrea Girardini (Ita) G.S. Team Trentino
59 Simone Baldissera (Ita) G.S. Team Trentino
60 Marco Bonan (Ita) G.S. Team Trentino
61 Nicola Dal Santo (Ita) Mantovani Cycling Fontana
62 Diego Aldegheri (Ita) Mantovani Cycling Fontana
63 Daniele Aldegheri (Ita) Mantovani Cycling Fontana
64 Roberto Greselin (Ita) Mantovani Cycling Fontana
65 Edoardo Zardini (Ita) Mantovani Cycling Fontana
66 Davide Bonomi (Ita) Mantovani Cycling Fontana
67 Federico Rocchetti (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D.
68 Gianluca Maggiore (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D.
69 Alessio Marchetti (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D.
70 Mirko Nosotti (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D.
71 Mirko Tedeschi (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D.
72 Andrea Guardini (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D.
73 Otavio Bulgarelli (Bra) Mgkvis Norda Pacific
74 Piotr Gawronski (Pol) Mgkvis Norda Pacific
75 Lukasz Owsian (Pol) Mgkvis Norda Pacific
76 Adam Adamkiewicz (Pol) Mgkvis Norda Pacific
77 Pawel Charucki (Pol) Mgkvis Norda Pacific
78 Frantisek Padour (Cze) Mgkvis Norda Pacific
79 Mirko Puccioni (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
80 Samuele Galligani (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
81 Matteo Mammini (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
82 Antonio Santoro (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
83 Riccardo Formica (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
84 Jonathan Monsalve Pertsinidis (Ven) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti
85 Emanuele Moschen (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia
86 Luca Benedetti (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia
87 Omar Lombardi (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia
88 Eugenio Alafaci (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia
89 Mirco Bertolani (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia
90 Renzo Zanelli (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia
91 Lorenzo Bani (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano
92 Gennaro Maddaluno (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano
93 Samuele Anichini (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano
94 Matteo Durante (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano
95 Thomas Pinaglia (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano
96 Roman Chuchulin (Ukr) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano
97 Ugaitz Artola (Spa) Pays Basque National Team
98 Mikel Bizkarra (Spa) Pays Basque National Team
99 Peio Bilbao (Spa) Pays Basque National Team
100 Mikel Filgueirea (Spa) Pays Basque National Team
101 Igor Romero (Spa) Pays Basque National Team
102 Aitor Ocampos (Spa) Pays Basque National Team
103 Simone Boifava (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
104 Cristopher Bosio (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
105 Nicola Danesi (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
106 Martino Castellana (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
107 Andrea Palini (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
108 Nicola Ruffoni (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D.
109 Maurizio Anzalone (Ita) Team Palazzago
110 Leandro Cotesta (Ita) Team Palazzago
111 Gabriele Pizzaballa (Ita) Team Palazzago
112 Fabio Aru (Ita) Team Palazzago
113 Kanstantsin Klimiankou (Blr) Team Palazzago
114 Antonio Doneddu (Ita) Team Palazzago
115 Simon Holt (GBr) De Nardi Colpack Bergamasca
116 Andrea Di Corrado (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca
117 Gianfranco Zilioli (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca
118 Davide Orrico (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca
119 Stefano Locatelli (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca
120 Paolo Locatelli (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca
121 Pim Ligthart (Ned) Nederland National Team
122 Remco Te Brake (Ned) Nederland National Team
123 Ronan Van Zandbeek (Ned) Nederland National Team
124 Tom Dumoulin (Ned) Nederland National Team
125 Nieck Busser (Ned) Nederland National Team
126 Raymond Kreder (Ned) Nederland National Team
127 Enrico Cecchin (Ita) Ort Reale Mutua
128 Thomas Rech (Ita) Ort Reale Mutua
129 Andrei Nechita (Rom) Ort Reale Mutua
130 Andrea Vaccher (Ita) Ort Reale Mutua
131 Nicola Boem (Ita) Ort Reale Mutua
132 Daniele Cavasin (Ita) Ort Reale Mutua
133 Marco Prodigioso (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano
134 Luca Dodi (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano
135 Nathan Pertica (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano
136 Daniele Angelini (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano
137 Michele Torri (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano
138 Maxim Kumilevski (Blr) Tecninox Steriltom Podenzano
139 Carmelo Marchetta (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa
140 Oleksandr Polivoda (Ukr) Brunero Camel Pedalando In Langa
141 Maurizio Gorato (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa
142 Davide Pacchiardo (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa
143 Tommaso Salvetti (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa
144 Manuel Capillo (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa
145 Alexey Tsatevich (Rus) Russia National Team
146 Sergey Alekhin (Rus) Russia National Team
147 Kirill Sinitsin (Rus) Russia National Team
148 Konstantin Yakimov (Rus) Russia National Team
149 Viktor Pechkarev (Rus) Russia National Team
150 Oleg Usanin (Rus) Russia National Team
151 Henry Frusto (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi
152 Domenico Losani (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi
153 Corrado Lampa (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi
154 Danilo Celano (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi
155 Julian Arredondo Moreno (Col) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi
156 Marco Peluso (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi
157 Daniele Zuanon (Ita) Generali
158 Sebastiano Dal Cappello (Ita) Generali
159 Costantino Bedin Mattia (Ita) Generali
160 Thomas Casarotto (Ita) Generali
162 Tom Kohn (Lux) Generali
163 Manuel Fedele (Ita) Aran d'Angelo & Antenucci Cogem
164 Matteo Rabottini (Ita) Aran d'Angelo & Antenucci Cogem
165 Vitalii Brychak (Ukr) Aran d'Angelo & Antenucci Cogem
166 Angelo Gargaro (Ita) Aran d'Angelo & Antenucci Cogem
167 Giuseppe Conversano (Ita) Aran d'Angelo & Antenucci Cogem
168 Marco Iarlori (Ita) Aran d'Angelo & Antenucci Cogem
169 Romain Beney (Ita) Suisse National Team
170 Nico Brüngger (Ita) Suisse National Team
171 Rolf Kobelt (Ita) Suisse National Team
172 Christopher Schneeerger (Ita) Suisse National Team
173 Roman Stricker (Ita) Suisse National Team
174 Julien Taramarcaz (Blr) Suisse National Team
175 Paolo Centra (Ita) Futura Team - Matricardi
176 Fabrizio Venezia (Ita) Futura Team - Matricardi
177 Enea Roberto Bertuccelli (Ita) Futura Team - Matricardi
178 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Futura Team - Matricardi
179 Ivan Martinelli (Ita) Futura Team - Matricardi
180 Yauheni Ivanou (Blr) Futura Team - Matricardi
 

Back to top